Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνας 50 και 100 χλμ.Ψάθα-Αλεποχώρι 23/2/2013
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 71

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  06:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλο μηνα !!!


Κατ αρχην ,οσα ευχαριστω και να πω σε ολους σας ,δεν αρκουν να δειξουν το ποσο ωραια,ομορφα ,αισθανομαι…Ευχαριστω για καλα σας λογια…για την σκεψη σας σε εμενα…για την ενθαρρυνση που μου δινατε πριν ,στην διαρκεια , μετα τον αγωνα…
Και η δικη μου ιστορια για τον εν λογω αγωνα ξεκιναει από πιο πριν-όπως πολλων από εσας !!!…
Από όταν αρχισα να διαπιστωνω ,ότι λογω των κακων καιρικων συνθηκων δεν μπορουσα να κανω τις προπονησεις που ηθελα και που πιστευα ότι θα ανταποκρινονταν σε αυτόν τον αγωνα …
Πρωτη φορα παω σε τετοιο μεγαλο αγωνα…με βοηθησε και το τολμησα και το γεγονος ότι ηταν επιπεδη διαδρομη…
Με το που σχολουσα από την εργασια κ πηγαινοντας σπιτι να ετοιμαστω, επιανε βροχη και με ‘’προσγειωνε’’ και φωλιαζα σπιτι…Και εφτασα στο σημειο να προπονουμαι μερα παραμερα και από 1 ωρα μονο κάθε φορα …Ειδικα την τελευταια εβδομαδα,δεν ετρεξα ουτε 100μετρα !!!
Και ολο αυτό με προβληματιζε συνεχως, κατά ποσο θα μπορεσω να τερματισω έναν τετοιο αγωνα….Οταν όμως ειχα κανει την εγγραφη μου ,ημουν σιγουρος ότι θα το τερματιζα στις …9,30 ωρες !!!Κι ας ημουν και 83 κιλα!!! Χα χα χα !!
Μετα ειχα κι αλλον έναν προβληματισμο…Πριν 1 μηνα , θελοντας να τσεκαρω πως …δουλευει το ΙΚΑ με την νεα συνθεση ,πηγα κ εκανα εξετασεις αιματος κ εδειξαν πολύ χαμηλη φεριττινη …μονο 13 , και δεν εκανα κατι να το αλλαξω αυτόνα το ανεβασω(συγνωμη Νικο!),προτιμησα να παω να τρεξω όπως ημουν!!
Με αυτά κ με αυτά, την τελευταια εβδομαδα ,ετοιμασα το σακιδιο μου με ρουχισμο για οποιαδηποτε καιρικη κατασταση και με τροφιμα κ ποτα για την αποκατασταση-για μετα τον τερματισμο μου…
Παρασκευη μεσημερι ξεκινω για Αθηνα ,εν μεσω πολλων sms με φιλους δρομεις !!Ηταν η ημερα με την μεγαλη θεομηνια στην Αθηνα …Ακουσα στις ειδησεις ότι ‘’ο Ασπροπυργος είναι κλειστος’’ και σκεφτηκα ότι θα παω από Αττικη Οδο..Μετα ακουω και ότι στο Αιγιο,καποιοι εκπαιδευτικοι (μαλλον)εκλεισαν κι εκει την Ε.Ο…..Ταλαιπωρηθηκα ...αλλα ωρα 7 το βραδυ εφτασα στην Αθηνα,πηγα στο ξενοδοχειο,τακτοποιηθηκα και περιμενα τον φιλο-δρομεα Αλευρακη Γιαννη, από Χανια οπου εφτασε μετα από λιγο,κατακοπος,τον ειχαν κλεψει στο μετρο κλπ κλπ…Πηγαμε για μια τελευταια μακαροναδα και κατά τις 9 πηγαμε για υπνο!Πριν ανεβω στο ξενοδοχειο ,αγορασα 2 τοστ αψητα με διπλο τυρι,τυλιγμενα για το μελλον !!!
Δεν μ απασχολουσε το μηκος του αγωνα,ημουν ηρεμος…Κοιμηθηκα καλα… !Ωρα 4 το πρωι ειχα εγερτηριο…Πρωτη κινηση μου ηταν να φαω άλλη μια μακαροναδα,φτιαγμενη από την μανα μου(το μεσημερι της Παρασκευης ειχε φτιαξει-κατοπιν εντολης μου!- για 2 ατομα!!)που ειχα βαλει σε ταπερ κ εφερα μαζι μου…Μετα εκανα ένα ντους, εβαλα τις αλοιφες μου,τις σκονες μου ,τον(γωστο σε ολους πια!) ρουχισμο μου και ωρα4 30 οδευα μαζι με Αλευρακη Γιαννη για Μεταξουργειο,μαζι με ένα σακιδιο 15kg τουλαχιστον …
Φτανοντας εκει,ηδη περιμεναν περιπου 25 φιλοι δρομεις …αμεσως ανταμωσα τον Γιωργο (Deoum)μαζι με το σακιδιο της φωτ.μηχανης του ,τον Καραβα, την Σοφια,τον Ακη Ξενουλη,τον Γιαννη Παπαμιχαηλ,τον Σωτηρη Κακαβα,την Αμαλιτσα, και αλλους, που τωρα δεν μπορω να θυμηθω και ζητω συγνωμη και για αυτό!
Ωρα 5 ηρθε το λεωφορειο και μπηκαμε μεσα …καθομουν μαζι με τον Γιωργο…ωρα 4 10 ξεκινησαμε …στην διαδρομη αλλοι ψιλοκοιμοντουσαν ,αλλοι σιγομιλουσαν…αλλοι λαγοκοιμουνταν...
Μετα από μια ωρα και 15 λεπτα φτασαμε στον προορισμο μας …Ενας χειμμαρος ανθρωπων, με πολυχρωμα ρουχα,διαφορετικων ηλικιων, ξεπηδησε από το λεωφορειο και αλλοι αρχισαν να γδυνονται,να ντυνονται,να ψαχνονται,να τακτοποιουμε τα πραγματα μας σε θεση καταληλη για να τα εχουμε ετοιμα όταν τα χειαζομαστε εν μεσω του αγωνα…κλπ κλπ….Πηγαμε και μαζεψαμε τους αριθμους μας…ειχα τον αριθμο 54 ,και αρχισαμε την προετοιμασια…’’τα κορδονια τωρα πιο καλα να δεσω’’σκεφτομαι!!Τρωω το ένα τοστ,ετσι αψητο με το διπλο τυρακι…
Ο Σαμιος,αγκαλια με ένα ματσο εφημεριδες και την ντουτουκα, να προσπαθει να μας βαλει σε ταξη…Ωρα 6 55 στεκομασταν πισω από την στεναχωρη γραμμη εκκινησης…Ο ηλιος ετοιμαζονταν να κανει την εμφανιση του κι αυτος με την σειρα του …
Οι φωτογραφοι να μην εχουν σταματημο καθολου,,,Φωνες,επευφημιες,χειροκροτηματα από τους φιλους,συγγενεις κ γνωστους που συνοδευαν αρκετους δρομεις…
Ο Δασκαλος Σκουλης εκει κι αυτος,να εμψυχωνει ολους μας…χαιρετηθηκαμε.
Επιασα πρωτη γραμμη,πρωτη φορα σε αγωνα,για να απολαυσω τις στιγμες αυτές.
Ημουν καλα,ηρεμος,οι προβληματισμοι ηταν μεσα μου φυσικα,παροντες μεν, αλλα δεν ηταν η ωρα τους τωρα…
Αρχισε ο Σαμιος να μετραει αντιστροφα και μαζι κι εμεις !!!
Και δινεται η εκκινηση…!!!
Ολοι σιγα σιγα περασαμε από την γραμμη εκκινησης…Ενεργοποιω το χρονομετρο…ειμασταν καπου 250 ατομα συνολικα…
Πρωτη μου σκεψη ‘’μην τρεξεις γρηγορα’’…στην συνεχεια,στα πρωτα χιλιομετρα, οργανωνομουν στο μυαλο…’’Κυρ Παναγιωτη μ’, εχεις μια διαδρομη 10 χιλ…κάθε 2,5 εχεις σταθμο…’’…πρεπει να εχεις ένα συστημα ‘’…’’ποιο θα είναι αυτό??’’…’’Λοιπον,κάθε 5 χιλ θα πινεις νερο,όχι πολύ,μονο 2 γουλιες,…μετα την πρωτη ωρα,κάθε 15χιλ θα πινεις και ισοτονικο…μετα το 20ο θα αρχισεις το μασουλημα…όχι υπερβολες,σεμνα πραγματα…να δεις και τι εχει το μενου’’!!…Καπου στο στο 2οχιλ με πλευριζει ο Παυλος ,μιλησαμε λιγακι(μου εκανε γεωγραφικη ενημερωση!) και μετα εμεινε λιγακι πισω …δεν γυρισα να κοιταξω…απολαμβανα τους δρομεις μας…τον υπεροχο καιρο που θα ειχαμε…εκανε λιγο κρυο…αρχισε σιγα σιγα να καθαριζει ο ουρανος από συννεφα…στο 4οχιλ βγηκε ο ηλιος και συνειδειτοποιησα που ηταν η Ανατολη !!!Στο 5οχιλ πινω μια γουλια νερο…ο Σαμιος αρχισε τα πηγαινε-ελα με το αμαξι του,προκειμενου να είναι σιγουρος ότι όλα είναι στην εντελεια…συνεχιζω πολύ ωραια,χαλαρα χωρις ιχνος ιδρωτα…
Διαπιστωνω ότι οι πιο πολλοι από εμας εχουν μονιμως ένα χαμογελο στο προσωπο!!!!!…Στο 8οχιλ εχει λασπουρια στο δρομο,τρεχω σαν παπακι για να μην λερωθω…στο 10οχιλ πινω το δευτερο κυπελακι νερο ξανα και κοιταζω το ρολοι μου και δειχνει 54 λεπτα…Τρεχοντας,κανω υπολογισμους…’’τρεχω γρηγορα..με 5 24/χιλ – πρεπει να μειωσω’’(αμ δεν μειωσα!!!)…
Στην διαδρομη,βλεπω τους φιλους δρομεις,γνωστους ,αγνωστους,μιλαμε ,χαιρετιομαστε νοερα,σχολιαζουν το μπλουζακι μου,το χωριο μου την Κατουνα…καποιοι την ξερουν(και αυτος που τερματισε πρωτος το 50αρι,κάθε φορα που ανταμωναμε μου μιλαγε για το χωριο μου χα χα !!!)…
Σκεφτομαι,’’αν τρεχω όπως στο πρωτο 10αρι,στο δευτερο το χρονομετρο θα δειχνει 1 ωρα κ 48’’,και ετσι ακριβως εγινε…
Ο Γιαννης Αλευρακης είναι λιγο πισω μου…Με το που φτανω στο 20ο ακουω τον Γιαννη Παπαμιχαηλ να με φωναζει από μακρυα!!!!Θελει να μου προσφερει τα καλουδια που εχει ο σταθμος του , αλλα πινω μονο νερακι ,ένα μικρο κομματι μπανανα κ φευγω ξανα και πισω μου ακουω τον Deorum να με υποστηριζει….
Ο ηλιος εχει βγει,αλλα κρυβεται πισω από συννεφακια…εχω βαλει το κεφαλι και κοιταζει κατω και τρεχω…θελω να προσαρμοστω…φιλοι δρομεις με ‘’ξυπνανε’’ κάθε τοσο…Αλλοι πηγαινουν …αλλοι ερχονται…απιστευτο θεαμα!!!
Ο Αλευρακης με προσπερναει…τρεχει γρηγορα…αλλα είναι και 70 κιλα !!Σε διαφορα σημεια συναντω τον dpkouk μας,αλλαζουμε χειραψιες κ ενθαρρυντικα λογια…
Βλεπω και την γαληνια Αμαλιτσα μας,αλλα εχει κοσμο,είναι προσηλωμενη στον αγωνα,δεν της μλω…(αργοτερα που μειναμε λιγοτεροι ,αλλαζαμε βλεμματα,χαμογελα…)Φτανοντας στο 30οχιλ.το ρολοι δειχνει 2 ωρες και 40 λεπτα και συνεχιζω κ τρεχω προς το…βουνο-καποιοι γελανε δυνατα-για κατουρημα !!!Επιστρεφω μετα από 1 λεπτο…
Συνεχιζω ,κανοντας υπολογισμους ξανα…’’γαμωτο τρεχω ακομη πιο γρηγορα’’..γκρρρρ…δεν μπορω να συγκρατηθω…ανταμωνω τον Παυλο…μιλαμε ,συμφωνουμε ότι το παμε γρηγορα...
Στο 35οχιλ αρχιζω και χτυπαω μερικα κομματακια μηλου και νερο…
Ο Πρωτος δρομεας του 50αριου τρεχει σαν ανεμος,ο δευτερος του είναι 2χιλ πιο πισω !
Στο 40οχιλ το ρολοι δειχνει 3 ωρες κ 40 λεπτα…’’παραμενω όπως πριν,επιτελους επιασα 10χιλ σε μια ωρα…Οργανικα ειμαι καλα…Τωρα τρωω και σταφιδες,πινω το νερο μου,πινω κ χυμο μηλου από το σακιδιο μου κάθε φορα που φτανω στην αφετηρια,χτυπαω και κομματια πορτοκαλι(δροσερο, τελειο!) και φευγω ξανα…
Στους σταθμους αστειευομαι με τους μοναδικους εθελοντες και φιλους που μας φροντιζουν εκει…
Ο ηλιος αρχιζει να καιει…όμως ευτυχως,παιζει κρυφτουλι με τα συννεφα…κι ένα αερακι κανει πολύ καλη δουλεια,μας δροσιζει,μας ψυχει…στο 50οχιλ τσακιζω ξανα κομματια πορτοκαλι…φτανω μια χαρα,σχεδον σταθερος στο χρονο-μαντευα το ρολοι-μου ηταν απιστευτο αυτό…καταλαβαινα ότι κατι πετυχα και με αυτή την υποτυπωδη προπονηση…ενιωθα τελεια ,σιγουρος….’’Θα πιασω κ το οριο για το Σπαρταθλο’’…τρεχω προς το 60οχιλ…..
Ο Πρωτος του 100ρου τρεχει σαν κεραυνος!!! Ο δευτερος είναι 2-3 χιλ πιο πισω,απιστευτο !!...,Σκεφτομαι ότι ο ηλιος καιει…’’δεν εβαλα αντιηλιακο’’…
Αποφασιζω και παιρνω από το σταθμο ένα μπουκαλι νερο να το εχω μαζι μου και να πινω και αλατονερο…ανταμωνω τον Παυλο σε ένα σημειο,σταματημενο,με τα χερια στα γονατα κ να κοιταζει το εδαφος…’’ελααα,όχι από τωρα,αντεεε’’ του φωναζω….!!!
Τωρα, ,αρχιζει το μυαλο να παιζει το παιχνιδι του…σκεφτομαι την λεξη ‘’εγκαταλειψη’’ και την εννοια της…’’μηπως να αλλαξω καλτσες?αλλα γιατι να το κανω αφου δεν εχω καποιο προβλημα!’’και δεν τις αλλαξα…κι ας κουβαλουσα 4 ζευγαρια !!! Χα χα χα…Μετα,τσαλακωνω το μπουκαλι και μαλωνω με την ετικετα του !!!Το διαπιστωνω κ προσπαθω να το εξηγησω,’’δεν είναι λογικη συμπεριφορα αυτή’’ σκεφτομαι ,ωσπου στο τελος αποφασιζω ‘’δεν εγκαταλειπεις ΠΟΤΕ ΦΙΛΕ-πότε εγκατελειψες στην ζωη σου και θα το κανεις τωρα ?!’’……
Τα ποδια μου είναι μια χαρα,χωρις πονους ,φουσκαλες κλπ κλπ…
Φτανοντας στο 60ο διαπιστωνω ότι ‘’ολισθαινω’’ της μιας ωρας, κατά 6-7 λεπτα(αν θυμαμαι καλα τωρα)!!...’’Χμ..αρχιζεις να κουραζεσαι φιλε ‘’…
Πινω τους χυμους μου,το νερο μου…φρυγανια με μελι…Στην διαδρομη οι δρομεις είναι λιγοι πια…οι 50αρηδες εχουν τερματισει…
Στο 70οχιλ διαπιστωνω ότι εχασα μερικα λεπτα ακομη…’’πεφτω αργα αργα’’…
Αρχιζουν και πονανε τα γονατα μου μπροστα χαμηλα…φανταζομαι είναι από τα 83 κιλα μονο…
Στην επιστροφη στα 80,ακουω έναν πανικο από φωνες ,χειροκροτηματα,επευφημιες,στηριξη …’’μα τι γινεται?που βρεθηκε αυτό το ..fun club μου ??’’!!!!
Και διαπιστωνω ότι είναι η Γιαννα μας , ο Πανος και αλλοι φιλοι μας…σταματω ,τους χαιρετω,αστειευομαστε,βλεπω την χαρα τους στα προσωπα τους,χαιρομαι πολυυυυ…διαπιστωνω ότι πια ‘’το χασαμε το κορμι’’(δεν πιανω τον στοχο για Σπαρταθλο-αποφασιζω να μην με επισκιασει αυτό…).Σκεφτομαι ότι θα πρεπει να ειμαι πιο συγκρατημενος στο 24ωρο…Εχω και τον Ημι του Αγρινιου στις 17,αλλα δεν με απασχολει ο χρονος μου εκει…οσο παει !!!
Λεω στον Πανο και με βοηθαει,ανοιγει το σακιδιο,βγαζει το δικο μου μελι μου κ χτυπαω μια καλη κουταλια Βανιλια Ελατης!!!Πινω κ χυμο μηλου ξανα…και ισοτονικο κιτρου που ειχα μισο μπουκαλι μαζι μου..(το άλλο μισο το ειχα πιει σε προπονηση,δοκιμαζοντας,να δω το πώς θα το δεχτω)…ειμαι σιγουρος ότι θα τερματισω εντος του οριου και ετσι χαλαρωνω και περπατω μερικα μετρα…Οι φιλοι να φωναζουν ‘’τρεξε’’ ‘’το εχεις’’…αλλα ημουν σιγουρος ‘’δεν το ειχα’’…Φευγω τρεχοντας πολύ χαλαρα…φτανω στο 85…καθομαι σε καρεκλα,για 1 λεπτο σε κάθε σταθμο,αστειευομαι με τους φιλους δρομεις, ο Trypo(δεν συστηθηκαμε φιλε μου,δεν ηξερα ότι ησουν εσυ,μετα τα εμαθα!) μου κανει μαλαξεις στις γαμπες…ξαναπερπατω…τρεχω…
Στο 87οχιλ συναντω την Αμαλιτσα μας,αυτή τωρα επεστρεφε για το τελος…’’αντε Παναγιωτη δωστου γερα’’ μου φωναζει και προλαβαινω μονο να κανω ένα νευμα συγκαταβασης!!!…Συναντω και τον Αλευρακη, που μου εκανε συνεχως τον ψοφιο-και με ειχε νευριασει!!!-και του φωναζω να προλαβεο το οριο των 10 30…(Δεν το προλαβε φια 10λεπτα νομιζω).
Στο 90ο συμβαινει το εξης…φτανοντας ,με βλεπει καποιος από την ομαδα υποστηριξης κ αναφωνει ‘’από την Κατουνα εισαι?εχω έναν φιλο εκει,τον ταδε,να του δωσεις χαιρετισμους’’…κι εγω απαντω…’’ναι ,να του δωσω χαιρετισμους αλλα από ποιον??πες μου πως σε λενε !!’’ Και η απαντηση με αφησε κοκκαλο ‘’ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΧΑΛΙΑΣ,δουλευα πριν 5-6 χρονια μαζι του’’…επαθα πλακα παιδια…ντραπηκα εκει…τον ηξερα τον Καραχαλια,αλλα εκει,με τα πολιτικα ρουχα,μπουφαν που φορουσε δεν τον αναγνωρισα!!!!!Σκεφτηκα να του ζητησω συγνωμη αλλα δεν μπορουσα να κοψω κουβεντα…ειχα ‘’μεινει’’…Θα το κανω όταν τον ξανασυναντησω όμως !!
Φευγω από το 90οχιλ ,φωναζοντας-αποχαιρετωντας-ευχαριστωντας, τους απιστευτους εθελοντες και συναμμα σκεφτομαι αυτό το γεγονος με τον Καραχαλια…Οι 10 ωρες κ 30 λεπτα (το οριο του Σπαρταθλου)με βρισκουν στο 95οχιλ.,να καθομαι σε μια καρεκλα και να τσακιζω ένα ολοκληρο ντονατ σοκολατα !!!χα χα χα !! Μετα από ένα λεπτο σηκωνομαι…τους αποχαιρετω-ευχαριστω κλπ κλπ και περπατω 500 μετρα…και αρχιζω εως τελους και τρεχω χαλαρα πολύ….’’ελα καυμενε,4,5χιλιομετρακια εμειναν…θαρρος!!!’’…
Στα 97,5 χιλ,(στο σταθμο των 2,5χιλ) ξανασταματω, πιο πολύ κι εδώ για να ευχαριστησω….Με πιανουν και για λιγο τα κλαμματα…όχι γιατι εκανα αυτό που εκανα,αλλα διοτι βλεπεις ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥΣ…αναπτερωνεται το ηθικο,συνεχιζεις στην πορεια της ζωης με τολμη κ θαρρος,εντοπιζοντας καποιους απιστευτους ανθρωπους…
Στο προτελευταιο χιλιομετρο γκαζωνω …κοιταζω πισω μου κ βλεπω τον ηλιο να είναι ετοιμος να κρυφτει…μ αρεσουν παρα πολύ τα ηλιοβασιλεματα…σταματαω κ γυριζω κ περπατω με την οπισθεν(το εχω αυτό,ναι!) απολαμβανοντας το ηλιοβασιλεμα,..εχει μια απιστευτη απαλοτητα η ατμοσφαιρα…η θαλασσα είναι λαδι…στο τελευταιο χιλιομετρο γκαζωνω ξανα λιγακι..με πιανουν τα κλαμματα παλι…’’το καταφερες φιλε,ετρεξες 100 ολοκληρα χιλιομετρα..’’…τρεχω παλι κανονικα…
15 μετρα πριν το τερμα …ο Deorum με το που με βλεπει οπλιζει και φωτογραφιζει συνεχως …ο Γιαννης Παπαμιχαηλ να φωναζει …ο κοσμος να χειροκροτει,να μου δινει δυναμη….να γελαω,να υποκλεινομαι…και να φωναζω σε ένα αμαξι που κανει αναστροφη μπροστα από την γραμμη τερματισμου που μου κοβει την πορεια …Φτανω στο τερμα …σταματω λιγο…χαιρετω καποιους φιλους …δεχομαι τα συγχαρητηρια…δεν συγκαρατω προσωπα…μονο ακουω…ειμαι πολύ καλα…ψαχνω το κινητο κ στελνω μηνυμα με τα πρωτα νεα στον ΝΙΚΟ Τα για να ενημερωσει κ το φορουμ μας….αμεσως βγαζω παπουτσια κ καλτσες και παω θαλασσα…μπαινω μεχρι τους μηρους μεσα και στεκομαι για 5 λεπτα….τρομερη απολαυση…απολαμβανω από εκει τον τερματισμο μερικων δρομεων και λιγο μετα και του Παυλου …επιστρεφω ,αλλαζω ρουχα…συναντω την Κατερινα μας(Ladonna) μαζι μα τον αντρα της ,τους χαιρετω…βιαζομαι να ντυθω ,νυχτωνει,δεν θελω να κρυωσω…,πινω το Milco μου,τρωω ακομη μια κουταλια μελι κ παω στον σταθμο κ χτυπαω κομματια πορτοκαλι…ανοιξα κι ένα σακουλακι με ξηρους καρπους(σταφιδες,μυγδαλα,κρανα(?)και κασιους, που ειχα μαζι μου και μασουλωντας πηγαμε για την απονομη !
Δεν εχω κανενα προβλημα και οι πονοι στα γονατα εξαφανιστηκαν….
Αργοτερα στο ξενοδοχειο εντοπισα μια φουσκαλα κατω από ένα νυχι…την τακτοποιησα αλλα μαλλον θα χαθει το νυxι μου…τρωω και το δευτερο τοστ τωρα..κοιμαμαι...
Την άλλη ημερα πιστευα θα ημουν πιασμενος κλπ…όμως ,προς εκπληξη μου-και αλλων!!-δεν ειχα τιποτα,καμμια παρενεργεια…σκεφτομουν αν είναι φυσιολογικο αυτό(?)….Σαν να μην ετρεξα…Περπατησα ολη μερα,ειχε ωραια ημερα,ηλιολουστη…’’καποιοι τρεχουν στην Ναυπακτο’’…Το κινητο να εχει παρει φωτια …Περπατησα σε ολη την Αθηνα(Ομονοια,Σεπολια,Ομονοια,Σταδιου,Συνταγμα,Χιλτον,Ξανα Συνταγμα,Ερμου,Θησειο,Γκαζι,Συνταγμα Ξανα,Πανεπιστημιου ,Ομονοια)……χωρις κανενα προβλημα !!!!!!!!Απιστευτο !!!!!!!!
Δευτερα επεστρεψα στο χωριο…’’θα αραξω 3 ημερες .δεν νιωθω κουραση αλλα θα αραξω…θα φαω απ όλα !!’’ χα χα χα !!

Καλο μηνα !!!


Σας ευχαριστω πολυ !

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  08:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευγε στρατηγε...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  08:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Στρατηγέ μου .ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Θυμάσαι που κάναμε στο 81ο χλμ το δικό σου και 79ο το δικό μου,μια μίνι σύσκεψη;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lagoi
Forum-Runner

Greece


155 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  09:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Lagoi Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο etien, Δημήτρη και Σκοτεινέ για την πολύ όμορφη περιγραφή σας - και εννοείται για την συμμετοχή σας :)

Ομάδα κρουστών, για αγώνες δρόμου μεσαίων & μεγάλων αποστάσεων
http://www.facebook.com/kroustalagoi
kroustalagoi@yahoo.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  12:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω, ότι οι διηγήσεις κάποιων φίλων, δίνουν μια μυθιστορηματική ή κινηματογραφική διάσταση στους αγώνες και την ώρα που τις διαβάζουμε μπαίνουμε νοερά στη θέση του πρωταγωνιστή.
Ίσως αυτό είναι που μας παροτρύνει να προσπαθήσουμε κι εμείς τα ίδια. Για να βιώσουμε αντίστοιχα συναισθήματα και καταστάσεις.

Ευχαριστούμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  13:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aroulio έχεις δίκιο! Εδώ μιλάμε για περιγραφές/παραγωγές των φίλων συντρεχτών μεγέθους "Μπεν Χουρ"!

Και κάτι τέτοια είναι που κάνουν εμάς τους ταπεινούς να βρεθούμε και ΕΜΕΙΣ σε ανάλογες τρεξιματικές γιορτές!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  13:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  13:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

Aroulio έχεις δίκιο! Εδώ μιλάμε για περιγραφές/παραγωγές των φίλων συντρεχτών μεγέθους "Μπεν Χουρ"!

Και κάτι τέτοια είναι που κάνουν εμάς τους ταπεινούς να βρεθούμε και ΕΜΕΙΣ σε ανάλογες τρεξιματικές γιορτές!!!

Free your feet...free your senses!



Προσωπικά είχα την τύχη, την εύνοια και το πείσμα να βγάλω τον ΚΜΑ του 2012, στην πρώτη μου τρεξιματική χρονιά, οπότε έγραψα κι εγώ το μικρό σεντονάκι μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  13:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by trexantiris

Aroulio έχεις δίκιο! Εδώ μιλάμε για περιγραφές/παραγωγές των φίλων συντρεχτών μεγέθους "Μπεν Χουρ"!

Και κάτι τέτοια είναι που κάνουν εμάς τους ταπεινούς να βρεθούμε και ΕΜΕΙΣ σε ανάλογες τρεξιματικές γιορτές!!!

Free your feet...free your senses!



Προσωπικά είχα την τύχη, την εύνοια και το πείσμα να βγάλω τον ΚΜΑ του 2012, στην πρώτη μου τρεξιματική χρονιά, οπότε έγραψα κι εγώ το μικρό σεντονάκι μου




Χι,χι,χι.Το θυμάμαι
Καλά το πας για να πας να γίνεις blockbuster
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos_gr
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  14:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ετιεν εδωσες την καλύτερη δυνατή περιγραφή του νήματος. Συγχαρητήρια για τον άθλο σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  15:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο ρε Πανο!ΑΞΙΟΣ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  16:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

Aroulio έχεις δίκιο! Εδώ μιλάμε για περιγραφές/παραγωγές των φίλων συντρεχτών μεγέθους "Μπεν Χουρ"!

Και κάτι τέτοια είναι που κάνουν εμάς τους ταπεινούς να βρεθούμε και ΕΜΕΙΣ σε ανάλογες τρεξιματικές γιορτές!!!

Free your feet...free your senses!



Του χρόνου παρέα να κανουμε πολλά σεντονάκια


Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  16:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιβλητικός ο στρατηγός

Ολοι πρεπει καποια στιγμη να τρεξετε διπλα του (δυσκολο) απεναντι του οπως εγω οταν συναντιόμασταν... η πραοτητα του και το ηρεμο προσωπο του σε κανει να αναρρωτιεσαι και εγω γκρινιάζω για τα 50 βουρ

χαχαχαχαχα

Να εισαι καλά Παναγιώτη

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thalassa
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  18:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε Παναγιωτη που το εβαλες τοσο φαγητο???? Εγω με το ζορι εφαγα μιση φρυγανια κοντα στα 60 κλμ! Εκανε η μαμα σου 2 μακαροναδες κατα παραγγελια και δεν εφτιαξε μια και για μενα, θα στο χρωσταω. Γιατι δεν θελεις να πιστεψεις πως ειχα τραυματισμο κοντα στο 67 κλμ?? Κοιταξε με τι ρυθμο πηγαινα στα πρωτα 60, και δες την πτωση που ειχα στην συνεχεια. Για πολλους λογους δεν εμεινα ικανοποιημενος απο τον εαυτο μου. Για αλλους λογους πικραθηκα. Και ο ενας ειναι πως τερματισα πιο γρηγορα απο σενα, ενω ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΕΑΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. Ας ειναι. Την επομενη φορα, στον ιδιο αγωνα, θα προσπαθησω να αποφυγω το "συνδρομο λαγοκνημιαιας ταινας", θα κανω εναν "βαρβατο" χρονο (γιατι τον ειχα ρε γ... το κερατο μου), και αν ερθεις με το καλο και εσυ, θελω στην επομενη περιγραφη που θα γραψεις, να μην γραψεις πουθενα πως σε προσπερασα. Πιστεψε με, με ΟΛΑ τα παραπανω, θα λαμψει το χαμογελο στο προσωπο μου. Να εισαι παντα καλα αρχηγοπουλο.

Edited by - thalassa on 01/03/2013 18:49:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2013 :  18:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φοβερός ο στρατηγός στην περιγραφή του(όπως πάντα άλλωστε).

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 71 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000