Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνας Δρόμου Δήμου Τενέας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Leonidas varkiza Δημοσιευτηκε - 21/04/2009 : 02:28:21
Λέει τίποτα; αξίζει να πάμε παρασκευιάτικα τόσα χμ;

λεπτομέρειες;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Gypaetos Posted - 26/04/2014 : 11:05:28
Ωραίος αγώνας, μόνο ανηφόρα εκτός από τα πρώτα μέτρα στο χωριό (Χιλιομόδι), 6.400 μέτρα με το GPS, άσφαλτος μέσα στο δάσος. Μπλουζάκι, μετάλλιο, σάντουιτς, νερό, πορτοκαλάδα, όλα δωρεάν, όχι πολλές συμμετοχές όμως. Και παιδικός αγώνας 1.000 μέτρων, και κλήρωση μια γίδα, ζωντανή ή σφαγμένη! Ενδείκνυται για μονοήμερη εκδρομή, τον συνιστώ παρ'όλο που ζορίστηκα πολύ μετά το 3ο χλμ. Ωραίο είναι και το εκκλησάκι στο παλιό μοναστήρι που βρίσκεται στον τερματισμό (όπου και γίνεται λειτουργία λόγω της ημέρας), πολύ παλιό με δυστυχώς επί το πλείστον κατεστραμμένες αγιογραφίες. Μη φανταστεί κανείς πάντως ότι γίνεται κανένα μεγάλο πανηγύρι, οικογενειακή είναι η κατάσταση. Ευχαριστώ και μπράβο στους διοργανωτές!
SKOTEINOS Posted - 21/04/2012 : 15:18:33
Άσε μωρέ,τα έμαθα.Με πήραν τηλ.απο κει και μου τα έλεγαν τα κωλόπαιδα.

Αύριο στις Μυκήνες τα ίδια και ακόμα καλύτερα...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
pateras Posted - 21/04/2012 : 12:50:52
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Έμαθα ότι ο κόσμος το διασκέδασε...
του χρόνου και μεις.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012



Όχι μόνο το διασκέδασε!
Δύσκολος αγώνας λόγο της ανηφόρας, αλλά το τοπίο και η υποδοχή του κόσμου μας αποζημίωσε...

Είχε μετάλλιο, δίπλωμα, μπλουζάκι, καπελάκι, νεράκια, γλυκάκια...
Αν και το καλύτερο ήταν μετά...
Σχετικά λίγοι δρομείς, 60-70,
παρεούλα με χαβαλέ και κουβεντούλα στο λεωφορείο της επιστροφής,
αρκετές γνωριμίες και μετά ντου στο φαγητό και στα μπυρόνια
που μας περίμεναν στα μαγαζιά στην πλατεία του Χιλιομοδίου
(οι διοργανωτές είχαν κανονίσει και γι'αυτα)...

Και του χρόνου εκεί!!!

Με τους περισσότερούς θα τα ξαναπούμε αύριο στον Αργειακό...
dionzak Posted - 20/04/2012 : 22:23:55
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ....ΠΑΥΛΕ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ .ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΤΑ Ο.Λ.Α. ΤΟΥ....ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΛΕΒΕΤΣΟΒΙΤΕΣ/ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΑ ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ.ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΠΕΤΡΟ ΔΑΣΚΑΛΕ ΕΚ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ/ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ/.ΑΑD ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ..
SKOTEINOS Posted - 20/04/2012 : 21:30:10
Έμαθα ότι ο κόσμος το διασκέδασε...
του χρόνου και μεις.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
panos_gr Posted - 20/04/2012 : 21:14:07
Ωραία και δύσκολη διαδρομή. Ο καιρός βόηθησε , η προσέλευση του κόσμου όπως ήταν φυσικό ήταν μικρή και στο τέλος η παροχή φαγητού στο σημείο απο όπου ξεκινησαμε ήταν ότι έπρεπε για να κλείσει μια όμορφη διοργάνωση.
dpkouk Posted - 17/04/2012 : 10:46:26
κι εγω μαμωτο...καλο αγωνα παιδες..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
SKOTEINOS Posted - 17/04/2012 : 10:25:47
Να στε καλά,και να περάσετε περίφημα.
Θα ζηλέψω λίγο,το ξέρω.Θα είναι και ο φίλος μου ο Ερρίκος,θα ζηλέψω ακόμα περισσότερο

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
pateras Posted - 17/04/2012 : 10:24:16
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by dionzak

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ/ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ/.ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ-ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ.ΠΑΥΛΕ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ....




Γειά σου Διονύση μου και χρόνια πολλά.Διονύση,και στις 17.00 το απόγευμα να ήταν,θα ερχόμουνα.Θα την κοπάναγα καμμιά ώρα νωρίτερα.Αλλά στις 10 το πρωί,συγνώμη αλλά αδυνατώ να παρω ρεπό.Έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα και με το που ζητάμε άδεια κυριολεκτικά μας περνάνε από Ιερά Εξέταση για το τι την θέλουμε την άδεια,θα δούμε,θα το σκεφτούμε θα,θα,θα.
Να πάνε να γαμ.....τα αφεντικά μου εννοώ,για να μην παρεξηγηθώ.Αν είναι για μια άδεια να παρακαλάω,καλύτερα να κάτσω εδώ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ.

Ας το έβαζαν απογευματάκι να ερχόμασταν και οι μόλις σχολασμένοι από τις δουλειές μας.Αν το έβαζαν απόγευμα ,θα είχε διπλάσιο κόσμο.Μάλλον μπηκε πρωί για να είναι πιο περιορισμένη η συμμετοχή-δεν το κατηγορώ αυτό,θα χουν τους λόγους τους.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012



Ο αγώνας υπήρχε χρόνια πριν και ήταν μέρος της γιορτής του παλαιού μοναστηριού.
Τα τελευταία χρόνια οργανώθηκε καλύτερα και έγινε και επίσημα "λαϊκός".
Είναι πρωί για να συμπέσει με το τέλος της λιτανιας του μοναστηριού, ώστε ο κόσμος με το που τελειώνει η εκκλησιά, να δει και να χειροκροτήσει τους δρομείς.
Μετά στήνεται μια μικρή γιορτή στο προαύλιο...

Όσο για την δουλεία το ξέρω...
Ειδικά αυτή την εποχή η δουλειά προηγείται!
οι περισσότεροι έχουν αυτό το πρόβλημα.
SKOTEINOS Posted - 17/04/2012 : 09:03:39
quote:
Originally posted by dionzak

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΤΑ ...Η ΕΥΡΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΙΔΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟ...ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΤΩΝ ΛΕΒΕΤΣΟΒΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.




Περίφημα.Καλύτερα από ότι περίμενα.Στο χωριό επικρατεί ενθουσιασμός.Θα υπάρχουν πολύ ωραία πράγματα και πολλές πολλές εκπλήξεις.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
dionzak Posted - 17/04/2012 : 08:59:20
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΤΑ ...Η ΕΥΡΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΙΔΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟ...ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΤΩΝ ΛΕΒΕΤΣΟΒΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.
SKOTEINOS Posted - 17/04/2012 : 08:48:06
quote:
Originally posted by dionzak

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ/ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ/.ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ-ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ.ΠΑΥΛΕ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ....




Γειά σου Διονύση μου και χρόνια πολλά.Διονύση,και στις 17.00 το απόγευμα να ήταν,θα ερχόμουνα.Θα την κοπάναγα καμμιά ώρα νωρίτερα.Αλλά στις 10 το πρωί,συγνώμη αλλά αδυνατώ να παρω ρεπό.Έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα και με το που ζητάμε άδεια κυριολεκτικά μας περνάνε από Ιερά Εξέταση για το τι την θέλουμε την άδεια,θα δούμε,θα το σκεφτούμε θα,θα,θα.
Να πάνε να γαμ.....τα αφεντικά μου εννοώ,για να μην παρεξηγηθώ.Αν είναι για μια άδεια να παρακαλάω,καλύτερα να κάτσω εδώ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ.

Ας το έβαζαν απογευματάκι να ερχόμασταν και οι μόλις σχολασμένοι από τις δουλειές μας.Αν το έβαζαν απόγευμα ,θα είχε διπλάσιο κόσμο.Μάλλον μπηκε πρωί για να είναι πιο περιορισμένη η συμμετοχή-δεν το κατηγορώ αυτό,θα χουν τους λόγους τους.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
dionzak Posted - 17/04/2012 : 08:42:04
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ/ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ/.ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ-ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ.ΠΑΥΛΕ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ....
SKOTEINOS Posted - 17/04/2012 : 08:27:16
Γαμώτι.Παρασκευιατικα;
ας έμπαινε τουλάχιστον στις 18.00-19.00 να ερχόμασταν κατευθείαν από την δουλειά

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
pateras Posted - 16/04/2012 : 19:30:16
επειδή το post είναι παλιό παραθέτω και την προκήρυξη του 2012:

http://www.runningnews.gr/?id=11011&parent=home

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000