Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin Forerunner 310 XT
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 17

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2012 :  18:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχει ένας παλμογράφος, από τον φίλο που ξεπουλάει. Τον δίνει 20 ευρώ.
Ο lamon προηγείται. Spartiatis, αν δεν εμφανιστεί ο lamkon, τον παίρνεις αν θες.

Spartiatis,μιας που έχεις το 305 και κάνεις και τρίαθλο, έχω το λουράκι που είναι για να βγάζεις-βάζεις το ρολόι για να το τοποθετείς στην βάση, στο τιμόνι. Σε ενδιαφέρει μήπως; Αλλά το πουλάω, δεν το χαρίζω.Μαζί και την βάση βέβαια.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2012 :  22:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλεξάνδρα δεν εχω garmin αλλα το Motorola motoactv , απλα η ζώνη του garmin αν ειναι τεχνολογια ant+ ταιριάζει στο δικο μου.Σ ευχαριστω θα περιμένω.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2012 :  23:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Υπάρχει ένας παλμογράφος, από τον φίλο που ξεπουλάει. Τον δίνει 20 ευρώ.
Ο lamon προηγείται. Spartiatis, αν δεν εμφανιστεί ο lamkon, τον παίρνεις αν θες.

Spartiatis,μιας που έχεις το 305 και κάνεις και τρίαθλο, έχω το λουράκι που είναι για να βγάζεις-βάζεις το ρολόι για να το τοποθετείς στην βάση, στο τιμόνι. Σε ενδιαφέρει μήπως; Αλλά το πουλάω, δεν το χαρίζω.Μαζί και την βάση βέβαια.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Εμφανίζομαι και παραχωρώ τη θέση μου στο Δημήτρη Άλλωστε του έχω και υποχρέωση (ξέρει εκείνος).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2012 :  00:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ Spartiatis, λοιπόν, η ζώνη είναι του 305. Άρα δεν είναι τεχνολογίας ant+. Οπότε μην περιμένεις.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2012 :  15:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω για την παραχώρηση .....δεν ηταν γραφτό να έρθει στα χέρια μου....αν ακούσεις κάποιον άλλο φίλο σου Αλεξάνδρα για νεώτερη έκδοση, την παλιά την εχω απο ένα suunto που εχω, απλα να τρέχω με 2 ρολόγια ειναι χαζό.Κι η μοτορολα εχει έλλειψη στις ζώνες!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2012 :  23:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ζώνη που είχε μέσα η συσκευασία του 305 είναι η standard και είναι και αυτή ANT+ τεχνολογία. Οπότε Spartiatis προχώρα άμεσα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

REMALI
Forum-Runner

Greece


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  15:30:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε πρόβλημα με τον ανιχνευτή δορυφόρου;Πατάω το κουμπί να ανοίξει και μου δείχνει ενδειξεις μετά από 20'.

κάθε τραυματισμός με βγάζει πιο ώριμο και πιο δυνατό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  17:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by REMALI

Μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε πρόβλημα με τον ανιχνευτή δορυφόρου;Πατάω το κουμπί να ανοίξει και μου δείχνει ενδειξεις μετά από 20'.

κάθε τραυματισμός με βγάζει πιο ώριμο και πιο δυνατό.



Εϊσαι σε ανοικτό χώρο και ακίνητος και κάνει 20 λεπτά να πιάσει;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  18:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by REMALI

Μήπως κάποιος φίλος αντιμετώπισε πρόβλημα με τον ανιχνευτή δορυφόρου;Πατάω το κουμπί να ανοίξει και μου δείχνει ενδειξεις μετά από 20'.

κάθε τραυματισμός με βγάζει πιο ώριμο και πιο δυνατό.


Δες εδω https://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId={9111f290-a100-11e1-5188-000000000000}

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
http://cumulusgr.no-ip.org/marousi
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2012 :  18:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα έκανα την πρώτη μου προπόνηση χρησιμοποιώντας το καινούριο μου "εργαλείο". Βέβαια δεν έχω διαβάσει ακόμα τις οδηγίες χρήσης και δε μπόρεσα να "εκμεταλλευτώ" πολλές από τις δυνατότητές του. Σχετικά με τη μπαταρία του:
Όταν έβγαλα το ρολόι από τη συσκευασία και το άνοιξα (και πριν το φορτίσω!), έδειχνε ότι είχε τα 3/4, αν θυμάμαι καλά, της μπαταρίας.
Το φόρεσα και βγήκα για προπόνηση, αλλά μετά από λίγο έσβησε. Όταν γύρισα το έβαλα στον υπολογιστή για να το φορτίσω και αμέσως η ένδειξη της μπαταρίας πήγε στο 40%. Μετά από 1 ώρα περίπου έδειχνε 100% και στο 3ωρο ότι η φόρτιση ολοκληρώθηκε. Όταν πήρα χθες τη Garmin μου είπαν απλώς να τσεκάρω αν η μπαταρία διαρκεί 15+ ώρες σε πλήρη λειτουργία και πως αν έχει μειωμένη διάρκεια θα με καλύψει η εταιρεία από την εγγύηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimint
Newbie Forum Runner



28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2013 :  15:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit jimint Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και από μένα. Κάτοχος του 310xt.
Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Καταρχάς έχω περασμένα το τελευταίο firmware και την τελευταία έκδοση Training Center with ANT Agent, Ver. 3.6.5 with ANT Agent 2.3.3, as of Apr 04, 2012

Δημιουργώ το workout μέσα στο Training Center και όταν πάω να την ανεβάσω κάνοντας κλικ στο send to device ενώ μου βγάζει μήνυμα ότι το πέρασε, στο ρολοϊ δεν υπάρχει. Πρέπει να κλείσω το ρολόι να κλείσω το Training Center και μετά όταν ανοίγω το ρολοι την έχει ήδη μέσα περασμένη. Περίεργο μου φαίνεται. Έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

REMALI
Forum-Runner

Greece


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2013 :  11:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eυχαριστώ giorgosdelta για την απάντησή σου, έστω και καθυστερημένα.Το ρολόι εδώ και 2 εβδομάδες δεν συνδέεται με δορυφόρο.Έχω δοκιμάσει τα πάντα.Μήπως κάποιος φίλος είχε παρόμοιο πρόβλημα;Σκέφτομαι να το στείλω Αγγλία γιατί ο Σκορδίλης μου είπε ότι δεν μπορεί να το ανοίξει.Αξίζει τον κόπο;

κάθε τραυματισμός με βγάζει πιο ώριμο και πιο δυνατό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2013 :  15:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο ξεκίνημα των τελευταίων προπονήσεων και για 10-15' περίπου, ενώ οι παλμοί μου είναι 120-130, η ένδειξη στο ρολόι είναι 170-190 (με max 178) και στη συνέχεια στρώνουν. Δε θέλω όμως να μπω στη διαδικασία να το στείλω στην αντιπροσωπεία και να μείνω χωρίς ρολόι για (άγνωστο πόσες) μέρες, από τη στιγμή άλλωστε που δεν είναι κάτι που με ενοχλεί ιδιαίτερα. Καμιά ιδέα για το πώς να "διορθώσω" το πρόβλημα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2013 :  16:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Στο ξεκίνημα των τελευταίων προπονήσεων και για 10-15' περίπου, ενώ οι παλμοί μου είναι 120-130, η ένδειξη στο ρολόι είναι 170-190 (με max 178) και στη συνέχεια στρώνουν. Δε θέλω όμως να μπω στη διαδικασία να το στείλω στην αντιπροσωπεία και να μείνω χωρίς ρολόι για (άγνωστο πόσες) μέρες, από τη στιγμή άλλωστε που δεν είναι κάτι που με ενοχλεί ιδιαίτερα. Καμιά ιδέα για το πώς να "διορθώσω" το πρόβλημα;



Κι εμενα ακριβως το ιδιο κανει. Δεν ειναι θελμ ρολογιου, ασλλα ζωνης. Εντελως φυσιολογικο τωρα το χειμωνα που το σωμα μας ειναι κρυο και δεν κανουν καλη επαφη οι αισθητηρες της ζωνης με αποτελεσμα να δειχνει ασχετους παλμους, παντα πολυ υψηλους. Στα 10-15 λεπτα που εχεις ζεσταθει και αρχιζεις να ιδρωνεις, γινεταο σωστη επαφη οποτε πλεον αρχιζει να δειχνει φυσιολογικους παλμους. Μια λυση ειναι πριν ξεκινησεις να τρεχεις να βρεχεις λιγο τη ζωνη στους αισθητηρες (με νερο, σαλιο ή καποιο gel) ωστε να κανει καλυτερη επαφη.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις


Edited by - Elda on 18/01/2013 16:46:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2013 :  16:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Elda, θα το δοκιμάσω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 17 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000