Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 To "νέο" forum
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/08/2006 :  10:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποτε υπήρχε ένα forum που “τα λέγαμε” και κατά καιρούς γραφόντουσαν και επιστολές με περιεχόμενο, κατά την ταπεινή μου άποψη.

Τώρα ήρθαν νέα μέλη στο forum και η κατάσταση άλλαξε. Γράφουν ποιος είναι ο πιο ωραίος, ποιος παντρεύτηκε ποια, ποιος τα έχει με ποιον. Έγινε το forum και μέσο ανταλλαγής προγνωστικών για το στοίχημα, πεδίο τοπικιστικών-εθνικιστικών εξάρσεων, πεδίο τσακωμών για το ποιος έπρεπε να προκριθεί και ποιος να μείνει έξω από τους αγώνες. Δικαίωμά τους βέβαια.

Και μέσα σε όλα αυτά χάσαμε και τον Διαμαντή.

Το forum φτώχυνε πάρα πολύ και δεν είναι πια το ίδιο. Δεν ξέρω αν πρέπει πια να γράφω μια και η γλώσσα μου τρέχει πολύ περισσότερο από τα πόδια μου, δεν έχω τις επιδόσεις για να αναμετρηθώ με τα νέα παιδιά που τρέχουν και μας προσπερνούν. Δεν έχουν χρόνο να μας ακούσουν το αίμα τους βράζει και δεν στέκονται να μάθουν, οι μεγαλύτεροι και αργότεροι δεν έχουν λόγο να υπάρχουν. Δεν πειράζει κάποτε θα βρεθείτε και εσείς στην θέση μας. Τι αξιοθαύμαστο δώρο τα νιάτα, είχε πει ο Όσκαρ Γουάιλντ, μα τι κρίμα να δίνονται στους νέους.

Δυστυχώς δεν καταλάβατε τίποτα από αυτά που έγραψε ο Διαμαντής. Δεν επιτέθηκε σε κανέναν προσωπικά. Δεν ήταν ο στόχος του οι φίλοι που ζουν τις οικογένειές τους από το στοίχημα, ούτε εσείς που παίζετε στοίχημα, μόνο να σας «ξυπνήσει» ήθελε με τις αιρετικές απόψεις του, αλλά εσείς προτιμάτε να μην τον ακούσετε. Δικαίωμά σας.

Και μέσα σε όλα αυτά η αντίδραση του admin ήταν να σβήσει τα posts. Δικαίωμά του.

Κάτι χάλασε στην συνταγή, χάθηκε η «χημεία», χάθηκε η μαγεία, χάθηκε το «κάτι άλλο» από το forum. Έτσι πιστεύω εγώ. Δικαίωμά μου.


Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  11:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To οτι υπαρχει ενα ¨νεο¨ forum ειναι αληθεια.
Το οτι ηρθαν νεα μελη ομως και κυριως ¨νεολαια¨ δεν το βρισκω καθολου κακο.Οπως ουτε τα θεματα που ανοιγουν με ενοχλουν, αφου ειναι θεματα που εχουν σχεση με τον αθλητισμο και καποια εχουν σχεση και με την ¨ηλικιακη κατηγορια¨ των μελων αυτων.Τι πιο φυσιολογικο ομως απο αυτο? Και εμεις σε αυτες τις ηλικιες (γυρω στα 20) με τετοια θεματα δεν ασχολουμασταν λιγο-πολυ? Δεν το βρισκω τωρα σωστο να ¨κατηγορουμε¨ τη νεολαια.Οσον αφορα το στοιχημα, εγω βρισκω πολυ ενδιαφερον θεμα τα προγνωστικα για το Γκετεμποργκ και ειχε το μονοπωλιο αυτες τις μερες.Οποιος ηθελε εδινε τα προγνωστικα του.Αν δυο τρια ατομα ειπαν οτι θα παιξουν και στοιχημα πανω στα προγνωστικα τους δε νομιζω οτι ¨χαλανε¨το φορουμ.
Τον Διαμαντη εγω πιστευω οτι τον ακουσαν και τον διαβασαν απλα σε καποια πραγματα διαφωνουν μαζι του και αυτο μου φαινεται φυσιολογικο.
Ο Διαμαντης το παρατραβηξε λιγο και δυο-τρια απο τα νεα παιδια ενοχληθηκαν και αντεδρασαν πιθανον λιγο πιο εντονα απο οτι και αυτοι θα επρεπε να αντιδρασουν.Αυτο ειναι ολο.
Απο εκει και περα νομιζω δεν ειναι σωστο να λεμε οτι το φορουμ εγινε πιο φτωχο ή χαλασε.Ουτε να κατηγορουμε τα νεα παιδια .
Οσον αφορα το Διαμαντη καλα θα κανει να ¨γυρισει¨ και αυτος και να ακουγονται οι αποψεις του.

Edited by - nickp7 on 16/08/2006 11:35:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MYTILHNH 4ever
Newbie Forum Runner



34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  11:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GeorgeY

Κάποτε υπήρχε ένα forum που “τα λέγαμε” και κατά καιρούς γραφόντουσαν και επιστολές με περιεχόμενο, κατά την ταπεινή μου άποψη.

Τώρα ήρθαν νέα μέλη στο forum και η κατάσταση άλλαξε. Γράφουν ποιος είναι ο πιο ωραίος, ποιος παντρεύτηκε ποια, ποιος τα έχει με ποιον. Έγινε το forum και μέσο ανταλλαγής προγνωστικών για το στοίχημα, πεδίο τοπικιστικών-εθνικιστικών εξάρσεων, πεδίο τσακωμών για το ποιος έπρεπε να προκριθεί και ποιος να μείνει έξω από τους αγώνες. Δικαίωμά τους βέβαια.

Και μέσα σε όλα αυτά χάσαμε και τον Διαμαντή.

Το forum φτώχυνε πάρα πολύ και δεν είναι πια το ίδιο. Δεν ξέρω αν πρέπει πια να γράφω μια και η γλώσσα μου τρέχει πολύ περισσότερο από τα πόδια μου, δεν έχω τις επιδόσεις για να αναμετρηθώ με τα νέα παιδιά που τρέχουν και μας προσπερνούν. Δεν έχουν χρόνο να μας ακούσουν το αίμα τους βράζει και δεν στέκονται να μάθουν, οι μεγαλύτεροι και αργότεροι δεν έχουν λόγο να υπάρχουν. Δεν πειράζει κάποτε θα βρεθείτε και εσείς στην θέση μας. Τι αξιοθαύμαστο δώρο τα νιάτα, είχε πει ο Όσκαρ Γουάιλντ, μα τι κρίμα να δίνονται στους νέους.

Δυστυχώς δεν καταλάβατε τίποτα από αυτά που έγραψε ο Διαμαντής. Δεν επιτέθηκε σε κανέναν προσωπικά. Δεν ήταν ο στόχος του οι φίλοι που ζουν τις οικογένειές τους από το στοίχημα, ούτε εσείς που παίζετε στοίχημα, μόνο να σας «ξυπνήσει» ήθελε με τις αιρετικές απόψεις του, αλλά εσείς προτιμάτε να μην τον ακούσετε. Δικαίωμά σας.

Και μέσα σε όλα αυτά η αντίδραση του admin ήταν να σβήσει τα posts. Δικαίωμά του.

Κάτι χάλασε στην συνταγή, χάθηκε η «χημεία», χάθηκε η μαγεία, χάθηκε το «κάτι άλλο» από το forum. Έτσι πιστεύω εγώ. Δικαίωμά μου.


Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης





Yparxoyn kapoia 8emata poy an ta vriskeis endiaferonta grafeis, an oxi apla den grafeis kai oyte ta diavazeis.
Yrarxei thema gia prognwstika. Prognwstika oloi kanoyme eite lektika, eite se stoixima metaksy mas eite se sygkekrimenes periptwseis se stoixima ston OPAP, kai asxoloyntai polloi me ayto.
Gia to pio omorfos athlitis ki athlitria, pali den to vriskw kako, ektos an yparxei kapoios poy perifronei kai sixainetai tin omorfia. Ethnikistikes eksarseis den exw dei kapoy, isws na etyxe kai na min to proseksa alla pes moy.
Poios eprepe na prokrithei kai poios oxi, oi perissoteroi athlites se epipedo prwtathlitismoy ayto prospathoyn, ara apasxolei to thema poly.(Parolayta den prepei na mas apasxolei mono o prwtathlitismos)
Den mporoyme na diamorfwsoyme to forum opws to theloyme kai mono me ta themata poy mas endiaferoyn, alliws tha meinei mono me 5-10 atoma, ektos an ayto einai poy pragmatika thes. O Diamantis xathike monos toy, kai ypotimise etsi esena kai toys alloys filoys toy. O admin esvise ola ta post kai twn 2 pleyrwn kai kala ekane giati apla ginotan mia ekaterwthen epithesi, kanenas dialogos, kanenas sevasmos.
Kai kala kaneis kai ta grafeis ayta, kai toylaxiston ta grafeis se swsto simeio.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  11:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο ΜYTILHNH 4ever πιστευουμε οτι ειναι ενας απο τα ¨νεα παιδια¨, αλλα ειδικα στο προηγουμενο post του νομιζω οτι ¨μιλαει¨ σωστα και ωριμα και θα συμφωνησω μαζι του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria
Advanced Forum-Runner

Greece


321 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  12:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
GeorgeY η φωνή του Διαμαντή δε σβήνει. Μπορεί να έσβησε από το φόρουμ κανείς δεν ξέρει για πόσο, και αν θα επιστρέψει.

Η φωνή ανθρώπων που είναι καθάρια και κρυστάλλινη πάντα υπάρχει, έστω και αν δεν την ακούμε εμείς.

Από την άλλη μεριά εσύ είσαι μια άλλη δυνατή και καθάρια φωνή σε αυτό το φόρουμ, δεν λες πολλά ... λες όσα αισθάνεσαι και αν τα πόδια εμάς των μεγαλύτερων τρέχουν πιο αργά, που είναι το κακό σε αυτό;
Μήπως δεν τρέχουμε άραγε από αγάπη, μήπως δεν τρέχουμε άραγε από ιδιοσυγκρασία; Μέσα σε αυτά οι χρόνοι είναι σχετικοί και για μένα εντελώς αδιάφοροι.
Ναι χαίρομαι και για μένα και για φίλους όταν κάνουμε ρεκόρ, αλλά δεν είναι αυτό που προέχει.

Εδώ δεν κάνουμε πρωταθλητισμό στα σωματικά ρεκόρ. Δεν είμαστε όλοι πρωταθλητές και δεν είναι κακό για αυτούς που είναι, ούτε για αυτούς που δεν είναι. ΤΡΕΧΟΥΜΕ, αυτό είναι που μας ενώνει, αυτή η ανάγκη, αυτή η αγάπη, αυτό που μας δίνει δύναμη και τρέφει και ατσαλώνει τον καθένα από εμάς σε διαφορετικό επίπεδο.

Ναι έχουμε ένα νέο φόρουμ, η παρέα μεγάλωσε και αύριο οι μικροί της παρέας θα μεγαλώσουν και αυτοί. Καλό για μένα είναι απόψεις ώριμες και μεστές να μην λείπουν, απόψεις δροσερές και μερικές φορές μέσα στη "φούρια" των νειάτων είναι αρεστές. Ας λείπουν απόψεις μόνο για την κόντρα... Όλοι είμαστε ξεχωριστοί και ακόμα και μια αντιδραστική φωνούλα, ίσως και εριστική κάτι έχει να πεί, ίσως είμαι θυμωμένος... ίσως είμαι επαναστάτης χωρίς αιτία ... αλλά νομίζω ότι καλό θα ήταν να υπάρχει σεβασμός.

Μπορείς να εκφράσεις ότι πιστεύεις χωρίς να απαιτείς να το αποδεχθουν όλοι, αυτό είναι φασισμός. Η διαφωνία είναι θεμιτή, προάγει το διάλογο... μπορεί όμως ο καθένας αυτό που αισθάνεται να το δηλώνει χωρίς να επιτίθεται σε κάποιον με αντίθετη άποψη και χωρίς να προσπαθεί να την επιβάλλει ως σωστή.

Ο καθένας βλέπει τα πράγματα από τη δική του οπτική μεριά και τα καταλαβαίνει σύμφωνα με το δικό του μυαλό. Τα πράγματα όμως είναι ίδια εξ' αρχής, διαφέρει μόνο ο τρόπος που τα αντιλαμβάνεται ο καθένας.

Καλή σου μέρα GeorgeY.

"Οδοιπόρε, δεν υπάρχει δρόμος, το μονοπάτι σου το χαράζεις εσύ."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  12:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο νομιζω υπερβάλεις χωρις λογο. Στη Δημοκρατια και ειδικά σε αυτη του ιντερνετ εχουν λογο ΟΛΟΙ.
Στο συγκεκριμενο φορουμ υπάρχουν θεματα για ολους και οπου θελει ο καθενας συμμετεχει και οπου δεν θελει τα αγνοει.
Για πολλά άλλα με καλυψαν οι MYTILHNH 4ever, nickp7, maria , ο καθενας απο την δικη του σκοπιά (και ξέρεις πόσο διαφορετικοι είναι οι 3 παραπανω φιλοι)

Μου μενει μονο μια ερωτηση:
Γιατι λες οτι ο admin εσβησε τα post (του Διαμαντη)? Μάλλον δεν προσεξες πως ο admin εσβησε κυριως τα post που προσβάλλαν τον Διαμαντη και κάποια άλλα που δεν είχαν νοημα να υπαρχουν κατοπιν και απο τις δυο πλευρες. Τι θα έπρεπε να γινει δηλαδη, να μείνουν φάτσα-καρτα οι ειρωνειες και τα πικροχολα σχολια? Η ουσια αυτων που εγραψε ο Διαμαντης είναι ακομα εκει και μπορει να τα διαβασει ο οποιοσδηποτε.

Τέλος θελω να πω πως αν εχετε προβλημα με τον admin μπορειτε να του το πειτε αντι να αφηνετε καρφια και υπονοουμενα. Εχετε email, εχετε και τηλεφωνα (καποιο "επιτιμο" μελος έκανε τον κοπο να με παρει να το συζητησουμε). Το ιδιο ισχυει και για τον Διαμαντη απο τον τον οποιο ακομα περιμενω μια απαντηση (ελπιζω απλως να λειπει για διακοπες και οχι να με αγνοει). Συγκεκριμενα για το δικο του θεμα πιστευω πως ήταν λιγο υπερβολικος. Τα παιδιά και τα όποια "παιδιά" έχουν δικαιωμα και στο παιχνιδι εκτος απο τους βαθείς προβληματισμους. Τωρα εαν κάπου εκφραστηκαν καποιοι αγαρμπα, εκεί επενεβησα και εγω. Δεν βλέπω τι άλλο θα μπορουσα να κανω.
Εχω πει και θα το ξαναπω πως δεν ειναι ευκολο να κανεις τον "τροχονομο" σε μια τετοια κατασταση και πλεον εχω αποδεχτει πως οτι και να κανω και οποια πολιτικη και να ακολουθω παντα θα υπάρχουν καποιοι δυσαρεστημενοι, πληγωμενοι κτλ.

Οσο για το φορουμ, δε νομιζω πως τιθεται θεμα "νεου" ή "παλιου". Το φορουμ ειναι το ιδιο απλά λιγο πιο ευρυ. Δεν μπορει το φορουμ να αποτελει κλειστη κοινωνια και ειναι καλο οτι εχουμε νεα μελη, ασχετα εαν εχουν μια διαφορετικη νοοτροπια. Υπάρχουν και αυτα στην κοινοτητα των δρομεων.

Απο εκει περα υπάρχουν πάντα οι κανονες που πρεπει να σεβονται ολοι και οπου δεν συμβαινει αυτο μοιραια πεφτει ψαλιδι, σαν υστατη λυση.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 16/08/2006 12:45:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fever
Advanced Forum-Runner

Germany


297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  13:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Fever Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το νεο παιδι εχει να κανει τελικα με την ηλικια ή με την εγγραφη? Οπως και να χει, ολοι αποδεκτοι, αλλα με σεβασμο. Θα συμφωνησω με Nickp7, MYTILHNH, Speedy. (Speedy, διορθωσε και κανε το Μυνημα -> Μηνυμα στη γρηγορη απαντηση)

"Superman is Clark Kent.."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  14:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mακαρι να μπορουσα να διαφωνησω με τον georgey, πραγματι υπαρχει θεση για ολλους,πραγματι χρειαζομαστε τις διαφορετικες φωνες,πραγματι χρειαζομαστε τη δροσια και τα νιατα,πραγματι ολοι αναγκη θεσεων και αποψεων στεραιων η μη,πραγματι επιβαλλεται η ανανεωση,πραγματι χρειαζεται η λαμψη και ο αυθορμητισμος του νεου.........ομως δεν χρειαζεται η ειρωνια,ο σαρκασμος, η επαρση,η ελλειψη σεβασμου,η προσβολη στον συναθρωπο,η απαξιωση.
Nickp7 <<λες πως διαβασαν τον Διαμαντη απλα διαφωνουν ορισμενοι>>αντι να καμαρωνεις απ τη θεση του Κουγια,καλο θα ηταν να δειχνεις τα σημεια διαφωνιας η της μη κατανοησης-πραγμα που θεωρω πιθανοτερο-και οχι να αποφασισεις αν το παρατραβηξε η οχι,
Επισης οταν κατι θεωρειται δογμα η θεωρημα δεν τιθεται θεμα διαφωνιας,απλα αντιδρασης.
speedy την αποψη μου στην κατεθεσα,δεν συμφωνησαμε δεν πειραζει.Αν θελεις κατι να σβησεις αυτο πρεπει να ειναι οι βρισιες,τ αλλα τ αφηνουμε να μας χαρακτηριζουν,σιγουρα καποιος ξενος παρατηρητης-που υπαρχει-θα καταλαβει την ποιοτητα του εκαστοτε,επισης χαθηκαν και δικα μου που ηταν αυστηρα μα οχι υβριστικα.
Μαρια-χρονια πολλα-υπαρχουν εκατο ατομα που ναι εχουμε μονιασει στους στιβους ,στο Καβουρι,στην Παρνηθα,στο Νταμαρι,στη φλογα,στον Αγιο Κοσμα, σ αγωνες ,στην κοπη της πιτας,σε συντροφιες,μ αλλους πουθενα.....(πεντε τελιτσες)
Καλο απογευμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  14:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένα forum για να κρατηθεί ζωντανό πρέπει να έχει συνεχώς νέα άτομα, νέες ιδέες, νέα παιδιά (είτε ηλικιακά, είτε αθλητικά). Μόνο έτσι θα μπορεί να αυτοσυντηρήται. Σίγουρα μπερδεύονται λίγο τα πράγματα διότι πλέον μέσα σε αυτό δεν είμαστε "εμείς και εμείς" (χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου μέσα στο "εμείς" προς αποφυγεί παρεξηγίσεων) αλλά η αρχική γλύκα πάντα θα μένει. Ο Διαμαντής θα είναι πάντα ο Διαμαντής και αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει. Μέσα από μία πλουσιότερη ανταλλαγή είτε πληροφοριών, είτε αντιπαραθέσεων θα γίνουμε όλοι μας πλουσιότεροι.

______________________
*They told me to get a life, but I don't know where to download it*
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  15:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tι έγινε ρε παιδιά με τον Διαμαντή?
Εχασα πολλά επεισόδια τις 20 μέρες που λείπω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  15:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Manoli τις "βρισιες" τις εσβησα απ'οτι ειδες. Μαζι αναγκαστηκα να σβησω και αλλες δημοσιευσεις (αναμεσα τους και δικες σου) γιατι δεν εβγαινε νοημα. Πιστευω πως εαν ολοι κανουμε τους συμβιβασμους και τις παραχωρησεις μας και κραταμε το επιπεδο μας ψηλα "η ειρωνια,ο σαρκασμος, η επαρση,η ελλειψη σεβασμου,η προσβολη στον συναθρωπο,η απαξιωση" θα εξαφανιστουν ετσι κι αλλιως.

Εντωμεταξυ δεν καταλαβα τι "θεωρειται δογμα η θεωρημα και δεν τιθεται θεμα διαφωνιας,απλα αντιδρασης?"
Τιποτα δεν είναι δόγμα. Αυτα ανοικουν στο Μεσαίωνα...

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  15:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
speedy
Δογμα θεωρητικα,θεωρημα θετικα ειναι οτιδηποτε δεν χρειζει διαφωνιας,ειναι κατι δηλαδη που τεινει ν αγγιξει το αλαθητο ας πουμε πως η υποκειμενικη αποψη μου εχει ισχυρη δοση αντικειμενικοτητας,εν ολιγοις υποκειμενικη αντικειμενικοτητα.Παρακαλω το αναβραζων νεο αιμα να μην μου απαντησει αν δεν εχει ακριβως καταλαβει,κι αν αρχισει η ενταση να ειναι σε ηπια μορφη παρακαλω γιατι.....Γκορτσος για οσους δεν ξερουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  16:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους

Manoli δεν υπαρχει ενταση. Αλλωστε ειμαι σε διακοπες. Εγω καταλαβαινω τι ειναι το "δογμα". Ομως ακομα δεν μου εξηγησες ποιο ήταν το δογμα που ανεφερε ο Διαμαντης και που δεν επρεπε να αμφισβητηθει...
Οσο για τον Γκορτσο...καποια στιγμη πρεπει να ου πειτε και εμενα ποιος ειναι αυτος ο κυριος (υποπτευομαι πως ειναι καποιος δρομεας και το ονομα του δεν θα επρεπε να αναφερεται ετσι...)


- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  16:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια ο speedy δεν ξερει το Γκορτσο μαλλον θα ειναι νιουτσικο παληκαρακι.
Αν σου εξηγησω speedy ποιο ειναι το δογμα.....αντε να σου εξηγησω,δογμα ειναι η μυσταγωγια της απολυτης ποιητικης εκφρασης,δογμα ειναι η ανατριχιλα του εκφραστικου λογου,δογμα ειναι η ανατολη της νοητικης προσπαθειας,δογμα ειναι τα γερασμενα νιατα της Ψαρους,δογμα ειναι η νεοελληνικη καλαμοκαβαλιτιδα,δογμα ειναι..........
καποτε ρωτησαν ενα καταπληκτικο μουσικο, μαθητης-υπερηφανο ατι- σπουδαζε ακομη,ποιος ειναι καλυτερος βιολιστης εσυ η ο Βιβαλντι?
Εγω και ο Βιβαλντι απαντα ο νεαρος.
Περασε καιρος, οριμασε μουσικα, εγινε καλυτερος ακομη και τον ρωτουν ξανα την ιδια ρωτηση.
Ο Βιβαλντι κι εγω,ερχεται η απαντηση
Περασε ακομη καιρος και του ετεθη η ιδια ερωτηση-βιρτουοζος του βιολιου πια-και η απαντηση
Ο Βιβαλντι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  16:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάσο

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2006 :  17:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ax βρε eva.....<<γιατι εμεις δεν τραγουδαμε για να ξεχωρησουμε αδερφε μου απ τον κοσμο,εμεις τραγουδαμε για να σμιξουμε τον κοσμο>>.
Καταλαβατε γιατι ο georgey εχει δικιο και δεν μπορω να διαφωνησω,παρ ολο που τον εχω στη μπουκα του κανονιου και προσπαθω -εστω και με δολια μεσα-να τον κερδισω,εννοω αυτος κλασσικη εγω maranelo?
Η μοναδικη ενσταση ειναι πως.....υπαρχει ακομη αυτο το forum γι αυτο ολοι μαζι ερασιτεχνες και μη,γρηγοροι οι μη,μικρων η μεγαλων αποστασεων,γυναικες και κοριτσια,αγορια κι αντρες-οχι πως δεν ειναι και τ αγορια αντρες-παμε ολοι μαζι να σηκωσουμε τον ηλιο πανω απ την Ελλαδα που λεει και ο ποιητης,παμε να κανουμε μερικους Ελληνες ακομη που λεει και η ποιητρια,και εγω υποσχομαι οσο περναει απ το χερι μου το παρτυ στην κοπη της πιτας φετος να γινει στο Ολυμπιακο σταδιο-μεταφορικα το λεω-και τα δωρα που θα κληρωθουν ασυλληπτα.
Παμε λοιπον
Α.... την Κυριακη 99% εχουμε long run στα Καλαβρυτα,εχω ηδη 6 συμμετοχες,αν κατι στραβωσει 6 η ωρα στο Καβουρι,Νικολετο χαθηκες θα παιξουμε κανενα <<ζατρικιο>>????
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000