Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Κήλες στον αυχένα

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
takis_81 Δημοσιευτηκε - 01/04/2013 : 01:52:37
ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΚΗΛΕΣ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΣΕ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ?
9   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
takis_81 Posted - 14/04/2013 : 11:56:56
quote:
Originally posted by grgeorgios

Προσωπικά έχω 3 κήλες στον αυχένα και η μία πιέζει τον νωτιαιο μυελό μέχρι πρίν 2 χρόνια πέρναγα τον περισσότερο χειμώνα με κολάρο μόνιμα πιασμένος .
Φέτος είναι ο δευτερος χειμώνας που δεν σταμάτησα την θάλασσα και έχουν περάσει 17 μήνες που έχω βάλει το τρέξιμο συστηματικά στην ζωή μου δεν έχω πονέσει ποτέ ξανα όλο τον χειμώνα τρέχω και νιώθω τον αέρα να σαρώνει τον αυχένα μου το ίδιο και όταν βγαίνω από την θάλασσα και δεν με έχει ούτε καν ενοχλήσει .
Ο ορθοπεδικός μου είπε "αγόρι μου κάνε ότι κάνεις έχει αποτέλεσμα " .


καλημερα.ποσο καιρο σου κρατησαν τα μουδιασματα στο χερι σου?
kostasC Posted - 11/04/2013 : 10:54:26
quote:
Originally posted by Mastrolefteris

Αυτές οι κήλες, δεν εξαφανίζονται ποτέ; Μόνο χειρουργείο λοιπόν για οριστική λύση;

www.MountainRunning.gr

MountainRunner



δεν εξαφανίζονται γιατί δε μπορεί να αναδομηθεί ο δίσκος.
Το χειρουργείο είναι τελευταία λύση και μάλλον η χειρότερη, γιατί η συνηθέστερη λύση είναι η σπονδυλοδεσία. Μετά το πρόβλημα θα μεταφερθεί στους όμορους σπονδύλους και θα έχεις και δυσκαμψία.
Το καλύτερο είναι ενδυνάμωση και προσοχή σε αυτά που ενεργοποιούν το πρόβλημα.

You better run...run
grgeorgios Posted - 04/04/2013 : 10:35:37
Καλημέρα ναι μου μούδιαζε το δεξί χέρι μέχρι τα δάχτυλα
Mastrolefteris Posted - 04/04/2013 : 07:10:40
Αυτές οι κήλες, δεν εξαφανίζονται ποτέ; Μόνο χειρουργείο λοιπόν για οριστική λύση;

www.MountainRunning.gr

MountainRunner
takis_81 Posted - 03/04/2013 : 22:04:40
quote:
Originally posted by grgeorgios

Προσωπικά έχω 3 κήλες στον αυχένα και η μία πιέζει τον νωτιαιο μυελό μέχρι πρίν 2 χρόνια πέρναγα τον περισσότερο χειμώνα με κολάρο μόνιμα πιασμένος .
Φέτος είναι ο δευτερος χειμώνας που δεν σταμάτησα την θάλασσα και έχουν περάσει 17 μήνες που έχω βάλει το τρέξιμο συστηματικά στην ζωή μου δεν έχω πονέσει ποτέ ξανα όλο τον χειμώνα τρέχω και νιώθω τον αέρα να σαρώνει τον αυχένα μου το ίδιο και όταν βγαίνω από την θάλασσα και δεν με έχει ούτε καν ενοχλήσει .
Ο ορθοπεδικός μου είπε "αγόρι μου κάνε ότι κάνεις έχει αποτέλεσμα " .


ΕΙΧΕΣ Κ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ?
kostasC Posted - 03/04/2013 : 11:53:39
σίγουρα ξεκούραση γιατί σε ταλαιπωρεί.
Κάνε ενδυνάμωση. Να βάζεις το χέρι κάτω απο το σαγόνι ή στο πλάι και να πιέζεις. Επίσης όχι απότομες διαφορές θερμοκρασίας και A/C στο σβέρκο.
Κάνει μυική σύσπαση και τραβάει άσχημα μετά.


You better run...run
takis_81 Posted - 02/04/2013 : 15:00:04
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ ΘΕΛΕΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ?
grgeorgios Posted - 02/04/2013 : 12:27:46
Προσωπικά έχω 3 κήλες στον αυχένα και η μία πιέζει τον νωτιαιο μυελό μέχρι πρίν 2 χρόνια πέρναγα τον περισσότερο χειμώνα με κολάρο μόνιμα πιασμένος .
Φέτος είναι ο δευτερος χειμώνας που δεν σταμάτησα την θάλασσα και έχουν περάσει 17 μήνες που έχω βάλει το τρέξιμο συστηματικά στην ζωή μου δεν έχω πονέσει ποτέ ξανα όλο τον χειμώνα τρέχω και νιώθω τον αέρα να σαρώνει τον αυχένα μου το ίδιο και όταν βγαίνω από την θάλασσα και δεν με έχει ούτε καν ενοχλήσει .
Ο ορθοπεδικός μου είπε "αγόρι μου κάνε ότι κάνεις έχει αποτέλεσμα " .
kostasC Posted - 02/04/2013 : 12:04:39
Νομίζω το αντίθετο. Αν πρέπει να κάνεις κάτι για να μη σε πιάνουν, είναι να γυμνάζεσαι.

You better run...run

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000