Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Εδω λέμε τον "πόνο" μας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ALEXANDRA Δημοσιευτηκε - 22/10/2015 : 22:26:33
Τώρα που αρχίζει η ξεκούραση, θα αρχίσουν να εμφανίζονται διάφοροι πόνοι και ενοχλήσεις. Ας γράφουμε εδω τον πόνο μας λοιπόν.
Προσωπικα, προς το παρόν είμαι "καθαρή".
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
TakisV Posted - 26/10/2015 : 20:39:54
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω.
04/10 θλάση τετρακεφάλου στον ημί του Λουτρακίου.
17-18-19/10 ίωση και πυρετός.
25-26/10 και δεν ξέρω μέχρι πότε "νεκρός" από μέση. Κυκλοφορώ σαν τον πύργο της Πίζας.
Να δω τι άλλο θα συμβεί για να μην φτάσω το πρωί της Κυριακής 08/10 στον Μαραθώνα.
Έλεος!!!!!

Αυτός που γνωρίζει να μιλά, γνωρίζει και πότε να το κάνει.
ALEXANDRA Posted - 26/10/2015 : 16:51:23
Χθες στο 20αρι με ενόχλησε και το γόνατο....
stratos_al Posted - 24/10/2015 : 07:49:44
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by giakos

ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......



Σε άκουσα και δεν πήγα για τρέξιμο. Πήγα όμως, για ψώνια. Να σου στείλω τον λογαριασμό;



Στο tappering ούτε ψώνια κάνουμε coach... θα σου βγουν στον αγώνα...
θα σκέφτεσαι στη διαδρομή τα έξοδα...


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
giakos Posted - 24/10/2015 : 01:17:06
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by giakos

ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......



Σε άκουσα και δεν πήγα για τρέξιμο. Πήγα όμως, για ψώνια. Να σου στείλω τον λογαριασμό;


οταν λεμε τιποτα εννουμε τιποτα.......

Δεν προλαβαίνω.......
akira Posted - 23/10/2015 : 20:19:21
σωματικα δεν εχω προβλημα, αλλά σημερα εμαθα οτι 2-4 νοεμβριου θα εχουν απεργια οι ναυτεργατες και μιας και μενω σε νησι αντραβηξει και μετα θα ειμαι σε τρελη κατασταση για να βρω τροπο να κατεβω αθηνα

Τα λεμε στο τερματισμο
ALEXANDRA Posted - 23/10/2015 : 19:55:00
quote:
Originally posted by giakos

ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......



Σε άκουσα και δεν πήγα για τρέξιμο. Πήγα όμως, για ψώνια. Να σου στείλω τον λογαριασμό;
giakos Posted - 23/10/2015 : 17:13:45
ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......
ALEXANDRA Posted - 23/10/2015 : 17:10:29
Να τα κάνω τα 5 διχίλαρα σήμερα ή όχι;
Ή να κάνω ένα 10αρακί;
Ή, απολύτως τίποτα;
giakos Posted - 23/10/2015 : 16:54:02
Οσα ειπε ο Νικος σωστά....και ας τον πειράζετε ορισμένοι....
Σωματικα απο πονους μεχρι σημερα ειμαι οκ....κατι ελαχιστα πονακια απο εδω και εκει....Η ατονία και οι κομαρες οπως λεει και η Αλεξανδρα ειναι εδω και μου κανουν παρεα απο την Δευτερα....εγω με λαιμους κλπ ξεμπερδεψα προς το παρον....αλλα αυτη η κατασταση "ειμαι λιωμα" με ακολουθει...εγω θα δωσω χρονο και ξεκουραση στο σωμα μου δεν ξερω αν τα εχω κανει σωστα τα εχω κανει ομως καλυτερα απο περισυ.....

Δεν προλαβαίνω.......
geopa Posted - 23/10/2015 : 16:47:01
Η αγωνία φαίνεται στα γραπτά μου αφού το σωστό είναι θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος.. χαχα
geopa Posted - 23/10/2015 : 16:45:47
Σήμερα μετά τις 7.30 καιρού θέλοντος (για να τα παραλάβω) και θέου επιτρέποντος θα βγουν τα αποτελέσματα της μαγνιτικής ..μιας και λέμε τον πόνο μας
Nikos forlan Posted - 23/10/2015 : 16:38:31
Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά 3 βδομάδες πριν το μαραθώνιο, και εμφανίστηκε πάλι ο πόνος στην λαγοκνημιαία, που τόσο καιρό έλειπε. Ανεθεματισμένος καιρός..
Πάλι θα τον χάσω...
tazi Posted - 23/10/2015 : 12:34:20
Ο Νικος τα ειπε οπως ακριβως ειναι. Κατα τη διαρκεια της προετοιμασιας ο οργανισμος βρισκεται σε φαση εγρηγορσης με βαση ολα τα ερεθισματα που παιρνει, κατα τη διαρκεια του ταπερινγκ που ο ρυθμος πεφτει, το σωμα μπαινει σε διαδικασια επουλωσης των μικροτραυματισμών του, αναρρωσης γενικοτερα, και χαλαρωνει, γι΄αυτο θελει προσοχη στα κρυωματα και στις ιωσεις. Τα πονακια οσο ενοχλητικα και αν ειναι δειχνουν οτι η αποκατασταση αρχιζει!!!
Οι περισσοτεροι απο εμας νιωθουνμε κουρασμενοι, ατονοι και αδυναμοι. Ειναι για καλο!!!
Σημερα πχ ειχα 10 σε mp. Το σκεφτομουνα ολη μερα χτες μια και νιωθω αρκετα ατονος, βγηκε τελικα σημερα οπως το ηθελα χωρις προβλημα. Απαξ και ξεκινησει το σωμα, ολα σιγα σιγα ερχονται εκει που πρεπει. Αντε τι εμεινε, ουτε καν δυομιση εβδομαδες!! ουτε καν 11 ευκολες πια προπονησεις!!
thesalos Posted - 23/10/2015 : 12:08:53
αυτην την εβδομαδα εριξα τα χιλιομ.κατα 25%. θα βγει κουραση κυριως στις επομενες 2 εβδομαδες που τα χιλιομ πεφτουν αρκετα.

την εβδομαδα του αγωνα ,τις μερες μετα την τελευτεα γρηγορη προπονηση , εγω βαζω απο 3-5 ανοιγματακια σε καθε χαλαρη προπονηση περιοριζοντασ λιγο την αισθηση -βαρυ σωμα,ποδια-

με τον καιρο παρατηρησα οτι κανωντας ενα χαλαρο 20λεπτο και 3-4 ανοιγματακια το σαββατο , ειμαι στην εκινηση την κυριακη

πιο φρεσκος , ετσι βαζω ξεκουραση την παρασκευη.

σιγουρα υπαρχει και λιγο αγχος που μαλον θα φυγει στην εκινηση...


than Posted - 23/10/2015 : 10:29:45
quote:
Originally posted by dkoukou

quote:
Originally posted by than

Κρίμα πάντως τέτοια συσσωρευμένη γνώση και εμπειρία να μην αξιοποιείται πλέον στο Μαραθώνιο και να "αναλώνεται" σε φτηνά χιλιάρια, έστω και στο 3:40....




Ε, ναι, έτσι είναι γιατί οι πραγματικοί αθληταραδες τρέχουν πάντα μαραθώνιο και βάλε, ενώ οι μικρότερες αποστάσεις είναι απλές οδοντόκρεμες, για τους αρχάριους και μόνο για ζέσταμα...
Αυτή τη χιλιόμετρο-λαγνεία οι ερασιτέχνες αθλουμενοι δεν την αποβάλουμε ποτε τελικά.

Sorry για το off-topic

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."



Ίσα ίσα, η ενασχόληση με όλες τις αποστάσεις (από 5 έως 50 στην περίπτωσή μου) είναι αναγκαία για την σταθερή βελτίωση και την αποφυγή της μονοτονίας.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000