Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Είναι όλα ψέμματα! Μήνυση!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ALEXANDRA Δημοσιευτηκε - 15/09/2013 : 16:23:20
ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΟΝΕΣΕΙ ΤΟ ΠΛΕΥΡΟ, ΕΚΠΝΈΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΤΆΜΕ ΤΟ ΠΌΔΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ;;;;
Ο Sakakinen; Ο Echetlos; Ποιος έβαλε τα άρθρα; O Skakinen! Και του Echetlos του άρεσε.
ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟ ΨΕΜΜΑ!

Με έπιασε στο 15οχλμ σήμερα στα Γιάννενα και όσο και να ξεφυσούσα και να πάταγα με το πόδι της άλλης πλευράς, μάλλον γέλιο προκαλούσα στους γύρω μου. Μέχρι τον τερματισμό δεν μου πέρασε. Έτοιμη ημουν να γράψω εκείνη την ώρα στο φόρουμ. Έτσι κι αλλιώς χτύπησα 7άρια/χλμ...

Μήνυση στους παραπάνω λοιπόν (στην Ελλάδα, δεν είναι να κάνεις καλό, βρίσκεις και τον μπελά σου ). Και σε αυτόν που έγραψε το άρθρο!


Στο 15ο πνίγηκα με το νερό και άρχισα να βήχω διότι μου κάθισε στο λαιμό. Αμέσως μετά με έπιασε το πλευρό. Δεν έλεγε να φύγει με τίποτα ο πόνος. Απ' ότι μου είπαν, με το βήχα μάλλον πιάστηκε το διάφραγμα.
Αυτό ήταν! Να πηγαίνεις καλά, να είσαι μια χαρά και να ακινητοποιηθείς
στα καλά καθούμενα! Και να σου τύχει και σε μαραθώνιο.....









-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
rowergr Posted - 18/09/2013 : 01:27:13
Άστα να πάνε Αλεξάνδρα! Στο 10ο χλμ του Μεγαλέκου με έπιασε....φαντάσου πόσο εφιαλτικά ήταν τα υπόλοιπα 32

Ρε παιδιά γτ με μπερδεύετε; Αφού γράφω "Πάνος" στην υπογραφή μου

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
ALEXANDRA Posted - 17/09/2013 : 23:43:27


Και εχουμε και τον rower (κοπηκατη) και μπεεδευομαστε ακομη περισσοτερο. Καθε φορα νομιζω οτι ο rower ειναι ο Στρατος.

Rowergr, ειναι θεμα παντως.
Εμενα ακομη με ποναει. Περπαταω κ με ποναει.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
stratos_al Posted - 17/09/2013 : 18:00:25
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Όχι, δε μπορεί να κάνει τίποτα: το "stratus" διαφοροποιείται αρκετά από το "stratos_al". Άσε που του stratos_al είναι το όνομά του. Εσύ που πας Χρήστο να εμποδίσεις τον Στράτο να χρησιμοποιεί το όνομά του;;;;


Εντάξει Άλεξ.... θα με έχεις μάρτυρα είπαμε... μην κλείσουμε και τον Stratus φυλακή....











Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
rowergr Posted - 17/09/2013 : 16:45:22
Έχω πολύ συχνά ανάλογο πρόβλημα μόνο που το δικό μου οφείλεται περισσότερο σε ανατομικό θέμα παρά σε θέματα ανάσας-διαφραγματικά.Έχω σκαφοειδές στέρνο-μια μικρή γούβα δηλαδή στο θώρακα μου-κι επειδή η δυσμορφία είναι μη-συμμετρική, πιέζει ο θώρακας από τη μία πλευρά τον άνω πλάγιο κοιλιακό και δεν ξέρω εγώ ποιον άλλο μυ ή μυς ή αν υπάρχει πίεση και εσωτερικά.Γι αυτό μπορώ και διακρίνω έναν "σφάχτη" από έναν μυϊκό πόνο στην ίδια περιοχή.
Να προτείνω σωστές και σταθερές ανάσες,για πρόληψη και αν το πάθεις να κατεβάσεις το ρυθμό σου και να κάνεις βαθιές εκπνοές/αναπνοές.
Στην περίπτωση μου κάνω το σταυρό μου

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Gypaetos Posted - 17/09/2013 : 15:04:32
Αντερστούντ! Θα ανασύρω το τόπικ με τα nicknames, ήταν πολύ ενδιαφέρον!
stratus Posted - 17/09/2013 : 14:49:59
quote:
Originally posted by Gypaetos

Μπλέξαμε τους Στράτους! Και καλά αυτός που τον λένε έτσι, ο άλλος γιατί δεν χρησιμοποιεί το όνομά του και μας μπερδεύει; Εγώ ποιον είχα γνωρίσει στο pasta party το Μάρτιο (με το "μετεωρολογικό σταθμό" Αμαρουσίου);

@stratus: σήμερα δεν απαντώ, απέχω από τα καθήκοντά μου! Μήνυση από την Πέμπτη!


Μουα γνωρισες.stratus ειναι ονομασια νεφους,εξ ου και το nick

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Gypaetos Posted - 17/09/2013 : 14:45:57
Μπλέξαμε τους Στράτους! Και καλά αυτός που τον λένε έτσι, ο άλλος γιατί δεν χρησιμοποιεί το όνομά του και μας μπερδεύει; Εγώ ποιον είχα γνωρίσει στο pasta party το Μάρτιο (με το "μετεωρολογικό σταθμό" Αμαρουσίου);

@stratus: σήμερα δεν απαντώ, απέχω από τα καθήκοντά μου! Μήνυση από την Πέμπτη!
Deorum Posted - 17/09/2013 : 11:14:20
Ε μα και εσύ, δεν κατοχύρωσες στο υπουργείο εμπορίου το εμπορικό σου σήμα!
Μέγιστη παράληψης
ALEXANDRA Posted - 17/09/2013 : 10:14:52
Όχι, δε μπορεί να κάνει τίποτα: το "stratus" διαφοροποιείται αρκετά από το "stratos_al". Άσε που του stratos_al είναι το όνομά του. Εσύ που πας Χρήστο να εμποδίσεις τον Στράτο να χρησιμοποιεί το όνομά του;;;;








-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Deorum Posted - 17/09/2013 : 09:02:23
Φυσικά να του πάρεις και αυτού τα σώβρακα! (αρκεί να είσαι εσύ ο πιο παλιός!)
stratus Posted - 17/09/2013 : 08:39:12
quote:
Originally posted by Gypaetos

Μερσί Αλεξάνδρα! Δηλώνω παρών και σε αναλαμβάνω, αν και λόγω της αποχής αύριο και μεθαύριο κωλύομαι! Σε αναμένω στις 29 στο Σχοινιά για να συντρέξουμε και... συγκολυμπήσουμε, μέχρι βέβαια να πατήσεις γκάζι και να σε χάσω κι εγώ απ'το οπτικό πεδίο όπως ο Στράτους!


Αλλος ειναι ο stratus και αλλος ο stratos_al.Αληθεια μπορω να μηνυσω τον stratos_al γιατι το nick του μοιαζει με το δικο μου;

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Gypaetos Posted - 16/09/2013 : 21:58:51
Μερσί Αλεξάνδρα! Δηλώνω παρών και σε αναλαμβάνω, αν και λόγω της αποχής αύριο και μεθαύριο κωλύομαι! Σε αναμένω στις 29 στο Σχοινιά για να συντρέξουμε και... συγκολυμπήσουμε, μέχρι βέβαια να πατήσεις γκάζι και να σε χάσω κι εγώ απ'το οπτικό πεδίο όπως ο Στράτους!
ALEXANDRA Posted - 16/09/2013 : 21:51:01
Χο χο χο! Έχω και μάρτυρα! Ποιος με πιάνει!

Lοιπόν, αυτό το έχω: ξαφνικά,. χωρίς να τo καταλαβαίνω, ανεβάζω ταχύτητα. Σαν τον Κενtέρη ένα πράγμα....ουπς, άσε τον αυτόν, ήταν ντοπέ. Σαν τον Bolt, βρε παιδί μου.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
stratos_al Posted - 16/09/2013 : 21:25:50
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by stratos_al

Μάλλον σε καλό μου βγήκαν οι "ψευτικες" αναφορές καθότι πήγαινα με την Αλεξάνδρα για καμιά 10αριά χλμ και όταν αποφάσισε να ανοίξει ρυθμό την πρόλαβα παρακάτω....
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΩΣΑΤΕ και έχω να λέω ότι ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΣΕ ΑΓΩΝΑ......

Έκανα πως ήθελα να τη βοήθησω κιόλας και κοντοστάθηκα αλλά μόλις μου είπε "φύγε ... δεν αξίζει..." ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑ.....



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.






Σιγα κ τον μεγαλο δρομεα που περασες!
Ποσο εκανες τελικως; Εγω 2:44 στο 2::8 που εκανα περσυ ημουν στα 28,600....




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Τωρα διαβασα στο αλλο νημα οτι εκανες 2:42. Μπραβο πολυ καλα!



Δηλαδή έκανα τόσο κόπο για 2 μόνο λεπτά διαφορά???


Η αλήθεια είναι ότι σε λυπήθηκα εκείνη την ώρα... ήταν αμαρτία γιατί όταν αποφάσισες να ανοίξεις ρυθμό και να με εγκαταλείψεις εκεί στις ερημιές (κλαψ κλαψ ) πραγματικά πέταγες... έτσι απλά ανέβασες ρυθμό και χάθηκες από την οπτική επαφή...
Ευχαριστώ για κάθε συμβουλή που μου έδωσες όσο συντρέξαμε και μακάρι να έπιαναν τα "ψεύτικα" κόλπα που γράφονται....
Στη δίκη θα έρθω μάρτυρας.....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
ALEXANDRA Posted - 16/09/2013 : 21:05:40
@stratus:τον λένε Gypaetos!

@Rigelian:ο πόνος ο δικός σου φαίνεται ήταν μικρού παιδιού. Εμένα ακόμη με πονάει...




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000