Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Είναι όλα ψέμματα! Μήνυση!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/09/2013 :  16:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΟΝΕΣΕΙ ΤΟ ΠΛΕΥΡΟ, ΕΚΠΝΈΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΤΆΜΕ ΤΟ ΠΌΔΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ;;;;
Ο Sakakinen; Ο Echetlos; Ποιος έβαλε τα άρθρα; O Skakinen! Και του Echetlos του άρεσε.
ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟ ΨΕΜΜΑ!

Με έπιασε στο 15οχλμ σήμερα στα Γιάννενα και όσο και να ξεφυσούσα και να πάταγα με το πόδι της άλλης πλευράς, μάλλον γέλιο προκαλούσα στους γύρω μου. Μέχρι τον τερματισμό δεν μου πέρασε. Έτοιμη ημουν να γράψω εκείνη την ώρα στο φόρουμ. Έτσι κι αλλιώς χτύπησα 7άρια/χλμ...

Μήνυση στους παραπάνω λοιπόν (στην Ελλάδα, δεν είναι να κάνεις καλό, βρίσκεις και τον μπελά σου ). Και σε αυτόν που έγραψε το άρθρο!


Στο 15ο πνίγηκα με το νερό και άρχισα να βήχω διότι μου κάθισε στο λαιμό. Αμέσως μετά με έπιασε το πλευρό. Δεν έλεγε να φύγει με τίποτα ο πόνος. Απ' ότι μου είπαν, με το βήχα μάλλον πιάστηκε το διάφραγμα.
Αυτό ήταν! Να πηγαίνεις καλά, να είσαι μια χαρά και να ακινητοποιηθείς
στα καλά καθούμενα! Και να σου τύχει και σε μαραθώνιο.....









-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  16:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάρτους και τα σώβρακα τους αλήτες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  17:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρόσεχε γιατί θα φας και μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  18:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαστε δικομανής λαός τελικά...


------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  20:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλα να παθεις που ακους αυτους και οχι εμενα. Αφου προτιμας τη θεωρια απο την πραξη καλα να παθεις! (αιωνιοι δικηγοροι, των θεωρητικων). Εγω ειχα γραψει τι δουλευει σε μενα, 2-3 φορες συνεχομενες να το κανω δουλευει παντα, εβαλα και το αρθρο και ολα. Νεξτ ταιμ να μ ακους!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  22:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Elda: χμμ, είχες γράψει κι εσύ; Δεν το θυμάμαι. Δεν έκανες καλό marketing φαίνεται.

@Skakinen: τώρα που έχει αυξηθεί το παράβολο για μήνυση, θα πάψουμε να είμαστε δικομανείς.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rory
Senior Forum-Runner

Greece


618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  22:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

@Elda: χμμ, είχες γράψει κι εσύ; Δεν το θυμάμαι. Δεν έκανες καλό marketing φαίνεται.

@Skakinen: τώρα που έχει αυξηθεί το παράβολο για μήνυση, θα πάψουμε να είμαστε δικομανείς.


-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Ε ναι λοιπόν!!!! Είχα γράψει κι εγώ
Αδικα συκοφαντείς τον κόσμο όμως. Το λέει και το "Runners World δίκαιο"
http://www.runnersworld.com/running-tips/four-ways-stop-dreaded-side-stitch?page=single

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  22:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρείτε μια λύση μην έχουμε δράματα... Ίωση πρέπει να είναι!
Πάλι με έπιασε και μάλιστα έντονα.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  22:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο, πότε σε έπιασε; Βραδυάτικα τρέχεις;




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  22:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Rory, μέσα κι εσύ.

Δεν ξέρω τι λέει το runnerswold δίκαιο(!) αλλά εγώ το κατέρριψα. Το μόνο που κατάφερα είναι να γίνομαι αστεία στους γύρω μου.
Μα να με πάει έτσι 15χλμ;;;


Αυτό να σου τύχει στον μαραθώνιο, σε διέλυσε.
(αλλά αν δεν σου τύχει αυτό, θα σου τύχει ίσως, κάτι άλλο. Ότι και να σου συμβεί στον μαραθώνιο είναι σπάσιμο. Προετοιμάζεσαι τόσο καιρό και στο τέλος μπορεί να ακινητοποιηθείς).






-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  22:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μ' έχει πιάσει αρκετές φορές τους τελευταίους μήνες. Προχθές στον Μαραθώνα αναγκάστηκα να σταματήσω 2-3 φορές για να εισπνεύσω - εκπνεύσω βαθειά και να καλμάρει κάπως.
Και σήμερα που κουράστηκα, με ψιλοέπιασε.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  23:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ίσως να έχει να κάνει και με το πόση ώρα πριν το τρέξιμο τρώμε. Αυτό διαβάζω τώρα. Αν κι εγώ δεν έχω αλλάξει τίποτα από αυτό που κάνω τόσα χρόνια....Ε, κάτι βατόμουρα που μάζεψα με τα χεράκια μου έφαγα χθες το απόγευμα...Και να σου πω το σκέφτηκα "λες να έχει κανά side effect" και σταμάτησα να τρώω. Τρέχα γύρευε τι είναι.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2013 :  23:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον σε καλό μου βγήκαν οι "ψευτικες" αναφορές καθότι πήγαινα με την Αλεξάνδρα για καμιά 10αριά χλμ και όταν αποφάσισε να ανοίξει ρυθμό την πρόλαβα παρακάτω....
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΩΣΑΤΕ και έχω να λέω ότι ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΣΕ ΑΓΩΝΑ......

Έκανα πως ήθελα να τη βοήθησω κιόλας και κοντοστάθηκα αλλά μόλις μου είπε "φύγε ... δεν αξίζει..." ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑ.....



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2013 :  02:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα όποτε με πιάνει κάνω βαθιές εκπνοές χωρίς να σταματήσω (και εισπνοές εννοείται αλλά όχι τόσο βαθιές), σα να προσπαθείς να βγάλεις τον αέρα που έχεις μέσα σου σε συνδυασμό με νερό. Προσπάθησα να κάνω και αυτό που λέτε με τα βήματα και έπιανε, αλλά το θυμόμουν ανάποδα. Δηλαδή εκπνοή, ίδιο πόδι, ίδια πλευρά και πάλι έπιανε :) Άρα μάλλον δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο με ποιο πόδι πατάς.
Θυμάμαι ότι κάτι παρόμοιο με αυτό με τις αναπνοές μας μάθαιναν από μικρούς στο ποδόσφαιρο και έκανε καλό. Δηλαδή στο τέλος κάποιων σπριντ παίρναμε βαθιές εισπνοές σηκώνοντας ταυτόχρονα και τα δύο χέρια και εκπνέαμε κατεβάζοντας τα χέρια και σκύβοντας προς τα μπροστά
ΥΓ (για να αποφύγουμε τις μηνύσεις): Δεν σας εγγυώμαι ότι αυτή η μέθοδος θα έχει αποτέλεσμα σε όλους. Ο καθένας τη χρησιμοποιεί με δική του ευθύνη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2013 :  08:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratos_al

Μάλλον σε καλό μου βγήκαν οι "ψευτικες" αναφορές καθότι πήγαινα με την Αλεξάνδρα για καμιά 10αριά χλμ και όταν αποφάσισε να ανοίξει ρυθμό την πρόλαβα παρακάτω....
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΩΣΑΤΕ και έχω να λέω ότι ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΣΕ ΑΓΩΝΑ......

Έκανα πως ήθελα να τη βοήθησω κιόλας και κοντοστάθηκα αλλά μόλις μου είπε "φύγε ... δεν αξίζει..." ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑ.....



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.






Σιγα κ τον μεγαλο δρομεα που περασες!
Ποσο εκανες τελικως; Εγω 2:44 στο 2::8 που εκανα περσυ ημουν στα 28,600....




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2013 :  08:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

ΥΓ (για να αποφύγουμε τις μηνύσεις): Δεν σας εγγυώμαι ότι αυτή η μέθοδος θα έχει αποτέλεσμα σε όλους. Ο καθένας τη χρησιμοποιεί με δική του ευθύνη


Εισαι σωστος!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000