Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Time-net time...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 10/11/2013 :  15:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο καθαρός χρόνος ο net δεν είναι? Γιατί η κατάταξη των δρομέων γίνεται βάση του χρόνου κι όχι του net time? (απλά αναγράφεται ο net απο κάτω)

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2013 :  15:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν μιλάς για τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων του ΚΜΑ, νομίζω ότι είναι χύμα...
Μάλλον θα τα επεξεργαστούν και θα τα βάλουν στη σειρά μόλις βγουν τα επίσημα αποτελέσματα
(Στο φυλλάδιο με τις τεχνικές οδηγίες λέει ότι θα βγουν σε 10 εργάσιμες μέρες)...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2013 :  15:50:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποτέ δε μετράει ο καθαρός χρόνος στην τελική κατάταξη, αυτή βγαίνει με την σειρά τερματισμού.
Θα βγει πάντως κι ο καθαρός χρόνος και τα περάσματα, μην ανησυχείτε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

d.emiliou
Newbie Forum Runner

Greece
1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2013 :  17:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα.

Έχώ φτιάξει για την πλάκα μου μια εφαρμογή για να δώ τα αποτελέσματα μου φέτος και πέρσυ. Η εφαρμογή προσ το παρόν αφορά τον αγώνα 10 χλμ του Κλασσικου μαραθωνίου 2012 και 2013 . (Τα αποτελέσματα τα έχω τραβήξει από τη σελίδα του ΣΕΓΑΣ)
Η κατάταξη γίνεται με βάση τον καθαρό χρόνο και μέσα στο group το οποίο θα διαλέξεισ να δείς. Κάτω κάτω φαίνεται και το σύνολο των αθλητών στο group που έχεισ διαλέξει για να μπορείς να κάνεις και μερικές συγκρίσεις .Διάλεξε το Group που θες πάτα "Get Results" και μετά μπορείς να φιλτράρεισ στον πίνακα για να δείς το όνομα σου σε τι σειρά ήρθε.
Μπορείς να το επισκεφτείς για να δείς .
http://www.aimiliou.com/tenkresults.html

Ελπίζω να σε βολέψει ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2013 :  14:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλή καλή δουλειά d.emiliou! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2013 :  15:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by d.emiliou

Καλησπέρα.

Έχώ φτιάξει για την πλάκα μου μια εφαρμογή για να δώ τα αποτελέσματα μου φέτος και πέρσυ. Η εφαρμογή προσ το παρόν αφορά τον αγώνα 10 χλμ του Κλασσικου μαραθωνίου 2012 και 2013 . (Τα αποτελέσματα τα έχω τραβήξει από τη σελίδα του ΣΕΓΑΣ)
Η κατάταξη γίνεται με βάση τον καθαρό χρόνο και μέσα στο group το οποίο θα διαλέξεισ να δείς. Κάτω κάτω φαίνεται και το σύνολο των αθλητών στο group που έχεισ διαλέξει για να μπορείς να κάνεις και μερικές συγκρίσεις .Διάλεξε το Group που θες πάτα "Get Results" και μετά μπορείς να φιλτράρεισ στον πίνακα για να δείς το όνομα σου σε τι σειρά ήρθε.
Μπορείς να το επισκεφτείς για να δείς .
http://www.aimiliou.com/tenkresults.html

Ελπίζω να σε βολέψει ...



+1 Μπραβο πολυ καλη δουλεια γιατι ειμαι απο τους (αδικημενους) καθως περασα την γραμμη τις εκκινησης 35 δευτερα μετα

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2013 :  23:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Άποψη μου που την ειχα αναφέρει και παλιότερα, θεωρώ ποιο δίκαιο να υπαρχει κατάταξη με καθαρό χρόνο!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

huskarl
Senior Forum-Runner



855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2013 :  23:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Άποψη μου που την ειχα αναφέρει και παλιότερα, θεωρώ ποιο δίκαιο να υπαρχει κατάταξη με καθαρό χρόνο!


+1
Με εξαίρεση τους αθλητές του πρωταθλήματος/elite και γενικά του πρώτου μπλοκ.
Φανταστείτε να κόψει το νήμα κάποιος και τελικά να είναι νικητής ο φαινομενικά δεύτερος γιατί ξεκίνησε 5 δεύτερα αργότερα!

Κατά τα άλλα η κουβέντα είναι μάλλον άνευ ουσίας. Αντί για 4513 θα βγεις 4413. Δεν αλλάζει κάτι...
Στην τελική αν κάποιος νοιάζεται τόσο πολύ για μερικές θέσεις στην κατάταξη μπορεί να πάει μπροστά στο γκρουπ του στην εκκίνηση.
(το μπλοκ εκκίνησης δεν παίζει ρόλο στη κατάταξη)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by huskarl

quote:
Originally posted by Spartiatis

Άποψη μου που την ειχα αναφέρει και παλιότερα, θεωρώ ποιο δίκαιο να υπαρχει κατάταξη με καθαρό χρόνο!


+1
Με εξαίρεση τους αθλητές του πρωταθλήματος/elite και γενικά του πρώτου μπλοκ.
Φανταστείτε να κόψει το νήμα κάποιος και τελικά να είναι νικητής ο φαινομενικά δεύτερος γιατί ξεκίνησε 5 δεύτερα αργότερα!

Κατά τα άλλα η κουβέντα είναι μάλλον άνευ ουσίας. Αντί για 4513 θα βγεις 4413. Δεν αλλάζει κάτι...
Στην τελική αν κάποιος νοιάζεται τόσο πολύ για μερικές θέσεις στην κατάταξη μπορεί να πάει μπροστά στο γκρουπ του στην εκκίνηση.
(το μπλοκ εκκίνησης δεν παίζει ρόλο στη κατάταξη)



Συμφωνω μαζι σου σε αυτο κ δεν νομιζω να πειραζει καποιον αν ξεκινησει πισω απο τους Elite γιατι αντε να τους πιασεις κ ουτε για μερικα δευτερολεπτα γινεται το θεμα απλα εγω κ πολλα αλλα παιδια περασαμε μετα απο 35 δευτερα την γραμμη

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

huskarl
Senior Forum-Runner



855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  14:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παλιότερα που δεν υπήρχαν μπλοκ έκανες μέχρι και 3-4 λεπτά να περάσεις την γραμμή .

35 δευτερα δε θα ελεγα ότι είναι πολλά. Ίσως να πέρασες και πιο γρήγορα από τον μέσο όρο. Οπότε πιθανόν να είσαι πιο κάτω στην κατάταξη με βάση τον καθαρό χρόνο. Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για λιγότερες από 100-200 θέσεις στη κατάταξη. Δεν αλλάζει κάτι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  17:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by huskarl

Παλιότερα που δεν υπήρχαν μπλοκ έκανες μέχρι και 3-4 λεπτά να περάσεις την γραμμή .

35 δευτερα δε θα ελεγα ότι είναι πολλά. Ίσως να πέρασες και πιο γρήγορα από τον μέσο όρο. Οπότε πιθανόν να είσαι πιο κάτω στην κατάταξη με βάση τον καθαρό χρόνο. Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για λιγότερες από 100-200 θέσεις στη κατάταξη. Δεν αλλάζει κάτι...



Παλιοτερα εκανες 35 λεπτα περασμα στα 5 Χλμ με τον κοσμο που ειχε

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000