Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 8oς Διαδημοτικός Ψαχνά – Αρτάκη - Χαλκίδα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
vavoulis Δημοσιευτηκε - 18/04/2011 : 13:48:00
Εχουμε κανένα νέο για το συγκεκριμένο αγώνα

θα πάρει κανείς άλλος μέρος, κανένας παλιός να μας δώσει συμβουλές και πληροφορίες

θα ήθελα να τον δοκιμάσω φέτος
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
vavoulis Posted - 09/05/2011 : 12:48:20
Με μεγαλη λύπη δεν καταφερα να συμμετασχω,

για αυτο και ισχυει , το οταν οι ανθρωποι κανουν σχεδιο τα "γονατα" γελούν!

Το σαββατιατικο μου παιχνιδι με την ομαδα της εταιρειας στο εταιρικο πρωταθλημα μπασκετ μου αφησε ενα γονατο με υποψια υγρου και πονου...

Ανεβηκα στη Χαλκιδα και παρα τις προσμονες φιλών και γονέων να συμμετασχω απλα περασα απο τον τερματισμο ειδα το Καραβασίλη να τερματίζει που τον γνωρίζω (πολυ χαρηκα που πηρε τη πρωτιά) αλλα μετα καθε τερματισμός ηταν μαχαιρια στην ανοικτη μου πληγη και δεν αντεξα να βλεπω αλλο.

Θα μου γίνει μεγαλο αποθημένο αυτος ο αγωνας,

Ολα μου φανηκαν πως πηγαιναν ομαλα οση ωρα περιμεναμε τους πρωτους και οι πρωτοι που ειδα στον τερματισμο εδειχναν ευχαριστημένοι, αν και ειχαν φαει πολύ ηλιο

Συγχαρητηρια και απο μενα για τηβ προσπαθεια και το μερακαι και ας ήμουν απλως θεατής

120 ατομα συμμετοχή με τοσους αγωνες την ιδια μερα (νικε, πελλοποννησος, κλπ κλπ) μου φαίνεται πολυ πολύ καλο

Του χρόνου ελπίζω να σταθω στην αφετηρια επιτελους!

Σχολια και απο καποιους που συμμετειχαν θα ηταν ευχάριστα και για εμας να μαθουμε πιο πολλα για τα εσω του αγωνα
vavoulis Posted - 05/05/2011 : 14:00:24
quote:
Originally posted by panchidis

στρίβεις προς ζέφυρο και διασχίζεις την αρτάκη παραλιακά.
το χειρότερο-δύσκολο σημείο της διαδρομής ξεκινάει όταν βγαίνεις από την αρτάκη (βενζινάδικο AVIN και ψιλή άμμος μέχρι τερματισμό)- στενός δρόμος με πολλά αυτοκίνητα.
κατα τα άλλα αξίζει πολύ τον κόπο σαν αγώνας.





πολλα ευχαριστω φίλε panchidis

panchidis Posted - 05/05/2011 : 13:52:00
στρίβεις προς ζέφυρο και διασχίζεις την αρτάκη παραλιακά.
το χειρότερο-δύσκολο σημείο της διαδρομής ξεκινάει όταν βγαίνεις από την αρτάκη (βενζινάδικο AVIN και ψιλή άμμος μέχρι τερματισμό)- στενός δρόμος με πολλά αυτοκίνητα.
κατα τα άλλα αξίζει πολύ τον κόπο σαν αγώνας.

vavoulis Posted - 05/05/2011 : 12:52:44
Σε ευχαριστω φίλε πολύ για τις πληροφορίες

Δεν θέλω να ενοχλω εναν ανθρωπο που εχει τις δικές του υποχρεωσεις στο τηλέφωνο, νιώθω κάπως ασχημα να του στερω αυτο το χρόνο για να ικανοποιλησω την δικη μου ανυπομονεσια....

Θεωρω πως το μαιλ ειναι λιγοτερο πιεστικό και δινει την δυνατοτητα στον ανθρωπο να απαντησει τη στιγμη που ευκαιρει και μπορεί.

Σημερα μου απαντησαν και παραθέτω την απάντηση τους η οποία με χαροποίησε αρκετα απ΄΄ολες τις πλευρές.

"
α) οι συμμετοχές θα είναι περίπου στα 200 άτομα σύμφωνα με τους υπολογισμούς μας
β) δεν υπαρχει χρονικό όριο αγώνα
και γ) θα υπάρχουν σταθμοί για τροφοδοσία (νερο) περίπου καθε 3 χιλιομετρα

Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σου και σου ευχόμαστε καλό αγώνα
"

Μιας που βλεπω ξέρεις την ακριβη διαδρομή να ζητήσω μια διευκρίνηση αν γνωρίζεις: στο τελος της ανηφορας στον κωλοβρεχτη συνεχιζεις πανω στο κεντρικο και διασχιζεις την Αρτακη ή στριβεις δεξια προς Ζεφυρο και πας παραλιακά για να παρακάμψεις ενα κομμάτις της πόλης?

Αν το θυμάσαι μου λες

Αλλιώς θα βρεθούμε στην αφετηρία


Ευχαριστώ
panchidis Posted - 05/05/2011 : 11:18:05
Φίλε γιατί δεν πέρνεις τηλ.:
Πληροφορίες
Μιλτιάδης Μπαράκος 6972610008

θα σου πεί αναλυτικά.
εγώ θα γραφτώ πριν την εκκίνηση.
μην ανχγώνεσαι πάντως, εγώ έτρεξα πέρσι και μου φάνηκε από τους πιο οργανωμένους αγώνες(υδροδοσία, μετάλλια, μπλουζάκια, φαγητό) λόγω των παιδιών που ασχολούνται και έχουν μεράκι.

όσο για τη διαδρομή περνάς από τους γύφτους και μετά τον κωλοβρέχτη στρίβεις για αρτάκη στα δύο βουνά.
vavoulis Posted - 04/05/2011 : 22:51:18
Εχω στειλει το mail με την συμμετοχη μου αλλα ακομα δενε χω λαβει καποια απαντηση

Νιωθω οτι θα εχει πολυ λιγο κόσμο και αυτο θα επιδεινωσει και την κατασταση με τα αυτοκινητα στο δρομο

Την Παρασκευη θα ειμαι στη Χαλκιδα και θα προσπαθησω να μαθω τι γινεται ακριβως

Μια ερωτηση προς τον Μανώλη που εχει τρεξει τον αγώνα, περνας μεσα απο το χωριο Καστελα με την περιοχη που γυφτικου καταυλισμου? ή ερχεσαι απο την ευθεια των Ψαχνων?

Η πιο κατανοητα καθως πηγαίνεις προς Χαλκιδα στα πρωτα 2 χιλιομετρα το Αγαλμα του Αγγελη Γοβιου το έχεις στο Αριστερο ή στο Δεξιο χερι?
MANOLIS2004 Posted - 28/04/2011 : 21:24:49
Δυστυχώς αυτός ο αγώνας γίνεται παρουσία πολλών αυτοκινήτων!!

MANOLIS2004
Marmite Posted - 28/04/2011 : 21:07:00
A, κι άλλος αγώνας που χάνω. Κρίμα που θα είμαι εκτός Αθηνών. Αυτόν θα τον προτιμούσα από το nike run, καθώς μένει η κολλητή μου εκεί και θα το συνδύαζα με εκδρομούλα.
Μια απορία μόνο. Την κίνηση που θα έχει η Αρτάκη πώς θα την αντιμετωπίσουν; Ο δρόμος εκεί είναι σχεδόν πάντα πηγμένος...

http://5tinimera.wordpress.com/
MANOLIS2004 Posted - 28/04/2011 : 20:30:18
Καλό αγώνα σε όσους τρέξετε εκεί. Φέτος δεν θα πάει κάποιος σύλλογος απο Αθήνα απο όσο ξέρω, οπότε οι συμμετοχές ενδέχεται να είναι πιο λίγες απο άλλες φορές.

MANOLIS2004
vavoulis Posted - 28/04/2011 : 20:26:23
quote:
Originally posted by Jonsson

Τελικά φίλε vavouli δεν θα έρθω. Θα τρώω παντόφλα εκείνη την κυριακή πρωί. Αν πάς στείλε εντυπώσεις...

A Physical Measure Odyssey



Φίλε jonsson έστειλα μόλις την συμμετοχή μου.

Δεν πειράζει που δε θα έρθεις πολλές φορές και η "παντόφλα" μας θυμίζει ότι έχουμε και άλλες υποχρεώσεις που δεν πρέπει να αμελούμε :-)

Πολλές φορές παθών και εγώ αλλά προσπαθώ να τα λέω εξορμήσεις και όχι αγώνες και έτσι την σκαπουλάρω

Να είμαστε καλά και θα τρέχουμε!

Οπωσδήποτε θα σας πω ότι συναντήσω, τις εντυπώσεις μου από τον αγώνα και όλα τα σχετικά
Jonsson Posted - 28/04/2011 : 13:21:56
Τελικά φίλε vavouli δεν θα έρθω. Θα τρώω παντόφλα εκείνη την κυριακή πρωί. Αν πάς στείλε εντυπώσεις...

A Physical Measure Odyssey
MANOLIS2004 Posted - 26/04/2011 : 00:09:05
Οπως σου ξαναείπα δεν κλείνει ο δρόμος. Οταν έτρεξα το 2008, ήταν το ασθενοφόρο που πήγαινε πίσω απο τον τελευταίο δρομέα, και στην ουσία όριοθετούσε τον αγώνα και λειτουργούσε κάπως σαν ασπίδα. Κάθε τόσο περνάνε και περιπολικά μοτοσυκλέτες της αστυνομίας. Το κακό είναι ότι ο δρόμος έχει μια λωρίδα, ενω αν είχε 2 θα μπορούσε να εκλεινε η μια, οπως γίνεται πχ στην Καλαμπάκα. Επίσημο όριο δεν υπάρχει, αλλά το 2008 νομίζω ότι οι τελευταίοι έκαναν γύρω στο 1,40 αλλά ήταν 16 χλμ τότε. Οπότε δεδομένου ότι τωρα είναι 18 και εχουν αυξηθεί πάρα πολύ οι δρομείς αυτά τα 3 χρόνια, σίγουρα θα τραβήξει 2,5 ώρες τουλάχιστον. Σταθμοί δεν θυμάμαι που ακριβώς είχε, αλλά δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα. Σου τονίζω ότι είναι ωραίος αγώνας με μεράκι. Ο μόνος λόγος για να μην πας, είναι αν προτιμήσεις κάποιον απο τους άλλους 2 που επίσης είναι εξαιρετικοί

MANOLIS2004
vavoulis Posted - 25/04/2011 : 23:37:48
Η διαδρομή όπως μου φαίνεται λογικά από google α
apo 1 pros 5

https://picasaweb.google.com/lh/photo/6OlTYYBNkNlDhKI5lFxtXfAdAh9-XlzZRSJeqcxHpeg?feat=directlink

Την έκανα σήμερα με το αυτοκίνητο και έτρεξα τα ενδιάμεσα 9κμ, ακομα και τα αυτοκίνητα στις 9 το πρωί δε με ενόχλησαν αν και πήγαινα πολύ προσέχτηκα...
είναι το μονό που με αγχώνει, πως περιφρουρείς αυτόν τον δρόμο???

Η διαδρομή σε ορισμένα σημείο είναι πολύ ωραία, αλλά και σε ορισμένα αλλά είναι αρκετά βαρετή με ατέλειωτες ευθείες

Δυο ερωτήσεις σε παλιότερους

1. υπάρχουν σταθμοί ανεφοδιασμού και αν ναι θυμούνται σε ποιο/α χιλιόμετρο ή πρέπει να έχεις κατι μαζί σου?

2. υπάρχει κάποιο όριο ολοκλήρωσης της διαδρομής ?

έχω βάλει στόχο σαν πρώτο μου long run over 12km να πάω για ένα λίγο κάτω από το 2ωρο, μη με ξεχάσουν και γυρνώ μόνος μου :-)))
MANOLIS2004 Posted - 18/04/2011 : 17:52:06
Και εγώ όπως είπα πιο πριν έκανα αυτή την διαδρομή έχοντας τρέξει μόνο 10άρια πιο πριν. Είναι ιδανική για να "ανεβάσει" αποστάσεις κάποιος. Η οποια κλίση της δεν δημιουργεί πρόβλημα, είναι ελάχιστη.
Οσο για τον καιρό, δεν ξέρουμε πως θα είναι τότε. Χθες χιόνιζε στα Δερβένεια και στο Μαίναλο. Και προσωπικά ντύθηκα μετά απο αγώνα όπως δεν έχω ντυθεί ποτέ στην ζωή μου. Και είμαστε 20 μέρες πιο πριν. Αλλά ακόμα και ζέστη να κάνει, με ένα καπελάκι νομίζω είναι ΟΚ. Η απόσταση δεν είναι τόσο μεγάλη.

MANOLIS2004
vavoulis Posted - 18/04/2011 : 17:41:15
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Αφου ξέρεις πιο πολλά απο εμάς και είσαι απο την περιοχή, γιατί ζητάς πληροφορίες απο εμάς? Εμείς έπρεπε να ζητήσουμε απο σένα...Οσο για τις ανηφόρες δεν δημιουργούν αίσθηση. Είναι ελάχιστες. Θυμάμαι είχα τρέξει αυτόν τον αγώνα, έχοντας πιο πριν τρέξει μόνο 10'αρια και 20άρια μόνο σε στίβο σταδίου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Αρα δεν θα αντιμετωπίσει και κανένας άλλος, αρκεί να τρέχει 10'αρια βεβαίως

MANOLIS2004



Φίλε Μανώλη η εμπειρια ενος ανθρωπου που εχει τρεξει τη διαδρομη ειναι μακραν καλύτερη απο την δική μου που την εχω περασει με το αυτοκίνητο εκαντονταδες φορες μεν αλλα καθιστός δε... :-)

Πληροφορίες μόνο για την τοπογραφία μπορώ να ξέρω αλλα δεν εχω ιδέα πως είναι να τρέχεις χώρις ρόδες και λαστιχα στη συγκεκριμένη σχεδον 20αρα διαδρομή με τον ηλιο στο κεφάλι σου.

Απο την άλλη πλησιάζει και ο αγώνας και οσες πιο πολλές απόψεις και tips ανταλλάξουμε νομίζω τόσο το καλύτερο. Προσπαθω να αναθερμανω και λιγο τον αγώνα :-)

Απο μεριάς μου πληροφορίες για την απογευματινή βολτα στην Χαλκιδα οσες θέλετε, απο εσας για τον αγώνα (και για ψυχολογικούς λόγους και μόνο) θα ήταν πολύ χρήσιμες.

Αντε να δούμε λοιπόν !

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000