Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 προπονηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2011 :  09:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπορεις να διαλεξεις κυκλικη διαδρομη να μην τρεχεις και τη συζυγο...καλη η σκεψη για 25 το ενα σαβ και 32 το αλλο

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2011 :  10:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σταυρο μου θυμιζεις τον ευατο μου την πρωτη φορα!Ενθουσιασμος μεγαλος και ανυπομονησια..σε νιωθω!Πηγαινε στον αγωνα,ζησε την εμπειρια αλλα κρατα αυτο...ο μαραθωνιος δεν εχει καμια σχεση με οτι ετρεξες μεχρι τωρα..ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙΣ!!!!!!!!!Πηγαινε αργα,σκοπος σου ειναι ο τερματισμος!!Μετα το 30 θα χρειαστεις την ψυχη σου οτι και να κανεις στην προπονηση..να εχεις στο μυαλο σου την μεγαλη στιγμη της εισοδου στο καλλιμαρμαρο..θα σε βοηθησει..καλη συνεχεια φιλε μου και καλη δυναμη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2011 :  15:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οπως σου έγραψαν και οι υπόλοιποι κάνε τα 32 και βλέπεις. Προσπάθησε μην τρέχεις με αγωνιστικό ρυθμό αλλά μισό λεπτό παραπάνω (αν τρέχεις με 6, τρέχα με 6:30-6:40)αλλιώς θα τα παίξεις χωρίς λόγο. Περπάτα ανά 5 χλμ και πίνε τα υγρά σου για 100μ, δεν χάλασε ο κόσμος. Κοίταξε επίσης η διαδρομή (αν αρνηθεί η γυναίκα σου) να περνάει από περίπτερα ή μάρκετ για να παίρνεις νερά και ισοτονικά, αλλιώς τα κουβαλάς.
Το μετά τον αγώνα είναι επίσης σημαντικό κομμάτι γιατί στον αγώνα θα πονέσεις 4 άντε 6 ώρες, αλλά από ελλειπή προετοιμασία θα πονάς ΜΕΡΕΣ μετά. Το θέμα είναι να συνεχίσεις αυτό που σ΄ αρέσει και όχι να βλαστημάς για αυτό που πιθανόν να έπαθες στο μαραθώνιο.
Δεν σε αποθαρύνω, απλά να ξέρεις και την άλλη πλευρά. Δε νομίζω να διαβάσεις εδώ μέσα ότι πηγαίνουν απροπόνητοι!!!! Ουκ ολίγοι αυτοί που κατέληξαν σε νοσοκομείο ή με χρόνιους τραυματισμούς. Ουκ ολίγοι που με προπονήσεις επίσης κατέληξαν με χρόνιους τραυματισμούς.
Καλή σου τύχη

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2011 :  15:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
o βασιλης-gargadua ειναι η φωνη της λογικης και τα λεει ολοσωστα...μην παρεις θαρρος στα πρωτα χλμ του 32αριου,χαλαρα και με νερο ανα 15-20' περιπου.με τακτικη 5 προς 1 (τρεξιμο-περπατημα) θασαι σε καλη κατασταση για να ανεβεις στα 25 κι επειτα 32 και τον αγωνα.επειδη εισαι αμαθος στα πολλα χλμ, αναπαυση μετα το μεγαλο και 2 μερες..δεν ωφελει η υπερπροπονηση σε αυτη τη φαση...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2011 :  23:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια τι να πω.Οι συμβουλες σας ειναι κατι παραπανω απο σημαντικες για μενα.Απαντησατε σε οτι αποριες κι αν ειχα.Θα κοιταξω να τις εφαρμοσω κατα γραμμα.Ισοτονικα,νερα και πιστη!Αυριο εχω ενα 15αρι,Παρασκευη 10αρι και κυριακη 25αρακι!Ανυπομονω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jonsson
Senior Forum-Runner

Greece


960 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2011 :  23:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σταύρο, βρες προπονητή να σε πάρει και να σε ανεβάσει σιγά μεθοδικά και ομαλά. Εύχομαι να κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί αλλά να θυμάσαι ότι οι κινήσεις μας μπορεί να μας στοιχίσουν κάποιον τραυματισμό και μετά να μην τρέχουμε για πολύ καιρό. Το τρέξιμο πρέπει να είναι χαρά και όχι υπερπροσπάθεια. Όλοι οι φίλοι που γράφουν σε αυτό το post είναι πολύ έμπειροι. Μην τραυματιστείς. ΜΗΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΕΙΣ. Στο λέω από δική μου εμπειρία.

A Physical Measure Odyssey
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2011 :  00:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιστευω πως εχω την αυτοσυγκρατηση που χρειαζεται γι`αυτο το τολμημα.Με αυτο που εγραψες τωρα μου θυμισες εναν συμπαικτη μου στο ποδοσφαιρο που μου ειπε πριν καποια χρονια οτι αν θελεις να παιξεις μπαλλα για πολυ καιρο προσεχε μην τραυματισεις τους προσαγωγους σου.Θα προσεχω Jonsson.Παω για τη χαρα του αγωνα και μονο.Οταν τους ειδα περσι απλος θεατης στην Μαραθωνος να τρεχουν και να`χουν ζωγραφισμενη την προσπαθεια στο προσωπο τους δακρυσα!Συγκηνηθηκα!Και εκει ειπα του χρονου θα`μαι κι εγω εκει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000