Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 προταση πρωτεινης

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
NTT Δημοσιευτηκε - 28/03/2014 : 00:15:50
καλησπερα εχω σκοπο να πεσω σε κιλα και λιπος και να κανω μυς , μου αρεσει το τρεξιμο και το μονοζυγο οπου και κανω αλλα τα βαρη τα οποια κανω στο σπιτι με βαρακια δεν μου αρεσουν και τοσο , Σκεφτηκα να παρω μια πρωτεινη να πινω μετα το τρεξιμο για χτισιμο μυων ! εχετε καποια να προτεινεται ? η μηπως δεν ενδεικνεται η πρωτεινη για μετα το τρεξιμο
?? ειμαι 34 ετων 88 κιλα 1 80 υψος με κοιλιτσα την οποια θελω να ριξω....
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Mastrolefteris Posted - 26/11/2014 : 06:34:01
Οι δρομείς δεν έχουμε ανάγκη επιπλέον πρωτεΐνης. Ούτε καν οι επαγγελματίες.
Ας διαβάσουμε λιγάκι...

www.MountainRunning.gr

MountainRunner
UnHaCkAbLe Posted - 25/11/2014 : 20:40:02
2.80 έχει το μισό κιλό τα φυστίκια και θέλει 5 λεπτά στο μπλέντερ για καλύτερο φυστικοβούτυρο (και χωρίς ζάχαρες και υδρογονωμένα λιπαρά). Παίζει να είναι το πιο εύκολο πράγμα που μπορεί να φτιάξει κάποιος στην κουζίνα του (μετά το βραστό αυγό )
Paraskeuas Posted - 25/11/2014 : 13:26:54
για την ακριβεια 4.52 τα 350γραμ


"it's to not be shinobu, it's not ok to relinquish the pursuit of shinobuness"
-Lao Tsi (chinese philosaupher)
UnHaCkAbLe Posted - 24/11/2014 : 22:53:52
quote:
Originally posted by Paraskeuas

οτι αφορα το sport collagen neocell, εαν δεν ξερεις τι κανεις, δηλαδη αν δεν το εχεις "σπουδασει" το θεμα (επισημα η ανεπισημα) θα σου προτεινα να εισαι προσεκτικος αν τελικα το αγορασεις.
30γραμ per serving ειναι μαλλον πολλα αν σκεφτεις οτι θα "πρωτεινωνεσαι" και απο το καθημερινο φαγητο.
προετοιμασου για σκληρα κοπρανα και ενδεχομενη δυσκοιλιοτητα σε μακροχρονια χρηση και ειδικα αν υπερβαλεις στην δοσολογια.

εχω να αντιπροτεινω φυστικοβουτυρο, 4 ευρω περιπου τα 300 γραμ. = 60γραμ προτεινες το βαζακι.
ειναι μια ελαφρως οικονομικοτερη λυση απο τα 87 ευρω του neocell αλλα το κυριο πλενονεκτημα της πραγματικης τροφης εναντι των σκευασματων ειναι οτι δεν θα επιβαρυνουν οργανα, σπληνα κτλ.
you decide



4 ευρώ τα 300 γραμμάρια ?!? Χρυσάφι αγοράζεις?
UnHaCkAbLe Posted - 24/11/2014 : 22:52:13
quote:
Originally posted by Hristoforos

Καλησπέρα σας, μήπως έχει κανείς ιδέα για αυτό το συμπλήρωμα:
http://www.superfoods.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD/%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%BC%CF%85%CF%8A%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1

Γενικά δν τν ξέρω τη μάρκα αλλά είναι (μάλλον) θυγατρική της superfoods της οποίας έπαιρνα το ιπποφαές και ήμουνα πολύ ικανοποιημένος.
Στο σκρουτζ την έχει πολύ φτηνά και λέω να την δοκιμάσω.



Μην πετάς τα λεφτά σου ανθρωπέ μου ...

http://www.iherb.com/Solgar-L-Glutamic-Acid-500-mg-100-Tablets/48583

3πλάσια ποσότητα, μάρκα "Mercedes των συμπληρωμάτων", ευρώ 9.9 (η τιμή που βλέπεις + 4 δολάρια μεταφορικά). Αν δεν έχεις πρόβλημα να περιμένεις σχεδόν 2 εβδομάδες, δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να αγοράσεις κάτι υποδεέστερο στην 3πλάσια τιμή από εδώ ...
Paraskeuas Posted - 23/11/2014 : 18:35:22
οτι αφορα το sport collagen neocell, εαν δεν ξερεις τι κανεις, δηλαδη αν δεν το εχεις "σπουδασει" το θεμα (επισημα η ανεπισημα) θα σου προτεινα να εισαι προσεκτικος αν τελικα το αγορασεις.
30γραμ per serving ειναι μαλλον πολλα αν σκεφτεις οτι θα "πρωτεινωνεσαι" και απο το καθημερινο φαγητο.
προετοιμασου για σκληρα κοπρανα και ενδεχομενη δυσκοιλιοτητα σε μακροχρονια χρηση και ειδικα αν υπερβαλεις στην δοσολογια.

εχω να αντιπροτεινω φυστικοβουτυρο, 4 ευρω περιπου τα 300 γραμ. = 60γραμ προτεινες το βαζακι.
ειναι μια ελαφρως οικονομικοτερη λυση απο τα 87 ευρω του neocell αλλα το κυριο πλενονεκτημα της πραγματικης τροφης εναντι των σκευασματων ειναι οτι δεν θα επιβαρυνουν οργανα, σπληνα κτλ.
you decide
Hristoforos Posted - 14/11/2014 : 14:39:40
Καλησπέρα σας, μήπως έχει κανείς ιδέα για αυτό το συμπλήρωμα:
http://www.superfoods.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD/%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%BC%CF%85%CF%8A%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1

Γενικά δν τν ξέρω τη μάρκα αλλά είναι (μάλλον) θυγατρική της superfoods της οποίας έπαιρνα το ιπποφαές και ήμουνα πολύ ικανοποιημένος.
Στο σκρουτζ την έχει πολύ φτηνά και λέω να την δοκιμάσω.
JINO Posted - 04/11/2014 : 12:43:52
Έχει κανείς άποψη για την παρακάτω πρωτεϊνη?
http://www.bioin.gr/el/products-659/bioin-neocell-%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%BF-super-sport-%CF%83%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%82-1350-gr.htm
Spartiatis Posted - 02/10/2014 : 18:53:10
Το γνωστό σε όλους τους συν-δρομείς...Δημητρας Γαία Δεκελείας 56, Ν.Φιλαδέλφεια....ή στο site www.ospriathomas.gr Ευχαριστώ και καλά χιλιόμετρα!!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
stelios-panthiras Posted - 02/10/2014 : 13:40:22
quote:
Originally posted by Spartiatis

Καλημέρα και καλό μήνα, εδώ κι αρκετό καιρό παίρνω φυτική οργανική πρωτείνη κάνναβης κι ομολογώ πως είναι πολύ μεγάλη η διαφορά από τις χημικές. Στο μαγαζί έχω και πρωτείνες αρακά και ρυζιού κι αρκετοί προτιμούν αυτές τις 2, σε μελέτες γράφουν πως ο συνδυασμός και των 3 περιέχει όλα τα αμινοξέα που χρειάζεται ο οργανισμός.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΣΕ ΠΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕ

ΚΟΙΤΑ να αγαπας ολα τα ΖΩΑ
Spartiatis Posted - 01/10/2014 : 08:51:35
Καλημέρα και καλό μήνα, εδώ κι αρκετό καιρό παίρνω φυτική οργανική πρωτείνη κάνναβης κι ομολογώ πως είναι πολύ μεγάλη η διαφορά από τις χημικές. Στο μαγαζί έχω και πρωτείνες αρακά και ρυζιού κι αρκετοί προτιμούν αυτές τις 2, σε μελέτες γράφουν πως ο συνδυασμός και των 3 περιέχει όλα τα αμινοξέα που χρειάζεται ο οργανισμός.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
stelios-panthiras Posted - 01/10/2014 : 00:01:49
υπαρχουν στο εμποριο πρωτεινες φυτικης προελευσεις οπως πρωτεινηβ αρακα δοκιμαστε ειναι καλες1!!

ΚΟΙΤΑ να αγαπας ολα τα ΖΩΑ
gligoros Posted - 30/09/2014 : 04:23:56
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=587401

Εκτός απο την παραπάνω εφημερίδα, γίνονται αναφορές στο συγκεκριμένο θέμα σε πάρα πολλά έντυπα... Για τον λόγο αυτό χάνονται απίστευτοι πληθυσμοί μελισσών παγκοσμίως, με πρώτες τις Η.Π.Α. Οδεύει προς αφανισμό η μέλισσα ????????


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
UnHaCkAbLe Posted - 22/05/2014 : 17:08:04
Πάντως όσον αφορά την πρωτείνη, εγώ την ξανάρχισα (έπαιρνα πέρυσι το καλοκαίρι) και από περιέργεια για να δω αν θα έφτιαχναν οι τετρακέφαλοι οι οποίοι εδώ και ένα μήνα περίπου ήταν συνεχώς πιασμένοι και κουρασμένοι. Μετά από 3 προπονήσεις (και ένα scoop μετά από κάθε προπόνηση) είναι πλέον λες και άλλαξα πόδια
ANGEL1 Posted - 11/04/2014 : 08:07:40
quote:
Originally posted by NTT

ποσο εχει το κιλο περπου ??? γιατι πριν το φαι εαν θελεις να χασεις βαρος ? τι σου κανει ?



Ένα βάζο κανονικού μεγέθους € 10.
Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω να σου απαντήσω.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000