Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Ελεος.....δεν μπορω να καταλαβω.!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  22:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες, παρασύρεστε.

Μαλάκες υπάρχουν αγύμναστοι και γυμνασμένοι, δρομείς και καφενόβιοι, μαραθωνοδρόμοι και κωλόχοντροι.

Ας μη γινόμαστε χειρότεροι ρατσιστές από αυτούς που κοροϊδεύουμε...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SMON
Newbie Forum Runner

Greece


37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  22:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άσε εγώ αντιμετωπίζω και το άλλο. Όλοι μου λένε ότι έχει κόψει το προσωπό μου, έχω χάσει την ομορφιά μου και από την αδυναμία μην πάθω κάτι και κάνω κακό στον οργανισμό μου. Μού λένε να βαλω μέτρο σε ότι κάνω. Τους ακούω αλλά τι να τους πώ να καταλάβουν??? Πως να τους εξηγήσω να καταλάβουν? Δεν λέω τίποτα.
Ένα είναι το δεδομένο, ότι εγω νοιώθω πολύ καλύτερα από πριν, είμαι γεμάτος ενέργεια όλη μέρα, αντοχή μεγάλη σε κάθε πτυχή της ζωής και το άγχος που μας διακατέχει καθημερινά έχει ελαχιστοποιηθεί.
Τους ακούω να σηζητούν για τρόπους αδυνατίσματος, για το πώς θα βρουν την χαμένη τους ενέργεια, για το πως θα κόψουν το κάπνισμα.
Τρέξτε τρέξτε τρέξτε και ολά τα θετικά θα ακολουθήσουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SMON
Newbie Forum Runner

Greece


37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  22:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΑΑΑΑΑ!!! και το άλλο που προαναφέρατε για την ζήλια.
Τον περασμένο Φεβρουάριο (αρχες) ήμουν 91 kg και με αποκαλούσαν χοντρούλη, σήμερα 73 kg και με αποκαλούν λείψανο. Αφήστε η ζήλια στο αποκορύφωμα, δεν βγάζουμε άκρη.
Τον οργανισμό μας τον ξέρουμε πολύ καλά, την αίσθηση την έχουμε, την αντίληψη επίσης και προχωράμε ακάθεκτη και ασε να λένε .......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  22:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το αλατι και το πιπερι της ζωης ειναι σε αυτα που κανουμε ΧΩΡΙΣ μετρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2009 :  02:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τον Ivorman συμφωνώ.

quote:
Originally posted by elton

Το αλατι και το πιπερι της ζωης ειναι σε αυτα που κανουμε ΧΩΡΙΣ μετρο.



Μεγάλη αλήθεια. ΤΕΡΑΣΤΙΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2009 :  10:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by elton

Το αλατι και το πιπερι της ζωης ειναι σε αυτα που κανουμε ΧΩΡΙΣ μετρο.



Όχι απαραίτητα χωρίς μέτρο, αλλά σίγουρα τα πράγματα που μας κάνουν να ονειρευόμαστε, δεν είναι τα απαραίτητα προς το ζειν, αλλά κάποια που είναι περιττά μεν, τα γουστάρουμε πολύ δε.


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2009 :  13:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να ταν η ζηλια ψωρα...τεσπα..μην μασας φιλαρακι

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2009 :  19:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάθε ένας από εμάς έχει βιώσει μια ανάλογη εμπειρία...και δεν είναι ανάγκη να ακούς τι λένε...αρκεί και μόνον να βλέπεις το βλέμα τους όταν σε κοιτάζουν...εμείς είμαστε οι ανώμαλοι και οι τρελοί...όχι εκείνοι οι οποίοι κινούνται στο πεζοδρόμιο με νευρικότητα, ρουφώντας με μανία τον καπνό από το τσιγάρο...!
Πάντως το πιο αγαπημένο σπορ του Έλληνα είναι: "αραχτός κάπου και συζήτηση επί των πάντων ...τα πάντα κρίνουμε!!!. Και επειδή δεν μιλάμε και χαμηλόφωνα...ακουγόμαστε κιόλας. Αν κάποιος ξένος καταλάβαινε κάθε φορά αυτά που λέμε σε τέτοιες καταστάσεις ρέκλας θα έλεγε ότι ο κάθε ένας μας είναι γεννηημένος πρόεδρος, πρωθηπουργός, επιχειρηματίας, διευθυντής...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marvin
Newbie Forum Runner

Greece


39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2009 :  21:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by BASILIS

Κάθε ένας από εμάς έχει βιώσει μια ανάλογη εμπειρία...και δεν είναι ανάγκη να ακούς τι λένε...αρκεί και μόνον να βλέπεις το βλέμα τους όταν σε κοιτάζουν...εμείς είμαστε οι ανώμαλοι και οι τρελοί...όχι εκείνοι οι οποίοι κινούνται στο πεζοδρόμιο με νευρικότητα, ρουφώντας με μανία τον καπνό από το τσιγάρο...!
Πάντως το πιο αγαπημένο σπορ του Έλληνα είναι: "αραχτός κάπου και συζήτηση επί των πάντων ...τα πάντα κρίνουμε!!!. Και επειδή δεν μιλάμε και χαμηλόφωνα...ακουγόμαστε κιόλας. Αν κάποιος ξένος καταλάβαινε κάθε φορά αυτά που λέμε σε τέτοιες καταστάσεις ρέκλας θα έλεγε ότι ο κάθε ένας μας είναι γεννηημένος πρόεδρος, πρωθηπουργός, επιχειρηματίας, διευθυντής...



Συμφωνω απολυτα!!!!!Δυστυχως αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια!!!

'''Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα...''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2009 :  18:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lenon

απο την μερα που αρχισα να τρεχω η τελος παντων να γυμναζομαι ολως παραδοξως εχασα αρκετους φιλους..δεν χρειαστηκε ιδιαιτερη σκεψη να καταλαβω πολλα..ζηλεια και φθονος..τιποτε αλλο.Μαγκες μας ζηλευουν...τους γυριζουν τα εντερα οταν μας βλεπουν να γυριζουμε ιδρωμενοι αλλα με βαθια και χαραγμενη στο προσωπο την ικανοποιηση..Αυτο μας κανει μισητους σε πολλους με σκουριασμενα και παρωχυμενα μυαλα!ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

+100 και να προσθεσω οτι χανοντας αρκετους φιλους ισοφαριζεις βρισκοντας αλλους, μπορει και καλυτερους!!!!!!

si vis amari,ama
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2009 :  20:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγγνώμη παιδιά αλλά δεν χάνεις κανένα φίλο. Οι φίλοι δεν δείχνουν φθόνο. Απλά απαλλάσσεσαι από περιττούς "φίλους"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2009 :  20:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+10!

"il n'y a pas pire ennemi que toi-meme "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NAPOSIM
Forum-Runner

Greece
62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  09:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οποιος μετραει - κρινειτον ανθρωπο καιτον φιλο του με βαση την μεγιστη προσληψη οξυγονου

σε VO2MAX ml/kg αργα η γρηγορα θα φαει τα μουτρα του και θα κανταντησει ποιο γελιος καιαπο

τους χοντρους που κοροδευει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  10:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NAPOSIM

οποιος μετραει - κρινειτον ανθρωπο καιτον φιλο του με βαση την μεγιστη προσληψη οξυγονου

σε VO2MAX ml/kg αργα η γρηγορα θα φαει τα μουτρα του και θα κανταντησει ποιο γελιος καιαπο

τους χοντρους που κοροδευει


Πού σωστό αυτό που λές, αν και κανένας δεν είδα να πρεσβεύει κάτι τέτοιο.
Εχω πολλούς χοντρού φίλους, εχω λίγους ζηλιάρηδες φίλους αλλά να σου πω κάτι: Το διασκεδάζω μαζί τους, με τη παρέα τους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KaterinaL
Forum-Runner

Greece


143 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  13:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να πω. Ξέρετε αυτό το έχω παρατηρήσει (χωρίς να είμαι σε θέση να το γενικεύσω) σε ανθρώπους που έχουν μιζερέψει κυρίως στο θέμα της φυσικής κατάστασης. Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια....
2 Standard ερωτήσεις που ακούω: «αφού είσαι αδύνατη γιατί τρέχεις; Θα σουρώσεις....», και εκεί σκέφτομαι πως να τους εξηγήσω ότι τρέχω γιατί το γουστάρω; «Έχεις πολύ χρόνο ελεύθερο για να τρέχεις (+windsurfing +γυμναστήριο)» (=κάθεσαι) και όταν τους απαντώ ότι 3 από τις 4 φορές τις βδομάδας που τρέχω ξυπνώ στις 5:00πμ πριν φύγω για τη δουλειά για να προλάβω, με κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια. Οι ίδιοι κλαίγονται για το ότι δεν προλαβαίνουν, ότι είναι χάλια από θέματα υγείας (συνήθως κατά φαντασία).
Αντίθετα, άνθρωποι που πραγματικά «τρέχουν και δεν προλαβαίνουν» από υποχρεώσεις στη ζωή, είναι αυτοί που παραπονούνται λιγότερο, και αυτοί που θα πούνε με ζήλια – όχι ζηλόφθονα – «μακάρι και εγώ να τα καταφέρω να ξεκινήσω». Και για αυτό μόλις βρεθεί η κατάλληλη ευκαιρία/συγκοιρία ξεκινάνε με κάποιο άθλημα. Οι άλλοι ψάχνουν για δικαιολογίες.
ΥΓ. Για να είμαι δίκαιη, να πω ότι (δυστυχώς) δεν έχω ακόμα παιδιά, κάτι που μου δίνει ένα μεγάλο πλεονέκτημα στο θέμα χρόνου. Όμως ο περισσότερος κόσμος που τρέχει (και απο το forum) έχει και παιδιά και όμως τα καταφέρνει μια χαρά βάζοντας προτεραιότητες και προγραμματισμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000