Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθωνιος Λουτρων Ποζαρ Αλμωπιας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
LEON T Δημοσιευτηκε - 22/11/2014 : 20:17:23
Παιδια γνωριζει κανενας τη διαδρομη των 21;εχει κλισεις κλπ....
9   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
nik_chrysos Posted - 01/12/2014 : 14:58:08
Η διοργάνωση χθες πολύ καλή. Ο καιρός ιδανικός για τρέξιμο. Οπωσδήποτε υπήρχε η ιδιαιτερότητα με την θετική υψομετρική στο τέλος. Όμως αν πριν από 3 εβδομάδες έχεις τρέξει την Αυθεντική, αυτός ο αγώνας σου φαίνεται παιχνιδάκι & ως προς τη διάρκεια & ως προς την ανηφόρα.Προσωπικά μου βγήκε ατομικό ρεκόρ στον ημι με 1:39:30. Ελπίζω η απόσταση να είναι επίσημα μετρημένη & κατοχυρωμένη ως ημιμαραθώνιος. Υπήρξε πρόβλημα με τα αυτοκίνητα, αλλά και σε πολλούς άλλους αγώνες, που έχω τρέξει δεν κλείνει η αστυνομία τη διαδρομή. Στον τερματισμό πολλές παροχές. Αν είμαι καλά του χρόνου θα ξαναδηλώσω συμμετοχή.
https://flow.polar.com/training/analysis/37782259
MarkAlex Posted - 01/12/2014 : 11:57:43
Εγώ έτρεξα το Σάββατο το ορεινό 10αρι σε τουριστικό ρυθμό, λόγω συμμετοχής του έτερον ήμισυ, και πρέπει να πω ότι ήταν πανέμορφα! Την Κυριακή είχε ψιλόβροχο και οι δρομείς μαρτύρησαν λίγο στην ανηφόρα...
kalogeridis Posted - 01/12/2014 : 00:15:13
τωρα ειδα το διαγραμμα... Παναγια μου και Χριστε μου... σορρυ αλλα και να με πληρωνανε στη φαση που ειμαι τωρα δε θα το εκανα... αν και λατρευω το Ποζαρ και τους ανθρωπους του οι τετρακεφαλοι θα μου σηκωνανε μεσσαιο δαχτυλο... μπραβο σας ρε παιδια. εγω δε κατεβαινω το 1.55 στο ισωμα! 1.54 στο Ποζαρ το θεωρω δυνατο χρονο (για τα δεδομενα μου παντα). και του χρονου παιδια!
LEON T Posted - 30/11/2014 : 22:27:20
Ευτυχως αρχισα συντηρητικα γιατι μετα το 17 οντως η ανηφορα ηταν.....τελικα 1:54:07....
Πολλα μπραβο στους διοργανωτες και μετα στα λουτρα!!
el Cid Posted - 30/11/2014 : 19:28:49

Αξιέπαινη προσπάθεια μιας χούφτας ανθρώπων να διοργανώσουν ένα αγώνα κάτω από αντίξοες συνθήκες.Η περιοχή είναι πολύ τουριστική και η κίνηση μεγάλη χωρίς δυνατότητα για πολλούς περιορισμούς από την τροχαία προς χάρη του αγώνα. Σχεδόν σ'όλη τη διαδρομή επιτρεπόταν η κυκλοφορία των αυτοκινήτων, τρέχαμε στην άκρη του δρόμου και είχαμε τον νου μας για κάποιον απρόσεκτο οδηγό.
Η διαδρομή ήταν ελαφρώς κατηφορική στο πρώτο μισό και συνεχώς ανηφορική μετά το 13ο χιλιόμετρο, ειδικά τα τελευταία 4 χλμ. ήταν αρκετά ζόρικα. Ο καιρός ήταν ευτυχώς ψυχρός, γιατί η υγρασία έπιανε το 100% κι αν έβγαινε ήλιος θα είχαμε λιποθυμίες στην ανηφόρα για τον τερματισμό.Έτσι κι αλλιώς αρκετοί δρομείς βρέθηκαν να περπατούν στα τελευταία χιλιόμετρα.
Ελάχιστοι θεατές, κυρίως συνοδοί δρομέων συγκεντρωμένοι οι περισσότεροι στον τερματισμό.Όσο για τους τουρίστες ούτε που καταλάβαιναν πως γινόταν αγώνας παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των διοργανωτών. Λίγα μέτρα πριν τον τερματισμό χρειάστηκε να παρακάμψω ολόκληρη κουστωδία από Σκοπιανούς λουόμενους (οι αθεόφοβοι είχαν ταξιδέψει από την πατρίδα τους φορώντας τα μπουρνούζια τους;)
Τελείωνοντας, νομίζω οτι χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια και περισσότερη στήριξη από εθελοντές για να βελτιωθεί αυτός ο αγώνας που φαίνεται να τον αγκαλιάζουν αρκετοί δρομικοί σύλλογοι της Βόρειας Ελάδας. Το αξίζει, γιατί η διαδρομή είναι ειδυλιακή και η περιοχή μοναδικής ομορφιάς.
LEON T Posted - 25/11/2014 : 10:24:55
χαχαχα....οντως τη κατσαμε συντηρητικα τα πρωτα 11 για να βγουν μετα και τα 11 ανηφορικα αλλιως θα κλαψουνε μανουλες....
el Cid Posted - 25/11/2014 : 09:38:59
Την κάτσαμε τη βάρκα...
Α, μη ξεχάσετε τα μαγιό σας!Αν έχει και χιονόνερο, θα είναι σούπερ !!
McManaman Posted - 25/11/2014 : 01:28:13

αυτη ειναι η διαδρομη και η υψομετρικη της
(αν δεν εχει αλλαξει κατι απο περισυ βεβαια)
ειναι αρκετη η ανηφορα

;)
stratos2012 Posted - 23/11/2014 : 11:02:00
τα τελευταια 2-3 χιλιομετρα ειναι ανηφορικα

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000