Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Το τρέξιμο μόνο αρκεί???

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
trexalitsa Δημοσιευτηκε - 20/01/2012 : 17:11:36
ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 80 ΜΕ 90 ΧΙΛΟΜΕΤΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΙΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙΣ???ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΨΙΜΟ ΘΕΡΜΙΔΩΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΡΩΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ???/
ΝΟ PAIN NO GAIN.........















15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
joker is job Posted - 22/01/2012 : 21:11:57
trexalitsa @:
ενα ακομη θελω να προσθεσω που γνωριζω απο προσωπικη πειρα με το τρεξιμο με ενταση και συστηματικα και βαρη δεν μπορει φτιαχνει το σωμα σου σε οποια ηλικια να νασαι!!!!το τρεξιμο κοστιζει λιγοτερο απο την πλαστικη χιχι ειναι ατακα που κυκλοφορει,,,,ειδικα τα σπιντ δεν μπορει να μην φτιαξεις σωμα το θεμα ειναι να φτιαξεις την φυσικη κατασταση να μπορεις να κανεις σπριντ...ποια η γνωμη σας για ολα αυτα???



Αν έβαζες και ένα ...χίκ... τρεχαλίτσα μου..

joker is job
giorgosdelta Posted - 22/01/2012 : 20:56:41
Με το τρέξιμο φτιάχνεις κορμάρα. Αλλά θέλει 3-4 χρόνια. Να θυμάσαι, όποιος βιάζεται σκοντάφτει.
Αυτός που περπατάει δηλαδή.
Αυτός που τρέχει τσακίζεται.
GLOU GLOU Posted - 22/01/2012 : 20:51:01
ουδέν γνώμη
trexalitsa Posted - 22/01/2012 : 20:44:44
ενα ακομη θελω να προσθεσω που γνωριζω απο προσωπικη πειρα με το τρεξιμο με ενταση και συστηματικα και βαρη δεν μπορει φτιαχνει το σωμα σου σε οποια ηλικια να νασαι!!!!το τρεξιμο κοστιζει λιγοτερο απο την πλαστικη χιχι ειναι ατακα που κυκλοφορει,,,,ειδικα τα σπιντ δεν μπορει να μην φτιαξεις σωμα το θεμα ειναι να φτιαξεις την φυσικη κατασταση να μπορεις να κανεις σπριντ...ποια η γνωμη σας για ολα αυτα???
no pain no gain....
Etien Posted - 20/01/2012 : 23:46:28
quote:
Originally posted by trexalitsa

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΩΣ ΣΕ ΜΟΡΦΩΣΑΝΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕΣ ???ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ,,,,,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΡΕΧΩ ΠΕΙΝΑΩ,,ΚΛΠ ΚΛΠ....
ΝΟ PAIN NO GAIN



...εκοψα τις...(λιχες ευτυχως!!)''κακες διατροφικες συνηθειες''...
...αρχισα να τρωω λιγοτερο,...εβαλα τα φρουτα σε καλυτερη μοιρα απο οτι τα ειχα εως τοτε...σταματησα τα γλυκα,παγωτα,αναψυκτικα κλπ...τρωω μονο στο σπιτι...παντα με μετρο...αλλα και χωρις να ψυχοπλακωνομαι κιολας,μ αρεσει να βλεπω την ''δυναμη'', του να αντιστεκομαι, που εχω-ολοι την εχουμε,απλα δεν τολμουμε να την βαλουμε σε χρηση !!!
Και βεβαια γελαω παρα πολυ οταν βλεπω τ αποτελεσμα !!!!!



καληνυχτα σας !
Deorum Posted - 20/01/2012 : 23:44:20
Τέλεια!
trexalitsa Posted - 20/01/2012 : 23:41:07
ΑΝ ΚΑΝΩ ΒΑΡΗ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?????????
Deorum Posted - 20/01/2012 : 23:38:44
Μην βιάζεστε καμιά φορά να αρχίσετε να χάνετε κιλά όταν πρωτοξεκινάτε το τρέξιμο/γυμναστική.
Το σώμα για να ξυπνήσει θέλει μερικούς μήνες.
Ο μεταβολισμός δεν ανεβαίνει σε 1-2 βδομάδες.

Εγώ ξεκίνησα πάσχα, πλακώθηκα στα βάρη κ στο τρέξιμο (πιο πριν δεν ειχα γυμναστεί σχεδόν ποτέ στην ζωή μου, δεν είχα κανένα αθλητικό backround) και από κιλά που έχασα, αν εξαιρέσεις 1-2 τα πρώτα που φύγαν γρήγορα, τίποτα. Και έκοψα όσο μπορούσα και τις βλακείες.
Το καλοκαίρι παρόλα τα ζόρια που τράβαγα (πραγματικά τα έδινα όλα) ήμουν ακόμα "φορτωμένος" (πάνω από 70κιλά, 170 ύψος).
Άραξα εντελώς λόγω διακοπών... και όμως δεν πάχυνα.
Ο μεταβολισμός επαιζε μόνος του.
Αντίθετα. Άρχιζα σταδιακά να χάνω.
Κατάλαβα ότι από μόνα τους άρχισαν να φεύγουν τα κιλά.
Δεν έχω ζυγαριά, ζυγίζομαι όποτε βρεθώ σε κανάν φίλο, το καταλαβαίνω από τα σχόλια φίλων, κ τα παντελόνια που πέφτουν.
Στον μαραθώνιο έφτασα 64κιλά.
Τώρα είμαι σχετικά χαλαρός, τρώω κάπως ελευθερα, λίγο από όλα, και ο μεταβολισμός μου έχει αναλάβει τα υπόλοιπα. Και είμαι σχετικά αδύνατος πλέον κ σφιχτός.
Παραδέχομαι έχω καλό καλούπι, αλλά η ουσία δεν αλλάζει πως θέλουν χρόνο κάποια πράγματα.

Επίσης πολλές θερμίδες κρύβονται σε πράγματα που δεν τα σκέφτομαστε, αλλά μαζεύονται. Λάδια, αναψυκτικά με ζάχαρη, σπέσιαλ καφέδες. Αρκούν αυτά (που δεν λογίζονται σαν φαγητό κατά την διάρκεια της μέρας) να σου δώσουν 600θερμίδες για πλάκα= περίπου 3 κιλά τον μήνα.
sisi Posted - 20/01/2012 : 23:26:19
quote:
Originally posted by trexalitsa

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΩΣ ΣΕ ΜΟΡΦΩΣΑΝΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕΣ ???ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ,,,,,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΡΕΧΩ ΠΕΙΝΑΩ,,ΚΛΠ ΚΛΠ....
ΝΟ PAIN NO GAIN


Αν μόνον τρως καλά και δεν σαβουροτρώς, κανένα πρόβλημα, σε συνδιασμό κιόλας με τα πολλά χλμ που διάβασα πως κάνεις εβδομαδιαίως.
Χτίζεις σιγά σιγά μυική μάζα και όχι απλά περιττό λίπος που είχες παλαιότερα...
Καλά χιλιόμετρα!
ThanasisT Posted - 20/01/2012 : 23:25:47
Γιώργο αυτό είναι κινέζικο βασανιστήριο!!!

“You are not your job, you're not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You are not your f***ing khakis. You are all singing, all dancing crap of the world.” Tyler Durden
giorgosdelta Posted - 20/01/2012 : 23:21:22
Πρέπει να πεινάσεις και μετά το τρέξιμο.
Ο ωραιότερος τρόπος για να χάσεις βάρος, είναι να ετοιμάσεις το αγαπημένο σου φαγητό, να στρώσεις το τραπέζι και καθώς θα το τρώνε οι υπόλοιποι εσύ να κατεβάζεις νερόβραστα ραδίκια μέχρι να σκάσεις και τίποτα άλλο.
trexalitsa Posted - 20/01/2012 : 23:14:48
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΩΣ ΣΕ ΜΟΡΦΩΣΑΝΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕΣ ???ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ,,,,,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΡΕΧΩ ΠΕΙΝΑΩ,,ΚΛΠ ΚΛΠ....
ΝΟ PAIN NO GAIN
ThanasisT Posted - 20/01/2012 : 23:11:28
quote:
Originally posted by trexalitsa

ΘΑΝΑΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ 100 ΚΙΛΑ ΧΘΣ ΧΙΧΙΙΧΙΧ.ΕΙΜΑΙ 63 ΚΙΛΑ 1.65 ΥΨΟΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΥΓΙΕΙΝΑ



Ευχαριστώ πολύ!

“You are not your job, you're not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You are not your f***ing khakis. You are all singing, all dancing crap of the world.” Tyler Durden
Etien Posted - 20/01/2012 : 23:07:38
Γεια σας !
Οταν ξεκινησα το τρεξιμο,πριν 2,5 χρονια,στους 6 πρωτους μηνες(ετρεχα μεχρι 16χιλιομετρα) δεν εκανα καμμια αλλαγη στον τροπο διατροφης και παρατηρουσα οτι δεν εχανα αλλα και δεν ανεβαζα κιλα...
Καταλαβα οτι επρεπε να κανω κατι σχετικα με το φαγητο...Ε,τοτε ετυχε να συναντησω και τουτο το site και...με μορφωσατε,και κατεβηκα 15 κιλα σε ενα χρονο!!!

ευχαριστω !

Παναγιωτης.
giorgosdelta Posted - 20/01/2012 : 23:03:57
Υπάρχει και η περίπτωση αν δε κάνω λάθος να το καταναλώνει το φαγητο κάποιου η ταινία, ο πλατυέλμινθας.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000