Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ος Διεθνής Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 62

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  15:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμείς οι (πρώην ) κωπηλάτες δε μασάμε απο βροχή , απλά τέσσερις ώρες υπο συνεχή δυνατή βροχή με κόντρα άνεμο ειναι πολλές και ξεχνάμε τους οποίους στόχους είχε ο καθένας . Θα απολαύσουμε το βιασμό !!!

Προτείνω να ενώσουμε τις οποίες ομάδες έχουμε απο δώ μέσα (suzipa, ΕΚΑΒ , 4run κτλ) και φτιάξουμε την κουτσαλογα running team .ολοι Κουτσοι ειμαστε . Άλλος μπαταρει απο δεξιά άλλος απο αριστερά άλλος απο μέση άλλος απο ψυχολογικά ! Χαμός γίνεται ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  16:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by kalogeridis

εγω πιστευω πως και η elda εχει την ευκαιρια να δοκιμασει να αντιστρεψει την ψυχολογια της υπο συνθηκες βροχης.... της δινεται μια δυνατη ευκαιρια να δουλεψει (αν βρεξει) το πνευματικο κομματι του αγωνα και να τερματισει με στεγνη ψυχη... το σωμα βρεχεται και οχι το πνευμα!!! θα παρει μια γενναια νικη απεναντι στην ηττοπαθη ψυχολογια της σε συνθηκες βροχης... αν την πετυχω με προθεση να παραδοσει, θα τη <<τραβηξω>> μεχρι τον λευκο πυργο για να εχω και δικαιολογια για την επιδοση στα ματια του ζορο...



Μαλλον κανεις δεν εχει καταλαβει λεξη απο αυτα που εγραψα. Οταν λεω οτι η βροχη μου χαλαει την ψυχολογια, δεν εννοω σε σχεση με το τρεξιμο, εννοω γενικα. Παθαινω καταθλιψη με τη βροχη, δε μου αρεσει ρε αδερφε, θελω να καθομαι σπιτι και να μην κανω τιποτα, δεν μπορω τη μαυριλα, δεν την αντεχω, τοσο απλα. Συνεπως δεν εχω ηττοπαθη ψυχολογια σε συνθηκες βροχης, εχω καταθλιψη σε συθηκες βροχης κι ενας ανθρωπος με καταθλιψη ΔΕ ΘΕΛΕΙ να τρεξει. Κι επειδη επαγγελματιας δεν ειμαι για να υποχρεωνομαι να τρεχω παντος καιρου, εχω καθε δικαιωμα ως ανθρωπος να μη θελω να τρεξω με βροχη, πχ. στο 10αρι του ΣΔΥΑ δεν ειχα παει λογω βροχης. Το χομπυ μου κανω και πανω απ όλα σημαινει να το ευχαριστιεμαι, αν κατι δε μου αρεσει και δεν το ευχαριστιεμαι, απλα δεν το κανω (με την προϋποθεση οτι δεν ειμαι και υποχρεωμενη να το κανω).

Δεν ειμαι απο ζαχαρη και δε φοβαμαι μη λιωσω ουτε με φοβιζει να τρεχω με βρεγμενα παπουτσια, ειναι το λιγοτερο που μ απασχολει αυτο. Μιλαω καθαρα για ψυχολογια, οτι δεν προκειται να ευχαριστηθω τον αγωνα, οτι σε ολη τη διαρκεια θα βριζω τον καιρο, αυτο λεω. Σε προπονηση ετυχε να τρεξω μισο 30αρι σε βροχη (το πρωτο μισο δεν εβρεχε, το δευτερο εριχνε ψιλοβροχο) και απο εκεινη τη στιγμη ηξερα πως αν μου τυχαινε αυτο σε μαραθωνιο, δε θα μπορουσα να τρεξω. Και ηταν μονο ψιλοβροχο.

Με απλα λογια λοιπον δε μου αρεσει η βροχη. Και οταν κατι δε μου αρεσει, απλα το κανω περα, δεν προσπαθω να το αγαπησω ουτε να συμφιλιωθω μαζι του. Δεν ειναι φοβια για να προσπαθησω να την ξεπερασω (φοβιες δεν εχω). Οποτε θα παρακαλουσα να σταματησετε να μου λετε να το ξεπερασω κλπ κλπ. Πιο καλο θα μου κανατε αν μου λεγατε ΟΚ, αν δεν αισθανεσαι καλα ψυχολογικα και ΚΥΡΙΩΣ αν εισαι σιγουρη οτι δε θα το μετανιωσεις μετα, σταματα, δεν εγινε και τιποτα, το χομπυ μας κανουμε κι αν δεν το ευχαριστιομαστε δεν εχει νοημα το κανουμε.

Α, κι εσυ εχετλε που εισαι χαλαρος, επειδη στο Ναυπλιο τα περισσοτερα μπραβο απ όλους εσυ τα πηρες, παρε μια ομπρελιτσα κι ελα στη Θεσσαλονικη να πηγαινεις απο σημειο σε σημειο να μας ενθαρρυνεις κι εμεις να δεις ποσα καλα θα γραψουμε για σενα μετα!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις



εννοειται οτι επ ουδενι δε θελησα να σε προσβαλω με τη φραση ηττοπαθη ψυχολογια υπο βροχη. να ξερεις οτι καταλαβα απολυτα τι εννοεις. απλα πιστεψα οτι η αναστροφη της ψυχολογιας μπορει να περναει απο εναν ενθαρρυντικο λογο μου. και φυσικα θα στηριχθεις απο ολο το φορουμ για οποια αποφαση παρεις τοσο πριν οσο και κατα τη διαρκεια του αγωνα... απλα στο συντομο διαστημα που τρεχω σε αγωνες εχω κλιθει να στηριξω με διαφορους τροπους αγνωστους προς εμε δρομεις και να φτασω μαζι τους στον τερματισμο , με κοστος στις δικες μου επιδοσεις, γιατι απλα χρειαζονταν μια στηριξη. θα το ξανακανω οποτε χρειαστει απλα επειδη δε σε ξερω προσωπικα, αν τυχει και σε ρωτησω αν θες τραβηγμα, μη με αρχισεις στις κλοτσιες...
by the way... μαλλον ο καιρος δε θα σου τη χαλασει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  16:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η σπόντα για την ζάχαρη ήταν και παραμένει για τον Στράτο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  16:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το καταλαβα κι εγω και η elda... με το δικο μου σχολιο νομιζω οτι στραβωσε και πηρε και σενα με τη ζαχαρη η μπαλα... elda και παλι χιλια συγγνωμη... keep on running!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

πάντως πλάκα στην πλάκα και οι επιδόσεις μας όταν ξεκινάμε την προετοιμασία για τον μαραθώνιο ΞΕΡΟΥΜΕ πολύ καλά ότι θα εξαρτηθούν αναλόγως των κλιματολογικών συνθηκών....η μαγική λέξη πάντα είναι: ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ και πάμε πιο αργά και...απολαυστικά, ειδικά όταν δεν έχει ζέστη η παγετό....ok, πρόβλημα η βροχή αλλά ΜΟΝΟ για τον χρόνο-στόχο και ΟΧΙ για τον αγώνα-στόχο!!!!
Δεν είμαστε εξάλου απο ζάχαρη....

Υ.Γ: Στράτο κωπηλάτη δεν θέλω να λές μ@κ@κίες, θα τρέξεις κανονικότατα, "αδελφή" κωπηλάτη δεν έχω γνωρίσει μέχρι τώρα....



Κανονικά θα τρέξω απλά θα σας περάσω γρηγορότερα από ότι υπολόγιζα....

έλεγα να σας περάσω ακριβώς πάνω στον τερματισμό..... τώρα φαίνεται ότι θα σας αφήσω πίσω στο 37ο χλμ.....


και αυτό θα γίνει μόνο και μόνο για να μην γνωρίσεις αδερφή κωπηλάτη.....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rowergr

Τα λεμε στον τερματισμο! Ειναι να μη με προκαλεσεις
Θα δειτε τους κωπηλατες!

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος




Έτσι ψηλέ....
άντε γιατί πολύ μας τα είπανε για τους κωπηλάτες....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

η σπόντα για την ζάχαρη ήταν και παραμένει για τον Στράτο!!




Η σπόντα για την προσπέραση στο 37ο χλμ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΟΡΟ....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τι πεσιο ηταν αυτο??? ουρανοκατεβατος...αργει να δωσει το παρον αλλα οταν αποφασισει να κανει αισθητη την παρουσια του, σηκωνει τσουναμι!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωραία, μετά τα χθεσινά ήρθαμε στα ίσια μας!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και για να μην ξεχνιόμαστε, μία είναι η ομάδα:
--------------- S U Z I P A -------------------
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εισαι μεγας ντοπινγκ ντιλερ τελικα!!! respect!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

και για να μην ξεχνιόμαστε, μία είναι η ομάδα:
--------------- S U Z I P A -------------------



Ναι ... τόνωσε λίγο το ηθικό γιατί μόλις πήραν χαμπάρι ότι αστειευόμουν με τη μη συμμετοχή μου .... βρήκαν ΚΟΝΤΡΑ ΑΝΕΜΟ για εμπόδιο και δικαιολογία ....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:44:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντε Στρατο, βαλτε με και μενα στην ομαδα 4RUN, θα εχετε κατι που οι αλλοι δεν εχουν, γυναικεια παρουσια!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Αντε Στρατο, βαλτε με και μενα στην ομαδα 4RUN, θα εχετε κατι που οι αλλοι δεν εχουν, γυναικεια παρουσια!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ.....

Ας κρατήσουν οι χοροί .... που λέει και ο Νιόνιος....

Εθνική Ελλάδος καταντήσαμε στην 4RUN.....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σε 10 λεπτα ξεκιναω το γενικο σερβις της μεσης! μακαρι να με φερει στην αφετηρια με αξιωσεις αλλα και αν δεν.... δε θα σκασουμε κι ολας! εκαβ και τα μυαλα στις γαζες!!! (υπομαδα της 4run λογω spy)!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 62 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000