Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 6ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου «Άρμα» Πάρνηθας 13/10/13

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Thgor Δημοσιευτηκε - 25/09/2013 : 01:05:16
Στις 13 Οκτωβρίου γίνεται ο ορεινός αγώνας στην Πάρνηθα, με δύο διαδρομές 10 και 17 χλμ.

Μετά από 1,5 σχεδόν χρόνο προπόνηση σε βουνό, λέω να κατέβω στον πρώτο μου ορεινό αγώνα. Οι πιο παλαίουρες σε αυτές τις διαδρομές, γράψτε αν θέλετε κάνα σχολιάκι για τον αγώνα αυτό, για να σχηματίσουμε μια εικόνα κ μεις που θα πάμε για πρώτη φορά.

Για περισσότερες πληροφορίες:

http://www.eposfilis.gr


Run! It's free!
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
kostask13 Posted - 30/08/2014 : 14:42:15
quote:
Originally posted by silves

http://connect.garmin.com/modern/activity/401478379

Είναι το ίδιο με του pateras , απλώς έχει και υψομετρική.



Ευχαριστώ πολύ!
silves Posted - 29/08/2014 : 18:14:37
http://connect.garmin.com/modern/activity/401478379

Είναι το ίδιο με του pateras , απλώς έχει και υψομετρική.
kostask13 Posted - 29/08/2014 : 16:31:37
Να ειστε καλα και οι δυο για την αμεση απαντηση σας!
pateras Posted - 29/08/2014 : 15:11:12

http://connect.garmin.com/modern/activity/389796716

vangel Posted - 29/08/2014 : 09:10:45
Δεν ξέρω πως να την ανεβάσω στο φόρουμ, ωστόσο αν χρησιμοποιείς endomondo την εχω κάνει export ως public route την οποία μπορείς να την φορτώσεις στο κινητό σου και να την ακολουθήσεις. Ο άλλος τρόπος ειναι να σου στείλω το gpx με mail.
kostask13 Posted - 28/08/2014 : 22:21:02
Αν έχεις κάποιος καταγεγραμμένη με gps την διαδρομή και μπορεί να την ανεβάσει στο φόρουμ, θα με διευκόλυνε πάρα πολύ!

Ευχαριστώ πολύ!
georgenikola Posted - 16/10/2013 : 15:50:51
Παιδιά, καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Σε αυτά τα πλαίσια σκεφτόμαι και γω. Όταν ο διοργανωτής σου δίνει τις επιλογές το βλέπεις και επιλέγεις τη διαδρομή σου όπως εσύ θέλεις.


ANASTASIOS Posted - 16/10/2013 : 14:34:49
quote:
Originally posted by georgenikola

quote:
Originally posted by parizianos

ωραιο το βιντεο ειδαι και την πλατη μου :) καλο



ομοίως

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ως φρέσκος στους αγώνες βουνού (1ος μου ήταν το ΑΡΜΑ). Συνηθίζεται να σηκώνουν οι αγωνιζόμενοι κορδέλα και να διαφοροποιούν, έστω και λίγο, την διαδρομή; Ήμουν πίσω από 2 άτομα που το έκαναν και με εξόργισε.




Εστω και για λίγο,για λίγα μέτρα,κανονικά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.Πρώτα απο όλα όσοι το κάνουν θεωρούν τον εαυτό τους ξύπνιο και τους υπόλοιπους τί?άς μήν πώ την λέξη γιατί είναι κακιά.Μετά,η διαδρομή είναι αυτή.Σε μένα εάν δεν μου αρέσει δέν θα την ξανατρέξω.Δέν θα το παίξω πονηρίδης.Ο καθένας βέβαια έχει τον τρόπο σκέψης του.....

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

pateras Posted - 16/10/2013 : 08:54:06
quote:
Originally posted by georgenikola

quote:
Originally posted by parizianos

ωραιο το βιντεο ειδαι και την πλατη μου :) καλο



ομοίως

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ως φρέσκος στους αγώνες βουνού (1ος μου ήταν το ΑΡΜΑ). Συνηθίζεται να σηκώνουν οι αγωνιζόμενοι κορδέλα και να διαφοροποιούν, έστω και λίγο, την διαδρομή; Ήμουν πίσω από 2 άτομα που το έκαναν και με εξόργισε.



Πιστεύω εννοείς ότι σήκωναν κορδέλα και πέρναγαν από κάτω, κόβοντας κάθετα σε κάποιο πέταλο της διαδρομής.
Κανονικά δεν πρέπει γιατί μειώνουν την μετρημένη απόσταση! Ειδικά από την στιγμή που έχει κορδέλα!
Τώρα σε μεγαλύτερους αγώνες που τα μονοπάτια στο βουνό είναι ποιο ανοιχτά, η διαδρομή ίσως πλατειάζει λίγο, και δεν υπάρχουν κορδέλες, αυτά τα κοψίματα στο σημαδεμένο μονοπάτι γίνονται αρκετά συχνά από αρκετούς!
(Ελληνες ήμαστε μην το ξεχνάμε! )

...μιλάμε βεβαία για λίγα μέτρα, έτσι?
georgenikola Posted - 15/10/2013 : 21:51:48
quote:
Originally posted by parizianos

ωραιο το βιντεο ειδαι και την πλατη μου :) καλο



ομοίως

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ως φρέσκος στους αγώνες βουνού (1ος μου ήταν το ΑΡΜΑ). Συνηθίζεται να σηκώνουν οι αγωνιζόμενοι κορδέλα και να διαφοροποιούν, έστω και λίγο, την διαδρομή; Ήμουν πίσω από 2 άτομα που το έκαναν και με εξόργισε.
ANASTASIOS Posted - 15/10/2013 : 20:06:20
quote:
Originally posted by Thgor

Βγήκαν φωτο στο www.foto-trexoume.gr

Run! It's free!




Πολύ καλή δουλειά.Μπράβο στα παιδιά.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Thgor Posted - 15/10/2013 : 16:44:09
Βγήκαν φωτο στο www.foto-trexoume.gr

Run! It's free!
geopa Posted - 15/10/2013 : 11:56:26
Το μοναδικό σημείο της διαδρομής (και πέρυσι τα ίδια, χωρίς φυσικά να φταίνε οι διοργανωτές), που κάτι «κακό» συμβαίνει εκεί είναι καμιά 500 μέτρα πριν τον σταθμό στο 11ο χλμ κάποιος @#$%@@ κόβει την κορδέλα και κάποιοι μπορεί να ακολουθήσουν το μπλε μονοπάτι και να ανηφορίζουν αντί να πάρουν το μονοπάτι που κατηφορίζει. Η διαδρομή όντως αρκετά όμορφη κυρίως το κομμάτι της πρώτης μεγάλης ανηφόρας αλλά και το τελευταίο μονοπάτι πριν βγούμε στον χωματόδρομο της επιστροφής.
Θα τα ξαναπούμε του χρόνου
ANASTASIOS Posted - 15/10/2013 : 10:45:43
Πολύ όμορφη αλλά και αρκετά δύσκολη η διαδρομή.Η τροφοδοσία επαρκέστατη,σήμανση πολύ καλή(και να ήθελες να χαθείς δέν μπορούσες)ενώ στο τέλος άφθονα ήταν τα κρουασάν,μπανάνες,μπάρες.Γενικά ήταν μια καθόλα άψογη διοργάνωση την οποία -καλά νάμαστε-θα τιμήσω και την επόμενη φορά.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

parizianos Posted - 15/10/2013 : 00:03:08
ωραιο το βιντεο ειδαι και την πλατη μου :) καλο

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000