Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Με τι παπούτσια τρέξατε τον Κλασικό Μαραθώνιο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2009 :  21:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nival, πράγματι μοντέλο σαν το 902 δεν έχει ξαναβγεί. Ούτε 903, ούτε 904. Το 902 παραμένει μοντέλο αναφοράς. Δεν είναι τυχαίο πως αρκετοί στις υπεραποστάσεις το τιμάμε δεόντως, αγοράζοντάς το ξανά και ξανά. Για το επόμενο 12ωρο στα Μέγαρα έχω κρατήσει ένα καλά στρωμένο 902 που θα το συναλλάζω με το 749. Τις τελευταίες ώρες, όταν τα πόδια είναι βαριά στα 24ωρα, έχω "πισινή" και τα αγωνιστικά puma του Θεοδωρακάκου για το δρομικό "ή ταν ή επί τας"!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Queen
Senior Forum-Runner



647 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2009 :  22:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έτρεξα μαραθώνιο φέτος. Στους αγώνες χρησιμοποιώ τα Brooks launch (1.63-49)

http://runningtimes.com/Article.aspx?ArticleID=17356
___________________
Citius, Altius, Fortius

Edited by - Queen on 11/11/2009 22:08:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GIANNISEO77
Advanced Forum-Runner

Greece
230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2009 :  16:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nike skylon και dry fit καλτσες nike και όλα πήγαν τέλεια,ούτε φουσκάλα ,ούτε μαύρο νύχι,τίποτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

blue_runner
Forum-Runner



80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2009 :  20:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eγω φετος ετρεξα με τα Νimbus 10 τα οποια εγιναν πολυ βαρια και ασηκωτα μολις μαζεψαν νερο και με δυσκολεψαν αρκετα στο τρεξιμο συν οτι κληρονομησα και απο μια μεγαλη φουσκαλα στην μεσα πλευρα του πελματος του καθε ποδιου πραγμα που δεν μου εχει ξανατυχει με τα συγκεκριμενα παπουτσια που τρεχω συνηθως, και θα πρεπει να οφειλονται στις βρεγμενες καλτσες μαλλον, και δεν ξερω αν υπαρχουν καποιες ειδικα για τετοιες περιπτωσεις που να στεγνωνουν και γρηγορα, κατα τα αλλα ουτε πονους ειχα ουτε κραμπες ουτε μαυρα δαχτυλα με τα συγκεκριμενα παπουτσια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nival
Forum-Runner

Greece


85 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2009 :  21:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλέξανδρε, μήπως ξέρεις κανένα κατάστημα (ή online store) όπου μπορώ να βρώ το NB902; ή να συμβιβαστώ με το 904 πιά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saligkari
Advanced Forum-Runner

Greece


367 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2009 :  23:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Adios για τα 10km. Ήταν super (φαίνεται κι από το ατομικό...)! Παρότι μάζεψαν νερά, εξακολουθούσαν να είναι ελαφριά...
Να πω βέβαια ότι ανήκω στην κατηγορία των light δρομέων...

Ο πιο όμορφος αγώνας είναι αυτός της ζωής...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2009 :  12:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με ASICS DS TRAINER 14 έτρεξα και εγώ (1.80-76 kg) Κανένα πρόβλημα. Με φουσκάλες δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα. Για προπόνηση εδώ και χρόνια Nimbus.

------------------
Διονύσης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2009 :  21:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1,85 και 90 κιλά, asics cumulus 11.
Πολύ καλά και κανένα πρόβλημα με φουσκάλες ή μαύρα νύχια.
Τα cumulus 10 είναι φτηνότερα και επίσης πολύ καλά.

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2009 :  17:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαραθώνιο με Adidas Supernova Glide, ούτε σταγόνα νερού δεν μπήκε μέσα...απίστευτο!!! Πολύ καλό παπούτσι,αν και για μικρότερη απόσταση θα προτιμούσα κάτι πιο ελαφρύ (1.78m, 62kg)

2 μικρούτσικες φουσκάλες στο αριστερό πόδι στα μικρά δαχτυλάκια, που τις κατάλαβα μόνο όταν τις είδα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2009 :  20:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τρέχω πάντα με τα nike pegasus. νιώθω ότι με προστατεύουν. έχω παντα 1,2 μαύρα νύχια και καμιά φουσκάλα μερικές φορές. ομως τα αγαπω!!!!

πισω εχει η αχλαδα την ουρα!!!! επισης και η χελωνα!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paguerunner
Advanced Forum-Runner

Greece
239 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2009 :  20:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω τρεχω παντα με strike χορηγια Ε.Σ. και συγκεκριμενα το μοντελο vp.Αριστη απορροφητικοτητα και κατευθυντικοτητα στα σουτ στο 5χ5!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bad
Forum-Runner

Greece
61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2009 :  18:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά τι γίνεται με αυτα τα μαύρα νυχια θα φτειάξουν κάποτε?Εχω 2. τι λέτε εσείς οι παλιότεροι?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2009 :  19:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Bad, πρέπει να μάθουμε να ζούμε με τους σεισμ.., ε με τα μαύρα νύχια! Προσωπικά, με διαγνωσμένη από δεκαετίες:"γαμψοδαχτυλία και εφίππευση άμφω", έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και προστατευτικούς δακτύλιους και διαχωριστήρες δαχτύλων... Παρηγοριά στον άρρωστο όλα. Κάποια ανακούφιση έχω βρει με φαρδύτερη φόρμα παπουτσιών. Ένας από τους λόγους που σπάνια θα φορέσω adidas και είμαι μόνιμος πελάτης της ΝΒ. Όταν υπηρετούσα τη θητεία μου, οι στρατιωτικοί ορθοπεδικοί μου είχαν προτείνει χειρουργική αποκατάσταση που η περιγραφή της με αποθάρρυνε. Στις υπεραποστάσεις αρκετοί "πετσοκόβουν" όλο το μπροστινό τμήμα των παπουτσιών για να ξορκίσουν το πρόβλημα. Εν τέλει ας δεχτούμε τα μαυρισμένα νύχια σαν τα παράσημα, τα τρόπαια της υπερπροσπάθειάς μας.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2009 :  20:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φέτος στον Μαραθώνιο έτρεξα με NEW BALANCE 1224. Δεν είχα κανένα πρόβλημα στον τερματισμό, δηλαδή προβλήματα στα νύχια, φουσκάλες, κλπ. Από ότι έχω ακούσει και διαβάσει είναι λίγο βαριά. Όμως αυτό δεν με έχει απασχολήσει σοβαρά γιατί από την μία πλευρά έχω αποδεδειγμένα ένα καλό παπούτσι από την άλλη ίσως η επίδοσή μου δεν θα επηρεαζόταν σημαντικά. Πάντως σε κάθε περίπτωση πρέπει να είμαστε ανοικτοί και σε άλλες προτάσεις του ανταγωνισμού. Άλλωστε εμείς είμαστε οι καταναλωτές και οι χρήστες και εμείς αποφασίζουμε τι είναι καλύτερο για τον καθένα μας. Άλλο η διαφήμηση και το marketing και άλλο η εμπειρία του καταναλωτή. Όταν βέβαια συμπίπτουν, το κέρδος είναι για όλους και πράγματι συνάδει η τεχνολογία στην επίλυση του τεχνικού προβλήματος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

huskarl
Senior Forum-Runner



855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2009 :  11:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έτρεξα με ΝΒ 902. Σχετικά ελαφρύ παπούτσι, μαλακιά όχι υπερβολική αίσθηση, φαρδιά μπροστά, ωραίο design-χρώμα. Χωρίς καμιά φουσκάλα ή ενόχληση κιας είχα πατήσει σε αρκετές λίμνες.
Είναι το 2ο ζευγάρι 902 που παίρνω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Για να μη πω για τη τιμή από outlet μιας και είναι περασμένης χρονιάς παπούτσι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000