Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Μπαίνοντας στο Καλλιμάρμαρο στον μαραθώνιο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/06/2011 :  13:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να λοιπόν το θέμα!

Λοιπόν, ας πούμε αν δακρύζουμε, αν όχι ή αν πεθαίνουμε στο κλάμα ( από τους πόνους ), μπαίνοντας στο Καλλιμάρμαρο τελειώνοντας τον μαραθώνιο.

Jonsson
Senior Forum-Runner

Greece


960 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  13:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ θα απαντήσω σε αυτό το ωραίο θέμα (αν μπώ στο στάδιο) στις 14 Νοεμβρίου...

A Physical Measure Odyssey
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  14:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mόλις πιάνεις την κατηφόρα και ακούς τον κόσμο (γνωστούς και αγνώστους)να σε επευφημεί,να σου λέει μπράβο,μπράβο έρχεται το πρώτο ρίγος.Μόλις τελέιώνει η κατηφόρα και μπαίνεις στο καλλιμάρμαρο,η μεγάλη ανατριχίλα καιτα δάκρυα ειναι δύσκολο πια να τα συγκρατήσεις.Οση κούραση,όσο πόνο και να νιώθεις σου έρχεται στο μυαλό η σκέψη:πότε είναι ο επόμενος ΚΜΑ?


Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jonsson
Senior Forum-Runner

Greece


960 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  14:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+1000

A Physical Measure Odyssey
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  14:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Jonsson

Εγώ θα απαντήσω σε αυτό το ωραίο θέμα (αν μπώ στο στάδιο) στις 14 Νοεμβρίου...

A Physical Measure Odyssey





Στις 14 αποκλειεται να καταφερεις να φτασεις μεχρι το σταδιο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  15:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by Jonsson

Εγώ θα απαντήσω σε αυτό το ωραίο θέμα (αν μπώ στο στάδιο) στις 14 Νοεμβρίου...

A Physical Measure Odyssey





Στις 14 αποκλειεται να καταφερεις να φτασεις μεχρι το σταδιο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Μπορεί να το πάει με το πάσο του

--------------------------------------------------------
Pain is temporary. Quitting lasts forever.

Λανς Άρμστρονγκ

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  15:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμενα στην εκκίνηση με πιάνει μια κρίση. Και στη διαδρομή πολλές φορές από χειροκροτήματα. Τα γυαλιά ηλίου σβήνουν τα ίχνη της ντροπής.

Στρίβοντας για Καλλιμάρμαρο συνήθως κατρακυλώ προς τον τερματισμό. Με μεγάλη συγκίνηση που εκφράζεται με ένα χαμόγελο. Ένα χαμόγελο πόνου βέβαια. Ο νους μου στα πόδια, να αντέξουν. Αντέχουν. Το σώμα μαθαίνει σιγά σιγά να ανταποκρίνεται στις επιθυμίες μας αρκεί να το ακούμε όταν μας μιλά.

Βλέποντας το Καλλιμάρμαρο, τα συναισθήματα ποικίλουν. Είμαι ένας από τους τυχερούς που το βλέπουν με τα μάτια της ψυχής. Ένας ακόμα καταπονημένος σύγχρονος αγγελιοφόρος. Και τι μύνημα μεταφέρω; Νενικήκαμεν. Σίγουρα νενικήκαμεν. Τι νικήσαμε; Τα ανθρώπινα όρια. Την ανθρώπινη αντοχή. Τον φόβο. Τον πόνο. Τον πιο δυνατό αντίπαλο. Τον ίδιο μας τον ευατό!

Αν κοιτάξεις τους θεατές στα μάτια βλέπεις διάφορα πράγματα. Καμιά φορά βλέπεις ειρωνεία. Άλλοτε θαυμασμό. Άλλοτε βλέπεις ανθρώπους να σε κοιτάν σαν να είσαι το δικό τους πονεμένο παιδί. Πολλές φορές κάθονται στη βροχή ανέμελοι για να σε χαρούν. Οπωσδήποτε η χαρά δεν γίνεται να είναι μόνο δική σου. Κάποιοι άλλοι σε βλέπουν να παραπατάς μεθυσμένος και γελούν. Βιώνουν κι αυτοί τη δική τους χαρά καθώς πλησιάζεις στο Καλλιμάρμαρο.

Μπαίνοντας στο Καλλιμάρμαρο ψάχνω να δω τους δικούς μου. Πολύς κόσμος. Δε γίνεται. Αν σηκώσεις τα χέρια σου το πλήθος ανταποκρίνεται. Κάπου εκεί θα 'ναι. Κι αν όχι πάλι δεν έχει σημασία. Η σκέψη τους εκεί. Μαζί μου. Μαζί σου. 200 μέτρα όλα κι όλα. 200 μέτρα που σημαδέψαν την ιστορία μας. Την ιστορία τελικά όλου του κόσμου. 200 μέτρα χαράς, ανωτερότητας, συμφιλίωσης, ταπεινοφροσύνης, ηδονής, πόνου και κάθε καλού που περιβάλλει τον κόσμο μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

teokok
Newbie Forum Runner

Greece
22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  15:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η είσοδος στο Καλλιμάρμαρο είναι μία από τις δυνατότερες και πιο έντονες στιγμές που έχω να θυμάμαι στη ζωή μου. Αυτή η αίσθηση της ολοκλήρωσης του κλασσικού μαραθωνίου είναι μοναδική! Και σίγουρα αυτό το στολίδι του ελληνικού αθλητισμού και της ελληνικής ιστορίας, φαντάζει ακόμα πιο... καλλιμάρμαρο στα μάτια όσων φτάνουν στον τερματισμό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mijalis
Elite Forum-Runner

Greece
1235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  15:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mijalis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε Γιώργο, θα στο κλέψω. Σε 5 κουβέντες τα είπες όλα, αλλά όλα.
Ίσως είναι το κείμενο το οποίο μου δίνει τη βεβαιότητα ότι θα τερματίσω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Johnsson, πρέπει να αυξήσεις λίγο το ρυθμό σου, τουλάχιστον να τερματίσεις 13 τα μεσάνυχτα.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  16:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οτι δυνατοτερο εχω ζησει στη ζωη μου. Και τις 3 φορες. Καμμια σχεση με το εξωτερικο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  16:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by elton

Οτι δυνατοτερο εχω ζησει στη ζωη μου. Και τις 3 φορες. Καμμια σχεση με το εξωτερικο...




Καλα βρε Σπυρο του χρονου θα τρεξω Κλασσικη ολο σποντες εισαι.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  16:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρις πλακα η Κλασσικη και για μενα ηταν το υπερτατο συναισθημα που εχω νιωσει σε αγωνα.
Απεριγραπτα τα συναισθηματα που ενιωσα με το που μπηκα στο σταδιο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  16:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Χωρις πλακα η Κλασσικη και για μενα ηταν το υπερτατο συναισθημα που εχω νιωσει σε αγωνα.
Απεριγραπτα τα συναισθηματα που ενιωσα με το που μπηκα στο σταδιο.
Ευχομαι να ειμαι υγιης να στηθω του χρονου στην αφετηρια και να ξαναμπω στο σταδιο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  17:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και στους 2 μαραθώνιους μπήκα ψύχραιμος στο Καλλιμάρμαρο αλλά λύγισα όταν έφτασα στους εθελοντές που προσφέρουν τα μετάλλια. Ειδικά πέρσι, μια ηλικιωμένη κυρία μου πέρασε το μετάλλιο και με χάιδεψε στοργικά στο μάγουλο λέγοντάς μου «συγχαρητήρια, μπράβο σου» με τόση ζεστασιά στο βλέμμα και στη φωνή που με τσάκισε...
Άλλωστε εύκολο είναι, μιας και συναισθηματικά είσαι πολύ φορτωμένος εκείνες τις στιγμές... Εχεις κουραστεί σωματικά και ψυχικά σε όλη τη διαδρομή, έχεις πάρει γερές δόσεις χαράς στον κατήφορο της Ηρώδου Αττικού με τον κόσμο που επευφημεί. Ερχεται και ο τερματισμός με τη λύτρωση από τον πόνο και την κούραση, η ικανοποίηση για την υπέρβαση που πέτυχες, η χαρά που οι κόποι τόσων μηνών δεν πήγαν χαμένοι... Εκρηκτικό μείγμα...

--------------------------------------------------------
Pain is temporary. Quitting lasts forever.

Λανς Άρμστρονγκ

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  17:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, πραγματικά σας ζηλεύω διαβάζοντας τα συναισθήματά σας στον τερματισμό. Άντε να δούμε φέτος (πρώτα ο Θεός!), τι θα γίνει με εμένα.
Στο τέλος θα κλαίω που δεν συγκινούμαι....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  18:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2 φορες με αξιωσε ο θεος να ζησω τη χαρα κατα την εισοδο στο κοσμημα που λεγεται καλλιμαρμαρο.Και να τη ζησω οχι σαν τουριστας αλλα σαν δρομεας μετα απο 42χμ.Ειναι πραγματικα κορυφαια η στιγμη στην ζωη ενος δρομεα.Περυσι ειχα μαζι μου ενα κλαδι ελιας που μου εδωσε μια μικρουλα στο 25 χμ.Οταν εστριψα Ηρωδου Αττικου και εβγαλα το κλαδι κουνωντας το προς τον κοσμο ηταν μοναδικα..πετουσα στην ψυχη και στο σωμα.Ο κοσμος με παρεσυρε στη δικη του μαγεια και εγω παρεσυρα τον κοσμο στους δικους μου ρυθμους..ενιωσα σαν ενας μικρος θεος.Ριγη συγκινησης διαπερασαν το κορμι μου περα ως περα.Νομιζω οτι αξιζει καποιος να μαχεται για να ζησει τη στιγμη και να την ζει καθε χρονο.Ευχομαι σε εσας που δεν το κανατε να το ζησετε καποια μερα γιατι ειναι κατι που δεν περιγραφεται με λογια!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000