Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Αυξηση ταχυτητας (Καλησπερα !!)

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Narsil_ea Δημοσιευτηκε - 13/12/2011 : 15:16:29
Τρεχω περιπου 2 1/2 μηνες σε εξωτερικο χωρο
(παρκο με μικρες διακιμανσεις στο υψομετρο) μεχρι και πριν μια εβδομαδα εκανα τα 10 χλμ σε 60' (με μικρη ανεση γιατι ειδα οτι τα 15 χλμ τα εκανα σε 1:30' το οποιο 15αρι το ετρεξα τρεις φορες στον τελευταιο 1 1/2 μηνα).

Πριν μια εβδομαδα εδωσα αιμα (το εψαξα και στο φορουμ καλα το θεμα αυτο) και σχεδον 7 μερες μετα κανω το 9αρι με ενα σχετικο ζορισμα... (ισως πιεζω τον εαυτο μου ισως οχι...ισως κακη ψυχολογια ισως ειναι νωρις ακομα)

Αντιλαμβανομαι οτι θα επανέλθω καλα σε 1-3 εβδομαδες αν συνεχίσω την προπονηση μου αλλα το θεμα μου δεν ειναι αυτο....το θεμα μου ειναι οτι θελω να ριξω οσο το δυνατον πιο πολυ μπορω (δεν μιλαμε σε επιπεδα τρελα αλλα να νιωσω οτι το τρεχω...)τον χρονο μου στο 15αρι...
μεσα σε ΕΝΑ ΜΗΝΑ (χωρις να καω ).

Μπορω;

Πως; (εχω τον χρονο για 4 προπονησεις την εβδομαδα...)

και δευτερη ερωτηση που ισως δεν αρεσει σε πολλούς και ζηταω ταπεινα συγγνώμη εκ των προτέρων αφορα στα τυχον βοηθήματα και ΑΝ υπαρχουν τετοια για την αεροβια ασκηση...

15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
giorgosdelta Posted - 15/12/2011 : 23:32:18
Οι Κενυάτες δε χρειάζονται μπριζόλα. Απλά βγαίνει ένα μπούγιο για προπόνηση κι όποιον πάρει ο χάρος.
MEDEON Posted - 15/12/2011 : 22:29:55
Οι Κενυάτες κάπως έτσι δεν κάνουν προπόνηση?

Καλά Χιλιόμετρα.
giorgosdelta Posted - 15/12/2011 : 22:03:20
Να δέσεις μια φρεσκοψημένη αχνιστή μπριζόλα στον πισινό σου και να βγεις για διαλειματικές εδώ.

giorgosdelta Posted - 15/12/2011 : 21:55:46
Χμμ, υπάρχει βέβαια και η άλλη λύση για εκρηκτική και βίαιη αύξηση ταχύτητας, άμεσα!
KARLA Posted - 15/12/2011 : 21:41:35
xa!xa!...στην ΄ιδια μοιρα και εγώ....θανάση..
ThanasisT Posted - 15/12/2011 : 18:02:56
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Φίλε Ναρσίλ,το τρέξιμο απαιτεί υπομονή και πειθαρχία!
Χρειάζονται 7-8 χρόνια συστηματικής δουλειάς για να φτάσεις στο υψηλότερο επίπεδο.
Οι προσαρμογές σε κυτταρικό επίπεδο(μιτοχόνδρια,μικροκυκλοφορία κλπ), επισυμβαίνουν πολύ αργά,αλλά σταθερά!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"



7-8 χρόνια;;;;
κουράγιο!!!!άλλα 6 έχω.

“You are not your job, you're not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You are not your f***ing khakis. You are all singing, all dancing crap of the world.” Tyler Durden
NIKOS T. Posted - 15/12/2011 : 18:02:40
Το καλύτερο λιπολυτικό είναι αυτό που πρότεινε ο Τίμος(Germanos).
Αργά συνεχόμενα μεγάλα τρεξίματα.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Savvas Posted - 15/12/2011 : 16:56:42
Παντως η καρνιτινη δεν εχει αποδειχτει οτι βοηθαει στην καυση του λιπους παρα μονο η καφεινη.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
ilias137 Posted - 15/12/2011 : 08:14:13
Νικο καλη δυναμη ευχομαι.Περιμενω νεα σου και οτι θελεις εδω ειμαστε ολοι.
dpkouk Posted - 14/12/2011 : 20:28:14
φιλε ολη η παρεα εδω ειναι να βοηθαει ο ενας τον αλλο

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Narsil_ea Posted - 14/12/2011 : 17:59:22
Νίκο με λένε και ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές!
Ελπιζω να πανε ολα καλα θα ακούω το σώμα μου όπως κάνω τόσα χρόνια στα αθληματα που εχω εμπλακει
και θα δοκιμάσω το προγράμματα του Ηλία.

Όταν έχω νέα θα σας γράψω,
rallis Posted - 14/12/2011 : 10:01:24
ΦΙΛΕ Narsil_ea ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΣΟΥ ΘΑΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΙ.
ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ.
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ.
ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ.
ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.
NIKOS T. Posted - 14/12/2011 : 09:56:41
Φίλε Ναρσίλ,το τρέξιμο απαιτεί υπομονή και πειθαρχία!
Χρειάζονται 7-8 χρόνια συστηματικής δουλειάς για να φτάσεις στο υψηλότερο επίπεδο.
Οι προσαρμογές σε κυτταρικό επίπεδο(μιτοχόνδρια,μικροκυκλοφορία κλπ), επισυμβαίνουν πολύ αργά,αλλά σταθερά!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
ilias137 Posted - 14/12/2011 : 08:07:43
My friend το ονομα σου δεν μας ειπες.Συγνωμη παντως ξανα αν μιλησα λιγο αποτομα.Τωρα που το ξαναβλεπω μαλλον το εκανα.Δεν νομιζω οτι η Καρνιτινη η κατι αλλο μπορει να σε ανεβασει θεαματικα.Εχε πεισμα,θεληση και υπομονη και ειμαι σιγουρος οτι θα παρεις πισω αυτο που θα δωσεις.Παντως να ξερεις η αθληση το πρωτο που σου χαριζει ειναι ψυχικη διαθεση και ευφορια.Οταν πηγαινω γηπεδο γυρω στις 18,30 ειναι πια βραδυ,ειμαι συνηθως μονος μου και αυτο που εισπρατω ειναι αγαλιαση απο τα αγχη και τις φοβιες της καθημερινοτητας.Επισης πιστευω και αθληση της ψυχης γιατι θελει μεγαλο τσαγανο καθε μερα σχεδον να εισαι εκει μονος σου.Αυτο αν πετυχεις με το τρεξιμο θα εισαι ευτυχισμενος και οχι να πεις στον φιλο σου εριξα τον τοιχο!!!
Οτι θελεις ειμαι εδω και θα χαρω να το μοιραστω μαζι σου!
καλη συνεχεια με υπομονη!
Jonsson Posted - 14/12/2011 : 02:58:12
Narsil, παρότι έχεις πολύ ωραίο nickname καλό θα ήταν να εγγραφείς και ορθότερα στο φόρουμ μας, όπως το να δηλώσεις ηλικία, ονοματεπώνυμο κλπ.

Συμφωνώ με όλα όσα είπε ο Ηλίας. Το τρέξιμο είναι το μόνο πραγματικά ειλικρινές άθλημα. Ότι και να κερδίσεις χωρίς να είναι η ώρα του θα στο πάρει πίσω και διπλά. Εγώ, έκανα πολλές προπονήσεις!!! Πάρα πολλές... και είχα ανέβει τόσο ψηλά και τόσο απότομα που (επειδή δεν το άξιζα) κάρφωσα με το κεφάλι στην γη!

Να μην επηρεάζεσαι και να κάνεις σωστές προπονήσεις για όσο μπορείς. Δεν είναι όλοι φτιαγμένοι να τρέχουν γρήγορα 15άρι. Καθένας πρέπει να βρίσκει στο τι είναι καλός. Ίσως πας καλύτερα μεγαλύτερες αποστάσεις αλλά πιο αργά. Το σώμα σου μετά από πολύ προπονηση θα σου μιλησει...

Να είσαι εκεί να το ακούσεις!

A Physical Measure Odyssey

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000