Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Under Armour παπούτσια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/08/2013 :  16:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχετε κάποια γνώμη; Τα έχετε δοκιμάσει;

alx255
Advanced Forum-Runner

Greece


398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/08/2013 :  23:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την ιδια ερωτηση θελω να κανω κι εγω,εχω δει αρκετα μοντελα που μου αρεσουν και ειναι και ελφαρια αλλα δε ξερω καποιον που εχει για να μου πει την γνωμη του.Παιδες πειτε μας ολο και καποιος θα εχει απο δω μεσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kchristidis
Newbie Forum Runner

36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2013 :  01:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kchristidis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω πάρει τα Charge RC 2 (6mm drom, με αρκετά χαμηλό profile).

Το κακό είναι πως λίγο καιρό αφού τα πήρα είχα μία πτώση με το ποδήλατο που είχε ως αποτέλεσμα ένα κάταγμα επιγονατίδας και δεν πρόλαβα να τα τρέξω παρά μόνο μία φορά. Τώρα που τρέχω ξανά δειλά δειλά μετά το ατύχημα (6 μήνες) τα ξανάβαλα αλλά δεν είναι και τόσο απορροφητικά οπότε δεν έκανα παρά 2 χιλιόμετρα στο διάδρομο.

Με τη μικρή εμπειρία μου λοιπόν έχω να πω οτι καταρχήν έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και φοβερή εφαρμογή (σαν γάντι). Αντί για δίχτυ (mesh) χρησιμοποιούν το υλικό που η εταιρία φτιάχνει και τα τεχνικά μπλουζάκια της (heatgear) το οποίο είναι κάτι αντίστοιχο με το techfit που η adidas χρησιμοποιεί στα boost και προσφέρει πολύ καλή απομάκρυνση της υγρασίας και κάνει το παπούτσι εξαιρετικά ελαφρύ (προσωπικά το πιο ελαφρύ που έχω βάλει ποτέ). Με τη διαπνοή δεν παρατήρησα κάποιο θέμα αλλά 1) τα φόρεσα χειμώνα και 2) δεν έκανα πολλά km

Το υλικό της σόλας τώρα είναι σχετικά σκληρό, αλλά με πολύ καλή επιστροφή ενέργειας καθώς και αίσθησης στην επαφή με το έδαφος. Εγώ (υγιείς) θα το φόραγα για γρήγορες προπονήσεις με λίγα χιλιόμετρα ή και αγωνιστικά για μέχρι 10km. Γενικά το συγκεκριμένο θα το χαρακτήριζα περισσότερο αγωνιστικό παρά προπονητικό.

Πάντως η ποιότητα των υλικών ξαναλέω πως είναι κορυφαία. Αυτά, μακάρι να επιστρέψω σε κανονικούς ρυθμούς σύντομα ωστε να μπορέσω να το φορέσω περισσότερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000