Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Run Forest Run

Φίλοι συναγωνιστές και αντίπαλοι.
Υπάρχουν δυο θεματάκια που καλό είναι να ξεκαθαρίσουμε.
1. Δεν φαντάζομαι να υπάρχει απόφαση για να δηλωθούν επισήμως οι παρούσες ομάδες. Άρα στις επόμενες μέρες όσοι δεν έχουν δηλώσει συμμετοχή στον Μαραθώνιο θα δηλώσουν με όποιο σύλλογο ή ομάδα θέλουν.
2. Στην μπυροποσία μετά τον αγώνα προτείνω όσοι θέλουν να προσέλθουν με το έτερο τους ήμισυ. Μας στηρίζουν και μας βοηθούν στην προετοιμασία μας για τον μαραθώνιο αλλά και γενικά στις δρομικές μας δραστηριότητες και αυτή τη μπυρίτσα την δικαιούνται.


ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ



1. Ο καθένας δηλώνει με όποιο σύλλογο θέλει για δύο λόγους : πρώτον γιατί κάποιοι έχουν υποχρεώσεις προς τους συλλόγους τους, που χρειάζονται να εμφανίσουν το μέγιστο δυνατό δυναμικό και δεύτερον κερδίζουν την έκπτωση που έχουν οι ομαδικές δηλώσεις συλλόγων, προνόμιο το οποίο το Ivorteam δεν προσφέρει (ακόμα...).

2. Εννοείται ότι ο καθένας φέρνει παρέα όποιον θέλει, δεν ήταν ανάγκη να αναφερθεί καν. Απλά, να είμαστε σχετικά προετοιμασμένοι και να μην το αφήσουμε για την τελευταία στιγμή, την επιλογή χώρου και τον αναμενόμενο αριθμό ατόμων. Κάτι ξεκίνησε ο Νίκος να λέει, αλλά... το μετάνιωσε!!!


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostis
Forum-Runner

160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά μπορεί να έχω χάσει επεισόδια αλλά σχετικά με το γκαλά μιλάμε για αμέσως μετά ή για το βράδυ της ίδιας μέρας???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως επειδή γινόμαστε όντως πολλοί και μακάρι να γίνουμε και περισσότεροι και να έρθουν και οι φίλοι των φίλων μας αλλά πιθανόν κάποιοι (έστω και ένας) να έχουν μικρές ενστάσεις για το μέγεθος του στοιχήματος* αλλά να κωλύονται για διάφορους λόγους να το πουν ...και δε θα ήθελα ΜΕ ΤΗ ΚΑΜΙΑ να υπάρξει τέτοιο θέμα, παίρνω εγώ τη "ντροπή" και θα ήθελα εάν συμφωνείτε και οι υπολοίποι να οριοθετήσουμε κάπως το στοίχημα ώστε να είναι όσο το δυνατόν πιο "συμβολικό" (το οποίο είναι και η ουσία)... Π.χ. θα μπορούσε να είναι ένα έξτρα 5ευρω ή 10ευρώ από τους δρομείς της χαμένης ομάδας που θα αφαιρεθεί από το συνολικό λογαριασμό (δε είμαι σίγουρος βέβαια ότι μπορεί να αφαιρεθεί ισόποσα από όλους τους υπόλοιπους) ...ή μόνο ΜΙΑ γύρα ποτά για όλους που θα πληρωθεί εκείνη την ώρα... ή κάτι άλλο που θα προτείνετε εσείς.

Επαναλαμβάνω το λέω αυτό για να ελαχιστοποιήσω τις όποιες πιθανότητες να υπάρχει θέμα για το μέγεθος του στοιχήματος (έαν υπάρχει)

Εάν πιστεύετε ότι δε τίθεται τέτοιο θέμα απλά μου το λέτε εδώ και το αφήνουμε ως έχει.


(*)...είναι και δύσκολοι οι καιροί και μπορεί να μην είμαστε όλοι το ίδιο άνετα ή άβολα.. εγώ π.χ. χρωστάω τα νεφρά μου στις τράπεζες αλλά δε το πολυλέω :)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 23/09/2009 12:47:07
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by Plesia

quote:
Originally posted by nikats

define or describe yourself (που έψαχνα να βρώ τη "γυναίκα με τα γκρίζα" .....σαν τη συννεφιασμένη Κυριακή του Τσιτσάνη........)

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."




Όταν μιλήσαμε φορούσα γκρίζα (φόρμες, με κουκούλα)...κάτι για 3 λεπτά στην εκκίνηση μου είπες....αφού πέρασε η ώρα και θα ξεκινούσαμε, τα "έβγαλα" τα γκρίζα και έμεινα με τα μαύρα.....μετά πλάκωσε και ο κόσμος, ε, λέω θα τα πούμε αφού τερματίσουμε...αλλά αλλιώς τα λογάριαζα, αλλιώς μου βγήκε....



..τη τελευταία φορά που είπα σε γυναίκα "σε τρία λεπτά θα 'μαι εκεί" βρέθηκα στα σκαλιά της Αγ.Σκέπης με λουλούδια στο χέρι Απο τότε, να,...έχω μια φοβία........

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."





Καλό....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kostis : αν γίνεται, απόγευμα-βράδυ της ίδιας ημέρας, γιατί οι μαραθωνοδρόμοι θα χρειαστούν σίγουρα τον ενδιάμεσο χρόνο. Οι εκτός Αθηνών δεν ξέρω εάν έχουν πρόβλημα σε αυτό.

Sam : μέχρι τώρα, στο μυαλό μου το είχα κάπως έτσι - δύο λογαριασμοί, ο ένας για τα φαγητά, πληρώνεται απ' όλους, ο άλλος για τα ποτά, πληρώνεται από την Nikat ομάδα που έχασε. Εάν σκεφτείτε κάτι διαφορετικό ή το στοίχημα χοντραίνει πολύ, είμαστε ανοιχτοί... σε όλα τα ρεύματα!!!

*Δεν θέλω να ξανακούσω τη λέξη τράπεζα...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ έτσι το είχα στο μυαλό μου ...ωστόσο το φέρνω στην επιφάνεια για να το "σιγουρέψουμε" εάν νομίζουμε ότι μπορεί να υπάρχει κάποιο θέμα...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με coach και Sam.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  12:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mέσα σε ό,τι συμφωνήσετε.
Αν τίθεται θέμα ψηφοφορίας, ψηφίζω ό,τι προτείνει η ομάδα μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  13:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Πάντως επειδή γινόμαστε όντως πολλοί και μακάρι να γίνουμε και περισσότεροι και να έρθουν και οι φίλοι των φίλων μας αλλά πιθανόν κάποιοι (έστω και ένας) να έχουν μικρές ενστάσεις για το μέγεθος του στοιχήματος* αλλά να κωλύονται για διάφορους λόγους να το πουν ...και δε θα ήθελα ΜΕ ΤΗ ΚΑΜΙΑ να υπάρξει τέτοιο θέμα, παίρνω εγώ τη "ντροπή" και θα ήθελα εάν συμφωνείτε και οι υπολοίποι να οριοθετήσουμε κάπως το στοίχημα ώστε να είναι όσο το δυνατόν πιο "συμβολικό" (το οποίο είναι και η ουσία)... Π.χ. θα μπορούσε να είναι ένα έξτρα 5ευρω ή 10ευρώ από τους δρομείς της χαμένης ομάδας που θα αφαιρεθεί από το συνολικό λογαριασμό (δε είμαι σίγουρος βέβαια ότι μπορεί να αφαιρεθεί ισόποσα από όλους τους υπόλοιπους) ...ή μόνο ΜΙΑ γύρα ποτά για όλους που θα πληρωθεί εκείνη την ώρα... ή κάτι άλλο που θα προτείνετε εσείς.

Επαναλαμβάνω το λέω αυτό για να ελαχιστοποιήσω τις όποιες πιθανότητες να υπάρχει θέμα για το μέγεθος του στοιχήματος (έαν υπάρχει)

Εάν πιστεύετε ότι δε τίθεται τέτοιο θέμα απλά μου το λέτε εδώ και το αφήνουμε ως έχει.


(*)...είναι και δύσκολοι οι καιροί και μπορεί να μην είμαστε όλοι το ίδιο άνετα ή άβολα.. εγώ π.χ. χρωστάω τα νεφρά μου στις τράπεζες αλλά δε το πολυλέω :)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



Θεωρώ πως θα πρεπε να πληρωθεί ΟΛΟ το τραπέζι και οχι μόνο τα ποτά. Και όπως βλέπετε δεν μιλάω -σύμφωνα με τα τελευταία μαντάτα- απο θέση υπεροχής.
'Η βάζεις στοίχημα 'η κάνεις τη πάπια και την πουλεύεις σιγά-σιγά. Ετσι ξέρω κι ετσι κάνω εγώ.
Συμφωνήσαμε όμως να πληρωθούν οι μπύρες.
οπότε 'έχει καλώς". Να πληρωθούν οι μπύρες. Πόοσο να πάνε γμτ; Αν πούμε για κανα Μπαιρακτάρη-Θανάση-Σάββα κ.λ.π. να πάνε 10ε στον καθένα; 15ε; ε, του φούστη......κάτσε μόνος σου ρε φίλε. Μια-δυό φορές το χρόνο τρέχεις Μαραθώνιο. Απο 15ε θα φτωχύνεις;
Και πάλι, ακαδημαικά στον Sam απαντάω. Δεν θεωρώ πως τίθετε τέτοιο θέμα.
Για...Μοναστηράκι υπάρχει αντίρρηση (Κέντρο Αθήνας, αφθονος χώρος τραπεζοκαθίσματα, μετρό πλησίον και η δεούσα ατμόσφαιρα-θα 'ναι και ξένοι δρομείς δίπλα μας). Ακούω.......

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  13:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια χαρά στο Μοναστηράκι, να βολεύει όλους, να είμαστε και κοντά στο αρχαίο πνεύμα αθάνατο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  13:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μένα κάπου πιο κοντά στο στάδιο! ... Να έχει και το συμβολισμό του. Αλλά και το μοναστηράκι δε με χαλάει... Θα περπατάμε και στους πεζόδρομους σα χεσμένοι και θα γελάσει και αρκετός κόσμος...

Όσο για το στοίχημα περιμένω να τοποθετηθούν και όσοι άλλοι το θελήσουν και το ξεκαθαρίζουμε και αυτό.
(και σύντομα μάλιστα γιατί μόλις ανακοινωθούν οι βόμβες δεν δεχόμαστε "πισωγυρίσματα" )


υ.γ ...προς τις βόμβες μιλάω τώρα: Ρίξτε κανένα σημείο ζωής γιατί το "τραβάω" όσο δε παίρνει αλλά θα με πάρουν χαμπάρι σε λίγο

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 23/09/2009 13:33:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  13:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΜΕΤΡΟ: Ευαγγελισμός-Μοναστηράκι.

@Ιvor Αν πας σπίτι να πλυθείς και να δείς τους δικούς σου, θα ξαπλώσεις μια στιγμή να πάρεις μιαν ανάσα και θα σηκωθείς τ΄ άλλο πρωί. Ακου με. 5 Κλασσικές έχω στη ζώνη μου. Τα 'χω δοκιμάσει ΟΛΑ. Το πιο πρόσφορο ειναι να συνχίσεις αμέσως. Να σε βρούν εκεί και οι δικοί σου. Και αν οχι, Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ρε γμτ.......

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."

Edited by - nikats on 23/09/2009 13:42:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  13:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eγω,ποτε δεν μπορεσα να κοιμηθω μετα τον μαραθωνιο,αν και το προσπαθησα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  13:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by soula

Eγω,ποτε δεν μπορεσα να κοιμηθω μετα τον μαραθωνιο,αν και το προσπαθησα.


......με τα βρεμμένα......και τις κάλτσες.......
Αλλά και σε πίσω κάθισμα αυτοκινήτου....εκεί που άλλοι βγάζουν τα ρούχα τους (και τα μάτια τους) εγώ "έκοψα ενα μισάωρο".

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."

Edited by - nikats on 23/09/2009 13:52:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  14:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by soula

Eγω,ποτε δεν μπορεσα να κοιμηθω μετα τον μαραθωνιο,αν και το προσπαθησα.


Εγώ τρέχω το απόγευμα/βράδυ κανένα 6κι/8κι για να μη με πάρει ο ύπνος από τις 20.00 ^_^. Όχι τπτ άλλο αλλά δουλεύουμε το άλλο πρωί

______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000