Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Ατροφία τετρακέφαλου-Ενδυνάμωση

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Giannis13 Δημοσιευτηκε - 25/04/2016 : 04:42:04
Γεια σας παίδες!Ο τετρακέφαλος μου εδώ και κάτι μήνες έχει ατροφίσει λόγω ενός τραυματισμού που με ταλαιπωρεί στο γόνατο,κοντέυω να κλείσω ένα δίμηνο που πάω γυμναστήριο και να πω την αλήθεια δεν βλέπω βελτίωση.Πρέπει να ανησυχώ?Έχω ακούσει περιπτώσεις που επανέρχονται πολύ γρήγορα,μήπως φταίει το γεγονός ότι το άφησα μερικούς μήνες και δεν ξεκίνησα ενδυνάμωση κατευθείαν?
5   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Giannis13 Posted - 26/04/2016 : 15:47:32
Ακόμα το γονατό μου έχει θέμα,ο γιατρός μου είχε προτείνει γυμναστήριο μπας και γλιτώσω την εγχείρηση.Τραυματισμό στην επιγονατίδα με τμηματική αποκόλληση του χόνδρου στην εσωτερική πλευρά.Κάνω ποδήλατο,ισσοροπίες,ασκήσεις ιδιοδικτικότητας,ημικαθίσματα και γενικά ενδυνάμωση τετρακέφαλου.
physiorunner Posted - 26/04/2016 : 13:39:57
Αγαπητέ Giannis13,

Τι τραυματισμό είχες και τι έκανες για την αντιμετώπισή του; Αφού δε βλέπεις βελτίωση μετά από τόσους (δεν αναφέρεις πόσους) μήνες, πρέπει να ζητήσεις τη βοήθεια ειδικού επαγγελματία υγείας, που σαφώς δεν είναι ο γυμναστής σου.

"Μέτρον άριστον"
geopa Posted - 25/04/2016 : 16:19:42
Μάλλον έχεις "δρόμο" ακόμα. Η διαφορά είναι μεγαλούτσικη. Αφού πας και γυμναστήριο ρώτα τον γυμναστή να σου βγάλει πρόγραμμα ειδικά για τον τετρακέφαλο.
Giannis13 Posted - 25/04/2016 : 16:16:47
3-4 εκατοστά.
geopa Posted - 25/04/2016 : 11:12:03
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το κάθε πόδι αντιδρά διαφορετικά, συνεπώς ούτε να ανησυχείς αλλά ούτε και να εφησυχάζεις. Γεικά πόση διαφορά (εκατοστά) έχει ο ένας τετρακέφαλος με τον άλλο.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000