Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 αποριες για τον πρωτο μου μαραθωνιο

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
JASON JASON Δημοσιευτηκε - 27/09/2015 : 20:13:52
Καλησπερα σε ολους.
αν ολα πανε καλα, θα απολαυσω σε σαραντα ημερες την πρωτη μου συμμετοχη σε μαραθωνιο. Θα ηθελα να διατυπωσω ορισμενες αποριες μου, ελπιζοντας οι εμπειροτεροι δρομεις να βοηθησουν.
1.επειδη μενω Πικερμι, μπορω να παω μονος μου στην αφετηρια και να μην παρω τα λεωφορεια η κλεινουν απο νωρις την προσβαση στο χωρο σε ΙΧ; θα παραλαβουν κανονικα τα πραγματα μου ωστε να τα φερουν στον τερματισμο αν παω τελικα μονος μου;
2.περα απο τη ναυλον σακουλα ρουχων που διαβασα, υπαρχουν αλλες χρησιμες οδηγιες σχετικα με τον εξοπλισμο;
3. Αν και μαλλον θα κουβαλαω τα τζελακια που δοκιμαζω στα long runs, γνωριζετε ποια μαρκα τζελακια και ισοτονικα παρεχονται στο δρομο;
4.εχει και στην αφετηρια νερα και ενεργειακο ποτο;

καλη επιτυχια σε ολους
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
papako Posted - 03/10/2015 : 19:06:53
πάντως αν δεν θέλεις να δώσεις πολλά χρήματα, κοίταξε σε κάποιο admiral outlet.
έχει ένα αντιανεμικό χωρίς κουκούλα, πανάλαφρο (110γρ) στα 15 ευρώ. έχει και τσέπη που μπαίνει μέσα και γίνεται πουγκί.

Εγώ το πήρα στις εκπτώσεις στα 10 και πέρσι έβγαλα με αυτό όλο τον χειμώνα. Σε κάποιους αγώνες το φορούσα στην εκκίνηση και μετά το έβαλα στην ζώνη μου. Μαζί του πήρα και γάντια για τρέξιμο στα 5 ευρώ.

Στέφανος
xipolitos Posted - 03/10/2015 : 16:12:46
Εδω θα βρεις κριτικές και χαρακτηριστικά για μπουφάν τρεξίματος..

How to Find the Best Winter Running Jacket
http://minneapolisrunning.com/find-best-winter-running-jacket/#.Vg_T0CsUrwA

Nine Running Jackets for the Rain
New jackets that shine under gloomy skies
http://www.runnersworld.com/cold-weather-running/nine-running-jackets-for-the-rain

Top Running Wind Jackets for Fall and Winter
http://www.irunfar.com/2011/01/top-running-wind-jackets-for-fall-and-winter.html

SakisZ Posted - 03/10/2015 : 15:47:42
Δεν προσεξα οτι δεν είναι διαπνεο.. Σύμφωνο με όσα λες.. απο οτι φαίνεται θέλει περισσότερο ψάξιμο 😃
xipolitos Posted - 03/10/2015 : 13:13:16
Συνήθως για να αγοράσουμε εξοπλισμό ξεκινάμε απο το πόσα χρήματα είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε και μετά κοιτάζουμε να βρούμε κάτι αξιόπιστο και συνάμα λειτουργικό.
Το συγκεκριμάνο μπουφάν δεν το γνωρίζω αλλά απ΄οτι είδα δεν είναι διαπνέον είναι όμως φθηνό. Εγω θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο μήπως βρεις κάποιο ποιοτικό μπουφάν και σε προσιτή τιμή. Τα διαπνέοντα είναι πιο ακριβά όπως και τα αδιάβροχα. Αν ζητάς ενα μπουφανάκι απλό χωρις να σε ενδιαφέρει αν είναι διπνέον κ.λ.π. πας σε μια φθηνή λύση. Αν όμως ζητάς το κάτι παραπάνω τότε ανεβαίνει και η τιμή.
SakisZ Posted - 03/10/2015 : 11:40:46
http://www.zakcret.gr/eshop/Αθλήματα/Στίβος-Τρέξιμο/Στίβος-Τρέξιμο-Ενδύματα/ΜΠΟΥΦΑΝ-ZAKCRET-WINDJACKET-13-21040501-Μαύρο-210405860001-18

Κάτι τέτοιο που είναι και σε πιο λογική τιμή θα με κάλυπτε ή μπα?
xipolitos Posted - 02/10/2015 : 19:07:16
quote:
Originally posted by papako

δεν βλέπω να δουλεύει κανένα link απο αυτό το παλιό ποστ

Στέφανος

Δοκίμασε εδω...
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=4095&SearchTerms=%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1,%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC,%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%AC%CE%BD
trexantiris Posted - 02/10/2015 : 17:24:21
quote:
Originally posted by SakisZ

Καλησπέρα, με τις θερμοκρασίες τις εποχής όταν βγαίνω για τρέξιμο μόνο με την μπλούζα dry fit κρυωνω.. και τις τελευταίες φορες αναγκαστικά να βάλω την φουτερ που θα φορούσαν μετα την προπ.

Έχω ενα ισοθερμικο που το είχα πάρει απο τα lidl αν το φορέσω χωρίς φανελάκι απο μέσα και απο πανω την μπλούζα dry θα είναι οκ και όσον αφορα την θερμοκρασία αλλά και για τον ιδρώτα??



...δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις αυτήν την προσέγγιση στην προπόνηση έτσι ώστε να έχεις "έτοιμη" λύση όταν θα έρθει η στιγμή του αγώνα! Γενικά στον αγώνα φοράμε μόνο δοκιμασμένες προσεγγίσεις στο ντύσιμο!

Free your feet...free your senses!
papako Posted - 02/10/2015 : 17:10:17
δεν βλέπω να δουλεύει κανένα link απο αυτό το παλιό ποστ

Στέφανος
xipolitos Posted - 02/10/2015 : 15:29:47
quote:


quote:
Originally posted by SakisZ


Και ο ιδρώτας?


Υπάρχουν αντιανεμικά διαπνέοντα.
Ρίξε και μια ματιά εδώ...
http://forum.runningnews.gr/pop_printer_friendly.asp?TOPIC_ID=4095
SakisZ Posted - 02/10/2015 : 10:20:03
Και ο ιδρώτας?
quote:
Originally posted by xipolitos

Ενα αντιανεμικό μπουφάν θα σε βοηθούσε πιστεύω,

xipolitos Posted - 02/10/2015 : 00:56:17
Ενα αντιανεμικό μπουφάν θα σε βοηθούσε πιστεύω,
SakisZ Posted - 02/10/2015 : 00:44:53
Καλησπέρα, με τις θερμοκρασίες τις εποχής όταν βγαίνω για τρέξιμο μόνο με την μπλούζα dry fit κρυωνω.. και τις τελευταίες φορες αναγκαστικά να βάλω την φουτερ που θα φορούσαν μετα την προπ.

Έχω ενα ισοθερμικο που το είχα πάρει απο τα lidl αν το φορέσω χωρίς φανελάκι απο μέσα και απο πανω την μπλούζα dry θα είναι οκ και όσον αφορα την θερμοκρασία αλλά και για τον ιδρώτα??
SakisZ Posted - 29/09/2015 : 16:52:10
Οχι δεν προσδιορίζει κατι τέτοιο
quote:
Originally posted by echetlos

Δεν υπάρχει "χαλαρό" τέμπο.
Τέμπο ονομάζεται μία προπόνηση σε ρυθμό κατωφλίου.
Δεν προσδιορίζονται από το πρόγραμα, ρυθμός ή παλμοί;

"My sport is your sport's punishment"

ALEXANDRA Posted - 29/09/2015 : 00:08:17
Αμ αυτό δεν είναι κρεοπωλείο αλλά super market!
Elda Posted - 28/09/2015 : 23:31:24
quote:
Originally posted by xipolitos

quote:
Originally posted by Elda

Και η μελασα ειναι φοβερη, 78g υδατανθρακες/100 ml (πες 8 σε μια κουταλια της σουπας)εγω τρωω μια κουταλια σουπας καθημερινα (οχι στο τρεξιμο, στο σπιτι), κυριως για το σιδηρο που περιεχει.
_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις


Ναι η μελάσα είναι οτι καλύτερο..!
Απο που προμηθεύεσαι;



Στη γειτονια μου τη βρισκω παντα στα κρεωπολεια. Εκτος απο κρεατα πουλανε και πολλων ειδων προϊοντα που δε βρισκεις ευκολα αλλου (χειροποιητα ζυμαρικα, διαφορα ειδη τσαγιου κλπ.)

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000