Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθωνιος Καλαμαριας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Iraklis
Forum-Runner

Greece


155 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 08/05/2011 :  21:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα και συγχαρητηρια σε ολους τους τερματισαντες.Μπραβο και στον Δημο Καλαμαριας για την διοργανωση.Ελπιζω να γινει θεσμος αυτος ο αγωνας γιατι δεν εχουμε και πολλους στην Θεσσαλονικη και στις γυρω περιοχες.Τον αγωνα θα τον χαρακτιριζα αρκετα καλο αν και δεν εχω μεγαλη εμπειρια.Σιγουρα τα επομενα χρονια η οργανωση θα ειναι καλυτερη,και με περισοτερες συμετοχες.

RefereePtol
Newbie Forum Runner

Greece
27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2011 :  10:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα μεγαλο μπραβο σε οσους συμετειχαν.Πολυ καλη προσπαθεια απο τους διοργανωτες και κυριως απο τη Μαγδα που ηταν η ψυχη του αγωνα. Τα οποια λαθακια επισημανθηκαν και ειμαι σιγουρος οτι θα διορθωθουν. Ενδιαφερουσα διαδρομη με ανηφοροκατηφορες .Οπως παντα μικρη η συμπαρασταση του κοσμου στη διαδρομη αλλα πολυ θερμη στο τερματισμο. Περιμενα μεγαλυτερη συμετοχη ομως του χρονου θα ειμαστε τουλαχιστον διπλασιοι. Μπραβο και στον Σακη Στογιαννη τον προεδρο μας για τη δευτερη θεση στη γενικη οπως και στον Σταυρο που προπορευοταν με το ποδηλατο και εβαζε στη θεση του τον οποιοδηποτε ασχετο (εγω τον ειδα τουλαχιστον τρεις φορες να μαλωνει με οδηγους και τροχονομους). Να μην ξεχασω τους εθελοντες που ηταν περισοτεροι απο τους αθλητες. Καλοσοριζουμε το νεο μελος του ΣΔΟ Εορδαιας κ Εμμανουηλιδη που καταγετε απο την περιοχη μας και ηρθε μας βρηκε και γραφτηκε στο συλλογο μας. Καλη ανταμωση του χρονου με τον ΣΔΟ Εορδαιας να εχει πανω απο 20 συμετεχοντες.

Σημαδια των καιρων μου ειπες
Καταντια λεω εγω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dentaris
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2011 :  10:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολυ σωστά Ηρακλή!!Ετρεξα και γω χθες και αν και πρωτάρα,η διοργάνωση τα πήγε πολύ καλά.
Λίγη προσοχή στον τερματισμό,με καλύτερη ασφάλεια των δρομέων,και τσιπάκια χρονομέτρησης ήταν οι πιο χτυπητές αδυναμίες.Πιστεύω και ελπίζω να γινει θεσμός,και μάλιστα στη συγκεκριμενη απόσταση,που υπήρχε απουσία αγώνα για την πόλη!

ΟΣΟ ΘΑ ΖΩ,ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

perivleptos
Forum-Runner

Greece


104 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2011 :  12:12:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit perivleptos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια πολύ όμορφη γιορτή!!! Ελπίζω να γινει θεσμός και πολύ πιο οργανωμένος του χρόνου!!
Και εγω ήμουν εκεί!!! ο πρώτος μου ημιμαραθώνιος!! Μου έδωσε πολύ καλές εικόνες και συναισθήματα!!!! Είμαι έτοιμος για τον επόμενο!!
Μετάλλιο δεν πήρα γιατί είχαν τελειώσει...είδα όμως πολλά παιδάκια που με περηφάνεια το είχαν κρεμασμένο στον λαιμό τους και χάρηκα !!!!

Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Demman
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2011 :  14:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και στο Δήμο Καλαμαριάς για τον 1ο Ημιμαραθώνιο. Πολύ ωραίος αγώνας, πολύ ωραία οργάνωση και υποστήριξη με σωστά τοποθετημένους σταθμούς υποστήριξης. Λίγη προσοχή στο τέλος, με τους τερματισμούς και τα μετάλλια. ReferrePtol ευχαριστώ τα παιδιά του Σ.Δ.Ο.Εορδαίας για την υποδοχή στο σύλλογο και εύχομαι να είμαστε υγιείς για να "καταπιούμε" παρέα πολλά-πολλά χιλιόμετρα. Και τα δικά μου συγχαρητήρια στον πρόεδρο του συλλόγου Θανάση Στογιάννη για την 2η θέση της γενικής κατάταξης.

Όταν, εκατό μέτρα μετά την εκκίνηση σκέφτεσαι αυτά που θα περάσεις.....
Τότε, θυμήσου αυτά που σε έφεραν στην αφετηρία .....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

efkellis
Forum-Runner

Greece
97 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2011 :  23:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά βγήκαν κάπου τα αποτελέσματα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

perivleptos
Forum-Runner

Greece


104 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2011 :  10:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit perivleptos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέχρι στιγμής, μόνο των πρώτων !!
http://www.kalamaria.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1388&Itemid=594

Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.

Edited by - perivleptos on 10/05/2011 10:17:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2011 :  10:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα και απο μενα απο την ηλιολουστη Θεσσαλονικη...ειμουν και γω εκει....να πω τα δικα μου για τον 1ο Ημιμαραθωνιο Καλαμαριας...συμμετοχες γυρω στα 130 με 140 ατομα (130 ηταν αυτοι που τερματισανε την ωρα που εφευγα ... τερματιζαν και οι τελευταιοι αντε και να εγκατελειψε κανενας..) η διαδρομη μετρημενη με το GARMIN 305...βρεθηκε να ειναι 20690 μετρα και οχι 21100 σαν τα Τρικαλα που ηταν ακριβως...οι εθελοντες πολλοι στα ποστα τους με αρκετα νερα.ισοτονικα.σφουγγαρια..μπανανες...ειχε ανηφοροκατηφορες αρα δεν πας για χρονο...το τελικο..χιλιομετρο ηταν ανηφορικο..κακως εκεινη την ωρα ταυτοχρονα γινοταν και ο αγωνας παιδιων και ειχαμε το ζορι του τερματισμου και αντε και τα παιδακια μπροστα σου να κανεις ζικ ζακ...στον τερματισμο και γω και αλλοι απο οτι εμαθα...σταματισαμε και τα χρονομετρα...και μας φωναζουν οχι οχι εχετε ακομη ενα κυκλο αλλα 500μετρα αντε και παλι τρεξιμο για να τερματισεις....στο τελος ενας πανικος απο παιδακια..γονεις να παραλαβουν ολοι απο ενα μερος τα μεταλια και τα διπλωματα..εδω επρεπε να ειναι χωριστα.....ωραια και τα δωρακια στο τελος..μπλουζακι καπελακι..σοκοφρετα...τζελακια απο την power.....μας βρηκε και ο ηλιος απο την αρχη...ολες οι παρατηρησεις με συμπαθεια να καθιερωθει αυτος ο αγωνας αυτη η γιορτη που γινεται στη Θεσσαλονικη...

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2011 :  23:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...γιατι αργουν τα αποτελεσματα???? τα μαγειρευουν???

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RefereePtol
Newbie Forum Runner

Greece
27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2011 :  12:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα αποτελεσματα του αγωνα αναρτηθηκαν στο site του δημου Καλαμαριας (kamaria.gr).Εχω καποια ενσταση οσον αφορα τον δικο μου χρονο γιατι μου δινει 1.37 15 ενω με το δικο μου χρονομετρο εκανα 1.35 40. Τελος παντων αυτα ειναι λεπτομεριες, σημασια εχει οτι εγινε μια πολυ καλη προσπαθεια, ελπιζω να επαναληφθη και του χρονου και εγω σιγουρα θα ειμαι εκει μαζι με πολλους φιλους δρομεις του ΣΔΟ Εορδαιας.

Σημαδια των καιρων μου ειπες
Καταντια λεω εγω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

perivleptos
Forum-Runner

Greece


104 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2011 :  13:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit perivleptos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Tα χρονόμετρα στον Ημι σταμάτησαν στις 02:02:29 και έτσι δεν έμαθα τι χρόνο έκανα :-)

Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Iraklis
Forum-Runner

Greece


155 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2011 :  13:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και σε μενα εχουν διαφορετικο χρονο.Εγω το μετρησα 1¨55¨24,και γραφουν 1¨54¨35.Δεν ξερω τι εγινε αλλα δεν πειραζει.Ν'αμαστε καλα και του χρονου πιο εμπειροι και οργανωμενοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000