Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 8ος Γύρος Λίμνης Ιωαννίνων

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
8avos Δημοσιευτηκε - 15/06/2014 : 11:33:25
Πέρυσι 18-6 άνοιγα για τον ίδιο λόγο το θέμα,φέτος κατά 3 μέρες νωρίτερα

Φαντάζομαι κάπου στα μέσα σεπτέμβρη ως συνήθως θα διεξαχθεί ξανα.

vespower
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ANASTASIOS Posted - 25/09/2014 : 10:01:14
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Έγινε ο γύρος της λίμνης... Έτρεξαν οι αθλητές... Στήριξαν οι χορηγοί... Δούλεψαν οι εθελοντές...

Για την πόλη και το περιβάλλον πάντα. Για την πόλη και τη λίμνη πάνω από όλα.

Στα λόγια πάντα πάμε καλά. Ειδικά στα μεγάλα...



Απομένει να δούμε τις πράξεις. Η πιο απλή κι εύκολη, λοιπόν, είναι να απομακρυνθούν τα δεκάδες πανώ που τοποθέτησαν οι διοργανωτές για την προβολή του Γύρου της Λίμνης.

Κι αυτοί, όπως άλλωστε και πολλοί άλλοι, πολύ γρήγορα τα τοποθετούν, αλλά μετά ξεχνάνε να τα απομακρύνουν.

Η προστασία του περιβάλλοντος πέρα από λόγια απαιτεί και πράξεις...







http://epiruspost.gr/









Πεστα βρε Γιώργη...
Το βράδυ πάντως θα περάσω απο τα Γιάννενα(πάω για χωριό)και θα τα δώ,έστω και καθυστερημένα.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

giorgosdelta Posted - 24/09/2014 : 11:36:38
Έγινε ο γύρος της λίμνης... Έτρεξαν οι αθλητές... Στήριξαν οι χορηγοί... Δούλεψαν οι εθελοντές...

Για την πόλη και το περιβάλλον πάντα. Για την πόλη και τη λίμνη πάνω από όλα.

Στα λόγια πάντα πάμε καλά. Ειδικά στα μεγάλα...



Απομένει να δούμε τις πράξεις. Η πιο απλή κι εύκολη, λοιπόν, είναι να απομακρυνθούν τα δεκάδες πανώ που τοποθέτησαν οι διοργανωτές για την προβολή του Γύρου της Λίμνης.

Κι αυτοί, όπως άλλωστε και πολλοί άλλοι, πολύ γρήγορα τα τοποθετούν, αλλά μετά ξεχνάνε να τα απομακρύνουν.

Η προστασία του περιβάλλοντος πέρα από λόγια απαιτεί και πράξεις...







http://epiruspost.gr/


McManaman Posted - 23/09/2014 : 23:31:16
καλησπερα
καλος ο αγωνας , η απεναντι πλευρα της λιμνης εχει τ θεματακια της αλλα δε μπορουμε ν κανουμε κατι για αυτο
30 χλμ πιστοποιημενα σημαινει οτι επρε νακοβουμε απο παντου να παιρνουμε κατευθειαν την εφαπτομενη για την επομενη στροφη και παλι σιγουρα
θα τρεχαμε λιγο παραπανω 30.190 το δικο μου εγραψε ενω το μικροτερο νουμερο που ακουσα ηταν 30.150
ο καιρος δεν ηταν πολυ κακος
εβγαλε ζεστη καποια στιγμη μετα τις 10.45 αλλα τ πραγματα ηταν ανεκτα
καλη διοργανωση παντως και καλη περιπτωση αγωνα φλατ ασφαλτινο πανω απο ημι δυσκολα βρισκεις
συγχαρητηρια σε ολους , δρομεις κ διοργανωτες !!!


;)
runner1979 Posted - 23/09/2014 : 15:46:57
από εμάς τους δρομείς δεν βλέπω άλλη λύση πέρα από ένα τσιμπιδάκι στην μύτη την ώρα του αγώνα

βέβαια η κατάσταση όμως μόνο γι αστεία δεν είναι καθώς σίγουρα σύντομα θα αποτελεί εστία μόλυνσης.. δεν ξέρω τι ακριβώς χρειάζεται να γίνει αν και λογικά μάλλον οι περιβαλλοντολόγοι πρέπει επειγόντως να επέμβουν και αν οι ντόπιοι θέλουν να παραμείνει η λίμνη προφανώς κάτι που να οδηγεί στον περιορισμό των λιπασμάτων που αναφέρει ο Κωνσταντίνος (Rigelian)
GERMANOS Posted - 23/09/2014 : 14:52:18
Aπό όλους
Μην αποδίδουμε άστοχες ευθύνες
giorgosdelta Posted - 23/09/2014 : 14:33:21
Αν κάποιος θέλει ολόκληρη τη φωτογραφία, ας μου την αποστείλει μέσω μυνήματος email να την επιστρέψω σε πλήρη ανάλυση.


ANASTASIOS Posted - 23/09/2014 : 12:03:41
quote:
Originally posted by GERMANOS

Χρειάζεται και εδώ ιδιαίτερος χειρισμός
του θέματος ''Πρόβλημα Λίμνης Παμβώτιδος''




Aπο ποιούς όμως

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

GERMANOS Posted - 23/09/2014 : 12:01:13
Χρειάζεται και εδώ ιδιαίτερος χειρισμός
του θέματος ''Πρόβλημα Λίμνης Παμβώτιδος''
Mijalis Posted - 23/09/2014 : 11:52:56
Μανόλη, όντως είμαι καλύτερα μετά από 3 χρόνια. Ο Γύρος το 11 ήταν ο πρώτος μου αγώνας, ο οποίος έγραψε βαθιά στη μνήμη μου. Τολμώ να πω, ότι μου έχει μείνει ένας μόνιμος φόβος για τη μη σωστή διαχείριση.
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Mijalis

Ρωτω γιατί εμενα μου φανηκε καλος για την εποχη. Στον πρωτο μου γυρο το 2011 μου φανηκε τραγικα χειροτερος.
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by Mijalis

Τελικα πως βρηκατε τον καιρο;

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



Ε για δες παραπάνω-έχουμε αναφερθεί όλοι: εγώ, o Rigelian, ο Etien, ο Rocky, ο Zoro... (λες και γράφω ονόματα από κινούμενα σχέδια )

Σκάσαμε λιγάκι.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



...όντως το 2011 ήταν επίσης ζεστός ο καιρός (τον είχα τρέξει τότε τον αγώνα) αλλά μάλλον Μιχάλη εσύ τώρα είσαι καλύτερα προπονημένος!

Free your feet...free your senses!



Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
trexantiris Posted - 23/09/2014 : 11:41:00
quote:
Originally posted by Mijalis

Ρωτω γιατί εμενα μου φανηκε καλος για την εποχη. Στον πρωτο μου γυρο το 2011 μου φανηκε τραγικα χειροτερος.
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by Mijalis

Τελικα πως βρηκατε τον καιρο;

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



Ε για δες παραπάνω-έχουμε αναφερθεί όλοι: εγώ, o Rigelian, ο Etien, ο Rocky, ο Zoro... (λες και γράφω ονόματα από κινούμενα σχέδια )

Σκάσαμε λιγάκι.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



...όντως το 2011 ήταν επίσης ζεστός ο καιρός (τον είχα τρέξει τότε τον αγώνα) αλλά μάλλον Μιχάλη εσύ τώρα είσαι καλύτερα προπονημένος!

Free your feet...free your senses!
Deorum Posted - 23/09/2014 : 10:35:50
Δυστυχώς είναι αλήθεια,
ANASTASIOS Posted - 23/09/2014 : 10:12:20
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Ωραίο διήμερο για άλλη μια φορά στα Γιάννενα.
Έκανα έναν ανάποδο γύρο ανήμερα του αγώνα στις 12 το μεσημέρι ως τις 3. Χωρίς τροφοδοσία, νερά. Ότι είχε από βρύσες. Τελευταία αποφεύγω τους αγώνες ίσως γιατί δεν είμαι και τόσο καλά απ' τα πόδια μου και δε θέλω να τα ζορίσω παραπάνω.
Είδα αρκετούς φίλους από την παρέα μας και κατέγραψα ακόμη περισσότερους με τον φωτογραφικό μου φακό.

Η λίμνη μας.
Τρέχουμε για τη λίμνη μας.
Για το στολίδι της Ηπείρου.
Βόθρος είναι λίγο να την πούμε.
Είναι κάτι πολύ χειρότερο και ελεεινό από βόθρος.
Η Παμβώτιδα έχει τα πάντα μέσα. Ένας πολτός από κάθε βρωμιά και δυσωδία περνάει μέσα από τη μύτη μας κι ενίοτε από το στομάχι μας.
Δύο φορές φέτος το καλοκαίρι γέμισε από νεκρά ψάρια. Κάτι άσπρα φύλλα φαινόταν μέχρι εκεί που έβλεπε το μάτι σου. Όσο πλησίαζες καταλάβαινες ότι δεν ήταν φύλλα αλλά ψάρια.
Κάθε χρονιά και χειρότερα. Και που να ξέρατε πόση βροχή πέφτει στην πόλη μας.
Τη λύση βέβαια δε μπορούμε να τη δώσουμε οι δρομείς τρέχοντας γύρο από την Παμβώτιδα στον Γύρο λίμνης είτε ανήμερα του αγώνα!

Δείτε στους ακόλουθους συνδέσμους εικόνες από την όμορφη λίμνη μας και πάρτε μία γεύση.

http://epamioanninon.wordpress.com/2014/08/24/%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CF%8E%CF%84%CE%B9%CE%B4%CE%B1-%CF%80%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B1-%CE%BB%CE%BF%CE%AF%CF%83%CE%B8%CE%B9%CE%B1/

http://www.thetoc.gr/koinwnia/article/gemise-nekra-psaria-i-limni-pambwtida






Ετσι είναι τα πράγματα γύρω απο την λίμνη,δυστυχώς...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Rigelian Posted - 23/09/2014 : 09:49:44
Πολύ χοντρικά: Όταν βρέχει, η λίμνη γεμίζει λιπάσματα που προκαλούν υπερτροφία στα φύκια τα οποία καταναλώνουν όλο το οξυγόνο και πεθαίνουν τα ψάρια.

Φέτος την είδα αδιανόητα πράσινη!
giorgosdelta Posted - 23/09/2014 : 09:43:01
Ωραίο διήμερο για άλλη μια φορά στα Γιάννενα.
Έκανα έναν ανάποδο γύρο ανήμερα του αγώνα στις 12 το μεσημέρι ως τις 3. Χωρίς τροφοδοσία, νερά. Ότι είχε από βρύσες. Τελευταία αποφεύγω τους αγώνες ίσως γιατί δεν είμαι και τόσο καλά απ' τα πόδια μου και δε θέλω να τα ζορίσω παραπάνω.
Είδα αρκετούς φίλους από την παρέα μας και κατέγραψα ακόμη περισσότερους με τον φωτογραφικό μου φακό.

Η λίμνη μας.
Τρέχουμε για τη λίμνη μας.
Για το στολίδι της Ηπείρου.
Βόθρος είναι λίγο να την πούμε.
Είναι κάτι πολύ χειρότερο και ελεεινό από βόθρος.
Η Παμβώτιδα έχει τα πάντα μέσα. Ένας πολτός από κάθε βρωμιά και δυσωδία περνάει μέσα από τη μύτη μας κι ενίοτε από το στομάχι μας.
Δύο φορές φέτος το καλοκαίρι γέμισε από νεκρά ψάρια. Κάτι άσπρα φύλλα φαινόταν μέχρι εκεί που έβλεπε το μάτι σου. Όσο πλησίαζες καταλάβαινες ότι δεν ήταν φύλλα αλλά ψάρια.
Κάθε χρονιά και χειρότερα. Και που να ξέρατε πόση βροχή πέφτει στην πόλη μας.
Τη λύση βέβαια δε μπορούμε να τη δώσουμε οι δρομείς τρέχοντας γύρο από την Παμβώτιδα στον Γύρο λίμνης είτε ανήμερα του αγώνα!

Δείτε στους ακόλουθους συνδέσμους εικόνες από την όμορφη λίμνη μας και πάρτε μία γεύση.

http://epamioanninon.wordpress.com/2014/08/24/%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CF%8E%CF%84%CE%B9%CE%B4%CE%B1-%CF%80%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B1-%CE%BB%CE%BF%CE%AF%CF%83%CE%B8%CE%B9%CE%B1/

http://www.thetoc.gr/koinwnia/article/gemise-nekra-psaria-i-limni-pambwtida


ALEXANDRA Posted - 23/09/2014 : 00:01:58
quote:
Originally posted by Mijalis

Ρωτω γιατί εμενα μου φανηκε καλος για την εποχη. Στον πρωτο μου γυρο το 2011 μου φανηκε τραγικα χειροτερος.
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by Mijalis

Τελικα πως βρηκατε τον καιρο;

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



Ε για δες παραπάνω-έχουμε αναφερθεί όλοι: εγώ, o Rigelian, ο Etien, ο Rocky, ο Zoro... (λες και γράφω ονόματα από κινούμενα σχέδια )

Σκάσαμε λιγάκι.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



Καλά, εγώ δεν σου είπα να μην ρωτάς. Απλά σου είπα ότι η ερώτηση έχει απαντηθεί.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000