Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Με γεια!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 39

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  11:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη, καλορίζικά και καλά χλμ.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  12:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πριν επιστρέψω τα pureconnect 4 για να τα αλλάξω με τα pureflow 4 έβγαλα από περιέργεια την εσωτερική σόλα (με ενοχλούσε και εμένα στην καμάρα) και μόλις είδα αυτό το κυματιστό πράγμα τα δοκίμασα και σκέτα. Χωρίς εσώσολα. Ηταν πολυ καλύτερα αν και μεγάλωνε αρκετά ο εσωτερικός χώρος.

Τελικά αποφάσισα να τα πάω πίσω στο μαγαζί και να πάρω τα pureflow γιατί ταίριαζαν περισσότερο για τη χρήση που τα ήθελα (αποφόρτηση, ξεκούραστα και άνετα χλμ.).

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costasz
Forum-Runner



114 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  14:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι τιμές παίζουν στα brooks?

Ή λέγε τι σιγής κρείττον, ή σιγήν έχε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  15:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να υποθέσω ότι η νέα αντιπροσωπεία θα φέρει τα Pure Flow 5 μετά το ξεπούλημα των εκπτώσεων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  16:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το κόστος είναι κάπου στα 60€ για τα pureconnect 4, γιατί από ότι κατάλαβα δεν τους φεύγουν και τόσο εύκολα, & 110€ για τα pureflow 4.

___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 16/01/2016 16:21:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  17:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
€110 για περσινό παπούτσι στις εκπτώσεις; Να τα κάνουν κορνίζα να τα κοιτάνε τότε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  19:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Echetlos: !!! Με σόκαρες με τη φωτογραφία που ποσταρες και με έκανες να βγάλω την ενδοσολα και με πιασαν τα γέλια! :Ρ Επίσης έχω κάνει ην αίσθηση οτι η Brooks ση σειρά "3" των Pure δεν έδωσε την δέουσα προσοχή γενικότερα! Πάντως το toebox στο pure connect 4 είναι όσο πρέπει ευρύχωρο...

@Anastie ευχαριστώ!

@dimitrisss: ο xipolitakos τα είχε πάρει τα παπούτσια πριν την περίοδο των εκπτώσεων και απλά τότε είχαν σε προσφορά τα pure connect αλλά οχι και τα pure flow! Αν δεν κάνω λάθος τώρα και τα δυο μοντέλα είναι σε προσφορά στα 60,5 ευρώ...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  10:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcl1PLDPiWHHVTyTLV1S2kw0PCeyA3Z1IBrgbgOwYinBHw-CWU Τα φορεσα αμεσως το Σαββατο στο 15αρι και στην σημερινη προπονηση και μου εχουν κανει τρομερη εντυπωση με την εφαρμογή που εχουν στα ποδια μου!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  11:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris


@dimitrisss: ο xipolitakos τα είχε πάρει τα παπούτσια πριν την περίοδο των εκπτώσεων και απλά τότε είχαν σε προσφορά τα pure connect αλλά οχι και τα pure flow! Αν δεν κάνω λάθος τώρα και τα δυο μοντέλα είναι σε προσφορά στα 60,5 ευρώ...

Free your feet...free your senses!




Μια φορά μετά από τόσο καιρό είπα να πάρω και εγώ παπούτσι.
Βέβαια το αγόρασα 16 Νοεμβρίου.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  11:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcl1PLDPiWHHVTyTLV1S2kw0PCeyA3Z1IBrgbgOwYinBHw-CWU Τα φορεσα αμεσως το Σαββατο στο 15αρι και στην σημερινη προπονηση και μου εχουν κανει τρομερη εντυπωση με την εφαρμογή που εχουν στα ποδια μου!

''Run smart..Run For Life''



Οπότε είσαι έτοιμος...

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  12:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

Με τέτοια τιμή στο Runners Store δεν μπορούσα να αντισταθώ:

Brooks PureConnect 4


4mm drop, ελαφρύ στα 230g (275g στο 47.5 που πήρα) και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.
- Παρόλο που η σόλα του δεν έχει πολύ «ψωμάκι» το υλικό «DNA» που χρησιμοποιεί η Brooks δουλεύει μια χαρά! Όσο αναπαυτικό χρειάζεται (το cushioning είναι παραπάνω από ότι ίσως θα περίμενε κάποιος για το πάχος της συγκεκριμένης σόλας) και ταυτόχρονα με την «αναδραστικότητα» (responsiveness) που μου αρέσει!
- Με καλή ευκαμψία (ίσως θα μπορούσε και ακόμα καλύτερη) και με αυτή τη σόλα αισθάνεσαι το έδαφος και προσαρμόζεις όμορφα το πάτημά σου για να έχεις αποσβεστικό και ομαλό πάτημα.
- Παρόλο που δεν είναι ιδιαίτερα ευρύχωρο στο μπροστινό μέρος (roomy) προσφέρει όσο χώρο χρειάζεσαι για κάμποσα αναπαυτικά χιλιόμετρα με ένα mid/forefoot πάτημα.
- Σε σχέση με τα Brooks PureFlow 3 τα προτιμώ κατά πολύ! Πιο εύκαμπτα, πιο ελαφριά, διαβάζουν καλύτερα το έδαφος, λιγότερο «βάρκα» με μεγαλύτερη αναδραστικότητα στο πάτημα. Και αγκαλιάζουν επίσης καλύτερα το πόδι.

Το μόνο που με ξένισε στην αρχή είναι η εσώσολα που «πιέζει» την καμάρα περισσότερο από ότι θα ήθελα, κάτι όμως που σαν αίσθηση εξαφανίζεται με τα πρώτα βήματα που κάνεις.


Εδώ και καιρό επίσης έχω στρώσει και το νέο μου αγωνιστικό υπόδημα που θα χρησιμοποιώ αφεξής σε αγώνες ασφάλτου:

Mizuno Universe 5 (ή αλλιώς ένα παπούτσι «σανδάλι killer»!!!)


Ουσιαστικά 0mm drop, εύκαμπτο στο διαμήκη και εγκάρσιο άξονα, μηδενική υποστήριξη (+απόλυτα επίπεδο εσωτερικό), με πολύ συμπαγή αίσθηση στη σόλα και βάρος…που δεν έχει μάλλον αντίπαλο! 80g λοιπόν παπούτσι ενώ στο νούμερό μου (47) το βάρος ανεβαίνει στα…105g!!!

Ο αερισμός είναι απλά τέλειος και παραδόξως είναι εξαιρετικά άνετο συνολικά και με ιδιαίτερα ευρύχωρο μπροστινό μέρος. Με το κατάλληλο δέσιμο των κορδονιών, με το που το φοράς γίνεται ένα με το πόδι σου! Περιττό να πω ότι είναι ιδιαίτερα ακατάλληλο για κτύπημα πτέρνας με τρομερά συμπαγή αίσθηση και βέβαια ταυτόχρονα φυσική στο πάτημα! Συνολικά αγκαλιάζει τόσο άνετα και σταθερά το πέλμα που μπροστά του τα σανδάλια που χρησιμοποιούσα δεν πιάνουν μία. Λέω τα τελευταία να τα δώσω στον κύριο echetlo για να κόβει βόλτες στην παραλία μέχρι να επιστρέψει δριμύτερος στα τρεξιματικά! :Ρ :D

Free your feet...free your senses!

Μανώλη καλορίζικα και καλά χιλιόμετρα να έχεις!!
Αναμένουμε εντυπώσεις!!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  18:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcl1PLDPiWHHVTyTLV1S2kw0PCeyA3Z1IBrgbgOwYinBHw-CWU Τα φορεσα αμεσως το Σαββατο στο 15αρι και στην σημερινη προπονηση και μου εχουν κανει τρομερη εντυπωση με την εφαρμογή που εχουν στα ποδια μου!

''Run smart..Run For Life''



Είσαι τυχερός!Εμένα μου κάθισε ελάχιστα μεγαλύτερο και μου κάνει φουσκάλες σε πολλά χλμ.Παρ'όλα αυτά το φόρεσα σε ένα 10αρι σήμερα .Ενα παπούτσι για όλες τις δουλειές!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  20:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcl1PLDPiWHHVTyTLV1S2kw0PCeyA3Z1IBrgbgOwYinBHw-CWU Τα φορεσα αμεσως το Σαββατο στο 15αρι και στην σημερινη προπονηση και μου εχουν κανει τρομερη εντυπωση με την εφαρμογή που εχουν στα ποδια μου!

''Run smart..Run For Life''





"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickdim
Newbie Forum Runner

31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  21:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcl1PLDPiWHHVTyTLV1S2kw0PCeyA3Z1IBrgbgOwYinBHw-CWU Τα φορεσα αμεσως το Σαββατο στο 15αρι και στην σημερινη προπονηση και μου εχουν κανει τρομερη εντυπωση με την εφαρμογή που εχουν στα ποδια μου!

''Run smart..Run For Life''


Τα glide 7 είναι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  21:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα Boston.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 39 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000