Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Ενεργειακά τζελ και ενεργειακά ποτά.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/07/2013 :  11:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν κάποιος γνωρίζει και έχει ασχοληθεί τι να προτιμήσω??Υπάρχουν πολλά στην αγορά όλα κάνουν την ίδια δουλειά??Είναι σωστή η κατανάλωση τους??Ευχαριστώ.

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  12:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τα ενεργειακά ποτά δεν ξέρω να σου πω. Εγώ χρησιμοποιώ Isostar σκόνη. Για τα τζελ όμως θέλει ψάξιμο, όχι μόνο τι είναι καλό και τι όχι, αλλά και τι σου πάει στο στομάχι σου. Mε χίλια ζόρια έπαιρνα τα GU για πολύ καιρό ώσπου βρήκα την υγειά μου με τα High Five καθώς σε μένα κατεβαίνουν πολύ πιο εύκολα και θέλουν και λιγότερο νερό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  12:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως είπε ο Laga, υπάρχουν πολλές επιλογές τόσο σε gel όσο και σε ποτά.
Συνήθως είναι καλό να δοκιμάζεις αυτό που δίνουν στον αγώνα που θες να τρέξεις ώστε να δεις αν σου "κάθεται" καλά στο στομάχι.
Προσωπικά μέχρι στιγμής ότι και αν έχω φάει σε gel (GU, ZipVit, High 5) μου έχει κάτσει καλά.
Για το αν είναι σωστή η κατανάλωση τους είναι μεγάλη συζήτηση. Πάντως δεν είναι κάτι κακό αν αυτό υπονοείς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  12:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Laga γνωρίζεις αν το isostar περιέχει τονωτικά πχ. καφείνη, ταυρίνη και αν την δοσολογία -ποσότητα την καθορίζεις εσύ??Υπάρχει συνιστώμενη δόση??Γνωρίζεις σημεία πώλησης των εν λόγω προιόντων??Σ' έπρηξα φίλε!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  13:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Winarg έχω ακούσει τόσα πολλά και είμαι κάπως επιφυλακτικός στην κατανάλωση τους οι απόψεις διίστανται στο τι είναι ωφέλιμο για την υγεία, βέβαια υπάρχει και η λέξη υπερβολή σε ολα αυτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  13:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sigi

Winarg έχω ακούσει τόσα πολλά και είμαι κάπως επιφυλακτικός στην κατανάλωση τους οι απόψεις διίστανται στο τι είναι ωφέλιμο για την υγεία, βέβαια υπάρχει και η λέξη υπερβολή σε ολα αυτά...


Συμφωνώ!
Κακό είναι να καταναλώνεις συνέχεια τέτοια προϊόντα.
Προσωπικά Gel παίρνω μόνο στα Long Run τα οποία εξομοιώνουν τον αγώνα. Αλλιώς τη βγάζω με νερό και ισοτονικό.
Αν τώρα παίρνεις συνέχεια gel τότε είναι καθαρή βλακεία σου. Όπως όταν βλέπω gel σε αγώνες 10χλμ... Εντελώς ανούσιο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  15:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sigi

Laga γνωρίζεις αν το isostar περιέχει τονωτικά πχ. καφείνη, ταυρίνη και αν την δοσολογία -ποσότητα την καθορίζεις εσύ??Υπάρχει συνιστώμενη δόση??Γνωρίζεις σημεία πώλησης των εν λόγω προιόντων??Σ' έπρηξα φίλε!!!






Δεν περιέχει τίποτε από τονωτικά. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες εδώ
http://www.new-life.com.gr/product_info.php?products_id=147
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  21:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το gel εχει νόημα σε μεγάλες αποστάσεις.Για 10αράκι κλπ δεν υπάρχει λόγος να το πέρνει κανείς.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000