Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 To "νέο" forum

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
GeorgeY Δημοσιευτηκε - 16/08/2006 : 10:41:50
Κάποτε υπήρχε ένα forum που “τα λέγαμε” και κατά καιρούς γραφόντουσαν και επιστολές με περιεχόμενο, κατά την ταπεινή μου άποψη.

Τώρα ήρθαν νέα μέλη στο forum και η κατάσταση άλλαξε. Γράφουν ποιος είναι ο πιο ωραίος, ποιος παντρεύτηκε ποια, ποιος τα έχει με ποιον. Έγινε το forum και μέσο ανταλλαγής προγνωστικών για το στοίχημα, πεδίο τοπικιστικών-εθνικιστικών εξάρσεων, πεδίο τσακωμών για το ποιος έπρεπε να προκριθεί και ποιος να μείνει έξω από τους αγώνες. Δικαίωμά τους βέβαια.

Και μέσα σε όλα αυτά χάσαμε και τον Διαμαντή.

Το forum φτώχυνε πάρα πολύ και δεν είναι πια το ίδιο. Δεν ξέρω αν πρέπει πια να γράφω μια και η γλώσσα μου τρέχει πολύ περισσότερο από τα πόδια μου, δεν έχω τις επιδόσεις για να αναμετρηθώ με τα νέα παιδιά που τρέχουν και μας προσπερνούν. Δεν έχουν χρόνο να μας ακούσουν το αίμα τους βράζει και δεν στέκονται να μάθουν, οι μεγαλύτεροι και αργότεροι δεν έχουν λόγο να υπάρχουν. Δεν πειράζει κάποτε θα βρεθείτε και εσείς στην θέση μας. Τι αξιοθαύμαστο δώρο τα νιάτα, είχε πει ο Όσκαρ Γουάιλντ, μα τι κρίμα να δίνονται στους νέους.

Δυστυχώς δεν καταλάβατε τίποτα από αυτά που έγραψε ο Διαμαντής. Δεν επιτέθηκε σε κανέναν προσωπικά. Δεν ήταν ο στόχος του οι φίλοι που ζουν τις οικογένειές τους από το στοίχημα, ούτε εσείς που παίζετε στοίχημα, μόνο να σας «ξυπνήσει» ήθελε με τις αιρετικές απόψεις του, αλλά εσείς προτιμάτε να μην τον ακούσετε. Δικαίωμά σας.

Και μέσα σε όλα αυτά η αντίδραση του admin ήταν να σβήσει τα posts. Δικαίωμά του.

Κάτι χάλασε στην συνταγή, χάθηκε η «χημεία», χάθηκε η μαγεία, χάθηκε το «κάτι άλλο» από το forum. Έτσι πιστεύω εγώ. Δικαίωμά μου.


Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
nikats Posted - 18/08/2006 : 08:37:21
Για να ειμαι ειλικρινης, αυτό το οποίο με πείραξε περισσότερο απ΄όλη αυτή τη "φασαρία", ειναι το οτι για πρώτη φορά μετά απο κανα-δυό χρόνια, συννενοήθηκα με τους φίλους μου, για το long του ΣΚ, απο το τηλ! Μία συννενόηση, η οποία παγίως γινόταν μεσω forum, αυτή τη φορά δεν έγινε. Λοιπόν, αυτό με πείραξε , πιο πολύ απ όλα.-
Speedy Posted - 17/08/2006 : 23:38:31
quote:
Originally posted by nickp7

quote:
Originally posted by Eva

Σιγα βρε Manoli μη θελει βοηθεια η Μπαρτσελονα για να νικησει τον Ακρατητο.

Οσο για τα τσαμπουκαλεμενα "πιτσιρικια" (Nikats παλιογερε μη χαιρεσαι δεν συμπεριλαμβανεσαι ) ενα θα πω, το νου σας καϋμενα μη σας περιλαβω γιατι μετα δεν σας ξεπλενουν ουτε οι καταρρακτες του Νιαγαρα (για οποιον δεν με ξερει ας ρωτησει το Nickp7 τι σπραπατσο επαθε ).



Ο Νickp7 δεν εφαγε κανενα στραπατσο(φακες τρωει τωρα).Εσυ το εχεις φαει το στραπατσο αλλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα.Καποια στιγμη θα το καταλαβεις.
Και οταν γινεις αντρας και τα γραφεις αυτα με το πραγματικο user name σου τα ξαναλεμε.Προς το παρον μιλα με τη γλωσσα του δειλου.Προσπαθησε να κρυφτεις πισω απο το ονομα Eva και συνεχισε να γραφεις αυτα που ντρεπεσαι και φοβασαι να γραψεις με το ονομα σου.



Για κοιτάτε να δείτε εσεις οι δυο, δε μας φτανει που εχουμε τοσους "καβγαδες" να διευθετησουμε, δεν μπορουμε να εχουμε και εσας. Το ποιος εφαγε στραπατσο και ποιος οχι αφηστε το να παει. Το σηριαλ σας έλειξε παρτε το χαμπαρι και ασχοληθειτε με τιποτα πιο επικοδομοιτηκο. Αντε μη θυμωσω

Φιλικά...

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
RouDi Posted - 17/08/2006 : 23:29:46
Σ ευχαριστώ nickp7 να σαι καλά.

____________________
Knowledge Is Power
nickp7 Posted - 17/08/2006 : 23:27:14
Roudi καπου μου ειχε ξεφυγει το σχετικο θεμα.Να σας ζησει.
RouDi Posted - 17/08/2006 : 23:23:44
quote:
Originally posted by nikats

Αααα.....EVA! Δεν ξέρεις....αχ! δεν ξέρεις ( μπορεί και ξέρεις, δεν τις έχω κρυφές τις ....χάρες μου!!!)
Υ.Γ. Φιλιά πολλά στο φίλο μου με τα μεγάλα παπούτσια!!!!! Ξέρω τι περνάς.Πιστεψέ με. Αλλά πες μου... δεν αξίζει τα πάντα?Πες μου.-



Πραγματι φιλε ειναι τα παντα!!!!

____________________
Knowledge Is Power
nikats Posted - 17/08/2006 : 18:06:14
Μαρια, ψαχνει να βρει το χρόνο και την ευκαιρία, να ρθει. Και μάλλον για Οκτώβριο και μονή Πελαγίας. Θα ειμαστε σ΄επαφή.-
nickp7 Posted - 17/08/2006 : 16:30:54
quote:
Originally posted by Eva

Σιγα βρε Manoli μη θελει βοηθεια η Μπαρτσελονα για να νικησει τον Ακρατητο.

Οσο για τα τσαμπουκαλεμενα "πιτσιρικια" (Nikats παλιογερε μη χαιρεσαι δεν συμπεριλαμβανεσαι ) ενα θα πω, το νου σας καϋμενα μη σας περιλαβω γιατι μετα δεν σας ξεπλενουν ουτε οι καταρρακτες του Νιαγαρα (για οποιον δεν με ξερει ας ρωτησει το Nickp7 τι σπραπατσο επαθε ).



Ο Νickp7 δεν εφαγε κανενα στραπατσο(φακες τρωει τωρα).Εσυ το εχεις φαει το στραπατσο αλλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα.Καποια στιγμη θα το καταλαβεις.
Και οταν γινεις αντρας και τα γραφεις αυτα με το πραγματικο user name σου τα ξαναλεμε.Προς το παρον μιλα με τη γλωσσα του δειλου.Προσπαθησε να κρυφτεις πισω απο το ονομα Eva και συνεχισε να γραφεις αυτα που ντρεπεσαι και φοβασαι να γραψεις με το ονομα σου.
maria Posted - 17/08/2006 : 14:28:39
Nikats ευχαριστώ και τους δύο. Ότι έχω πει ισχύει φυσικά, απλά να με πάρει ένα τηλέφωνο όποτε θελήσει.



"Οδοιπόρε, δεν υπάρχει δρόμος, το μονοπάτι σου το χαράζεις εσύ."
nikats Posted - 17/08/2006 : 14:17:25
Αααα.....EVA! Δεν ξέρεις....αχ! δεν ξέρεις ( μπορεί και ξέρεις, δεν τις έχω κρυφές τις ....χάρες μου!!!)
Υ.Γ. Φιλιά πολλά στο φίλο μου με τα μεγάλα παπούτσια!!!!! Ξέρω τι περνάς.Πιστεψέ με. Αλλά πες μου... δεν αξίζει τα πάντα?Πες μου.-
MANOLIS Posted - 17/08/2006 : 14:12:56
Ρε eva πες μου μαυρισες,<<χρατσα χρουτσα>> θα το καταφερουμε καραμελομενοσοκολατενιο.
Nikats τι σου λεει το παλιοκοριτσο
Evita Posted - 17/08/2006 : 13:41:53
Σιγα βρε Manoli μη θελει βοηθεια η Μπαρτσελονα για να νικησει τον Ακρατητο.

Οσο για τα τσαμπουκαλεμενα "πιτσιρικια" (Nikats παλιογερε μη χαιρεσαι δεν συμπεριλαμβανεσαι ) ενα θα πω, το νου σας καϋμενα μη σας περιλαβω γιατι μετα δεν σας ξεπλενουν ουτε οι καταρρακτες του Νιαγαρα (για οποιον δεν με ξερει ας ρωτησει το Nickp7 τι σπραπατσο επαθε ).
George21 Posted - 17/08/2006 : 13:08:27
quote:
Originally posted by Speedy

Γενικα ολοι οι κανονες λειτουργιας και καποια ακομα περισσοτερα θεματα ασφαλειας και καλαισθησιας βρισκονται συγκεντρωμενα εδω:

http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=11

Η σελιδα αυτη υπαρχει "sticky" πανω-πανω στην κεντρικη ενοτητα "Σχετικα με το Φορουμ". Δεν θα μπορουσε να ειναι καπου ποιο εμφανως. Απλως οι περισσοτεροι προφανως μπαινουν μεσω των λινκ με τα ενεργα θεματα στην πρωτη σελιδα παρακαμπτοντας την συνηθισμενη σε αλλες περιπτωσεις φορουμ προσβαση.
Παντως η ιδεα με το email δεν ηταν ασχημη. Ισως στα νεα μελη θα πρεπει να στελνεται λινκ κατευθειαν για αυτη την σελιδα.

Τελος να πω πως δεν θα ηταν δυνατον ο admin (και ο οποιος admin) να εκανε συστασεις για το αν καποιος γραφει greeklish ή ανορθογραφα κτλ. Οντως αυτα ειναι παρακληση γιατι πιστεουμε πως ειναι πιο ομορφα και διασφαλιζουν ενα επιπεδο στη συζητηση. Οπως ισως εχετε αντιληφθει ο admin αναγκαζεται (γιατι ετσι κι αλλιως ο χρονος του ειναι περιορισμνεος) να επεμβαινει σε πιο σοβαρα και ουσιωδη προβληματα λειτουργιας του φορουμ.

Σαν τωρα δηλαδη που θα συστησω λιγο ηρεμια στα γραφομενα. Ας μην παρατραβαμε το σκοινι με τους εκατερωθεν χαρακτηρισμους και τα καρφωματα και "ας ασχοληθούμε με τίποτα ποιό δημιουργικό" που λεει και ο Θανος.

Ευχαριστω.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy



Ολα ενταξει Speedy! Σαφης, σωστος και περιεκτικος (βεβαια κατι πιο δημιουργικο στο συγκεκριμενο θεμα δυσκολα θα εχουμε, οποτε ελπιζω να αλλαξουμε)

Run for your Life
Speedy Posted - 17/08/2006 : 12:52:26
Γενικα ολοι οι κανονες λειτουργιας και καποια ακομα περισσοτερα θεματα ασφαλειας και καλαισθησιας βρισκονται συγκεντρωμενα εδω:

http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=11

Η σελιδα αυτη υπαρχει "sticky" πανω-πανω στην κεντρικη ενοτητα "Σχετικα με το Φορουμ". Δεν θα μπορουσε να ειναι καπου ποιο εμφανως. Απλως οι περισσοτεροι προφανως μπαινουν μεσω των λινκ με τα ενεργα θεματα στην πρωτη σελιδα παρακαμπτοντας την συνηθισμενη σε αλλες περιπτωσεις φορουμ προσβαση.
Παντως η ιδεα με το email δεν ηταν ασχημη. Ισως στα νεα μελη θα πρεπει να στελνεται λινκ κατευθειαν για αυτη την σελιδα.

Τελος να πω πως δεν θα ηταν δυνατον ο admin (και ο οποιος admin) να εκανε συστασεις για το αν καποιος γραφει greeklish ή ανορθογραφα κτλ. Οντως αυτα ειναι παρακληση γιατι πιστεουμε πως ειναι πιο ομορφα και διασφαλιζουν ενα επιπεδο στη συζητηση. Οπως ισως εχετε αντιληφθει ο admin αναγκαζεται (γιατι ετσι κι αλλιως ο χρονος του ειναι περιορισμνεος) να επεμβαινει σε πιο σοβαρα και ουσιωδη προβληματα λειτουργιας του φορουμ.

Σαν τωρα δηλαδη που θα συστησω λιγο ηρεμια στα γραφομενα. Ας μην παρατραβαμε το σκοινι με τους εκατερωθεν χαρακτηρισμους και τα καρφωματα και "ας ασχοληθούμε με τίποτα ποιό δημιουργικό" που λεει και ο Θανος.

Ευχαριστω.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
THANOS_KTM Posted - 17/08/2006 : 12:07:34
Ωραία...τσακωθήκατε...την "είπαν" κάποιοι σε κάποιους....εεεε ήμαρτον.
Δεν το σταματάτε τώρα και να ασχοληθούμε με τίποτα ποιό δημιουργικό?
George21 Posted - 17/08/2006 : 11:04:12
quote:
Originally posted by GeorgeY

Δεν το γράφω αυτό για τον George21 ο οποίος δεν πρόκειται να το ακολουθήσει γιατί έτσι τον βολεύει έτσι κάνει (τα συμπεράσματα δικά σας), αλλά για όποιον άλλο θέλει να ενημερωθεί:

Απλοί κανόνες λειτουργίας

http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=6

quote:

Τέλος για λόγους καλαισθησίας θα σας παρακαλούσαμε να γράφετε με ελληνική γραμματοσειρά με μικρά γράμματα και όχι με κεφαλαία. Τα κεφαλαία γράμματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν αν χρειάζεται να τονιστεί κάτι αλλά γενικά δίνουν την αίσθηση πως ο επισκέπτης φωνάζει και σίγουρα σε μια συζήτηση δεν προσπαθούμε να πείσουμε κάποιον με τις φωνές μας.



Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης




Επισης καλο θα ηταν ο admin κατα την εγγραφη να στελνει καποιο email με επιβεβαιωση συν τους κανονες αυτους, γιατι στο Privacy Statement for Runningnews Forum που κανουμε αποδοχη, δεν υπαρχουν οι συγκεκριμενοι. (Αν οχι, επειδη ελαχιστοι θα σκαλιζουν το τι εχει γραφτει στο φορουμ, ας υπαρχουν εστω καπου εμφανως)

Run for your Life

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000