Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 30ος Κλασικός ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ Αθηνών 11/11/2012

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
nikhar Δημοσιευτηκε - 06/03/2012 : 20:25:13
30ος ΚΜΑ. «Τρέξτε να γραφτείτε….», την Κυριακή 11/3 αρχίζουν οι εγγραφές.
http://www.runningnews.gr/?id=10924&parent=home

249 μέρες μείνανε! Μου φαίνονται λίγες καθώς είναι ο παρθενικός μου Μαραθώνιος στα σαράντα κάτι μου.Ενθουσιασμένος & αγχωμένος.

Καλή προετοιμασία σε όλους.

ΥΓ. Ομαδική Δήλωση συμμετοχής με τον ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
http://www.apollonrunnersclub.gr/attachments/article/503/img-210095822-0001.pdf

15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
HUNG OVERUNNER 7 Posted - 20/12/2012 : 02:43:22
Bib: 8518
Athlete: FILANDARAKIS MICHAIL

Start: 00:37
(time behind race start)
5km: 30:40
10km: 58:11
21,1km: 2:02:23
30km: 2:57:48
Finish: 4:24:49
ο πρώτος μου μαραθώνιος.
HUNG OVERUNNER 7 Posted - 20/12/2012 : 02:34:35
quote:
Originally posted by Orcatattoo

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Κάθε χρόνο κυκλοφορούν 2 μπλούζες. Μια που δίνει η διοργάνωση με τα ενισχυμένα πακέτα και μια που βγάζει η adidas και την πουλάει στην έκθεση. Αν είχες πάρει ενισχυμένο πακέτο και δεν την είχε μέσα, θα πρέπει να έλθεις σε επαφή με τον ΣΕΓΑΣ, αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν. Αν θέλεις την 2η καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο την adidas αν τους έχει μείνει και που διατίθεται. Η ρίξε μια ματιά στα στοκατζίδικα τους που είναι νομισματοκοπείο, Αχαρνών η Καλλιθέα. Συνήθως όμως τις πουλάνε στην έκθεση και δεν μένουν..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!



Η μπλούζα του ενισχυμένου πακέτου ..ΔΕΝ είναι μέσα στη τσάντα που σου δίνουν (με BIB κτλ) αλλά έπρεπε να την παραλάβεις από άλλο stand προς το τέλος της έκθεσης (μετά από τα stand των συλλόγων και άλλων μαραθωνίων)!

[quote]Originally posted by HUNG OVERUNNER 7

παιδιά γεια σας και από μένα.είμαι καινούριος στην παρέα σας όπως επίσης και καινούριος μαραθωνοδρόμος.φέτος ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και ολοκληρώθηκε με επιτυχεια.τα πανέμορφα συναισθήματα μου (ευτηχος μόνο αυτά,όχι οι πόνοι ) είναι νωπά .πίστευα ότι θα χαιρόμουν με την συμετοχη μου στον μαραθώνιο αλλά δεν περίμενα πόσο συγκλονιστικό ,συγκινητικό ,μεγαλειώδες θα ήταν τελικά.νιώθω ευλογημένος και τυχερός που το επιχείρησα.αλλά έκανα μια πολύ μεγάλη παραλήψει,δεν προμηθευτικά την επίσημη μπλούζα το αγώνα.μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να την προμηθευτώ.ευχαριστώ



Φοβάμαι πως ουδέν λάθος αναγνωρίζετε μετά την απομάκρυνση από το ταμείο..
Μάλλον θα χρειαστεί να την αγοράσεις από κάπου, όπως σου είπε ο panagiotis1978.

Καλωσήρθες by the way!

Good things come to those who wait..
λοιπόν,νομίζω ότι πρέπει να λύσω την απορία της,σπουδαίας,μπλούζας.και αυτό θα γίνει με μια μικρή αναφορά στην αθλητική μου ιστορία.νομίζω ότι είναι και προτιμότερο,αφού ήρθα τελευταίος στην παρέα.κατάγομαι από αθλητική οικογένεια,με πρωταθητες ελλάδος,εγώ κατάφερα να διακριθώ στις μεσαίες αποστάσεις(800 - 1500 ) αλλά σε παγκρήτιο επίπεδο.αυτά όλα μέχρι την προεφηβική ηλικεία.από εκεί ασχολήθηκα με το βόλεϊ και το μπιτς βόλεϊ για 3 χρόνια,σχεδόν συστηματικά θα έλεγα.ακόμα και μετά από την αποχή μου από αυτά,δεν σταμάτησα να γυμνάζομαι ,με διάφορους τρόπους,αραιά.τα τελευταία χρόνια έξω αρχίσει συστηματικότερα το τρέξιμο,πρώτων γιατί μου αρέσει,και δεύτερον για να διατηρήσω τα κιλά μου σε ικανοποιητικό επίπεδο,από της γλυκές καταχρήσεις(ποτό,φαγήτο).το καλοκαίρι που μας πέρασε,με βρήκε με παραπανίσια κιλά.(αποτέλεσμα ενός έντονου χειμώνα) τι και αν είχα κοιμηθεί ελάχιστα,και αν είχα κατεβάσει την προηγούμενη βραδιά ένα μπουκάλι,ακόμα και καύσωνα να είχε,και ελάχιστο ελεύθερο χρόνο,θα πήγαινα να τρέξω,σιγά σιγά το πεντααρακι μου.κάπου εκεί λοιπόν περνώ την απόφαση να τρέξω στον μαραθώνιο,μια που μου ήρθε η ιδέα,και μια που το αποφάσισα.σε όσους το έλεγα,γελούσανε.νόμιζαν ότι τους κάνω πλάκα,γιατί η αλήθεια είναι,ότι είμαι,κοματάκι άτακτο,παιδί, και μου αρέσει και η νυχτερινή ζωή,με ότι συμπεριλαμβάνει αυτό.τότε μπαίνω στο σάιτ,και βλέπω τις επιλογές.απλό πακέτο,ενισχυμένο κλπ.διαλέγω το απλό.γιατί λέω,ωραία θα είναι στον μαραθώνιο αλλά ένταξη,για την εμπειρία θα πάω,να το κάνω και αυτό.αλλά δεν θα γίνω και μαραθωνοδρόμος τώρα στα γεράματα..37 είμαι.οπότε επιλέγω το φτηνότερο πακέτο.αλλά δεν είχα ιδέα το πόσο σπουδαίο κεφάλαιο άνοιγα στην ζωή μου.η συμετοχη,η διάρκεια,και ο τερματισμός στον αγώνα μου πρόσφερε,απαντεχα,συναισθήματα τόσο συγκλονιστικα που δεν το είχα ποτέ φανταστεί.ο ενθουσιασμός πριν την εκινηση,η αναμονή τις εκίνησης,το κέφι που ανέβηκε κατακόρυφα με την μουσική του τζ,η γλυκιά πρόκληση για το ταξίδι στο άγνωστο,ο κόσμος στην διαδρομή,η απενεργωπιοήσει τον ποδιών μου μετά το 24 χλμ(μέχρι το 20 όλα ήταν τόσο άνετα,τι και αν το μεγαλύτερη προπόνηση μου ήταν μέχρι 8 χλμεγώ πορευόμουν με τον ενθουσιασμό τις διοργάνωσης) μετά οι πόνοι,οι κράμπες,η άρνηση τον ποδιών να ακολουθήσουν τις προσταγές του μυαλού,την πάλη μετάξι αυτού,και σώματος,με νικητή την θέληση του μυαλού για την λύτρωση του τερματισμό.ο φόβος των τελευταίων χιλιομετρων ότι αν σκοντάψω και πέσω,δεν θα με σηκώνε ούτε γερανός.και τέλος η είσοδος σε αυτό το ιερό στάδιο.τι ασταμάτητα δάκρια χαράς ήταν αυτά...τι μεγαλείο!!!
όταν ξεκίνησα αυτό το κείμενο,δεν είχα σκοπό να γράψω τόσα πολλά.αλλά η ανάμνηση είναι ακόμα πολύ φρέσκια.παρασυρθηκα όμως γιατί είμαι σίγουρος ότι είστε σε αυτούς του λίγους που μπορούν να με καταλάβουν.ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις πληροφορίες σχετικά με την μπλούζα,που τελικά δεν ξέχασα να την παραλάβω,αλλά πριν το μαραθώνιο δεν είχα καταλάβει πόσο σημαντικό ενθιμιο θα ήταν ώστε να την προαγοράσω.
Orcatattoo Posted - 19/12/2012 : 15:39:58
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Ναι έχεις δίκιο...Απλώς δεν είναι σαφές αν ο φίλος πλήρωσε την μπλούζα και δεν την πήρε, η την ψάχνει εκ των υστέρων.

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!



Ναι, είναι λίγο φλου!

Good things come to those who wait..
MANOLIS2004 Posted - 19/12/2012 : 15:07:32
Ναι έχεις δίκιο...Απλώς δεν είναι σαφές αν ο φίλος πλήρωσε την μπλούζα και δεν την πήρε, η την ψάχνει εκ των υστέρων.

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Orcatattoo Posted - 19/12/2012 : 14:31:02
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Κάθε χρόνο κυκλοφορούν 2 μπλούζες. Μια που δίνει η διοργάνωση με τα ενισχυμένα πακέτα και μια που βγάζει η adidas και την πουλάει στην έκθεση. Αν είχες πάρει ενισχυμένο πακέτο και δεν την είχε μέσα, θα πρέπει να έλθεις σε επαφή με τον ΣΕΓΑΣ, αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν. Αν θέλεις την 2η καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο την adidas αν τους έχει μείνει και που διατίθεται. Η ρίξε μια ματιά στα στοκατζίδικα τους που είναι νομισματοκοπείο, Αχαρνών η Καλλιθέα. Συνήθως όμως τις πουλάνε στην έκθεση και δεν μένουν..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!



Η μπλούζα του ενισχυμένου πακέτου ..ΔΕΝ είναι μέσα στη τσάντα που σου δίνουν (με BIB κτλ) αλλά έπρεπε να την παραλάβεις από άλλο stand προς το τέλος της έκθεσης (μετά από τα stand των συλλόγων και άλλων μαραθωνίων)!

quote:
Originally posted by HUNG OVERUNNER 7

παιδιά γεια σας και από μένα.είμαι καινούριος στην παρέα σας όπως επίσης και καινούριος μαραθωνοδρόμος.φέτος ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και ολοκληρώθηκε με επιτυχεια.τα πανέμορφα συναισθήματα μου (ευτηχος μόνο αυτά,όχι οι πόνοι ) είναι νωπά .πίστευα ότι θα χαιρόμουν με την συμετοχη μου στον μαραθώνιο αλλά δεν περίμενα πόσο συγκλονιστικό ,συγκινητικό ,μεγαλειώδες θα ήταν τελικά.νιώθω ευλογημένος και τυχερός που το επιχείρησα.αλλά έκανα μια πολύ μεγάλη παραλήψει,δεν προμηθευτικά την επίσημη μπλούζα το αγώνα.μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να την προμηθευτώ.ευχαριστώ



Φοβάμαι πως ουδέν λάθος αναγνωρίζετε μετά την απομάκρυνση από το ταμείο..
Μάλλον θα χρειαστεί να την αγοράσεις από κάπου, όπως σου είπε ο panagiotis1978.

Καλωσήρθες by the way!

Good things come to those who wait..
ANGEL1 Posted - 19/12/2012 : 14:16:30
quote:
Originally posted by HUNG OVERUNNER 7

παιδιά ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,ελπίζω να καταφέρω.είμαι σίγουρος ότι ο μαραθώνιος της αθήνας είναι μόνο η αρχή,και ότι θα ακολουθήσουν πολύ ακόμα,(έχω εγραφεί ήδη στον μέγα αλέξανδρο) και θα ήταν κρίμα να μην έχω την μπλούζα από τον πρώτο μου μαραθώνιο.αλλά προς το παρών λίγο δύσκολο,μένω στα χανιά,οπότε θα περιμένω όταν θα ανέβω στην αθήνα.προς το παρών λέω να πάω να τρέξω,σταμάτησε να βρέχει .



Σου εύχομαι κάθε χρόνο να μαζέυεις μπλούζες.
MANOLIS2004 Posted - 19/12/2012 : 13:17:51
Αν θέλεις την επετειακή μπλούζα της adidas, μπορείς να ρωτήσεις στην cosmos αν την έχουνε η μπορούν να την φέρουν. Ξέρω ότι συνεργάζεται με την adidas είχαν κάνει και το open run στο Ηράκλειο μαζί. Πάντως αφου ενθουσιάστηκες και θέλεις να συνεχίσεις, θα βαρεθείς να μαζεύεις μπλούζες..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
HUNG OVERUNNER 7 Posted - 19/12/2012 : 12:55:16
παιδιά ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,ελπίζω να καταφέρω.είμαι σίγουρος ότι ο μαραθώνιος της αθήνας είναι μόνο η αρχή,και ότι θα ακολουθήσουν πολύ ακόμα,(έχω εγραφεί ήδη στον μέγα αλέξανδρο) και θα ήταν κρίμα να μην έχω την μπλούζα από τον πρώτο μου μαραθώνιο.αλλά προς το παρών λίγο δύσκολο,μένω στα χανιά,οπότε θα περιμένω όταν θα ανέβω στην αθήνα.προς το παρών λέω να πάω να τρέξω,σταμάτησε να βρέχει .
MANOLIS2004 Posted - 19/12/2012 : 09:19:42
Κάθε χρόνο κυκλοφορούν 2 μπλούζες. Μια που δίνει η διοργάνωση με τα ενισχυμένα πακέτα και μια που βγάζει η adidas και την πουλάει στην έκθεση. Αν είχες πάρει ενισχυμένο πακέτο και δεν την είχε μέσα, θα πρέπει να έλθεις σε επαφή με τον ΣΕΓΑΣ, αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν. Αν θέλεις την 2η καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο την adidas αν τους έχει μείνει και που διατίθεται. Η ρίξε μια ματιά στα στοκατζίδικα τους που είναι νομισματοκοπείο, Αχαρνών η Καλλιθέα. Συνήθως όμως τις πουλάνε στην έκθεση και δεν μένουν..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
panagiotis1978 Posted - 19/12/2012 : 08:42:51
του χρονου στα στοκατζδικα της αντιντας
quote:
Originally posted by HUNG OVERUNNER 7

παιδιά γεια σας και από μένα.είμαι καινούριος στην παρέα σας όπως επίσης και καινούριος μαραθωνοδρόμος.φέτος ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και ολοκληρώθηκε με επιτυχεια.τα πανέμορφα συναισθήματα μου (ευτηχος μόνο αυτά,όχι οι πόνοι ) είναι νωπά .πίστευα ότι θα χαιρόμουν με την συμετοχη μου στον μαραθώνιο αλλά δεν περίμενα πόσο συγκλονιστικό ,συγκινητικό ,μεγαλειώδες θα ήταν τελικά.νιώθω ευλογημένος και τυχερός που το επιχείρησα.αλλά έκανα μια πολύ μεγάλη παραλήψει,δεν προμηθευτικά την επίσημη μπλούζα το αγώνα.μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να την προμηθευτώ.ευχαριστώ .



«Μη σταματήσεις ποτέ, οτιδήποτε και αν σου συμβεί. Αν δεν αντέχεις να τρέχεις άλλο, συνέχισε περπατώντας. Αν δεν αντέχεις ούτε αυτό, πέσε στα γόνατα, συνέχισε μπουσουλώντας.Ποτέ,μα ποτέ όμως μη σταματήσεις!»http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
dpkouk Posted - 19/12/2012 : 07:43:12
για στειλε ενα μην στη διοργανωση..αλλιως μετα πρεπει να την αγορασεις..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
HUNG OVERUNNER 7 Posted - 19/12/2012 : 03:30:25
παιδιά γεια σας και από μένα.είμαι καινούριος στην παρέα σας όπως επίσης και καινούριος μαραθωνοδρόμος.φέτος ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και ολοκληρώθηκε με επιτυχεια.τα πανέμορφα συναισθήματα μου (ευτηχος μόνο αυτά,όχι οι πόνοι ) είναι νωπά .πίστευα ότι θα χαιρόμουν με την συμετοχη μου στον μαραθώνιο αλλά δεν περίμενα πόσο συγκλονιστικό ,συγκινητικό ,μεγαλειώδες θα ήταν τελικά.νιώθω ευλογημένος και τυχερός που το επιχείρησα.αλλά έκανα μια πολύ μεγάλη παραλήψει,δεν προμηθευτικά την επίσημη μπλούζα το αγώνα.μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να την προμηθευτώ.ευχαριστώ .
Soter Posted - 08/12/2012 : 11:10:12
Θέλω έστω και καθυστερημένα να ευχαριστήσω τον άγνωστο δρομέα που 1 χλμ πρίν τον τερματισμό μου έδωσε κουράγιο να συνεχίσω να τρέχω όταν με άκουσε να μονολογώ "δεν μπορώ άλλο!!!"
Στόχος μου ήταν να πέσω κάτω απο τις 4 ώρες και έβλεπα παρ΄όλη την προσπάθεια οτι δεν το κατόρθωνα. Περνώντας δίπλα μου, ακούγοντάς με και βλέποντας οτι σταματώ και αρχίζω να περπατώ μου φώναξε "έλα! μη σταματάς! φτάσαμε!"
Ετσι συνέχισα να τρέχω, δεν τα κατάφερα βέβαια (4:00:15) αλλά είναι αυτό που θα θυμάμαι σε όλη μου τη ζωή περισότερο, γύρω απο το τρέξιμο.
Τον ευχαριστώ και πάλι.
Aroulio Posted - 07/12/2012 : 13:03:48
στο 5άρι πάντως καταγράφηκαν 6.626

Πόσοι να πρόλαβαν να εγκαταλείψουν...
vfalcon Posted - 07/12/2012 : 10:44:50
Κοιτάζοντας τα τελικά αποτελέσματα της κούρσας είδα ότι τερμάτισαν 6.470. Γνωρίζει κανείς πόσοι ξεκίνησαν από τον Μαραθώνα;

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000