Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνας Δρόμου Δήμου Τενέας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Leonidas varkiza
Forum-Runner

89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 21/04/2009 :  02:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λέει τίποτα; αξίζει να πάμε παρασκευιάτικα τόσα χμ;

λεπτομέρειες;

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/04/2009 :  14:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έστειλα μέιλ συμμετοχής χτες. Προπονησούλα... Για μας τους άεργους συνταξιούχους τεμπέληδες καλά είναι.


"Το χειρότερο σημάδι των καιρών μας είναι ότι το χαρτί της τουαλέτας γίνεται όλο και πιο χοντρό, ενώ το χαρτί των βιβλίων όλο και πιο λεπτό"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/04/2009 :  15:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι πολύ ωραίος αγώνας. 7 χλμ, όλο ανηφόρα. και οι άνθρωποι έκαναν τα πάντα να μας εξυπηρετήσουν και να μας ευχαριστήσουν. Μέχρι και πλούσιο τραπέζι σε εξοχική ταβέρνα είχε.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

airpeace79
Forum-Runner

Greece
69 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2009 :  19:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.
Βέβαια η αλήθεια είναι πως κατα την διάρκεια του αγώνα περισσότερο βάδην κάνεις παρά τρέξιμο.
Καταπληκτικό που ο αγώνας γίνεται Παρασκεύη και εναρμονίζεται με τους τοπικούς εορτασμούς.
Φοβερή διαδρομή,είναι όντως βγαλμένη απο παραμύθι καθώς νοιώθεις μετά απο κάποιο σημείο πως έχεις περάσει σε άλλο κόσμο,και συνεχίζεις για το μοναστήρι(φαντάζει σαν κάστρο παραμυθιού).
Καλοί άνθρωποι ή αν όχι, άνθρωποι με τις αγαθότερες των προθέσεων,κάνανε μία ονειρεμένη διοργάνωση απο τον πρώτη κιόλας προσπάθεια τους.
Τα παραπάνω και χίλια ακόμα καλά αξίζουν να λέγονται για αγώνες που γίνονται στην χώρα μας και καταφέρνουν να αφήνουν στους συμμετέχοντες την αίσθηση της ομάδας,παρέας,οικογένειας,και θέλω να πιστευω πως αυτά που γράφω και αναφέρονται στον περσινό αγώνα θα αυξηθούν φέτος απο όσους είχαν την ευκαιρία να βρεθούν στο Χιλιομόδι σήμερα και δεν την αφήσαν να πάει χαμένη.
Λυπάμαι αλλά δεν έχω την δυνατότητα να γράφω την σωστη χρονική στιγμή αλλά τα κρατούσα απο περσι,έσκασα,τα είπα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2009 :  19:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερίζω!

Σήμερα έγινε ο Αγώνας Δρόμου του Δήμου Τενέας.
Πολύ απαιτητική η διαδρομή!!!
315 μέτρα (καθαρή) υψομετρική διαφορά επιμερισμένη σε 5,6 χλμ...
~6% μέση κλίση... και πολλά σημεία με 10 έως και 20%...
Τοιχάκι, ε???

Δροσούλα στην αρχή (έως κρυαδάκι...), αλλά τρέχοντας βγήκε κι ο ήλιος και βράσαμε... (αλλά λιγότερο από πέρισυ...)

Το μόνο πρόβλημα, ότι ο αγώνας ήταν ΑΚΟΜΑ πιό οικογενειακός από πέρισυ... δηλαδή οι άντρες ήταν (~) 37 και οι γυναίκες 5 (???)...
Ευτυχώς που υπάρχουν και ΑΡΚΕΤΑ τρεχάτα πιτσιρίκια, που τρέχουν ενθουσιωδώς τον ΤΟΙΧΟ των τελευταίων 1000 μέτρων... (με ρυθμούς που προκαλούν απόγνωση στους ενήλικες...)

Την φιλικότατη ατμόσφαιρα συμπλήρωσε κι ένα τέλειο λουκούλειο γεύμα, που μας παρέθεσαν (όπως και πέρισυ) οι ευγενέστατοι Οργανωτές!!!
Μας κακομαθαίνουν... (και ΜΕ χοντραίνουν )
Η συνολική προσπάθεια αποτελεί υπόδειγμα φιλοξενίας και φροντίδας προς τους σκληροπυρηνικούς (και εργασιακά τυχερούς!), που συμμετέχουν σ' αυτόν τον Παρασκευηάτικο Αγώνα...

Και του χρόνου
(για να καταφέρω ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ!!!... αφού φέτος άντεξα μέχρι το 4,5 χλμ έχω ελπίδες για του χρόνου...)

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Αξίζει και ΠΟΛΥ μάλιστα!!! (απάντηση στο αρχικό ερώτημα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

airpeace79
Forum-Runner

Greece
69 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2009 :  19:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΥΧΟΜΑΙ οι συμμετοχές να μην αποθαρρύνουν τους ανθρώπους που τρέχουν για να γίνει αυτός ο αγώνας.Εγώ πέρσι ένοιωσα τόσο υποχρεωμένος απο την όλη συμπεριφορά της τοπικής κοινωνίας που είχα ενοχές.Συνηθίζω όταν έχω ενοχές να λέω απο μέσα μου πως θα έπρεπε να γίνω χορηγός στον αγώνα και άλλα τέτοια,αλλά που;
Οι διοργανωτές δεν κάνουν τίποτα λάθος κατα την γνώμη μου,εμείς δεν ξηγούμαστε σωστά καμιάφορά και την ξαπλάρουμε στον καναπέ.
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ(Μακάρι να έχω ρεπό)ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΑΚΟΥΕΙ;

Edited by - airpeace79 on 24/04/2009 19:53:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pateras
Forum-Runner

Greece


145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  19:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον συγκεκριμένο αγώνα τι λέτε? δεν έχω δει σχόλια ούτε στο φόρουμ ούτε στην προκήρυξη!

Ξέρω πως είναι λίγο δύσκολο λόγω Παρασκευής αλλά γίνετε την συγκεκριμένη μέρα λόγω της τοπικής εορτής(ζωοδόχου πηγής)...

Απαιτητική διαδρομή (χιλιόμετρα περίπου με 315 μέτρα υψομετρική διαφορά (επιμερισμένη σε 5,6 χλμ),~6% μέση κλίση και πολλά σημεία με 10 έως και 20%), όπως είπε και ο συνφωρουμιτης add, αλλά πιστεύω η διαδρομή και η θέα θα σας ικανοποιήσει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pateras
Forum-Runner

Greece


145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  19:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επειδή το post είναι παλιό παραθέτω και την προκήρυξη του 2012:

http://www.runningnews.gr/?id=11011&parent=home
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  08:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γαμώτι.Παρασκευιατικα;
ας έμπαινε τουλάχιστον στις 18.00-19.00 να ερχόμασταν κατευθείαν από την δουλειά

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dionzak
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  08:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ/ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ/.ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ-ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ.ΠΑΥΛΕ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  08:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dionzak

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ/ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ/.ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ-ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ.ΠΑΥΛΕ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ....




Γειά σου Διονύση μου και χρόνια πολλά.Διονύση,και στις 17.00 το απόγευμα να ήταν,θα ερχόμουνα.Θα την κοπάναγα καμμιά ώρα νωρίτερα.Αλλά στις 10 το πρωί,συγνώμη αλλά αδυνατώ να παρω ρεπό.Έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα και με το που ζητάμε άδεια κυριολεκτικά μας περνάνε από Ιερά Εξέταση για το τι την θέλουμε την άδεια,θα δούμε,θα το σκεφτούμε θα,θα,θα.
Να πάνε να γαμ.....τα αφεντικά μου εννοώ,για να μην παρεξηγηθώ.Αν είναι για μια άδεια να παρακαλάω,καλύτερα να κάτσω εδώ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ.

Ας το έβαζαν απογευματάκι να ερχόμασταν και οι μόλις σχολασμένοι από τις δουλειές μας.Αν το έβαζαν απόγευμα ,θα είχε διπλάσιο κόσμο.Μάλλον μπηκε πρωί για να είναι πιο περιορισμένη η συμμετοχή-δεν το κατηγορώ αυτό,θα χουν τους λόγους τους.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dionzak
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  08:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΤΑ ...Η ΕΥΡΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΙΔΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟ...ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΤΩΝ ΛΕΒΕΤΣΟΒΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  09:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dionzak

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΤΑ ...Η ΕΥΡΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΙΔΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟ...ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΤΩΝ ΛΕΒΕΤΣΟΒΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.




Περίφημα.Καλύτερα από ότι περίμενα.Στο χωριό επικρατεί ενθουσιασμός.Θα υπάρχουν πολύ ωραία πράγματα και πολλές πολλές εκπλήξεις.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pateras
Forum-Runner

Greece


145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  10:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by dionzak

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ/ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ/.ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ-ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ.ΠΑΥΛΕ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ....




Γειά σου Διονύση μου και χρόνια πολλά.Διονύση,και στις 17.00 το απόγευμα να ήταν,θα ερχόμουνα.Θα την κοπάναγα καμμιά ώρα νωρίτερα.Αλλά στις 10 το πρωί,συγνώμη αλλά αδυνατώ να παρω ρεπό.Έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα και με το που ζητάμε άδεια κυριολεκτικά μας περνάνε από Ιερά Εξέταση για το τι την θέλουμε την άδεια,θα δούμε,θα το σκεφτούμε θα,θα,θα.
Να πάνε να γαμ.....τα αφεντικά μου εννοώ,για να μην παρεξηγηθώ.Αν είναι για μια άδεια να παρακαλάω,καλύτερα να κάτσω εδώ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ.

Ας το έβαζαν απογευματάκι να ερχόμασταν και οι μόλις σχολασμένοι από τις δουλειές μας.Αν το έβαζαν απόγευμα ,θα είχε διπλάσιο κόσμο.Μάλλον μπηκε πρωί για να είναι πιο περιορισμένη η συμμετοχή-δεν το κατηγορώ αυτό,θα χουν τους λόγους τους.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012



Ο αγώνας υπήρχε χρόνια πριν και ήταν μέρος της γιορτής του παλαιού μοναστηριού.
Τα τελευταία χρόνια οργανώθηκε καλύτερα και έγινε και επίσημα "λαϊκός".
Είναι πρωί για να συμπέσει με το τέλος της λιτανιας του μοναστηριού, ώστε ο κόσμος με το που τελειώνει η εκκλησιά, να δει και να χειροκροτήσει τους δρομείς.
Μετά στήνεται μια μικρή γιορτή στο προαύλιο...

Όσο για την δουλεία το ξέρω...
Ειδικά αυτή την εποχή η δουλειά προηγείται!
οι περισσότεροι έχουν αυτό το πρόβλημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  10:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Να στε καλά,και να περάσετε περίφημα.
Θα ζηλέψω λίγο,το ξέρω.Θα είναι και ο φίλος μου ο Ερρίκος,θα ζηλέψω ακόμα περισσότερο

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  10:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κι εγω μαμωτο...καλο αγωνα παιδες..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000