Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Μελισσανίδης, Λαθρεμπόριο πετρελαίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  21:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μονο ΑΕΚ ρεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  21:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 : 21:47:45
--------------------------------------------------------------------------------

μονο ΑΕΚ ρεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------------

Και ξερό ψωμί ειδικά τώρα που θα πάμε και Ευρώπη (αφού δεν θα πάμε μια κατηγορία παρακάτω, φαντάζομαι).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  21:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στις 4 πρώτες δεν πήγε ο συνήγορος του Δημοσίου, άγνωστο για ποιο λόγο. Αν είμασταν σε κάποιο διαπλεκόμενο κράτος, θα έλεγε κανείς ότι κάποια συμφέροντα του ζήτησαν να μη πάει, ίσως και με το αζημείωτο. Στην Ελλάδα βέβαια αποκλείεται να γίνονται αυτά, μπορεί να απουσίασε επειδή είχε ένα ραντεβού ή είχε συνάχι. Η σημερινή δίκη αναβλήθηκε επειδή ήταν 11η κατά σειρά εκδίκασης, και έκλεισε το δικαστήριο πριν φτάσει η σειρά της. Σύμπτωση και εδώ που τοποθετήθηκε στο τέλος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kykeon
Forum-Runner

62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  21:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
->όταν θα τους πούλαγε αυτούς τους 6000 τόνους δηλαδή δεν θα πλήρωνε φόρο για αυτούς?

->Δηλαδή εσύ πιστεύεις πως ο Μελισανίδης είναι τύπος και υπογραμμός και κάποιοι κακεντρεχείς δημοσιογράφοι του ρίχνουν λάσπη για τα δικά τους δόλια συμφέροντα αλλά ευτυχώς η πλειοψηφία των media έχει και πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθεί και αγνοεί το θέμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  22:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για του δημοσιογράφους (φυσικά όχι για όλους) ότι και να πω θα είναι λίγο. Τώρα αν εξυπηρετούν άλλα συμφέροντα... ποιός ξέρει?? Για το αν είναι τύπος και υπογραμμός ούτε αυτό το ξέρω, αλλά ξέρω πως στο κράτος δεν χρωστάει μια, ουτε αυτός ούτε οι εταιρίες του, δεν είναι κάποιος κρατικοδίετος ο οποίος έφτιαξε επιχειρήσεις από επιδοτήσεις ή αγορασε από το κράτος "μπιρ παρά", οι έδρες των εταιρείων του είναι στην ΕΛΛΑΔΑ και όχι στο εξωτερικό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  22:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 : 21:47:45
--------------------------------------------------------------------------------

μονο ΑΕΚ ρεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------------

Και ξερό ψωμί ειδικά τώρα που θα πάμε και Ευρώπη (αφού δεν θα πάμε μια κατηγορία παρακάτω, φαντάζομαι).



εδώ λέμε θα περάσουμε και τον Παναθηναϊκό! Θυμάμαι λίγο μετά τα Χριστούγεννα, εκεί κάπου που δεν είχαμε σταυρώσει νικη αλλά μόνο κάτι ισοπαλίες που έλεγαν διάφοροι με καλπικη θλίψη ότι 'μάλλον δεν θα τα καταφέρει φέτος η ΑΕΚ'! Πούντοι τώρα?! Δε μπορούν να μιλήσουν γιατί έχουν την @*^%$ στο στόμα!!!!!!

έτσι, γουστάρουμε λέμε!!!! Αν κερδίσουμε και τον ΠΑΟΚ με το καλό, πραγματικά θα μπορούσε να είναι το εφαλτήριο για play offs!!!!! και οι άλλοι για τα μπαζα είναι αλλά η διαφορά μας είναι ότι η φανέλα μας είναι πολύ βαριά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  22:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 : 22:04:42
--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by geopa

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 : 21:47:45
--------------------------------------------------------------------------------

μονο ΑΕΚ ρεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------------

Και ξερό ψωμί ειδικά τώρα που θα πάμε και Ευρώπη (αφού δεν θα πάμε μια κατηγορία παρακάτω, φαντάζομαι).

--------------------------------------------------------------------------------



εδώ λέμε θα περάσουμε και τον Παναθηναϊκό! Θυμάμαι λίγο μετά τα Χριστούγεννα, εκεί κάπου που δεν είχαμε σταυρώσει νικη αλλά μόνο κάτι ισοπαλίες που έλεγαν διάφοροι με καλπικη θλίψη ότι 'μάλλον δεν θα τα καταφέρει φέτος η ΑΕΚ'! Πούντοι τώρα?! Δε μπορούν να μιλήσουν γιατί έχουν την @*^%$ στο στόμα!!!!!!

έτσι, γουστάρουμε λέμε!!!! Αν κερδίσουμε και τον ΠΑΟΚ με το καλό, πραγματικά θα μπορούσε να είναι το εφαλτήριο για play offs!!!!! και οι άλλοι για τα μπαζα είναι αλλά η διαφορά μας είναι ότι η φανέλα μας είναι πολύ βαριά
------------------------------------------------------------------

Μακάρι να γίνουν αυτά που λες αλλά θεωρώ ότι καλύτερα να πάει Ευρώπη γιατί με τους Αρκούδα, Κουρέλα και κάποιους άλλους εεεεεεε δεν θα ήταν και ότι καλύτερο. Για τον ΠΑΟΚ πάντως δύσκολα αλλά όχι και αδύνατο. Ελπίζω το Σάββατο να τους τρελάνουμς όλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  23:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

για τους τόνους έχεις δίκιο αλλά τους φόρους τους πλήρωσε όταν αγόρασε το πετρέλαιο. Το μεγαλύτερο πρόβλημα (όχι πως το έλλειμμα δεν είναι) αν δεν κάνω λάθος είναι αν είχε Δελτία αποστολής με ποσότητες μικρότερες γιατί τότε θα έπρεπε να αποδείξει από που το απόκτησε. Το έλλειμμα είναι άλλο πράγμα



quote:
Originally posted by geopa

Για του δημοσιογράφους (φυσικά όχι για όλους) ότι και να πω θα είναι λίγο. Τώρα αν εξυπηρετούν άλλα συμφέροντα... ποιός ξέρει?? Για το αν είναι τύπος και υπογραμμός ούτε αυτό το ξέρω, αλλά ξέρω πως στο κράτος δεν χρωστάει μια, ουτε αυτός ούτε οι εταιρίες του, δεν είναι κάποιος κρατικοδίετος ο οποίος έφτιαξε επιχειρήσεις από επιδοτήσεις ή αγορασε από το κράτος "μπιρ παρά", οι έδρες των εταιρείων του είναι στην ΕΛΛΑΔΑ και όχι στο εξωτερικό.



Επειδή δείχνεις αρκετά ειδικός και με πολλές γνώσεις επι του θέματος για εξηγησέ μας και εμάς τους λιγότερο γνώστες εάν θέλεις πως γίνεται το λαθρεμπόριο καυσίμων, τι είναι το έλλειμα και τι είναι το ναυτιλιακό κάυσιμο και εάν και πως φορολογείται?

Επειδη έτσι όπως τα λές εγώ εκπλήσσομαι πραγματικα που τον κατηγορούν αυτόν τον αξιόλογο άνθρωπο (για τι πραμα άραγε αφού όλα τα κανε σωστά) και θα πρέπε όλοι μας να μάθουμε την αλήθεια...

Edited by - sam on 12/02/2013 23:36:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2013 :  08:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 : 23:29:36
--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by geopa

για τους τόνους έχεις δίκιο αλλά τους φόρους τους πλήρωσε όταν αγόρασε το πετρέλαιο. Το μεγαλύτερο πρόβλημα (όχι πως το έλλειμμα δεν είναι) αν δεν κάνω λάθος είναι αν είχε Δελτία αποστολής με ποσότητες μικρότερες γιατί τότε θα έπρεπε να αποδείξει από που το απόκτησε. Το έλλειμμα είναι άλλο πράγμα

--------------------------------------------------------------------------------




quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by geopa

Για του δημοσιογράφους (φυσικά όχι για όλους) ότι και να πω θα είναι λίγο. Τώρα αν εξυπηρετούν άλλα συμφέροντα... ποιός ξέρει?? Για το αν είναι τύπος και υπογραμμός ούτε αυτό το ξέρω, αλλά ξέρω πως στο κράτος δεν χρωστάει μια, ουτε αυτός ούτε οι εταιρίες του, δεν είναι κάποιος κρατικοδίετος ο οποίος έφτιαξε επιχειρήσεις από επιδοτήσεις ή αγορασε από το κράτος "μπιρ παρά", οι έδρες των εταιρείων του είναι στην ΕΛΛΑΔΑ και όχι στο εξωτερικό.

--------------------------------------------------------------------------------



Επειδή δείχνεις αρκετά ειδικός και με πολλές γνώσεις επι του θέματος για εξηγησέ μας και εμάς τους λιγότερο γνώστες εάν θέλεις πως γίνεται το λαθρεμπόριο καυσίμων, τι είναι το έλλειμα και τι είναι το ναυτιλιακό κάυσιμο και εάν και πως φορολογείται?

Επειδη έτσι όπως τα λές εγώ εκπλήσσομαι πραγματικα που τον κατηγορούν αυτόν τον αξιόλογο άνθρωπο (για τι πραμα άραγε αφού όλα τα κανε σωστά) και θα πρέπε όλοι μας να μάθουμε την αλήθεια...

--------------------------------------------------------------------------------
Edited by - sam on 12/02/2013 23:36:43

--------------------------------------------------------------------------------

Και μόνο από το ύφος σου δεν θεώρω ότι βγαίνει κάτι από την εν λόγω συζήτηση. Δεν είπα ότι είναι Άγιος αλλά δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση να χαρακτηρίζεται κάποιος έτσι. Αυτά, και από εμένα το θέμα αυτό είναι λήξαν. Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2013 :  09:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχετικό ή άσχετο

Οοοοοοοοοοοοοοοολοι τα παίρνουν????????????

"Δίνουν και παίρνουν τα πειράγματα στη Βουλή με αφορμή την απουσία του ΣΥΡΙΖΑ από την ονομαστική ψηφοφορία,αναφορικά με το νομοσχέδιο της κυβέρνησης για το αργό πετρέλαιο, που το κόμμα είχε ζητήσει.
Σύμφωνα με τον κανονισμό της Βουλής ο προεδρεύων Λεωνίδας Γρηγοράκος ανέγνωσε τα ονόματα των βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ που είχαν ζητήσει ονομαστική, αλλά από τους 15 βουλευτές που είχαν υπογράψει την αίτηση για ονομαστική ψηφοφορία εμφανίστηκαν μόνο οι 10 βουλευτές με αποτέλεσμα ο κ. Γρηγοράκος να ανακοινώσει ότι δεν συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος αριθμός βουλευτών με αποτέλεσμα η ονομαστική ψηφοφορία να ματαιωθεί.
Όπως αναφέρουν παλαιοί βουλευτές πρόκειται για πρωτοφανές περιστατικό στην ιστορία της Βουλής, ενώ δεν έλειψαν τα πειράγματα από άλλους βουλευτές που εκνεύρισαν αρκετά μέλη του ΣΥΡΙΖΑ.
Χαρακτηριστική η αντίδραση του Μανώλη Γλέζου όταν ερωτήθηκε σχετικά από δημοσιογράφους. «Εγώ δεν ξέρω. Ρωτήστε τους υπευθύνους» είπε με ενοχλημένο ύφος.
Άλλη εικόνα όπως μεταφέρθηκε από δημοσιογραφικές πηγές. Τρέχοντας κατέβαινε τα σκαλιά για να εισέλθει στην κεντρική αίθουσα της Βουλής Ζωή Κωνσταντοπούλου την ώρα μάλιστα που έσβηναν τα φώτα, προς μεγάλη της έκπληξη την ενημέρωσαν ότι η συνεδρίαση είχε ολοκληρωθεί.
Σύμφωνα με πληροφορίες η σημερινή εικόνα του ΣΥΡΙΖΑ ήταν «καφενείο» κάποιοι από αυτούς που έπρεπε να είναι στην ψηφοφορία έβλεπε τηλεόραση στο εντευκτήριο, ενώ κάποιος άλλος δεν ήξερε καν πως βάσει κανονισμού θα έπρεπε να είναι εκεί.
Η κ. Κωνσταντοπούλου φανερά εκνευρισμένη ζητούσε εξηγήσεις από τον πρόεδρο της Προανακριτικής Χρήστο Μαρκογιαννάκη που δεν την ειδοποίησε εγκαίρως. «Άσ’το Ζωή. Παράτα το, έληξε» της είπε ο Παναγιώτης Λαφαζάνης.
Στα… πηγαδάκια των μελών του ΣΥΡΙΖΑ, ο βουλευτής Βοιωτίας Γιάννης Σταθάς ρωτούσε την κυρία Βασιλική Κατριβάνου: «Μα που ήσουν τέλος πάντων;», με τη βουλευτή Β΄Αθήνας να απαντά: «Εδώ δίπλα ήμουν. Στο εντευκτήριο», για να πάρει την έξαλλη απάντηση του κ. Σταθά: «Άλλο το δίπλα, άλλο το μέσα».
Ο βουλευτής Γιώργος Βαρεμένος φάνηκε να μην γνωρίζει καν τον Κανονισμό, υποστηρίζοντας πως το καθήκον του ολοκληρώθηκε με την υπογραφή του αιτήματος και ότι κανένας δεν τον ενημέρωσε πως πρέπει να βρίσκεται στην Ολομέλεια."

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2013 :  09:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To έχω γράψει και το ξαναγράφω: ΑΝ ο Τσίπρας γίνει προθωπουργός θα γίνει ο δεξιότερος της μεταπολίτευσης και θα επιβάλλει ό,τι ακριβώς κατηγορεί τώρα. Μην σκούζετε μετά και λέτε "μας ξεγέλασε"!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2013 :  10:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa
Και μόνο από το ύφος σου δεν θεώρω ότι βγαίνει κάτι από την εν λόγω συζήτηση. Δεν είπα ότι είναι Άγιος αλλά δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση να χαρακτηρίζεται κάποιος έτσι. Αυτά, και από εμένα το θέμα αυτό είναι λήξαν. Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.



Οπότε να υποθέσω ότι δεν ξέρεις τελικα....

Αλλά είχες άποψη για τη σοβαρότητα των κατηγοριών και ακόμα περισσότερο την κακοπιστια όσων σε ενημερώνουν για αυτές.

οκ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kykeon
Forum-Runner

62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2013 :  10:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιάς και δεν βλέπω την ερώτηση του Σαμ να απαντιέται και είναι όντως σημαντική για να καταλάβει κάποιος τι παίζει:

Το πετρέλαιο της ναυτιλίας δεν φορολογείται.
Οπότε εαν κάποιος αποχρωματίσει ναυτιλιακό πετρέλαιο που είναι σχεδόν τζάμπα και το πουλήσει σαν πετρέλαιο κίνησης ή θέρμανσης που έχει πάρα πολλούς φόρους δουλεύει με ένα θεότρελο περιθώριο κέρδους αφού τσεπώνει και τους φόρους σε βάρος του Ελληνικού λαού!


Και μόνο το γεγονός πως όλα τα ΜΜΕ κάνουν μούγκα και τα δικαστήρια δεν τον δικάζουν είναι ενδεικτικό της ολιγαρχίας που μας κυβερνάει...
Ντάξ ρε φίλε, δεν πιστεύεις πως οι κατηγορίες (σε βαθμό κακουργήματος) ισχύουν. Πιστεύεις πως στο θέμα δεν αξίζει ούτε ένα λεπτό τηλεοπτικού χρόνου? Ούτε μια παράγραφος σε μια φυλλάδα?

Δεν θέλω να πιστέψω πως είμαστε άξιοι της μοίρας μας αλλά δυσκολεύομαι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kykeon
Forum-Runner

62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2013 :  17:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa


...αλλά ξέρω πως στο κράτος δεν χρωστάει μια, ουτε αυτός ούτε οι εταιρίες του,



Σίγουρα ?

quote:
Originally posted by geopa


... οι έδρες των εταιρείων του είναι στην ΕΛΛΑΔΑ και όχι στο εξωτερικό.



Εδώ έχει μια συνέντευξη του ήρωα σου.

μερικά αποσπάσματα:

* Aπασχολεί 2.500 εργαζόμενους, διατηρεί γραφεία σε 15 σημεία του πλανήτη και πλέον το 80% των δραστηριοτήτων του βρίσκονται στο εξωτερικό.
-Nothing wrong with it, απλά σε απάντηση των παραπάνω.

Και 2 ακόμα ενδεικτικά του ήθους του:

:Tο μυστικό της επιτυχίας σας;

H μεγαλύτερη επιτυχία της ζωής μου είναι η οικογένειά μου, η Tζένη και το παιδί μου. Eίμαστε 30 χρόνια παντρεμένοι. Tη γνώρισα όταν ήρθε να δώσει εξετάσεις για το δίπλωμα αυτοκινήτου την περίοδο που εγώ διατηρούσα τη σχολή οδηγών. Oταν την είδα είπα στην επιτροπή να την κόψουν. Eτσι και έγινε... και εκείνη έβαλε τα κλάματα. Tην έπιασα τότε και της είπα να έρθει στη δική μου σχολή γιατί σίγουρα θα επιτύχει. Mου απάντησε όμως πως δεν μπορούσε να αλλάξει δάσκαλο επειδή ήταν φίλος του πατέρα της. Eγώ συνέχισα να λέω να την κόβουν και κάθε φορά έβαζε τα κλάματα. Aφού την έκοψαν 2-3 φορές, τελικά αποφάσισε να έρθει στη σχολή μου. Eτσι πήρε και το δίπλωμα οδήγησης και τον δάσκαλό της... (γέλια)

:Πώς περνάτε τον ελεύθερο χρόνο σας;

Πολλή θάλασσα και ταβλάκι. Eχω βρει και κάποια θύματα που μου εξασφαλίζουν τα καθημερινά μου έξοδα... (γέλια)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2014 :  23:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρίμα για την ιστορία της ΑΕΚ. http://www.koutipandoras.gr/article/116338/epithesi-opadon-tis-aek-se-katoikoys-tis-n-filadelfeias-gia-gipedo

Επίθεση οπαδών της ΑΕΚ σε κατοίκους της Ν. Φιλαδέλφειας για το γήπεδο

Επίθεση δέχτηκαν απόψε κάτοικοι της Νέας Φιλαδέλφειας από οπαδούς της ΑΕΚ πριν τη συζήτηση για το ρυθμιστικό σχέδιο.

Το Συντονιστικό Κατοίκων Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνας είχε προγραμματίσει τη διεξαγωγή ανοιχτής συζήτησης, στην πλατεία Πατριάρχου, για το Νέο Ρυθμιστικό Σχέδιο, που περιλαμβάνει το πολύκροτο άρθρο για το γήπεδο της ΑΕΚ.

Οπαδοί της ΑΕΚ είχαν συγκεντρωθεί από νωρίς στο σημείο και λίγο πριν αρχίσει η συζήτηση επιτέθηκαν στους κατοίκους που έφταναν εκεί για τη συζήτηση.

Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες που μίλησαν στην "Αυγή", παρά την παρουσία των ΜΑΤ, οι οπαδοί άρχισαν να τους πετούν αβγά και να τους γρονθοκοπούν.

Η επίθεση συνεχίστηκε με πέτρες και μπουκάλια.

Αργότερα, ομάδα αγνώστων επιτέθηκε με λοστούς και στον αυτοδιαχειριζόμενο κοινωνικό χώρο «Στρούγκα», στη λεωφόρο Δεκελείας. Προκάλεσαν εκτεταμένες ζημιές στο χώρο και στη συνέχεια προσπάθησαν να βάλουν φωτιά.
Από την επίθεση τραυματίστηκαν τρία άτομα, ενώ υπάρχουν και κάποιοι μικροτραυματισμοί.

Όπως αναφέρεται, μία γυναίκα τραυματίστηκε από πυροσβεστήρα στο κεφάλι και ένας άντρας από πέτρα στο χέρι, ενώ και ο νεοεκλεγείς δήμαρχος Άρης Βασιλόπουλος δέχθηκε προπηλακισμούς και απειλές και εντέλει φυγαδεύτηκε από την αστυνομία.

Κάτοικοι της Ν. Φιλαδέλφειας καταγγέλλουν ότι την ευθύνη για τη συγκέντρωση και την κατάληψη της πλατείας από τους οπαδούς φέρει η ίδια η Original.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000