Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Το τρέξιμο μόνο αρκεί???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας !
Οταν ξεκινησα το τρεξιμο,πριν 2,5 χρονια,στους 6 πρωτους μηνες(ετρεχα μεχρι 16χιλιομετρα) δεν εκανα καμμια αλλαγη στον τροπο διατροφης και παρατηρουσα οτι δεν εχανα αλλα και δεν ανεβαζα κιλα...
Καταλαβα οτι επρεπε να κανω κατι σχετικα με το φαγητο...Ε,τοτε ετυχε να συναντησω και τουτο το site και...με μορφωσατε,και κατεβηκα 15 κιλα σε ενα χρονο!!!

ευχαριστω !

Παναγιωτης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ThanasisT
Senior Forum-Runner

Greece


911 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexalitsa

ΘΑΝΑΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ 100 ΚΙΛΑ ΧΘΣ ΧΙΧΙΙΧΙΧ.ΕΙΜΑΙ 63 ΚΙΛΑ 1.65 ΥΨΟΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΥΓΙΕΙΝΑ



Ευχαριστώ πολύ!

“You are not your job, you're not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You are not your f***ing khakis. You are all singing, all dancing crap of the world.” Tyler Durden
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexalitsa
Advanced Forum-Runner

224 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΩΣ ΣΕ ΜΟΡΦΩΣΑΝΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕΣ ???ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ,,,,,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΡΕΧΩ ΠΕΙΝΑΩ,,ΚΛΠ ΚΛΠ....
ΝΟ PAIN NO GAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρέπει να πεινάσεις και μετά το τρέξιμο.
Ο ωραιότερος τρόπος για να χάσεις βάρος, είναι να ετοιμάσεις το αγαπημένο σου φαγητό, να στρώσεις το τραπέζι και καθώς θα το τρώνε οι υπόλοιποι εσύ να κατεβάζεις νερόβραστα ραδίκια μέχρι να σκάσεις και τίποτα άλλο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ThanasisT
Senior Forum-Runner

Greece


911 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο αυτό είναι κινέζικο βασανιστήριο!!!

“You are not your job, you're not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You are not your f***ing khakis. You are all singing, all dancing crap of the world.” Tyler Durden
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexalitsa

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΩΣ ΣΕ ΜΟΡΦΩΣΑΝΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕΣ ???ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ,,,,,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΡΕΧΩ ΠΕΙΝΑΩ,,ΚΛΠ ΚΛΠ....
ΝΟ PAIN NO GAIN


Αν μόνον τρως καλά και δεν σαβουροτρώς, κανένα πρόβλημα, σε συνδιασμό κιόλας με τα πολλά χλμ που διάβασα πως κάνεις εβδομαδιαίως.
Χτίζεις σιγά σιγά μυική μάζα και όχι απλά περιττό λίπος που είχες παλαιότερα...
Καλά χιλιόμετρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην βιάζεστε καμιά φορά να αρχίσετε να χάνετε κιλά όταν πρωτοξεκινάτε το τρέξιμο/γυμναστική.
Το σώμα για να ξυπνήσει θέλει μερικούς μήνες.
Ο μεταβολισμός δεν ανεβαίνει σε 1-2 βδομάδες.

Εγώ ξεκίνησα πάσχα, πλακώθηκα στα βάρη κ στο τρέξιμο (πιο πριν δεν ειχα γυμναστεί σχεδόν ποτέ στην ζωή μου, δεν είχα κανένα αθλητικό backround) και από κιλά που έχασα, αν εξαιρέσεις 1-2 τα πρώτα που φύγαν γρήγορα, τίποτα. Και έκοψα όσο μπορούσα και τις βλακείες.
Το καλοκαίρι παρόλα τα ζόρια που τράβαγα (πραγματικά τα έδινα όλα) ήμουν ακόμα "φορτωμένος" (πάνω από 70κιλά, 170 ύψος).
Άραξα εντελώς λόγω διακοπών... και όμως δεν πάχυνα.
Ο μεταβολισμός επαιζε μόνος του.
Αντίθετα. Άρχιζα σταδιακά να χάνω.
Κατάλαβα ότι από μόνα τους άρχισαν να φεύγουν τα κιλά.
Δεν έχω ζυγαριά, ζυγίζομαι όποτε βρεθώ σε κανάν φίλο, το καταλαβαίνω από τα σχόλια φίλων, κ τα παντελόνια που πέφτουν.
Στον μαραθώνιο έφτασα 64κιλά.
Τώρα είμαι σχετικά χαλαρός, τρώω κάπως ελευθερα, λίγο από όλα, και ο μεταβολισμός μου έχει αναλάβει τα υπόλοιπα. Και είμαι σχετικά αδύνατος πλέον κ σφιχτός.
Παραδέχομαι έχω καλό καλούπι, αλλά η ουσία δεν αλλάζει πως θέλουν χρόνο κάποια πράγματα.

Επίσης πολλές θερμίδες κρύβονται σε πράγματα που δεν τα σκέφτομαστε, αλλά μαζεύονται. Λάδια, αναψυκτικά με ζάχαρη, σπέσιαλ καφέδες. Αρκούν αυτά (που δεν λογίζονται σαν φαγητό κατά την διάρκεια της μέρας) να σου δώσουν 600θερμίδες για πλάκα= περίπου 3 κιλά τον μήνα.

Edited by - Deorum on 20/01/2012 23:43:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexalitsa
Advanced Forum-Runner

224 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΑΝ ΚΑΝΩ ΒΑΡΗ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?????????
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τέλεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2012 :  23:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexalitsa

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΩΣ ΣΕ ΜΟΡΦΩΣΑΝΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕΣ ???ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ,,,,,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΡΕΧΩ ΠΕΙΝΑΩ,,ΚΛΠ ΚΛΠ....
ΝΟ PAIN NO GAIN



...εκοψα τις...(λιχες ευτυχως!!)''κακες διατροφικες συνηθειες''...
...αρχισα να τρωω λιγοτερο,...εβαλα τα φρουτα σε καλυτερη μοιρα απο οτι τα ειχα εως τοτε...σταματησα τα γλυκα,παγωτα,αναψυκτικα κλπ...τρωω μονο στο σπιτι...παντα με μετρο...αλλα και χωρις να ψυχοπλακωνομαι κιολας,μ αρεσει να βλεπω την ''δυναμη'', του να αντιστεκομαι, που εχω-ολοι την εχουμε,απλα δεν τολμουμε να την βαλουμε σε χρηση !!!
Και βεβαια γελαω παρα πολυ οταν βλεπω τ αποτελεσμα !!!!!



καληνυχτα σας !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexalitsa
Advanced Forum-Runner

224 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2012 :  20:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ενα ακομη θελω να προσθεσω που γνωριζω απο προσωπικη πειρα με το τρεξιμο με ενταση και συστηματικα και βαρη δεν μπορει φτιαχνει το σωμα σου σε οποια ηλικια να νασαι!!!!το τρεξιμο κοστιζει λιγοτερο απο την πλαστικη χιχι ειναι ατακα που κυκλοφορει,,,,ειδικα τα σπιντ δεν μπορει να μην φτιαξεις σωμα το θεμα ειναι να φτιαξεις την φυσικη κατασταση να μπορεις να κανεις σπριντ...ποια η γνωμη σας για ολα αυτα???
no pain no gain....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2012 :  20:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ουδέν γνώμη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2012 :  20:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με το τρέξιμο φτιάχνεις κορμάρα. Αλλά θέλει 3-4 χρόνια. Να θυμάσαι, όποιος βιάζεται σκοντάφτει.
Αυτός που περπατάει δηλαδή.
Αυτός που τρέχει τσακίζεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

joker is job
Senior Forum-Runner

Greece
499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2012 :  21:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
trexalitsa @:
ενα ακομη θελω να προσθεσω που γνωριζω απο προσωπικη πειρα με το τρεξιμο με ενταση και συστηματικα και βαρη δεν μπορει φτιαχνει το σωμα σου σε οποια ηλικια να νασαι!!!!το τρεξιμο κοστιζει λιγοτερο απο την πλαστικη χιχι ειναι ατακα που κυκλοφορει,,,,ειδικα τα σπιντ δεν μπορει να μην φτιαξεις σωμα το θεμα ειναι να φτιαξεις την φυσικη κατασταση να μπορεις να κανεις σπριντ...ποια η γνωμη σας για ολα αυτα???



Αν έβαζες και ένα ...χίκ... τρεχαλίτσα μου..

joker is job
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000