Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 ερευνα: λογοι συμμετοχης σε μαραθωνιους

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
paschalis Δημοσιευτηκε - 12/05/2015 : 11:39:41
Καλημερα σε ολους. στα πλαισια της πτυχιακης μου εργασιας πραγματοποιω μια έρευνα με θέμα τους λογους συμμετοχης των αθλητων σε μαραθωνιους και δρομους υγειας. Θα ημουν υποχρεος σε οποιον θελει να βοηθησει απαντωντας στο ερωτηματολογιο που υπαρχει στον συνδεσμο παρακατω. Η βοηθεια σας ειναι πολυ χρησιμη.
Ευχαριστω εκ των προτερων


http://university-of-peloponnese.limequery.org/index.php/797188/lang-el
8   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
paschalis Posted - 21/05/2015 : 17:35:36
πραγματικα σας ευχαριστω παιδια οσους απαντησαν δεν εχω ακομα εικονα ποσοι εχετε απαντησει διοτι το διαχειριζεται ο καθηγητης το συγκεκριμενο συνδεσμο αλλα οσοι και να ειστε σιγουρα η βοηθεια σας ειναι υπερπολυτιμη!!!!!! ελπιζω να τελειωσω μεσα στο καλοκαιρι και την συγγραφη της ωστε απο οκτωβρη να ξεκινησω και το μεταπτυχιακο μου πανω στο αθλητικο management
Aroulio Posted - 21/05/2015 : 08:51:35
Με το καλό το πτυχίο φίλε και αναμένουμε με ενδιαφέρον τα συμπεράσματά σου.
paschalis Posted - 21/05/2015 : 00:57:17
Φιλε Γιαννη καταλαβαινω απολυτα πως οι ερωτησεις ειναι καπως αλλα ετσι εγιναν και οι ερευνες στο εξωτερικο. Ειναι μια ερευνα που γινεται για να παρω το πτυχιο μου. εγω θελω απλα να ευχαριστησω οσους απαντησαν κ βοηθησαν με τον τροπο τους.
yiannis444 Posted - 20/05/2015 : 17:53:14
οι ερωτησεις ειναι λιγο κάπως ...δε καταλαβαινω τη χρησιμοτητα του ερωτηματολογιου...το κινητρο του δρομεα ειναι τρεχει...να τρεχει...κι αν γινεται να εχει κι αλλους που κανουν το ιδιο για παρεα ακομα καλυτερα...Προσωπικα , ο,τι ισχυει για την καθημερινη ζωη και τις επιλογες που κανω στα πλαισια αυτης και τα κινητρα για τις επιλογες μου , το ιδιο ισχυει και για το τρεξιμο.
υ.γ: για να ειμαι απολυτα ειλικρινης , το ερωτηματολογιο το βρηκα λιγο ρηχό...σα να αφορουσε αποκλειστικα ματαιοδοξους δρομείς...υπάρχουν κι αυτοι αλλά ειναι σπάνιοι , μιας και οι χρονοι μας ειναι της πλάκας , οπότε η ματαιοδοξια δε βρισκει χωρο να αναπτυχθει
paschalis Posted - 12/05/2015 : 13:37:23
Συμφωνώ πως έχει κάποια λάθη αλλα δεν το εχω φτιαξει εγω το ερωτηματολογιο από την αρχή επειδη οπως ανέφερα και πιο πάνω ακολουθούμε τις έρευνες που έχουν γίνει διεθνώς με αυτό το ερωτηματολόγιο. Απλά όπως είπα και πριν κύριος στόχος είναι τα κίνητρα που έχει ένας αθλητής για να λάβει μέρος σε έναν αγώνα δρόμου
Nek2000 Posted - 12/05/2015 : 13:30:12
Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες αλλά σχεδόν όλοι οι αγώνες που ονομάζονται "Δρόμοι Υγείας" δεν γίνονται παράλληλα με μαραθωνίους ή ημιμαραθωνίους. Θα μπορούσες να γράψεις "λογους συμμετοχης των αθλητων σε μαραθωνιους-ημιμαραθωνιους και παράλληλους αγώνες". Αλλά υπάρχουν πολλοί ημιμαραθώνιοι που δεν έχουν παράλληλους αγώνες (εκτός από παιδικούς)
paschalis Posted - 12/05/2015 : 13:15:01
Δρομοι υγειας καταβαση θεωρουνται οι παραλληλοι αγωνες που τρεχουν μαζι με εναν μαραθωνιο η ημιμαραθωνιο. Το ερωτηματολογιο αυτο ειναι απο την διεθνη βιβλιογραφια οποτε κ εμεις το χρησιμοποιουμε ετσι επειδη δεν μπορουμε να το κανουμε πολλες αλλαγες. προσπαθησαμε να το προσαρμωσουμε καπως στα Ελληνικα δεδομενα. Σκοπος της ερευνας ειναι τα κινητρα που εχει ενας αθλητης για να τρεξει και οχι το ποσες προπονησεις κανει που ειναι οι αρχικες ερωτησεις. ευχαριστω παντως για την παρατηρηση σου
Nek2000 Posted - 12/05/2015 : 13:07:01
Μπορείς να εξηγήσεις ποιους εννοείς δρόμους υγείας; Αν εννοείς όλους τους υπολοιπους αγώνες μικρότερων αποστάσεων τότε δε νομίζω να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα από τις απαντήσεις. Κάποιος μπορεί να τρέχει 1 μαραθώνιο το χρόνο και να κάνει 5 προπονήσεις την εβδομάδα και κάποιος άλλος να τρέχει 50 αγώνες των 3 χλμ και να μη κάνει καμία προπόνηση. Άσε που δεν πρόκειτε να σου γράψει κανείς όλους τους αγώνες που έχει τρέξει γιατί είναι πάρα πολλοί. Εγώ σταμάτησα εκεί που έλεγε να κατονομάσω όλους τους αγώνες που έχω τρέξει, αν και θα έπρεπε να σταματήσω από την αρχή που ρωτούσε πόσους μαραθωνίους ή δρόμους υγείας έχω τρέξει

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000