Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Η αντικοινωνικότητα-επικινδυνότητα του mp3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Stefanos
Forum-Runner

Greece


136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/09/2012 :  10:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί τόσο κλείσιμο στον εαυτούλη του ο κάθένας; Όλοι με ένα mp3 ipod laptop notebook και όλα αυτά τα μοδάτα, παντού. Βρε όπου και να σταθείς όλοι ασχολούνται με αυτά. Χάθηκε η επαφή με τους τριγύρω σου, να τους μιλήσεις, να επικοινωνήσεις σαν άνθρωπος τέλος πάντων. Ταξιδεύω πολλές φορές με πλοίο και όλοι έχουν καβατζώσει τα σημεία με τις πρίζες για να βάλουν το λάπτοπ να δουν ταινία, οι άλλοι παίζουν με τα ipod, οι άλλοι με τα mp3 και άντε τώρα εσύ με τέτοια εικόνα να θες να βρεις άτομο να συζητήσεις οτιδήποτε. Η χαρά του ταξιδίου είναι να βρείς αθρώπους να μοιραστείς ένα σωρό ιστορίες. Το πλοίο, το τρένο, το πούλμαν σε φέρνουν σε επαφή με άγνωστα πρόσωπα που ανοίγωντας ένα διάλογο μαθαίνεις πολλά νέα πράγματα. Στο τρέξιμο ευτυχώς που πολλούς δεν τους βολεύει αυτή η βλακεία και έτσι κάτι γίνεται. Τώρα τελευταία η μόδα έχει επεκταθεί και σε ποδηλάτες, άκρως επικίνδυνη. Πετάξτε τα καλώδια από τα αυτιά και επικοινωνήστε...

alx255
Advanced Forum-Runner

Greece


398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2012 :  10:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα θα συμφωνησω μαζι σου εν μέρη ολα χρειαζονται αλλα με μέτρο παντα, οπως το Mp3 ετσι και η επαφη με αλλους ανθρωπους, ποτε δε ξερεις τι ειναι ο αλλος και τι μπορει να θελει απο σενα ειδικα στην εποχη μας.Επισης ολες οι ωρες δεν ειναι ιδιες για να ακους ιστοριες απο τον καθενα και τα γραφω εγω που ειμαι χρονια στα φορουμ και σε συναντησεις με παιδια απο αυτα και εχω γνωρισει ατομα και ατομα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2012 :  14:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στο τρεξιμο σε πολλα χλμ και μονος ειναι μεγαλη παρεα φιλε στεφανε..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2012 :  15:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η κοινωνία μας έχει εξατομικευτεί και δεν είναι περίεργο ότι παντού βλέπεις ακουστικά ή ανθρώπους κολλημένους σε οθόνες. Σε αυτή τη φάση της ζωής είμαστε δυστυχώς ή ευτυχώς. Από την μία θα πείς "αφήστε με ήσυχο έχω πήξει", δεκτό. Από την άλλη υπάρχει τόση τρομολατρεία και ανθρωποφοβία που δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση ο απομονωτισμός που βλέπω. Αλήθεια πόσοι από δω θα μιλούσαμε ελεύθερα αν συναντιόμασταν έξω τυχαία και όχι μέσω του φόρουμ; Όλα αρχίζουν με 1 "γειά" και τελειώνουν με 1 "τα λέμε" δηλαδή συνήθως ποτέ. Όσο μιλάμε για το ίδιο φύλο κάτι γίνεται, αν μιλήσεις σε αντίθετο φύλο τότε είσαι το επίδοξο καμάκι, ή ο βιαστής ή η τύπισσα που ψάχνεται και γουστάρει φάση κλπ κλπ.
Ασε δε την αποβλάκωση που μας προσφέρει η νέα τεχνολογία χωρίς κάποια πραγματική χρήση. Εγκλωβισμένοι μέσα σε οθόνες μικρές ή μεγάλες.
Τις προάλλες έβλεπα γνωστό να κοιτάζει μανιωδώς για 15λεπτο το κινητό του και μετά τον ουρανό.
- Τι βλέπεις ρε Βαγγέλη;
- Βλέπω τα αεροπλάνα που πετάνε από πάνω μας.
- Και που σου χρησιμεύει αυτό;
- Απλά ξέρω ποια αεροπλάνα πετάνε.................

Πάρε το αυγό και κούρευτω!!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2012 :  15:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολα χρειάζονται ανάλογα με την περίπτωση. Οπως είπαμε και αλλού καλή είναι η μουσική λοταν τρέχεις στην ερημιά μόνος σου, αλλά στον Μαραθώνιο που χανεις το "πανηγύρι" δεν λέει.....
Εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πολλοί και ιδίως νεαρά άτομα μπερδεύουν το εικονικό με το πραγματικο.....Οπως πχ η 16χρονη στην ολλανδία ήθελε να κάνει παρτυ γενεθλίων για τους φίλους της και το έβαλε στο......facebook αντί να τους πάρει τηλέφωνο η να τους καλέσει προσωπικά και έγινε χαμός......

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2012 :  15:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προπόνηση και mp3 ναι...
Αγώνας και mp3 όχι...
Βουνό και mp3 όχι...
Εξοχή και mp3 όχι...
Πόλη και p3 ναι...

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2012 :  18:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η μουσική ούτως ή άλλως
θέλει να της αφιερωθείς
Πρέπει να είσαι απερίσπαστος
για να την απολαύσεις
Τώρα εάν έχεις ένα δύωρο στο MP3
με σκέτο ΝΟΥΠΟΥ-ΝΤΟΥΠΟΥ
το οποίο θα ταιριάζει στο ρυθμό σου
από ''έξυπνους'' ''ψυχολόγους'' Dj
που ξέρουν τι ''ζητάει'' το κοινό
πάω πάσο

Προσωπικά και σαν αντικείμενα
να πηγαίνουν τόση ώρα πάνω-κάτω
μου είναι ενοχλητικά
Η πιθανή ομορφιά της φύσης
η ανάσα ο ρυθμός
και ο κτύπος των παπουτσιών
η πιθανή ενδοσκόπηση
ή το ξεκαθάρισμα κάποιου θολού τοπίου
μου είναι αρκετά
σε μια προπόνηση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  12:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλώνω ένοχη! Όταν τρέχω τα ακουστικά είναι κολλημένα στα αυτιά. Και στις προπονήσεις και στους αγώνες. Μου αρέσει να ψιθυρίζω τους στίχους και αν είμαι σε ερημιά να τραγουδάω δυνατά. Καλός ο me-time αλλά 3 ώρες χωρίς τραγουδάκια δεν παλεύονται!
Επίσης δεν μου αρέσει καθόλου να μου πιάνουν κουβέντα στα ταξίδια, στο τρέξιμο κτλ άνθρωποι τους οποίους δεν γνωρίζω. Να πούμε τι; Δεν είμαι ιδιαίτερα κοινωνικό ον και έρχομαι σε εξαιρετικά δύσκολη θέση όταν μου πιάνει κάποιος άγνωστος κουβέντα.
Αποκορύφωμα: δεν ξαναέτρεξα σε μία διαδρομή δίπλα στο σπίτι μου επειδή ένας με είχε πιάσει στο μπίρι μπίρι για μία ώρα!!!!!!!!! Κάηκε η διαδρομή αυτή-κρίμα, αλλά ειλικρινά δεν την παλεύω. (η ξυνήηηηηη χαχαχαχαχαχαχα)

http://5tinimera.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  12:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά εσύ δεν είσαι στο Ladies Run??

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  12:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όχι, σήμερα ήταν; Έκανα LR το πρωί και τώρα μαγειρεύω :) Μόνο στις Σπέτσες θα τρέξω πριν το Μαραθώνιο. Δεν πάω σε άλλους αγώνες!

http://5tinimera.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  13:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γενικότερα σπάνια τρέχω χωρίς μουσική... για να μη πω ότι τρέχω κυρίως για να απολαύσω τη μουσική ^_^.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roxani
Advanced Forum-Runner

Greece


396 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  13:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαι εγώ δηλώνω εγκληματίας!!Δεν παλεύεται το 3.30ωρο χωρίς να ακούς κάτι,δεν φτάνει που οργώνω όλο το Χαλάνδρι-Βριλλήσια-Πολύδροσο και πάλι τούμπα για να βγάλω τα χιλιόμετρα αν δεν έχω και μουσική θα απογοητευτώ τελείως,δεν περνάει η ώρα με τίποτε.

Η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά.Αυτό ταιριάζει στην Γιάνννα,Νίκο.Πάντως και εγώ την ίδια δουλειά κάνω.

Tα απλά πράγματα στη ζωή μας είναι τα πιο σημαντικά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  14:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με τα κορίτσια. Στον αγώνα δε θέλω σε καμία περίπτωση μουσική, γιατί χάνω το πάρτι, αλλά στην προπόνηση την έχω στο τέρμα ώστε να μην ακούω τίποτα άλλο. Μου αρέσει να βλέπω το χώρο γύρω μου ντυμένο με τα αγαπημένα μου τραγούδια. Εξάλλου, ποιος είπε ότι πρέπει ντε και καλά να ακούς ντούπου-ντούπου; (έχω πάρει ένα mp3 είναι κλιπ και κουμπώνει στα ρούχα, οπότε και το θέμα κούνημα το λύσαμε).

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  15:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να προσέχετε όμως 9μην το έχετε δυνατά) γιατί η κώφωση σίγουρα θα είναι η αρρώστια του μέλλοντος.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  16:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαrmite, εάν τρέξεις στην κλασσική με ακουστικά, θα κάνεις 'άλλο' αγώνα..
Την πάτησα έτσι την πρώτη φορά. Πάρτα μαζί σου για αυτό που είσαι, όμως να ξέρεις το πάρτυ αυτό ΕΧΕΙ ΜΑRTINI!!
Ακούω παντού μουσική, ακόμη και στον ύπνο μου, πόσο μάλλον στην καθημερινότητά μου, ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ, δεν το βλέπεις..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

A1200
Advanced Forum-Runner



258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2012 :  21:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντα mp3 όταν τρέχω,περνουν τον πόνο μακριά και δεν ακουω τα πόδια μου που ουρλιάζουν να σταματήσω.

Edited by - A1200 on 23/09/2012 21:15:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000