Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Είμαι αργή δρομέας και το χαίρομαι

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
kirki Δημοσιευτηκε - 27/11/2014 : 10:23:49
Η καθημερινότητά μου δεν μου επιτρέπει να αφιερώσω πάνω από μια 1-2 ώρες στην αθλητική μου δραστηριότητα . Το σύνολο των χιλιομέτρων που αφιέρωσα για την προετοιμασία μου στο φετινό Μαραθώνιο ήταν 650 χλμ. σε 3 μήνες ,για πολλούς εδώ μέσα λίγα . Δεν έχω προπονητή , τρέχω μόνο για εμένα ,δεν κάνω ειδική διατροφή, είμαι αυτό που λένε ερασιτέχνης δρομέας . Δεν κατεβαίνω στο μαραθώνιο για να καυχηθώ τον χρόνο που έκανα . Δεν ανέχομαι λοιπόν να μου το παίζει ο καθένας άσχετος ή μη ειδίμονας, για το τι έπρεπε να κάνω για να έχω καλύτερο χρόνο .Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και τελικά αυτό δεν έχει σημασία ; Τερμάτησα τραυματισμένη(πόνος στη μέση και στο αριστερό πόδι)αλλά τερμάτησα , μάλιστα στον ίδιο χρόνο με πέρσι(4¨30).Ο καθένας ξέρει το σώμα του, τις θυσίες του και σημασία έχει να νιώθει ο ίδιος καλά με την προσπαθεία του.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να απολογηθώ στον καθένα(σε άτομο μάλιστα που λέει ότι τερμάτησε 5¨03 ενώ τα αποτελέσματα δίνουν 5¨45).Συγχίστηκα...
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Hermes Posted - 30/05/2018 : 20:01:03
quote:
Originally posted by Maria runner

Συγχαρητήρια για όλα όσα κατάφερες μόνη σου. Το να βελτιώνεσαι είναι θεμιτό αλλά με τους δικούς σου όρους και στο ρυθμό σου.
Στο λέει μια δρομέας 50 ετών που τρέχει 4 μήνες 5άρια και ετοιμάζεται για το πρώτο 10άρι τον Ιούνιο.
Pace 7.00. Who cares? Είτε τους αρέσει είτε όχι είμαστε όλοι αθλητές.

The only person I compete against is me.



Maria runner



καλησπέρα!
σε ποιούς να μην αρέσει?!
Maria runner Posted - 30/05/2018 : 15:48:55
Συγχαρητήρια για όλα όσα κατάφερες μόνη σου. Το να βελτιώνεσαι είναι θεμιτό αλλά με τους δικούς σου όρους και στο ρυθμό σου.
Στο λέει μια δρομέας 50 ετών που τρέχει 4 μήνες 5άρια και ετοιμάζεται για το πρώτο 10άρι τον Ιούνιο.
Pace 7.00. Who cares? Είτε τους αρέσει είτε όχι είμαστε όλοι αθλητές.

The only person I compete against is me.



Maria runner
ANASTASIOS Posted - 08/01/2015 : 22:07:05
quote:
Originally posted by Rigelian

Υπάρχει δρομέας (άνδρας) που δεν προετοιμάζεται για τον Μέγα Αλέξανδρο και έχει στόχο περιπου τις 5 ώρες!





Ποιός να είναι,ποιός να είναιΣπάω το κεφάλι μου να το βρώ

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Rigelian Posted - 02/01/2015 : 14:26:33
Υπάρχει δρομέας (άνδρας) που δεν προετοιμάζεται για τον Μέγα Αλέξανδρο και έχει στόχο περιπου τις 5 ώρες!
xghealth Posted - 01/01/2015 : 22:06:06
Υπάρχει δρομέας(γυναίκα) που προετοιμάζεται για τον Μέγα Αλέξανδρο και έχει στόχο περιπου τις 5 ώρες;
avatos Posted - 31/12/2014 : 22:21:42
μπραβο σου ,σπουδαια πραγματα εχεις καταφερει
MEDEON Posted - 07/12/2014 : 17:59:07
Εμένα πάντως πιο πολύ με ενθουσιάζει η προετοιμασία παρά ο ίδιος ο αγώνας.


Καλά Χιλιόμετρα.
DOUKAS Posted - 07/12/2014 : 12:19:13
quote:
Originally posted by kirki

Η καθημερινότητά μου δεν μου επιτρέπει να αφιερώσω πάνω από μια 1-2 ώρες στην αθλητική μου δραστηριότητα . Το σύνολο των χιλιομέτρων που αφιέρωσα για την προετοιμασία μου στο φετινό Μαραθώνιο ήταν 650 χλμ. σε 3 μήνες ,για πολλούς εδώ μέσα λίγα . Δεν έχω προπονητή , τρέχω μόνο για εμένα ,δεν κάνω ειδική διατροφή, είμαι αυτό που λένε ερασιτέχνης δρομέας . Δεν κατεβαίνω στο μαραθώνιο για να καυχηθώ τον χρόνο που έκανα . Δεν ανέχομαι λοιπόν να μου το παίζει ο καθένας άσχετος ή μη ειδίμονας, για το τι έπρεπε να κάνω για να έχω καλύτερο χρόνο .Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και τελικά αυτό δεν έχει σημασία ; Τερμάτησα τραυματισμένη(πόνος στη μέση και στο αριστερό πόδι)αλλά τερμάτησα , μάλιστα στον ίδιο χρόνο με πέρσι(4¨30).Ο καθένας ξέρει το σώμα του, τις θυσίες του και σημασία έχει να νιώθει ο ίδιος καλά με την προσπαθεία του.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να απολογηθώ στον καθένα(σε άτομο μάλιστα που λέει ότι τερμάτησε 5¨03 ενώ τα αποτελέσματα δίνουν 5¨45).Συγχίστηκα...

εαν και πιο,αργος απο σενα,,εαν και οχι,μαραθωνοδρομος,(τουλαχιστον,ακομα)και μαλιστα,σε ηλικα,44,ετων θα σε παρακαλουσα,να γραφεις.πιο συχνα στο ,foroum,για το λογο,οτι οι,περισσότεροι που διαβάζουν,εδω μεσα,δεν εχουν ουτε Κενυατικους,χρονους,ουτε Κενυατικα σωματα,απλα,διαβαζουμε,για να μαθαινουμε,,η ταπεινή,μου αποψη,ειναι οτι η προετοιμασία,του,μαραθωνίου,αξίζει,εκατο μπράβο,,γιατι θα πρεπει να υπαρχει,πειθαρχεία,και θυσία,στο μυαλό,,και στο σώμα,,!για μένα το 4,30 φανταζει,εξωπραγματικο,,συγχαρητήρια,,!και εαν θες στο εμαιλ,μου dim.doukas@yahoo.gr,στειλε μου το email,σου,να σε ρωτησω καποια πραγματα για την προετοιμασία,,μπας και τα καταφερω,και εγω.....σε ευχαριστω εκ των προτερων..
ANASTASIOS Posted - 02/12/2014 : 10:18:35
quote:
Originally posted by el Cid

Συγγνώμη που θα σας το χαλάσω λίγο το κλίμα του νήματος. Κι εγώ αργός δρομέας είμαι, αλλά δεν το χαίρομαι...Μήπως είναι κάτι σοβαρό, πρέπει να το κοιτάξω;
Πάντως χαίρομαι να βελτιώνομαι!




Σαφέστατα....

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Savvas Posted - 01/12/2014 : 15:20:26
Κι εγω ειμαι ενας αργος κολυμβητης, αλλα χαιρομαι δεν χαιρομαι, γρηγορος δεν θα γινω ποτε.
echetlos Posted - 01/12/2014 : 14:12:31
quote:
Originally posted by el Cid

.... Κι εγώ αργός δρομέας είμαι, αλλά δεν το χαίρομαι...



Χαχαχα...

"My sport is your sport's punishment"
el Cid Posted - 01/12/2014 : 13:08:04
Συγγνώμη που θα σας το χαλάσω λίγο το κλίμα του νήματος. Κι εγώ αργός δρομέας είμαι, αλλά δεν το χαίρομαι...Μήπως είναι κάτι σοβαρό, πρέπει να το κοιτάξω;
Πάντως χαίρομαι να βελτιώνομαι!
RunningWild Posted - 01/12/2014 : 11:12:35
Kirki και εγώ αργός δρομέας είμαι, ερασιτέχνης όπως και εσύ, προπονούμαι μόνος μου σε δύσκολες ώρες (τώρα που το καλοσκέφτομαι είμαι πιο αργός από εσένα) αλλά τερμάτισα τον 32ο για πρώτη φορά. Τώρα τι θα πει ο καθένας δεν πιστεύω ότι θα πρέπει να σε συγχύζει (δεν έχω διαβάσει τους προλαλήσαντες είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι αυτό θα σου λένε). Στο τέλος της ημέρας....νιώθει η Kirki καλά; Αυτό μετράει.
Καλές προπονήσεις Kirki και να έχεις ένα πολύ καλό μήνα!
Hiroshima Posted - 30/11/2014 : 16:17:18
Running is a mental sport and we're all insane!!

Αφήστε ρε τα λόγια και βγήτε για τρέξιμο.

Εγώ σαν τραυματίας θα απολαύσω τον Fiesta Φραπέ.
ANASTASIOS Posted - 30/11/2014 : 13:56:09
quote:
Originally posted by DonQuixote

quote:
Originally posted by kirki

Η καθημερινότητά μου δεν μου επιτρέπει να αφιερώσω πάνω από μια 1-2 ώρες στην αθλητική μου δραστηριότητα . Το σύνολο των χιλιομέτρων που αφιέρωσα για την προετοιμασία μου στο φετινό Μαραθώνιο ήταν 650 χλμ. σε 3 μήνες ,για πολλούς εδώ μέσα λίγα . Δεν έχω προπονητή , τρέχω μόνο για εμένα ,δεν κάνω ειδική διατροφή, είμαι αυτό που λένε ερασιτέχνης δρομέας . Δεν κατεβαίνω στο μαραθώνιο για να καυχηθώ τον χρόνο που έκανα . Δεν ανέχομαι λοιπόν να μου το παίζει ο καθένας άσχετος ή μη ειδίμονας, για το τι έπρεπε να κάνω για να έχω καλύτερο χρόνο .Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και τελικά αυτό δεν έχει σημασία ; Τερμάτησα τραυματισμένη(πόνος στη μέση και στο αριστερό πόδι)αλλά τερμάτησα , μάλιστα στον ίδιο χρόνο με πέρσι(4¨30).Ο καθένας ξέρει το σώμα του, τις θυσίες του και σημασία έχει να νιώθει ο ίδιος καλά με την προσπαθεία του.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να απολογηθώ στον καθένα(σε άτομο μάλιστα που λέει ότι τερμάτησε 5¨03 ενώ τα αποτελέσματα δίνουν 5¨45).Συγχίστηκα...




Μόνο και μόνο που μπήκες στη διαδικασία ν' ανοίξεις ολόκληρο θέμα, στην ουσία για να απολογηθείς (όσο κι αν λες ότι δεν καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να το κάνεις) προκειμένου να το δει ο "αντίπαλός" σου και να σου πουν όλοι "μπράβο" και "πόσο δίκιο έχεις", χάνεις το όποιο δίκιο μπορεί να έχεις.




Εσένα πάλι, τί σε ενόχλησε που θέλησε η φίλη να μοιραστεί την εμπειρία της μαζί μας

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000