Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Nike dri-fit help
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

jiz
Newbie Forum Runner



4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 31/03/2011 :  15:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχάς καλησπέρα σε όλους
λοιπόν επειδή το τελευταίο καιρό που παίζω ποδόσφαιρο ιδρώνω και αυτό φέρνει αποτέλεσμα να κρυώνω...σκέφτηκα να αγοράσω κάτι όπου θα με προστατεύει .
Από ότι άκουσα λοιπόν το ισοθερμικό κάνει δουλειά, μου είπαν ότι σε κρατάει ζεστό και δεν αφήνει τον ιδρώτα να μπει μέσα.παρόλα αυτά είναι ακριβό γύρω στο 50 αλλα και πάλι είναι περισοότερο για τον χειμώνα.
Εκτος από αυτό άκουσα ότι και οι μπλούζες "Nike dry-fit" και οι "NIKE ΠΡΟ" αξίζουν, κάνουν στα 15-30 αλλα το θέμα είναι πως δεν ξέρω τι κάνουν ακριβώς ειμαι και λιγο ασχετος :D (ΕΔΏ ΘΈΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΉΘΕΙΑ ΣΑΣ)..ΕΓΏ ΖΗΤΩ ένα t-shirt (φυσικά όχι βαμβακερό γιατί κρατάει τον ιδρώτα)όπου δεν θα αφήνει να περνάει από μέσα ο ιδρώτας η αλλιώς θα τον αποβάλει.
Επίσης ποίες είναι οι διαφορες του Nike dri-fit και του Nike PRO "NIKE ΠΡΟ" "NIKE DRI FIT"------->
Λοιπόν εσείς τι μου προτείνεται? τι από τα δυο να αγοράσω και φυσικά να μου πείτε και κάποιες πληροφορίες που ξέρετε για τα "συγκεκτριμενα" προϊόντα!!!
Ευχαριστώ εκ τον προτερων!!! :D

xazos
Advanced Forum-Runner



299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2011 :  17:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δες εδω
http://www.ehow.com/about_6465448_nike-dri_fit_.html

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2011 :  17:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα Dri-fit αναφέρονται γενικότερα στην διαχείριση του ιδρώτα.
Τα Pro είναι εφαρμοστά, που συνήθως τα φοράς σαν πρώτο "στρώμα". Π.χ. κάτω από την ποδοσφαιρική σου φανέλα... Και φυσικά είναι και dri-fit.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2011 :  20:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πάντως, μην περιμένεις και θεαματικές διαφορές. η διαφορά για μένα εστιάζεται στο ότι το dry-fit δεν κολλάει πάνω σου και έτσι δεν βρίσκεσαι σε διαρκή επαφή με τον κρύο ιδρώτα, σε αντίθεση με τα βαμβακερά. η εξάτμιση του ιδρώτα επιτυγχάνεται πιο γρήγορα, αλλά σε δραστηριότητες, όπου η εφίδρωση είναι διαρκής, πάλι θα κρυώνεις, εκτός αν έχεις και δεύτερο στρώμα ρούχου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jiz
Newbie Forum Runner



4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2011 :  21:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οποτε προτινεις να παρω ενα dri-fit?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2011 :  22:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κοίτα,
πριν από δυο εβδομάδες, που ο καιρός ήταν ακόμη πιο κρύος, φορούσα σαν πρώτη στρώση ένα dry fit (ενίοτε και εφαρμοστό). πλέον όμως ο καιρός έχει ζεστάνει, οπότε δεν με πειράζει να φοράω και βαμβακερά. αργότερα, που θα κάνει πλέον πολύ ζέστη θα προτιμήσω να φορέσω και πάλι dry fit, αλλά είναι προσωπικό γούστο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  09:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το βαμβακερό είναι εντελώς ακατάλληλο.
Μουσκεύει πολύ γρήγορα, κολλάει επάνω σου και τρίβεται, κρατάει τον ιδρώτα και βαραίνει. Γενικότερα, είσαι ιδρωμένος και το νοιώθεις παντού. Κι αν έχει κι αεράκι, κρυώνεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  10:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και..... οι κολλητές μπλούζες το κατακαλόκαιρο δεν είναι και ότι καλύτερο. Προτιμώ τις τρυπητες μπλούζες της kalenji, more mile, lidl... Ούτε κρατούν ιδρώτα ούτε τπτ και στεγνώνουν και αμέσως μετά το πλύσιμο ή το τρέξιμο.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jiz
Newbie Forum Runner



4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  14:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γενικα δηλαδη η καλυτερη λυση ειναι μια nike dri-fit για το καλοκαιρι?? και για το χειμωνα οι Nike pro???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  15:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι Nike απαραίτητα. Όλες οι εταιρείες έχουν ανάλογα τεχνικά υφάσματα.
Γενικότερα, ένα άνετο μπλουζάκι, διαχείρισης του ιδρώτα για τις ζεστές μέρες.
Για τον χειμώνα, εγώ προτιμώ ένα εφαρμοστό κάτω από τις άλλες στρώσεις/στρωση ρουχισμού.
Και είπαμε, ποτέ βαμβάκι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  16:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και σε κάποιο πρατήριο αθλητικών ειδών. Εγώ αγοράζω μπλουζάκια από το πρατήριο της adidas και δίνω από 10 έως 15 ευρώ για ένα τεχνικό κοντομάνικο μπλουζάκι και μέχρι 30 για μακρυμάνικο. Οπως έχει ειπωθεί και παραπάνω το σημαντικό είναι να μην αγοράζεις βαμβακερά. “Cotton is the enemy” όπως λέει και το σλόγκαν γνωστής εταιρίας αθλητικών.

--------------------------------------------------------
Pain is temporary. Quitting lasts forever.

Λανς Άρμστρονγκ

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  16:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οπως ειπε κι ο γιαννης και οι μη φιρμες βγαζουν τεχνικα μπλουζακια με μικροτερο κοστος που κανουν καλη δουλεια..αν πεσεις και σε περιοδο προσφορων με 10-15 ευρω παιρνεις αψογο ρουχο

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jiz
Newbie Forum Runner



4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  17:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κοιταξτε ενα Nike dri-fit μπλουζακι κοστιζει 15 ευρω (μου φενεται λογικη τιμη και φθηνη)????..αντιθετως ενα μπλουζακι NIKE PRO κανει 30.Γενικα μου φενονται λογικες οι τιμες αν υποθεσουμε πως ειναι και NIKE !!! ή εγω κανω λαθος...απλα αναρωτιεμαι γιατι ενα μλουζακι dry fit κανει 15 και ενα Νικε PRO κανει 30.Μα τι διαφορες πια εχουν????
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2011 :  19:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jiz

κοιταξτε ενα Nike dri-fit μπλουζακι κοστιζει 15 ευρω (μου φενεται λογικη τιμη και φθηνη)????..αντιθετως ενα μπλουζακι NIKE PRO κανει 30.Γενικα μου φενονται λογικες οι τιμες αν υποθεσουμε πως ειναι και NIKE !!! ή εγω κανω λαθος...απλα αναρωτιεμαι γιατι ενα μλουζακι dry fit κανει 15 και ενα Νικε PRO κανει 30.Μα τι διαφορες πια εχουν????


H μία κολλάει επάνω σου από τον ιδρώτα και άμα έχει και ζέστη από ένα σημείο και μετά δεν υποφέρεται και η άλλη ακριβώς το αντίθετο -_^

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2011 :  20:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά μεγάλη προσοχή γιατί υπάρχουν dri fit ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ! Έχουν μεν διαφορά από το κοινό βαμβάκι, αλλά δεν είναι σαν τα άλλα.
Εγώ έχω dri fit που είναι βαμβακερό και αν ιδρώσω κολλάει, αλλά έχω dri fit που είναι συνθετικό και μπορεί να έχω γίνει παπί, αλλά αυτό απλά στεγνώνει σε χρόνο dt!

http://5tinimera.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000