Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Αγκάθι/βελόνα στο δάχτυλο!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ALEXANDRA Δημοσιευτηκε - 27/10/2010 : 16:36:27
Και εκεί που όλα ήταν εντάξει, all systems go, ξαφνικά (όπως συμβαίνει πάντα-δε σε παίρνει κανείς τηλ να σε ειδοποιήσει), από τη μια στιγμή στην άλλη, που άλλαξα παππούτσια στο σπίτι να πάω κάπου, αισθάνομαι αγκάθι στο δάχτυλο! Τσεκάρω το παππούτσι,μην έχει κάτι μέσα, τίποτα!

Κοίτα να δεις! 4 ημέρες πριν τον μαραθώνιο, να συμβεί αυτό το πράγμα! Κάποιο νεύρο είναι που τώρα θυμήθηκε να παραπονεθεί! Απίστευτος πόνος!

Σήμερα δε με ενοχλεί-μόνο 2 φορές αισθάνθηκα ένα τσίμπημα. Λες και σου τρυπάνε το πόδι με βελόνα!

Και η θεραπεία......ξεκούραση!

Ελπίζω να μην ξαναεμφανιστεί μέχρι την Κυριακή. Αλλά και πάλι, εκεί που τρέχεις, είτε στα 100μ από την εκκίνηση,είτε στα 10χλμ, είτε στα 41, μπορεί να σε θυμηθεί το νεύρο. Και είναι πόνος που δεν υποφέρεται! Σταματάς επί τόπου!

Έχω σκάσει! Ωραίο το ταξίδι προς την Ιθάκη, αλλά όταν έχεις "δέσει", ε, σου τη δίνει να πέσεις στον μώλο και τελικά να μην φτάσεις!



Life is full of surprises
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ALEXANDRA Posted - 29/02/2012 : 23:26:27
Βασίλη, εύχομαι όλα να πάνε καλά. Το έχω ζήσει για 3 μέρες και ο πόνος δεν υποφέρεται. Σκέψου να το έχεις μήνες-και να μην τρέχεις κιόλας! Μακάρι να πάει καλά και σύντομα να μας γράφεις για τις προπονήσεις σου.

Life is full of surprises
joker is job Posted - 29/02/2012 : 21:22:14
Επιστροφή ψήνεται εδώ, ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!!
echetlos Posted - 29/02/2012 : 19:39:58
Άντε, με το καλό Βασίλη...

"My sport is your sport's punishment"
NIKOS T. Posted - 29/02/2012 : 19:18:56
Έτσι Βασίλη και καλύτερα....

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
dpkouk Posted - 29/02/2012 : 17:30:30
quote:
Originally posted by gargadua

10λεπτο τρεξιματάκι στο διάδρομο σήμερα (σύμφωνα με τις οδηγίες του φυσικοθεραπευτή) και το πόδι επιτέλους δεν ενόχλησε. Υπάρχει βέβαια 1 περίεργη αίσθηση στο δάχτυλο αλλά όχι τέτοια που να με σταματήσει.
Αντε μπας και βγώ από το τούνελ!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.



τα σπανια πραγματα ξεκινανε σπανιες μερες...καλη επανοδο φιλε...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
trexantiris Posted - 29/02/2012 : 17:24:52
φτου-φτου σκόρδα Βασίλη!!!

Free your feet...free your senses!
lamkon Posted - 29/02/2012 : 16:20:44
quote:
Originally posted by gargadua

10λεπτο τρεξιματάκι στο διάδρομο σήμερα (σύμφωνα με τις οδηγίες του φυσικοθεραπευτή) και το πόδι επιτέλους δεν ενόχλησε. Υπάρχει βέβαια 1 περίεργη αίσθηση στο δάχτυλο αλλά όχι τέτοια που να με σταματήσει.
Αντε μπας και βγώ από το τούνελ!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.




Μακάρι Βασίλη.
gargadua Posted - 29/02/2012 : 16:13:26
10λεπτο τρεξιματάκι στο διάδρομο σήμερα (σύμφωνα με τις οδηγίες του φυσικοθεραπευτή) και το πόδι επιτέλους δεν ενόχλησε. Υπάρχει βέβαια 1 περίεργη αίσθηση στο δάχτυλο αλλά όχι τέτοια που να με σταματήσει.
Αντε μπας και βγώ από το τούνελ!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
gargadua Posted - 21/02/2012 : 13:47:36
14 μήνες μετά και ξανά επιστροφή στον φυσικοθεραπευτή που πιστεύει ότι η φλεγμονή έχει φύγει και έχει δημιουργηθεί ιστός στην περιοχή. Ζέσταμα και πάτημα στη περιοχή σε σημείο να πετάγομαι από τον πόνο. Σκοπός του να συμπεριφέρεται καλύτερα το πόδι ακόμα και τον δημιουργημένο ιστό.
Αντε να δούμε αν θα κάνει τίποτα.
Η γενικότερη εικόνα του ποδιού ναι μεν έχει βελτιωθεί, όμως όταν φοράω ίσιο παπούτσι εξακολουθώ να ψιλοπονάω στο περπάτημα. Αθλητικά και μόνο αθλητικά.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
gargadua Posted - 08/08/2011 : 23:04:23
Εδω και 1εβδομαδα κανω μπανιο σταθερα 1 ωρα μονος κατα τις 06:30, εκτος του μπανιου με τον μικρο μεσημερι και απογευμα, και παρατηρω 1 βελτιωση στο ποδι ειδικα απο το απογευμα και μετα. Ελπιζω μονο να μην ειναι ονειρο απατηλο! Φυσικα περιττο να πω οτι φοραω μονο σαγιοναρες. Δεν τολμω να βαλω ουτε αθλητικο παπουτσι. Σιγουρα ομως εχει περιοριστει αισθητα η ενοχληση.
Εξακολουθω και παιρνω μονο 1 ομοιοπαθητικο χαπι την ημερα, εδω και 3 μηνες.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
xipolitakos Posted - 11/07/2011 : 16:22:23
quote:
Originally posted by gargadua


ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΞΥΠΟΛΗΤΟΥΣ ΤΗΣ ΔΡΟΜΙΚΗΣ ΠΑΡΕΑΣ
Το ενδιαφέρον μέρος της συζήτησης ήταν όταν του είπα ότι χρησιμοποιώ ορθοτικούς πάτους και βάζω παπούτσια για τον υπερπρηνισμό μου είπε ότι δεν χρειάζονται. Τα βοηθήματα αυτά δεν συντελούν στην αποφυγή τραυματισμών. Συγκεκριμένα μου είπε ότι εγώ πάω τα παπούτσια στο τέρμα, όχι αυτά εμένα.
Αρα και δω υπάρχει καλά κρυμένος 1 (χρηματικός) μύθος και μάλιστα με θύματα τους δρομείς. Τέλος από μένα όλα αυτά τα άχρηστα που γεμίζουν την ντουλάπα μου και τις τσέπες άλλων. Απλά ουδέτερα παπουτσάκια φτάνουν. Δε νομίζω να τρέχω ξυπόλητος αλλά τέρμα οι μακακίες με τα δήθεν ονόματα στο χώρο.



Σε καλό δρόμο βρίσκεσαι!
trexantiris Posted - 11/07/2011 : 16:11:05
@gargadua: καλή και ξεκούραστη (αναγκαστικά!) ανάρωση και δριμύτερη επιστροφή στα ατελείωτα δρομικά χιλιόμετρα!!!

ΥΓ: τα Kayano μάλλον θα τα φορέσει τελικά ο σκύλος σου!
giorgosdelta Posted - 09/07/2011 : 17:41:38
quote:
Originally posted by gargadua

Τοο ουζακι σε λογικες ποσοτητες;

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"



Αντιταγνωστά μας.
gargadua Posted - 09/07/2011 : 16:16:07
Τοο ουζακι σε λογικες ποσοτητες;

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
giorgosdelta Posted - 08/07/2011 : 22:14:01
Κι εγώ αδελφέ μόνο σε ομοιοπαθητικό πάω, αν χρειαστεί. Για να βάλω μια αλοιφή πρέπει να μου πει ΟΚ πρώτα αυτός. Τα βοτάνια απ' την άλλη μόνο βοηθάνε. Άσε που δίχως να το γνωρίζεις μπορεί να παίζουν το ρόλο του ομοιοπαθητικού ή κανονικού φαρμάκου!!! Δηλαδή από τη στιγμή που κάθε είδος φαρμάκου έχει κάποιες ουσίες που στοχεύουν σε κάτι, το ίδιο δεν ισχύει με κάθε τι που βάζεις επάνω σου, μέσα σου; Και το τσίπουρο έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες αλλά θα καταντησεις αλκοολικός μέχρι να γιατρευτείς.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000