Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Αυξηση κοστους συμμετοχης σε αγώνες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2010 :  22:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν καθιερώσουν αντίτιμο, θα τους κρίνουμε τότε. Προκαταβολικά δεν νομίζω ότι είναι δίκαιο.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2010 :  23:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θέμα που έθεσε ο jazznroll είναι ο κύριος λόγος για τον οποίο, ενώ είχα τη βαθμολογία για να συμμετάσχω στον Olympus marathon, τελικά αποφάσισα να μην πάω, γιατί το θεώρησα ανεπίτρεπτο (σε τέτοιους δύσκολους καιρούς) να αυξάνουν τη συμμετοχή από 40 σε 50 ευρώ.
Πάντως, τουλάχιστον στο "Μονοπάτι Παρνασσού", μείωσαν τη συμμετοχή από 15 ευρώ που ήταν πέρυσι - διορθώστε με εάν κάνω λάθος - σε 10 ευρώ φέτος και, συν το γεγονός ότι δεν τον είχα τρεξει τον αγώνα, μέτρησε και αυτό σαν λόγος για να πάω σήμερα (και μάλιστα αυθημερόν από Αθήνα για να γλιτώσω και τη διανυκτέρευση).
Συμφωνώ απόλυτα με το ότι έχει παραγίνει το "κακό" με τους αγώνες. Κάθε χρόνο "δημιουργούνται" αγώνες και κάποιες φορές δικαιολογημένα είμαστε καχύποπτοι για τα κίνητρα ορισμένων διοργανωτών.


"Στου βούρκου μέσα τα νερά, ποια γλώσσα μου μιλάνε, αυτοί που μου ζητάνε να χαμηλώσω τα φτερά..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2010 :  14:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΚΥΠΕΛΛΑΡΕΣ..ΜΕΓΑΛΑ ΜΕΤΑΛΙΑ..ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ...ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΣΤΑ ΠΑΡΤΥ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ..ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ...ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

sugar
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2010 :  14:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ στον Νότο έχει συνέχεια αγώνες, οπότε ούτε στους δικούς σας ερχόμαστε ούτε για προπόνηση πάμε!!!!!!!!
Για να είμαστε ειλικρινείς φτάνουμε μέχρι Τρίκαλα & Λάρισα..

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xazos
Advanced Forum-Runner



299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2010 :  15:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αγαπητε φιλε jazznroll, οπως θα ειδες, οι πιο πολυ λεβεντες εδω μεσα ενδειαφερονται για την ποιοτητα και τις παροχες του αγωνα( μεταλλεια,τσιπακια,ισοτονικα,διπλωματα,μπλουζακια...)και δεν τους νοιαζει που οι αγωνες που καποτε γινονταν για να συναντησουν τα φιλαρακια τους και να συνυπαρξουν με ομοπαθεις, "τρελους" συναθλητες τους,τωρα εγινε αιτια πλουτισμου μερικων!!! Τι διαφορα ειχε ο αγωνας με τα χαρτακια, και τα χειρογραφα αποτελεσματα??..................................αλλα οπως καθε ελληνας θελει να φτιαξει πολυκατοικια πουλωοντας μια τυροπιτα ετσι και οι εταιριες μετετρεψαν τους ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥΣ αγωνες των ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΩΝ συλλογων σε βιομηχανια......ΠΛΗΡΩΣΤΕ λοιπον...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2010 :  21:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάτσε να σφίξουν λίγο οι -ώλοι οικονομικά γιατί ακόμα δεν το έχουμε αντιληφθεί και μετά να δούμε και τις συμμετοχές. Δεν ανεβαίνει μόνο το κόστος συμμετοχής αλλά και όλα τα εξτρά (βενζίνες, διανυκτερευσεις, φαγητά κλπ). Μετά οι αγώνες θα γίνουν στην κυριολεξία τοπικοί!!!!!

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν

Edited by - gargadua on 10/05/2010 21:29:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2010 :  22:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
gargadua

μου φαίνεται ότι θα δικαιωθείς (κακός βέβαια). ήδη λόγω προβλεπόμενου υψηλού κόστους, δεν γράφτηκα στον ΚΜΑ. Δεν έχω €500 για πέταμα. Το πολύ πολύ τρέχω και Θεσσαλονίκη (όποτε ξαναγίνει μαραθώνιος).
πάντως, είναι κρίμα που τείνουν να "κοπούν" έτσι οι συναντήσεις μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  12:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΥΝΑΘΛΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΤΑΛΙΟ ΚΥΠΕΛΟ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ....

sugar
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  15:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sugar

ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΥΝΑΘΛΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΤΑΛΙΟ ΚΥΠΕΛΟ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ....

sugar



Για δνση και εισιτήρια;;;;;;;;

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  15:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

quote:
Originally posted by sugar

ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΥΝΑΘΛΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΤΑΛΙΟ ΚΥΠΕΛΟ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ....

sugar



Για δνση και εισιτήρια;;;;;;;;

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν



Δηλαδή Βασίλη θελεις να σου καλύπτουν διαμονή και μετακίνηση;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  20:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην αρπάζεσαι ρε Δήμο!!!!!!!!!!!!Σε στυλ αστείου το ανέφερα..............................
Προσωπικά ποτέ δεν γκρίνιαξα για χρηματικά συμμετοχή ή οτιδήποτε άλλο!!! Να σκεφτείς ότι στη Καβάλα πέρυσι(προ ΔΝΤ εποχές) νοίκιασα αυτοκίνητο για να πάω να τρέξω..............

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  20:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Μην αρπάζεσαι ρε Δήμο!!!!!!!!!!!!Σε στυλ αστείου το ανέφερα..............................
Προσωπικά ποτέ δεν γκρίνιαξα για χρηματικά συμμετοχή ή οτιδήποτε άλλο!!! Να σκεφτείς ότι στη Καβάλα πέρυσι(προ ΔΝΤ εποχές) νοίκιασα αυτοκίνητο για να πάω να τρέξω..............

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν



Δεν αρπάζομαι Βασίλη. Διευκρίνηση ζήτησα. Η δική μου η προσέγγιση είναι συγκεκριμένη. Αν τα έξοδα μου δημιουργούν μεγαλύτερο ζόρι από την χαρά που θα νοιώσω πηγαίνοντας δεν πάω. Ετσι κι αλλιώς, δεν έχω την ευκαιρία λόγω δουλειάς να τρέξω σε πολλούς αγώνες. Οπότε: Κλασσική, αν γίνει αγώνας στην Πάτρα και βέβαια ένας αγώνας έξω.

Για την Καβάλα, άξιζε τον κόπο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  21:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν αρπάζομαι Βασίλη. Διευκρίνηση ζήτησα. Η δική μου η προσέγγιση είναι συγκεκριμένη. Αν τα έξοδα μου δημιουργούν μεγαλύτερο ζόρι από την χαρά που θα νοιώσω πηγαίνοντας δεν πάω. Ετσι κι αλλιώς, δεν έχω την ευκαιρία λόγω δουλειάς να τρέξω σε πολλούς αγώνες. Οπότε: Κλασσική, αν γίνει αγώνας στην Πάτρα και βέβαια ένας αγώνας έξω.

Για την Καβάλα, άξιζε τον κόπο;
[/quote]

Ναι άξιζε τον κόπο αν και πέρυσι είχε πολύ ζέστη. Φέτος δυστηχώς δεν πήγα γιατί με περίμενε από Μεγαλέξανδρο η γυναίκα μου, όχι με πλάστη αλλά με ρόπαλο!!!!!!!
Το κακό με τους αγώνες είναι ότι αν διοργανώνεται σε μέρος εκτός συμφερόντων (για σπίτι κλπ), γίνεται οικονομικά δύσκολος και όσο περνάει ο καιρός δυσκολότερος.
Μια συμμετοχή στον Μεγαλέξανδρο θα κόστιζε περίπου 200-250 €. Δεν είναι και λίγα αν λάβεις υπόψη και το κόστος προετοιμασίας. Βέβαια τα 10 ή 30 € συμμετοχής δεν είναι το κόστος αλλά..........

Εμένα πάντως μ΄αρέσει και η χαρά και το ρόπαλο!!!!!!

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  21:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2010 :  14:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την γυναικα σου να σκεφτεσαι με το ροπαλο...και να δεις κατι χρονους που θα κανειςςς

sugar
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000