Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas Adizero Adios Boost vs. Adios 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2013 :  19:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φοβάμαι πως τα boost θα χουν μαλακό πάτημα και θα απογοητευθούν πολλοί φίλοι λάτρεις του σκληρού πατήματος των adios.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2013 :  19:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Φοβάμαι πως τα boost θα χουν μαλακό πάτημα και θα απογοητευθούν πολλοί φίλοι λάτρεις του σκληρού πατήματος των adios.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"


+1

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2013 :  21:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω τα Adios 2 οπότε μια σύγκριση με τα Adios Boost δε θα ήταν και οτι πιο δίκαιο.
Πάντως έχοντας τρέξει με αυτά μερικά (σχετικά) μεγάλα κομμάτια, μπορώ να πω οτι δεν είναι ιδιαίτερα μαλακά.
Μου φάνηκαν πχ πιο σκληρά από τα Kinvara 3 και είναι γενικά αγωνιστικό παπούτσι (κατά τη γνώμη μου)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2013 :  12:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτρεξα ένα 10άρι χθες με τα adios boost ενός φίλου.
Στο κανονικό μου νούμερο, η φόρμα τους είναι μια χαρά από θέμα πλάτους κι ας μην έχουν το stretchy υλικό των Energy. Πολύ ωραία εφαρμογή.
Όσον αφορά το πάτημά τους, νομίζω ότι οι adios fans θα πρέπει να προσεύχονται να μην καταργηθούν τα adios με το adiprene!
Πολύ μαλακά στην φτέρνα, τόσο που θύμιζε προπονητικό με gel. Ίσως τα πράγματα να είναι λίγο καλύτερα για έναν ελαφρύ δρομέα που δεν θα συμπιέζει την σόλα όσο εγώ.
Μπροστά βέβαια, όπου ο αφρός είναι σημαντικά λιγότερος, το παπούτσι είναι αρκετά σκληρό και responsive αλλά και πάλι όχι όσο άλλα της κατηγορίας.
Εξίσου άκαμπτο με το κανονικό adios.
Εν ολίγοις, νομίζω ότι μπορεί πολύ άνετα να φορεθεί κι από έναν μέσο heel striker δρομέα ως καθαρά προπονητικό αλλά σίγουρα δεν έχει τον "γρήγορο" χαρακτήρα του παλιού.
Το περίφημο bounce, δεν μπορώ να πω ότι το κατάλαβα.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2013 :  14:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν γράφει ο γκουρού Έχετλος, τι να πει κανείς επιπλέον... Λίγο "αδερφίστικο" μου φαίνεται το καινούργιο - συγνώμη και για το σεξισμό....

quote:
Originally posted by echetlos

Έτρεξα ένα 10άρι χθες με τα adios boost ενός φίλου.
Στο κανονικό μου νούμερο, η φόρμα τους είναι μια χαρά από θέμα πλάτους κι ας μην έχουν το stretchy υλικό των Energy. Πολύ ωραία εφαρμογή.
Όσον αφορά το πάτημά τους, νομίζω ότι οι adios fans θα πρέπει να προσεύχονται να μην καταργηθούν τα adios με το adiprene!
Πολύ μαλακά στην φτέρνα, τόσο που θύμιζε προπονητικό με gel. Ίσως τα πράγματα να είναι λίγο καλύτερα για έναν ελαφρύ δρομέα που δεν θα συμπιέζει την σόλα όσο εγώ.
Μπροστά βέβαια, όπου ο αφρός είναι σημαντικά λιγότερος, το παπούτσι είναι αρκετά σκληρό και responsive αλλά και πάλι όχι όσο άλλα της κατηγορίας.
Εξίσου άκαμπτο με το κανονικό adios.
Εν ολίγοις, νομίζω ότι μπορεί πολύ άνετα να φορεθεί κι από έναν μέσο heel striker δρομέα ως καθαρά προπονητικό αλλά σίγουρα δεν έχει τον "γρήγορο" χαρακτήρα του παλιού.
Το περίφημο bounce, δεν μπορώ να πω ότι το κατάλαβα.

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2013 :  15:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιβεβαιωνω το Boost ειναι αργο σε σχεση με το 2 αλλα ειναι πιο ευρυχωρο μπροστα και πιο μαλακο, που κανει ανετα και για προπονητικο.
Εγω το πηρα για να το δοκιμασω αποκλειστικα για Μαραθωνιο, για αποστασεις μεχρι 21χλμ θα φοραω το 2.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2013 :  17:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eγω ακόμη κλαίω για τα adios 1,τα επονομαζόμενα ορίτζιναλ adios,που ήταν και racing.
Τα 2 βαραίνανε με αποτέλεσμα να μην μπορουν να χρησιμοποιηθουν από τους φαν των 1 σε αποστασεις από ημι και κάτω.
Εγιναν δηλαδή ημιαγωνιστικα.
Τα Boost εγιναν πλέον καθαρα προπονητικά.
Αντίο αντιός!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2013 :  19:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχοντας τα adios 1 και 2 θα ήθελα να δοκιμάσω και τα boost. Τελικά όπως διαβάζω καλά είμαι με αυτά που έχω. Εχω τρέξει και τις δύο τελευταίες κλασσικές με τα 1 και μπορώ να πω μόνο πολύ καλά λόγια. Τα 2 είναι πιο σκληρά, είχα σκοπό να τα δοκιμάσω φέτος στον ΚΜΑ αλλά το φοβήθηκα. Η διαφορά βάρους των 1 και 2 δεν είναι αμελητέα, κοντα στο 7% αλλά ίσως τα δύο να είανι πιο responsive, με ότι αυτό συνεπάγεται για μεγαλύτερου βάρουσ δρομείς. Τελικά πάντως έχω καταλήξει πως σε γρήγορη άσφαλτο θα φοράω τα 1 ενώ τα δύο ίσως και σε χώμα, βλέπε Υμηττό ή Δαφνί. Τώρα σε ότι αφορά τα feather 2 τα οποία είναι και ελαφρύτερα από τα adios, δεν τα προτείνω σε μεγάλες αποστάσεις, μέχρι 10χλμ το πολύ δηλαδή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2013 :  20:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν τα adios με το adiprene δεν καταργηθούν, όλοι θα είναι ευχαριστημένοι πάντως...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000