Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Android Running Applications

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Fidelio Δημοσιευτηκε - 17/01/2013 : 20:14:44
Καλησπέρα φίλοι.

Απο χθές είμαι κάτοχος κινητού τηλεφώνου , smart phone. Επομένως είμαι σε θέση να περάσω και το πολυποθητο application για την παρακολουθηση απόστασης, ρυθμου, υψομετρικής διαφοράς κτλ.

Κάνοντας μια αναζήτηση βρήκα πολλά και για αυτο θα ήθελα την γνώμη σας , όσων κάνουν χρήση. Θα είναι επισης χρήσιμο thread για μελοντικους χρήστες της ίδιας τεχνολογίας.

Σε πρώτη φάση περιματαίζομαι με την Endomondo Εφαρμογή , δεν έχω ακόμα αποψη. Μόλις εχθες το εγκατέστησα.

Είναι αυτή εδώ:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.endomondo.android&feature=related_apps

Φάινεται αρκετά απλή στην χρήση της.

Βρήκα όμως και αυτή που προορίζεται αποκλειστικά για το τρέξιμο , δεν την έχω καν κατεβάσει:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runtastic.android&feature=personalized-recommendations

Σε αυτή εδώ την εφαρμογή καταγράφεται και η υψομετρική διαφορα!! Κατι που θα με ενδιέφερε αρκετά για το trail.

Σημείωση: Ολες αυτες οι εφαρμογές είναι Δωρεάν.

Άλλες απόψεις;


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
roberto4carlos Posted - 19/07/2014 : 22:10:16
quote:
Originally posted by lenin67

Κάποιες φορές χάνει το σήμα του δορυφόρου κατά τη διάρκεια της άσκησης (η free έκδοση). Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή, το κινητό, ή και τα δυό μαζί... Επίσης δεν ξέρω αν θα λυθεί το θέμα κάνοντας pro την εφαρμογή.



Δεν μου το έχει κάνει αυτό ποτέ και βάζω το κινητό σε ένα μικρό τσαντάκι μέσης την ώρα που τρέχω.
Σε οποιαδήποτε έκδοση και να έχω δοκιμάσει, είμαι οκ. Εχω android 4.2 σε ένα xperia L, με updated την εφαρμογή στην τελευταία της έκδοση
aelo Posted - 19/07/2014 : 18:02:30
Γενικά οι φθηνές συσκευές δεν έχουν και τα καλύτερα gps, δεν έχει και glonass η δικιά σου. Καλύτερα να ρωτήσεις σε κάποιο άλλο forum με κινητά (π.χ. ,myphone.gr) μήπως βρεις κάποια λύση.
lenin67 Posted - 19/07/2014 : 17:22:02
samsung galaxy GT-S6500 με android 2.3.6
aelo Posted - 19/07/2014 : 16:50:15
Την free έκδοση του endomodno έχω και εγώ και δεν μου έχει χάσει ποτέ το σήμα. Ποια συσκευή έχεις ;
lenin67 Posted - 19/07/2014 : 14:26:51
Κάποιες φορές χάνει το σήμα του δορυφόρου κατά τη διάρκεια της άσκησης (η free έκδοση). Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή, το κινητό, ή και τα δυό μαζί... Επίσης δεν ξέρω αν θα λυθεί το θέμα κάνοντας pro την εφαρμογή.
A1200 Posted - 18/07/2014 : 19:32:15
Έκανα κι εγω pro το endomondo και κατέβασα προγραμμα μαραθωνιου,αν με βγάλει αλώβητο απο τον κλασσικο-αυθεντικό θα ειμαι ευχαριστημένος
roberto4carlos Posted - 18/07/2014 : 16:20:17
Εndomondo και από μένα μετά από διάφορες δοκιμές.
Έχω και ένα training plan για 10km μέχρι αρχές Οκτώβρη.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος, και με βολεύει αρκετά που πατώντας απλά το κουμπάκι από το hands free , το endomondo μου λέει απόσταση, διάρκεια, απόσταση από στόχο (αν έχω βάλει), pace, θερμίδες κ.α

(παράλληλα χρησιμοποιώ και το myfitnesspal για καταγραφή γευμάτων, ημερήσιων θερμίδων και τα σχετικά )
pns Posted - 15/03/2014 : 19:12:00
runkeeper και nike+

NIKE+
helios21 Posted - 15/03/2014 : 16:20:35
Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Κάποιες εφαρμογές δίνουν την δυνατότητα να σχεδιάσεις routes και να τις επιλέξεις όταν τρέξεις. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Τι ακριβώς κάνει; Μήπως με αυτό τον τρόπο διορθώνει το gps και το κάνει να ακολουθεί την πορεία του route που έχεις διαλέξει;
lenin67 Posted - 01/02/2014 : 19:17:48
μετά από αρκετούς μήνες χρήσης του endomondo (της free έκδοσης), είμαι αρκετά ευχαριστημένος, αν και μερικές φορές (ιδιαίτερα όταν έχει συννεφιά, νομίζω) χάνεται το σήμα του δορυφόρου (gps signal lost λέει η συμπαθής φωνή) και οι μετρήσεις βγαίνουν άλλα αντί άλλων...
Nassos Posted - 15/01/2014 : 10:20:49
Δοκίμασα το Runtastic ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runtastic.android&hl=el ) και το βρήκα πολύ καλό . Για όσους θέλουν να το δοκιμάσουν μπορούν να κάνουν εγκατάσταση της free έκδοσης και στη συνέχεια μέσα το μενού ρυθμίσεις της εφαρμογής να εισάγουν "appoftheday" στο πεδίο Promotion Code . Με τον τρόπο αυτό θα γίνει αναβαθμίσει στην Pro έκδοση δωρεάν ( στοιχίζει 5€ κανονικά ). Το δοκίμασα σήμερα 15/01 σε android και λειτουργεί κανονικά . Ενδεχομένως να πιάνει και σε iOS .
Running_Angel Posted - 06/01/2014 : 00:01:01
Εντύπωση μου κάνει....

Χαζή ερώτηση αλλά αντικατέστησε το [at] με @ ????

Σε έκανα πάντως add .....

Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα πάντως να φτιαχτεί ένα νεό θέμα με τα RunKeeper id των χρηστών, συμφωνεί κανείς άλλος?

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com
dimitris-heraklio Posted - 05/01/2014 : 21:36:08
ποιο nick εχεις στο runkeeper γιατι με το email δε σε βρισκω
εγω ειμαι με το dimitris.her
Running_Angel Posted - 05/01/2014 : 11:45:37
Εδώ κ καιρό χρησιμοποιώ το Runkeeper αλλά το τελευταίο διάστημα που το πήρα λίγο πιο σοβαρά το ζήτημα είδα ότι μάλλον δεν είναι τόσο ακριβές...

Δοκίμασα το endomondo αλλά με ξίνισε λίγο το περιβάλλον του οπότε γύρισα στα παλιά λημέρια και ας χάνει λίγο...


Αν κάποιος φίλος το δουλεύει κ θέλει θέλει να μοιραστεί τις διαδρομές του μπορεί να με κάνει add με το mail cdangelcd[at]yahoo.com...

Deorum Posted - 23/04/2013 : 15:33:08
Endomondo, σε συνδυασμό με πακέτο δεδομένων από τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας. ΠΧ εγώ έχω 500mb δωρεάν κάθε μήνα, οπότε φτάνουν και περισσεύουν για τέτοια πράγματα.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000