Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 ΚΥΝΗΓΙ ΑΣΤΕΡΙΩΝ !!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 08/11/2005 :  23:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του TRYPOKARYDOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια με εχετε μπερδεψει λιγο. Τα θεματα καταληγουν να λενε αλλα απο αυτα που γραφει ο τιτλος σε καθε δημοσιευση.Τις περισσοτερες φορες τα ιδια θεματα επαναλαμβανονται και καταληγεις να διαβαζεις το ιδιο ακριβως περιεχομενο σε διαφορετικα ποστς. Παραδειγμα κατι προκυρηξεις αγωνα που στο φιναλε υπαρχουν και σε σχετικο " κουτακι" στην αρχικη σελιδα . Δεν λεω, να ενημερωνομαστε σχετικα με κατι που δεν εχει ανακοινωθει " επισημα" αλλα λιγο μετρο δεν βλαπτει.

Πας να διαβασεις αυτο που λεει ο τιτλος και τελικα αναρωτιεσαι μηπως πατησες λαθος θεμα.

Δεν λεω καλο και το κυνηγι αστεριων αλλα ετσι μας κανετε να χανουμε και το ενδιαφερον για το φορουμ του runningnews. Υπομονη μεχρι να δωθει η δυνατοτητα για chat .

Δεν εχω καμια προσβλητικη διαθεση, το παραπανω κειμενο ειναι προβληματισμος τοσο δικος μου οσο και αλλων συναθλουμενων μου που επισκεπτονται την σελιδα

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2005 :  00:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες για το μπέρδεμα στα θέματα. Αλλά δεν νομίζω ότι ο λόγος για τον οποίο συμβαίνει είναι το κυνήγι αστεριών.

Απλά μέσα σε κάποιο θέμα που για παράδειγμα δεν έχει σχέση με αγώνες, έρχεται κάποιος και ρωτάει πότε γίνεται ο τάδε αγώνας. Αντί λοιπόν να του απαντήσουμε δες την σχετική σελίδα με τις προκηρύξεις, ή άνοιξε καινούργιο θέμα για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος στην παρούσα συζήτηση, τρέχουμε όλοι να τον/την βοηθήσουμε με αποτέλεσμα να ξεφεύγει η αρχική συζήτηση και να "χάνεται η μπάλα".

Επίσης υπάρχει το φαινόμενο να απαντάμε για ένα θέμα μέσα από ένα άλλο θέμα, άσχετο με το αρχικό επειδή αυτό το άσχετο θέμα ήταν το ενεργό και όχι το σχετικό θέμα.

Παραδέχομαι ότι όλοι μας και φυσικά και εγώ έχουμε πέσει σε τέτοια λάθη. Νομίζω όμως ότι το κίνητρο μας είναι να βοηθήσουμε τον συναθλητή μας και αυτό μας οδηγεί στο λάθος και όχι η κόντρα για τα αστέρια (μπορεί ακόμα και τα αστεία με τα αστέρια να έχουν παίξει ρόλο στο να νομίζει κάποιος ότι μας ενδιαφέρουν τόσο πολύ ώστε να γίνονται αυτοσκοπός). Απλά στην προσπάθεια να βοηθήσουμε πέφτουμε όλοι μαζί και γίνεται τελικά το μπέρδεμα.

Βέβαια υπάρχει και η άλλη άποψη που λέει ότι εαν σε κάποιο νεότερο μέλος απαντήσεις με στυλ: "κοίτα να δεις εμείς εδώ στο forum έχουμε κανόνες και πρέπει να τους τηρήσεις για να συμμετέχεις" κινδυνεύεις τότε να δώσεις την εντύπωση κλειστού κλαμπ που δεν πολυσυμπαθεί τα νέα μέλη. Κάτι τέτοιο φοβάμαι ότι μπορεί να διώξει κόσμο από το forum.

Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι ο βαθμός εξοικείωσης με τα forums και το Internet γενικότερα δεν είναι ο ίδιος για όλους και ίσως είναι μιά καλή ιδέα να διαβάσουμε όλοι ξανά εδώ: http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=6
σχετικά με το πως πρέπει να χρησιμοποιούμε το forum.

Πάντως τώρα που πέρασε και η Κλασσική πιστεύω πλέον ότι θα ηρεμήσουμε όλοι και πρώτος από όλους εγώ. Καμμιά φορά ο ενθουσιασμός μας νομίζω ότι μας παρασύρει και κάνουμε λάθη στα forums όπως και στην προπόνηση ή τους αγώνες μας.


Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2005 :  00:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GeorgeY

Νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες για το μπέρδεμα στα θέματα. Αλλά δεν νομίζω ότι ο λόγος για τον οποίο συμβαίνει είναι το κυνήγι αστεριών.

"καποιοι παντως ειναι αποδεδειγμενα κυνηγοι αστεροειδων"

Απλά μέσα σε κάποιο θέμα που για παράδειγμα δεν έχει σχέση με αγώνες, έρχεται κάποιος και ρωτάει πότε γίνεται ο τάδε αγώνας. Αντί λοιπόν να του απαντήσουμε δες την σχετική σελίδα με τις προκηρύξεις, ή άνοιξε καινούργιο θέμα για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος στην παρούσα συζήτηση, τρέχουμε όλοι να τον/την βοηθήσουμε με αποτέλεσμα να ξεφεύγει η αρχική συζήτηση και να "χάνεται η μπάλα".

"Οταν ο αλλος αναφερει καποιον αγωνα και μετα ο ιδιος ανοιγει και νεο θεμα για τον αγωνα τι ειναι;"

Επίσης υπάρχει το φαινόμενο να απαντάμε για ένα θέμα μέσα από ένα άλλο θέμα, άσχετο με το αρχικό επειδή αυτό το άσχετο θέμα ήταν το ενεργό και όχι το σχετικό θέμα.

" αλυσιδωτη αντιδραση την οποια πρεπει να πολεμησουμε εν τη γεννεσι της"

Παραδέχομαι ότι όλοι μας και φυσικά και εγώ έχουμε πέσει σε τέτοια λάθη. Νομίζω όμως ότι το κίνητρο μας είναι να βοηθήσουμε τον συναθλητή μας και αυτό μας οδηγεί στο λάθος και όχι η κόντρα για τα αστέρια (μπορεί ακόμα και τα αστεία με τα αστέρια να έχουν παίξει ρόλο στο να νομίζει κάποιος ότι μας ενδιαφέρουν τόσο πολύ ώστε να γίνονται αυτοσκοπός). Απλά στην προσπάθεια να βοηθήσουμε πέφτουμε όλοι μαζί και γίνεται τελικά το μπέρδεμα.


" καλα οταν αρχισουν κατι απαντησεις -δημοσιευσεις που θα ειναι μονο ενα smiley face τοτε θα δουμε"

Βέβαια υπάρχει και η άλλη άποψη που λέει ότι εαν σε κάποιο νεότερο μέλος απαντήσεις με στυλ: "κοίτα να δεις εμείς εδώ στο forum έχουμε κανόνες και πρέπει να τους τηρήσεις για να συμμετέχεις" κινδυνεύεις τότε να δώσεις την εντύπωση κλειστού κλαμπ που δεν πολυσυμπαθεί τα νέα μέλη. Κάτι τέτοιο φοβάμαι ότι μπορεί να διώξει κόσμο από το forum.

" ηδη δειχνει κλειστο κλαμπ το φορουμ"

Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι ο βαθμός εξοικείωσης με τα forums και το Internet γενικότερα δεν είναι ο ίδιος για όλους και ίσως είναι μιά καλή ιδέα να διαβάσουμε όλοι ξανά εδώ: http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=6
σχετικά με το πως πρέπει να χρησιμοποιούμε το forum.

Πάντως τώρα που πέρασε και η Κλασσική πιστεύω πλέον ότι θα ηρεμήσουμε όλοι και πρώτος από όλους εγώ. Καμμιά φορά ο ενθουσιασμός μας νομίζω ότι μας παρασύρει και κάνουμε λάθη στα forums όπως και στην προπόνηση ή τους αγώνες μας.


" να δουμε"


Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης





ευχαριστω φιλε για την απαντηση


Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2005 :  15:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε Τρυποκαρυδε συμφωνω απολυτα μαζι σου.
Τους λογους τους εξηγησε πολυ ωραια ο Georgey, και γι αυτο ακομη ο Speedy ειχε σκεφτει και νομιζω οτι ετοιμαζει chat.

Παντως καταφερες να μας "αποστομωσεις" ολους!!!! Πλακα κανω ετσι!!!! Ολα καλα.




"Make Heroes of Others Daily"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2005 :  16:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το κακό είναι ότι με την πολύ πλάκα και την φλυαρία (και περισσότερο από όλους φυσικά εγώ ) δεν αφήσαμε να μιλήσουν και άλλα μέλη του forum.

Αθλητές που ξεφεύγουν από τα δικά μας μέτρα είτε λόγω επιδόσεων, είτε λόγω αγώνων που έχουν λάβει μέρος (για παράδειγμα τρίαθλο Ironman).

Επίσης υπάρχουν επιστήμονες ειδικοί που έχουν γνώσεις που ξεφεύγουν από τα στενά όρια της Ελλάδας μας (που έχουν κάνει οι ίδιοι εργομέτρηση στον θρύλο της ποδηλασίας Lance Armstrong !!!)

Ελπίζω μόνο να μην καταφέραμε να τους διώξουμε από το forum και να έχουμε την ενεργότερη συμμετοχή τους στο μέλλον.

Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria
Advanced Forum-Runner

Greece


321 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2005 :  01:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά έλειψα λίγες μέρες από το forum και έχασα τα αβγά και τα πασχάλια. Μπήκα και είδα αστεράκια και νόμιζα πως τα βλέπω ακόμα από τον πυρετό... Αν έχω καταλάβει καλά ανάλογα τις δημοσιεύσεις παίρνεις αστεράκια;;;;
Η Βουγιουκλάκη πάντως μετά από τη σφαλιάρα είδε αστεράκια και πεταλουδίτσες μαζί!

Γιατί καλέ σκίζεστε για τ' αστεράκια;;; Αφού όλοι σε αυτό το forum είμαστε αστέρια!!!! Αναλογιστείτε πόσοι Ελληνες τρέχουν σήμερα από χόμπυ και θα καταλαάβετε τι εννοώ...
(και μη βρεθεί κανένας παρεξηγιάρης και γκρινιάξει, αυτή η ζωή θέλει και λίγο χιούμορ)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2006 :  23:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
συγνωμη που γινομαι επιμονος, τελευταια φορα που το αναφερω, απλως θελω να ρωτησω ποσο κοντα βρισκομαστε στην δημιουργια ενος chat room ωστε να μιλαμε σε real time , xωρις να χανονται ενεργα θεματα, παγιδα στην οποια και εγω εχω πεσει.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  08:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρύο...

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000