Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Πεύκη: Μικρό στάδιο με καλό ταρτάν

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
thrax Δημοσιευτηκε - 12/08/2007 : 19:13:01
Πεύκη (Μαγκουφάνα) πλατεία Δημοκρατίας, πολύ κοντά στη Λεωφόρο Ειρήνης. Ο γύρος είναι στην εξωτερική του 380 μ. με 4 μόνο διαδρομές. Καλό καινούριο ταρτάν. Τα βραδάκια έχει λίγο κόσμο παραπάνω με πολλούς που βαδίζουν. Προσοχή θέλουν και οι πιτσιρικάδες που προπονούνται στο ποδόσφαιρο και κατά καιρούς κυνηγάνε την μπάλλα στους διαδρόμους, ή σημαδεύουν τους δρομείς (κατά λάθος πιστεύω). Μειονέκτημα: είναι κλειστό τα ΣΚ!
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
runsakis Posted - 25/10/2012 : 12:00:19
quote:
Originally posted by Yianvla

... εγώ πάντως μια χαρά τις είδα τις επισκευές όταν τελειώσανε ... την Παρασκευή 19/10 τουλάχιστον που έτρεξα τελευταία φορά! @ (μειώνεται και ο πολύς κόσμος σιγά σιγά) ;-)



Ναι, έχεις δίκιο. Τωρα που το τελειωσαν ειναι μια χαρά.
Επίσης η δροσούλα και η βροχούλα εκλεισε την σεζόν στους περιπατητές των κουλουάρς και είναι πολύ πιο ανετα για τρέξιμο.



Run Forest ...
Yianvla Posted - 22/10/2012 : 23:14:32
... εγώ πάντως μια χαρά τις είδα τις επισκευές όταν τελειώσανε ... την Παρασκευή 19/10 τουλάχιστον που έτρεξα τελευταία φορά! @ (μειώνεται και ο πολύς κόσμος σιγά σιγά) ;-)
runsakis Posted - 19/10/2012 : 15:48:32
Αυτο με τις επισκευές και τα διαφορα εμπόδια για να μην πατήσουμε τα φρέσκα έχει πολύ πλάκα!

Βαλ'τε ρε παιδιά και μια λιμνούλα να το κανουμε στιπλ!
runsakis Posted - 17/10/2012 : 21:29:12
quote:
Originally posted by asgourak

Προφανώς την περίφραξη την έβαλαν κατόπιν εορτής. Σάκη είσαι αυτός που γνωριστήκαμε-συντρέξαμε την Δευτέρα?

Time to get faster



Μάλλον όχι μιας και έτρεχα μόνος μου!
asgourak Posted - 17/10/2012 : 14:51:27
Προφανώς την περίφραξη την έβαλαν κατόπιν εορτής. Σάκη είσαι αυτός που γνωριστήκαμε-συντρέξαμε την Δευτέρα?

Time to get faster
runsakis Posted - 17/10/2012 : 12:41:25
Χθες έγινε μια προσπαθεια να κλείσουν κάποιες τρύπες και φουσκώματα στο ταρταν του σταδίου της Πευκης. Δυστυχώς υπάρχουν κι άλλα σημεία έτοιμα να σκάσουν και δυστυχέστερα κάποιοι ασυνείδητοι ή απρόσεκτοι είχαν πατήσει μέσα στο φρέσκο ταρταν με αποτελεσμα να το αλλοιώσουν.
.... καλυτερα καλοπατημένη άμμο με πολύ ψιλό γαρμπίλι παρα ταρταν αμα δεν μπορεί να συντηρηθεί σωστά ...

Run Forest ...
Slay Posted - 15/09/2012 : 16:59:08
Οντως ειναι 380 μετρα στην εξωτερικη αλλα μονο αν τρεχεις " μονος" σου...αν εχεις τους παπαδες που κανουν ψυχαναληση περπατοντας μπορει να φτασει και τα 500 μετρα....απο το σλαλομ που κανεις για να τους ενοχλεις....
Παρολα αυτα ειναι ακομα σε καλουτσικη κατασταση,κανω 2 με 3 τρεξιματα την εβδομαδα.
zoro Posted - 01/09/2012 : 01:54:10
Πάντως είναι η χειρότερη περίοδος τώρα για ταρτάν στα στάδια, εως την ..παρέλαση. Σκυλιά (ποδοσφαιριστές), γατιά, κανένας δεν βλέπει. Το κακο είναι οτι κάποιες γρήγορες προπονήσεις λόγω κμα πρέπει να γίνουν το επόμενο διάστημα..
Marmite Posted - 31/08/2012 : 17:57:27
Χτες στο γήπεδο της Καλλιθέας έπεσε πάνω μου μία ηλίθια από ομάδα μπάσκετ που έκαναν προπόνηση. Ήμουν έτοιμη να αρχίσω τα καντήλια αλλά:
1. φοβήθηκα την προπονήτριά τους που ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ (όχι σε ύψος)
και
2. Μου ζήτησε συγνώμη που βγήκε με την όπισθεν στο ταρτάν.


http://5tinimera.wordpress.com/
echetlos Posted - 31/08/2012 : 17:40:32
quote:
Originally posted by stratus
Οι ποδοσφαιριστες ηταν ακομη χειροτεροι απο τους περιπατητες,οταν το γηπεδο δεν εκλεινε για τις προπονησεις τους.Σε εβλεπαν να τρεχεις και καθοντουσαν μεσα στη μεση και συζητουσαν.



Και τέτοιον έχω αρπάξει στο τροκαντερό!


"My sport is your sport's punishment"
stratus Posted - 31/08/2012 : 16:04:02
quote:
Originally posted by runsakis

Πηγα προς το σταδιο της Πευκης χθες το απόγευμα κατα τις 20:00 και ειδα από μακρυα ότι δεν αφηναν κόσμο μέσα. Καποια ομαδα εκανε προπονηση, τα κουλουαρς αδεια και όλο το παπουδο-πιτσιρικομάνι στον προαύλιο χώρο του σταδίου να κάνουν σαματά. Δεν πήγα καν κοντα να δω τι γίνεται, ξενερωσα, εστριψα προς Κηφισιά και ετρεξα on-road. Ξερει κανείς τι παίζει?


6-8 ειναι κλειστο καθε απογευμα επειδη προπονουνται οι νεοι Πελε.Προφανως δεν ειχαν τελειωσει την προπονηση ακομη.Οι ποδοσφαιριστες ηταν ακομη χειροτεροι απο τους περιπατητες,οταν το γηπεδο δεν εκλεινε για τις προπονησεις τους.Σε εβλεπαν να τρεχεις και καθοντουσαν μεσα στη μεση και συζητουσαν.Για τους λογους αυτους επαψα να το χρησιμοποιω συχνα.Μπαινω μεσα οταν εχω μεγαλο long run, για να καλυψω καποια χλμ και να μην απομακρυνομαι παρα πολυ απο το σπιτι μου.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
runsakis Posted - 31/08/2012 : 13:34:49
Πηγα προς το σταδιο της Πευκης χθες το απόγευμα κατα τις 20:00 και ειδα από μακρυα ότι δεν αφηναν κόσμο μέσα. Καποια ομαδα εκανε προπονηση, τα κουλουαρς αδεια και όλο το παπουδο-πιτσιρικομάνι στον προαύλιο χώρο του σταδίου να κάνουν σαματά. Δεν πήγα καν κοντα να δω τι γίνεται, ξενερωσα, εστριψα προς Κηφισιά και ετρεξα on-road. Ξερει κανείς τι παίζει?
stratus Posted - 30/08/2012 : 20:33:05
quote:
Originally posted by kostasC

Είμαι στα 300μ απο το γήπεδο. Το χρησιμοποιώ τους τελευταίους μήνες συστηματικά (3-4 φορές την εβδομάδα).
Πρωινές ώρες απο τις 08:00-09:00 είναι πολύ καλά.
Κατά τις 20:00 έχει πολύ περισσότερο κόσμο, αλλά η τοποθεσία είναι τόσο καλή που νομίζω οτι αξίζει
παρόλα τα προβλήματα του (σχισμένο ταρτάν σε δυο σημεία). Ακόμα και τις μέρες με πολύ ζέστη
εκεί κάνει ένα ωραίο αεράκι που σε κρατάει ζωντανό.


You better run...run


Θα σε εχω πετυχει καποια στιγμη Ειδικα Μαιο και Ιουνιο ετρεχα κατα τις 8.30
ΥΓ Προτεινω να αλλαξει ο τιτλος του θεματος σε "Πευκη:Μικρο σταδιο με με πολλους ηλιθιους"

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
kostasC Posted - 20/08/2012 : 11:11:42
Είμαι στα 300μ απο το γήπεδο. Το χρησιμοποιώ τους τελευταίους μήνες συστηματικά (3-4 φορές την εβδομάδα).
Πρωινές ώρες απο τις 08:00-09:00 είναι πολύ καλά.
Κατά τις 20:00 έχει πολύ περισσότερο κόσμο, αλλά η τοποθεσία είναι τόσο καλή που νομίζω οτι αξίζει
παρόλα τα προβλήματα του (σχισμένο ταρτάν σε δυο σημεία). Ακόμα και τις μέρες με πολύ ζέστη
εκεί κάνει ένα ωραίο αεράκι που σε κρατάει ζωντανό.


You better run...run
ANGEL1 Posted - 21/06/2012 : 16:32:32
quote:
Originally posted by Deorum

Και κάτι ακόμα.
Δεν έχω ακόμα καταλάβει... αυτούς που ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ!
ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ σκέτο, όχι τρεχουν έστω 1λεπτό κ περπατάνε 5λεπτα.
Όχι περπατάνε σβέλτα.
Όχι περπατάνε και κουνάνε τα χεράκια τους σαν να ψευτοτρέχουν. Και ας μην τα καταφέρνουν.

Σκέτο περπατάνε. Απλό περπάτημα. Αργό περπάτημα. Όπως πάς για καφέ ένα πράγμα. Η για ψώνια. Πάλι καλά που δεν σταματάνε να χαζεύουν κιολας.
Κατεβαίνουν μισή ώρα, βόλτούλα δλδ, αλλά το κάνουν σε γήπεδα ή σε διαδρόμους γυμναστηρίων!
Δεν μιλάω για τίποτα υπερβαρους ή πολυ ηλικιωμένους που λές... οκ καλό είναι και αυτό. Μιλάω για νορμάλ άτομα.
Νομίζουν ότι κάτι καταφέρνουν? Ή απλά το κάνουν για να μην νιώθουν τύψεις, κ κάνουν μια τρύπα στο νερό?




Τα ίδια τραβάω και στην Καλλιθέα. Τους εξηγείς ότι μπορεί να τραυατιστούμε, αλλά αυτοί τίποτα.
Έχουμε σε μικρή απόσταση του Φιλοπάππου και την Διον. Αεροπαγήτου που μπορεί κάποιος να κάνει το καλύτερο περπάτημα. Τι κόλλημα είναι αυτό με τα στάδια δεν μπορώ να καταλάβω.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000