Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 ΔΙΑΓΡΑΦΗ POSTS
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/04/2006 :  23:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομιζω οτι δεν ειναι ωραιο καποιο μελος ξαφνικα να διαγραφει καμια εικοσαρια posts.Αυτο εκανε ας πουμε σημερα ενα μελος του φορουμ.Ετσι τελικα παει καποιος να διαβασει τα posts με τη σειρα σε ενα θεμα και δε βγαινει σχεδον κανενα νοημα.Αναγκαστηκα και εγω μετα απο αυτο να διαγραψω δικα μου posts που εμειναν ¨ξεκρεμαστα¨.Το ιδιο ισχυει αυτη τη στιγμη με μερικα posts αλλων μελων του φορουμ που εχουν μεινει ...¨ξεκαρφωτα¨.
Νομιζω λιγο σεβασμος στους διαλογους που αναπτυσονται στο φορουμ δε βλαπτει...

Edited by - nickp7 on 27/04/2006 23:36:10

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2006 :  08:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nομίζω nickp7 πως στη συγκεκριμένη περίπτωση, επιβάλλεται να γίνεις πιο σαφής. Ποιός, που, και πότε. Δεν ειναι, κατά τη γνώμη μου, "μικρό πράγμα" αυτό που-αν θές_ καταγγέλεις. Περιμένω την απάντησή σου, και τη θέση του admin.-
Υ.Γ. Χαιρετισμούς στον Αντρέα advenΤσουρινάκη. Είναι ίσως απ΄τους λίγους...ρομαντικούς οι οποίοι απέμειναν στο χώρο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2006 :  10:49:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι κανόνες του φόρουμ είναι σαφείς. Δημοσιεύσεις άσχετες με το θέμα διαγράφονται με σεβασμό όμως στο περιεχόμενο τους. Εάν οι δημοσιεύσεις έχουν κάτι να αξιόλογο να πουν κατ' εξαίρεση υπάρχει επιείκεια. Για δημοσιεύσεις τύπου «Τζένα» και «ποιος είναι ποιος» δεν υπάρχει καμιά επιείκεια , μην τα ξαναλεμε. Κατά τη διάρκεια της επεξεργασίας λαμβάνεται σαφώς υπόψη η ροή του διαλόγου . Εάν πάραυτα κάποιος δεν βγάζει νόημα μάλλον αυτό οφείλεται περισσότερο στο γεγονός ότι ξέρει τι είχε γραφτεί πιο πριν και δεν του αρέσει η νέα μορφή. Οποιοσδήποτε πάει να διαβάσει από την αρχή το θέμα δεν πρόκειται να έχει κανένα πρόβλημα. Εάν κάποιος κατόπιν επιλέξει να διαγράψει/τροποποιήσει δικά του ποστ κατά βούληση είναι και υπεύθυνος των τροποποιήσεων του και της ροής της συζήτησης. Αυτό άλλωστε μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμήν από τον καθένα χωρίς να έχει παρέμβει πρωτύτερα ο admin.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 28/04/2006 11:09:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2006 :  11:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γίνε πιο σαφής τι ακριβώς διέγραψε για να καταλάβουμε αν όντως υπάρχει προβλημα. Εγώ μια ματια που έριξα στο θέμα μου φάνηκε ΟΚ και πως η συζήτηση αναπτυσεται μια χαρά.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2006 :  11:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως και τονίζω το μήπως, η λύση τελικά είναι να γράφουμε λιγότερα posts

Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2006 :  11:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η λυση ειναι να μην καταληγουν τα θεματα να ειναι διαφορετικα απο τον αρχικο τιτλο. Αν καποιος θελει να πει κατι με αφορμη την προταση του προηγουμενου, ας ανοιξει αλλο θεμα και ας κάνει αναφορα σε αυτο που θελει να απαντησει.(ισχυουν και για τον υπογράφοντα του συγκεκριμενου κειμενου αυτα)

Αν σε οποιαδηποτε επεξεργασια του φορουμ απο τους διαχειριστες διαγραφει καποιο δικο μου post το οποιο δεν θιγει καποιον,μαζι με δημοσιευσεις αλλων μελων μονο και μονο για την ομαλη ροη του διαλογου, παρασυρομενο απο την επιλεκτικη "γομολαστιχα" του admin, θα το θεωρησω προσβολη ως προς τον τροπο σκεψης μου καθως και του προσωπικου χρονου που διαθετω επισκεπτομενος καθημερινα την σελιδα.

Γιωργος



Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 28/04/2006 12:26:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Evangelos
Senior Forum-Runner

Greece


445 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2006 :  12:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπική μου γνώμη είναι ότι όσο πιο λίγα άσχετα posts υπάρχουν σε ένα θέμα τόσο πιο έυκολη είναι η αναζήτηση του αναγνώστη του Forum να βρεί την πληροφορία που τον ενδιαφέρει. Καλό λοιπόν είναι να μην πλατιάζουμε σε θέματα ουσίας κοινού ενδιαφέροντος. Απ' την άλλη καλό είναι να υπάρχουν και τα "ελαφρά" θέματα τύου TZENA για να νοστιμίζουν την ιστοσελίδα

ΑΜ' ΕΠΟΣ ΑΜ' ΕΡΓΟΝ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2006 :  13:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Απ'οτι καταλαβα ανατρεχοντας πισω ο Σωτηρης έσβησε την ατυχή αναφορά του στο συλλογο των Dibaba και κάποια σχετικά σχόλια μετά απο αυτο. Για να το΄κανε κάποιο καλο λογο θα είχε. Ετσι κι αλλιώς δεν μας έχει συνηθισει σε τέτοιου ειδους επεξεργασιες...

Τρυποκαρυδε:
Εσύ είσαι απο τους λιγους εδώ που θα είχαν δικαίωμα να θιχτουν εαν τους σβήνανε κάποιο ποστ γιατι και προσεχεις τι γράφεις αλλά και ποσο γραφεις

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2006 :  00:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα προτιμουσα να ηταν πιο "προσωπικη" η εγγραφη ως μελος του φορουμ ωστε να αποφευγονται οι τζενες και θα προτιμουσα να μην σβηνεται τιποτα. το θεωρω οχι δημοκρατικη και λιγο αποφασιζουμε και διαταζουμε τακτικη. οταν κατι δεν θα σβηστει κανει αυτον που το γραφει να το σκεφτει ξανα πριν το γραψει. και εχει δικιο ο Νικος. οταν καπιος διαγραψει τα γραφουμενα του μπορει πραγματικα να κανει τους υπολοιπους εμας απο το φορουμ να διαβαστουμε out of context. Θα με κανει να ξανασκεφτω την αποψη μου για το φορουμ. ειχα μια πολυ πιο ιδεαλιστικη εικονα του διαλογου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2006 :  06:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasso

(1)θα προτιμουσα να ηταν πιο "προσωπικη" η εγγραφη ως μελος του φορουμ ωστε να αποφευγονται οι τζενες και (2)θα προτιμουσα να μην σβηνεται τιποτα. (3)το θεωρω οχι δημοκρατικη και λιγο αποφασιζουμε και διαταζουμε τακτικη. (4)οταν κατι δεν θα σβηστει κανει αυτον που το γραφει να το σκεφτει ξανα πριν το γραψει. και εχει δικιο ο Νικος. (5)οταν καποιος διαγραψει τα γραφουμενα του μπορει πραγματικα να κανει τους υπολοιπους εμας απο το φορουμ να διαβαστουμε out of context. Θα με κανει να ξανασκεφτω την αποψη μου για το φορουμ. (6)ειχα μια πολυ πιο ιδεαλιστικη εικονα του διαλογου.

(1) Αυτό είναι αδύνατον να εξασφαλιστει
(2) Και εγώ θα προτιμουσα να μη σβήνω τίποτα γιατί εκτος των άλλων μου τρώει και επιπλέον χρόνο όμως καμια φορά χρειάζεται.
(3) Για την εγγραφή και χρήση του φόρουμ υπάρχουν κανονες. Οποιος θέλει τους ακολουθεί και συμμετέχει , όποιος δεν θέλει δεν συμμετεχει.
(4) Ακριβώς αυτο είναι και το κυρίως προβλημα. Πολλοί δεν σκέφτονται πριν γράψουν κάτι και δεν τους νοιάζει κιόλας
(5) Αυτό είναι όντως πρόβλημα ,αν ο καθενας διαγράφει αφθαίρετα τις δημοσιεύσεις του.
(6) Τίποτα δεν είναι τέλειο.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 29/04/2006 07:41:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000