Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορά παπουτσιού trail

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
akira Δημοσιευτηκε - 05/05/2014 : 19:04:31
Θα ήθελα γνωμες για αγορά παουτσιού trail

Τα λεμε στο τερματισμο
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
dtziouvaras Posted - 31/07/2014 : 13:26:31
quote:
τελικά κατέληξα στα la sportiva ultra raptor

εντυπώσεις?

αν καποιος θελει ενα ζευγαρι και για προπονησεις και για αγώνες <= 40 κμ, τι θα προτεινατε τελικα?
akira Posted - 26/05/2014 : 18:46:20
ευχαριστώ για τις συμβουλές. τελικά κατέληξα στα la sportiva ultra raptor, δεν το έχω τρέξει ακόμα μιας και θέλω να ανοίξει λίγο φορώντας τα μερικές ημέρες αλλά είναι αρκετά άνετα

Τα λεμε στο τερματισμο
Orestis Posted - 26/05/2014 : 17:10:55
Κοιτούσα και εγώ για τα Salomon speedcross 3 που μου άρεσαν και άκουσα κ καλά λόγια, άλλα είδα ότι είναι για Overpronator και εγώ θέλω για Underpronator με υψηλή ποδική καμάρα καμιά άλλη ιδέα ? γενικά δεν γράφουν όλοι για το είδος του παπουτσιού και στο http://www.runnersworld.com/shoe-finder/shoe-advisor δεν βγάζει τπτ για Trail shoes

koukou Posted - 10/05/2014 : 12:16:43
υπαρχουν και τα cabrakan 5, σε πολυ καλη τιμη στο ιντερνετ. ωραιο παπουτσι με πολυ καλα σχολια.
geopa Posted - 07/05/2014 : 16:20:48
Αν το θέλεις αποκλειστικά για αγώνες κοίταξε για La Sportiva – Bushido, North Face – Ultra Gide και Salomon – Speed cross περίπου στα ίδια χρήματα, αν τώρα μπορείς να ανέβεις σε θέμα χρημάτων S – LAB 6 Soft Ground.

Προπονητικά για να μην σου λιώσουν τα ανωτέρω Salomon – XT Wings 3, La Sportiva – Ultra Raptor και North Face – Ultra Gide
skiritis Posted - 07/05/2014 : 14:18:20
La Sportiva Raptor και La Sportiva Ultra Raptor.
echetlos Posted - 07/05/2014 : 00:25:10
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=10603

"My sport is your sport's punishment"
Lewvwtas Posted - 07/05/2014 : 00:21:16
quote:
Originally posted by ALEXANDROSG

Γνήσιο ή μπανάνα; Ακολούθησες τις συμβουλές αναγνώρισης γνησιότητας του Έχεθλου; Η μεγάλη πλάκα θα είναι οι "μπανάνες" salomon να αντέξουν στη Ζήρεια και να τα παίξουν τα γνήσια!!!
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.






Για πειτε πως καταλαβαινουμε αν ειναι μπανανα,εγω πηρα τα salomon speedcross 3 απο το spartoo.gr,μεχρι τωρα καλα παει το πραγμα και ειμαι ευχαριστημενος,ελπιζω να μην βγαλουν προβλημα.

Τω βίω μάχου...
A1200 Posted - 06/05/2014 : 23:03:56
Με την μικρή μου εμπειρία μου θα σου πω μακριά απο adidas kanadia,μεσα σε ενα μήνα που δεν ειχα κάνει ουτε 20 χλμ ,σε μια ζόρικη διαδρομή με βράχια και απότομες κλίσεις έχασε κομμάτια απο τα δόντια ,για πατημένο χώμα και απλούς δασικούς ειναι μια χαρα αλλα μεχρι εκεί.
NIKOS T. Posted - 06/05/2014 : 20:19:42
Aπό τη μικρή εμπειρία που έχω στο βουνό μπορώ να σου πω με σιγουριά πως ένα ζευγάρι παπούτσια δεν θα σε καλύψει ποτέ.
Για αγώνες μέχρι 50 χλμ θα αποφασίσεις με βάση το τερέν,δηλαδή ένα ζευγάρι με χειμερινό προφίλ και ένα ζευγάρι καλοκαιρινό.
Καλές οι τάπες και απαραίτητες το χειμώνα με τις λάσπες αλλά δεν χρειάζονται το καλοκαίρι σε στεγνό έδαφος,όπου μάλιστα καθιστούν το τρέξιμο σου προβληματικό.
Συνιστώ ανεπιφύλαχτα τα salomon sense mantra για καλοκαιρινά,είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.
Για χειμώνα όπου σε ενδιαφέρει κύρια η πρόσφυση-ασφάλεια κοίταξε κάποιο ζευγάρι με τάπες,όπως τα speedcross της salomon ή τα c lite της la sportiva.


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
spectactor Posted - 06/05/2014 : 15:56:31
Τσέκαρε και τα pearl izumi n2
τα έχω και είμαι πολύ ικανοποιημένος
ANASTASIOS Posted - 06/05/2014 : 12:31:13
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.





...το συγκεκριμένο παπούτσι δεν έχει Rock Plate στη σόλα του, ενώ η εξώσολα είναι σχετικά μαλακή με μεγάλα "καρφιά" για να προσφέρει καλά κρατήματα σε σαθρό έδαφος και λάσπη. Η μεσόσολα από την άλλη, είναι λεπτή στο μπροστινό μέρος (=10mm).

Τα αναφέρω όλα αυτά για να σου τονίσω ότι στη Ζήρεια θα δοκιμάσεις ΠΟΝΟ, ειδικά στο μπροστινό μέρος του πέλματος, λαμβάνοντας υπόψη το πετρώδες "σκληρό" έδαφος σε πολλά σημεία της διαδρομής και τα απότομα κατηφορικά κομμάτια! Στα κρατήματα πάντως δεν αναμένεται να έχεις κάποιο θέμα...το αντίθετο θα έλεγα!

Free your feet...free your senses!




Σε ευχαριστώ Μανώλη για τις πληροφορίες.Θα τις έχω υπόψιν μου

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

ALEXANDROSG Posted - 06/05/2014 : 12:18:20
Τρέχω με ΝΒ και Lasportiva. Τα πρώτα είχαν πάντα κάποια ευπάθεια στο πετρώδες έδαφος, παρά το rockstop που διέθεταν. Δεν έχω δοκιμάσει τα πολύ τελευταία της μοντέλα. Από τα Lasportiva κανένα πρόβλημα σε όλα τα εδάφη.
trexantiris Posted - 06/05/2014 : 12:03:57
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Εγώ πήρα προχθές τα Salomon speedcross.Eχω ακούσει πολλά και καλά λόγια και είπα να τα προτιμήσω.Εντυπώσεις μετά την ζήρεια....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.





...το συγκεκριμένο παπούτσι δεν έχει Rock Plate στη σόλα του, ενώ η εξώσολα είναι σχετικά μαλακή με μεγάλα "καρφιά" για να προσφέρει καλά κρατήματα σε σαθρό έδαφος και λάσπη. Η μεσόσολα από την άλλη, είναι λεπτή στο μπροστινό μέρος (=10mm).

Τα αναφέρω όλα αυτά για να σου τονίσω ότι στη Ζήρεια θα δοκιμάσεις ΠΟΝΟ, ειδικά στο μπροστινό μέρος του πέλματος, λαμβάνοντας υπόψη το πετρώδες "σκληρό" έδαφος σε πολλά σημεία της διαδρομής και τα απότομα κατηφορικά κομμάτια! Στα κρατήματα πάντως δεν αναμένεται να έχεις κάποιο θέμα...το αντίθετο θα έλεγα!

Free your feet...free your senses!
akira Posted - 06/05/2014 : 11:55:45
θα ηθελα να αποφυγω τα new balance μιας και εχω πολυ ασχημες εμπειριες σε trail παπουτσι

Τα λεμε στο τερματισμο

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000