Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 13ος Ημιμαραθώνιος Τύρναβος-Λάρισα 6/12/2015

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
tzatzikis90 Δημοσιευτηκε - 17/11/2015 : 23:48:15
για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο πίστευα πως είμαι ο μόνος που θα το επιχειρήσω. μετά έψαξα λίγο σε παλιότερα νήματα και είδα πως υπάρχει συμμετοχή γενικά και από εδώ ειδικότερα. για να μαζευόμαστε σιγά σιγά!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Skyrunner Posted - 09/12/2015 : 21:23:58
Όλοι τα ίδια μέτρα τρέξαμε !!!!

quote:
Originally posted by marpap

Τι να σας πω, επειδή με βάλατε σε περιέργεια, με το αμάξι που την ακολούθησα μέχρι το 18, είναι μετρημένη στο πόντο...
Ότι έδειξε το κοντέρ, έδειξε το GPS στο κινητό και έδειξε και η σήμανση στο δρόμο...
Τουλάχιστον μέχρι εκείνο το σημείο.
Ίσως το έχασε στη κοίτη.

Και πάλι, ίσα για την κουβέντα.
και 21,100 να ήταν, ο χρόνος έχει σημασία....
:)

marpap Posted - 09/12/2015 : 13:28:06
Τι να σας πω, επειδή με βάλατε σε περιέργεια, με το αμάξι που την ακολούθησα μέχρι το 18, είναι μετρημένη στο πόντο...
Ότι έδειξε το κοντέρ, έδειξε το GPS στο κινητό και έδειξε και η σήμανση στο δρόμο...
Τουλάχιστον μέχρι εκείνο το σημείο.
Ίσως το έχασε στη κοίτη.

Και πάλι, ίσα για την κουβέντα.
και 21,100 να ήταν, ο χρόνος έχει σημασία....
:)
Skyrunner Posted - 09/12/2015 : 11:08:50
Έχει σημασία, γιατί μπορεί να κάνει συνδυασμό(επαλήθευση)εσωτερικού χάρτη και δεδομένα που παίρνει από τον δορυφόρο.
Τα μέτρα που αναφέρεις είναι κοντά στην μέτρηση του δικού μου GPS garmin, ενώ πληροφοριακά η τροχαία Λάρισας δεν διάθεσε περιπολικό για να κόβει την κυκλοφορία όταν έκαναν την σήμανση του δρόμου οπότε ήταν αναμενόμενο να γίνουν κάποια λάθει τα οποία δεν είναι σημαντικά όμως αφού η τελική διαδρομή είναι 21,1χιλ(21,0975)και μετρημένη δυο φορές με δυο διαφορετικού τρόπους.
quote:
Originally posted by Bloom

quote:
Originally posted by marpap

iPhone+Runkeeper...
Παντως ομως ξαναλεω οτι συμφωνουσε στο μετρο με τις ενδειξεις στο δρομο..



Οι ενδείξεις στο δρόμο είναι λάθος. Η διαδρομή είναι σωστά μετρημένη. Φίλος που την έτρεξε φέτος, μου είπε πως το κινητό του (Samsung Galaxy 5, αν έχει σημασία) την έβγαλε 21,14.

Bloom Posted - 09/12/2015 : 10:16:22
quote:
Originally posted by marpap

iPhone+Runkeeper...
Παντως ομως ξαναλεω οτι συμφωνουσε στο μετρο με τις ενδειξεις στο δρομο..



Οι ενδείξεις στο δρόμο είναι λάθος. Η διαδρομή είναι σωστά μετρημένη. Φίλος που την έτρεξε φέτος, μου είπε πως το κινητό του (Samsung Galaxy 5, αν έχει σημασία) την έβγαλε 21,14.
Skyrunner Posted - 08/12/2015 : 15:14:10
Τότε όντως είναι περίεργο που σου έδειξε τόσο πολλά μέτρα !!!
συνήθως τα κινητά τηλέφωνα έχουν καλύτερη λήψη σε λειτουργία gps αλλά χολώνουν στην επαλήθευση του χάρτη που ορισμένες φορές δείχνει μεγαλύτερη ή μικρότερη απόσταση.
quote:
Originally posted by marpap

iPhone+Runkeeper...
Παντως ομως ξαναλεω οτι συμφωνουσε στο μετρο με τις ενδειξεις στο δρομο..

marpap Posted - 08/12/2015 : 15:04:14
iPhone+Runkeeper...
Παντως ομως ξαναλεω οτι συμφωνουσε στο μετρο με τις ενδειξεις στο δρομο..
Skyrunner Posted - 07/12/2015 : 22:17:41
Ίσως πρέπει να κάνεις αναβάθμιση το firmware του gps σου αν υπάρχει διαθέσιμο.
quote:
Originally posted by marpap

Τι να πω, δεν ξερω. Το δεδομενο ειναι πως στο 10αρι που ξαναβγηκαμε στο κεντρικο την ωρα που περασαμε τη γραμμη το ακουσα να μου το λεει, και πως στο 18αρι εξω απο το παρκο, παλι την ωρα που πατησα την ενδειξη στο δρομο το ακουσα να το λεει. Με 4 αλλους δρομεις που μιλησαν, συμφωνησαν για "καπου εκει". Εμενα μου συμφωνουσε με βαση τις ενδειξεις στο δρομο και αντιστοιχα αυτα που ακουγα.
Δεν εχει σημασια ομως, ηταν ενας ωραιος αγωνας και προσωπικα, περσι εκανα σε ημι 2:16. Φετος 1:53....

marpap Posted - 07/12/2015 : 15:21:44
Τι να πω, δεν ξερω. Το δεδομενο ειναι πως στο 10αρι που ξαναβγηκαμε στο κεντρικο την ωρα που περασαμε τη γραμμη το ακουσα να μου το λεει, και πως στο 18αρι εξω απο το παρκο, παλι την ωρα που πατησα την ενδειξη στο δρομο το ακουσα να το λεει. Με 4 αλλους δρομεις που μιλησαν, συμφωνησαν για "καπου εκει". Εμενα μου συμφωνουσε με βαση τις ενδειξεις στο δρομο και αντιστοιχα αυτα που ακουγα.
Δεν εχει σημασια ομως, ηταν ενας ωραιος αγωνας και προσωπικα, περσι εκανα σε ημι 2:16. Φετος 1:53....
Skyrunner Posted - 07/12/2015 : 14:17:33
Πολλά μέτρα σου έδειξε το GPS σου!!!
προσωπικά το δικό μου έδειξε 21,07 χιλ. και για ακόμα μια φορά ανάμεσα στα κτήρια της εκκίνησης δεν μπορούσε να βρει δορυφόρο το gps μου χάνοντας έτσι 100μ(χτυπούσε 100μ μετά τις ενδείξεις του εκάστοτε χιλιομέτρου), οπότε μιλάμε σχεδόν για καθαρό 21,0975χιλ.
Από αγωνιστικής πλευράς το πήγα μια χαρά για μετά την κλασική χωρίς να φορτσάρω και να κουραστώ απόλαυσα την διαδρομή μιας και είχε ιδανικό καιρό αν εξαιρέσεις το κρύο που φάγαμε περιμένοντας τα λεωφορεία να παν και να έρθουν.
από χρόνο 1ω43'22" όχι και άσχημα αφού ήθελα να πάω 4'55" με 5'05" το χιλιόμετρο.
Η διοργάνωση προσέφερε περισσότερα από κάποιες άλλες που ήταν μετά χρηματικού αντιτίμου.
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και στους εθελοντές
Καλή ξεκούραση σε όσους έτρεξαν !!!
quote:
Originally posted by marpap

Εγινε λοιπον ο αγωνας. 450 περιπου συμμετοχες, ομορφη διαδρομη αν και λιγο βαρετη οπτικα και μονο.
Αρτια διοργανωση, πολυ καλες παροχες!

1:52:44 προσωπικος χρονος και πολυ ευχαριστημενος για αυτο!!!!!!!
21,56 εδειξε το GPS

marpap Posted - 07/12/2015 : 13:48:42
Εγινε λοιπον ο αγωνας. 450 περιπου συμμετοχες, ομορφη διαδρομη αν και λιγο βαρετη οπτικα και μονο.
Αρτια διοργανωση, πολυ καλες παροχες!

1:52:44 προσωπικος χρονος και πολυ ευχαριστημενος για αυτο!!!!!!!
21,56 εδειξε το GPS
tzatzikis90 Posted - 21/11/2015 : 00:48:42
πάντως αν το πας στο 4:30 δεν υπάρχει περίπτωση να το πάμε μαζί χαχα! σε πρώτη φάση πάω για 4:45 κι αν δω πως είμαι καλά ίσως το ρίξω στο 4:40 θα δείξει. ως εκεί μάλλον όμως!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
sak14 Posted - 20/11/2015 : 11:40:23
Τασο μαλλον θα παμε μαζι ολο τον αγωνα σαν της σκοτουσας ισως το παω στο 4:30 θα δουμε.
Skyrunner Posted - 20/11/2015 : 00:09:51
Αυτήν την εποχή σε ποιο ήρεμους ρυθμούς 5'-4'50" το χιλ αλλά εξαρτάτε και από την διάθεση και τον καιρό της ημέρας μπορεί να πάει και κοντά στο 1:40!!
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Θανάση τι ρυθμό σκέφτεσαι να πας τον αγώνα εφόσον κατέβεις? εσύ Παναγιώτη?

ψάχνω λαγό για άνετο sub1:40 με προοπτική να κατέβει μέχρι 1:37 περίπου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

tzatzikis90 Posted - 19/11/2015 : 15:57:40
Θανάση τι ρυθμό σκέφτεσαι να πας τον αγώνα εφόσον κατέβεις? εσύ Παναγιώτη?

ψάχνω λαγό για άνετο sub1:40 με προοπτική να κατέβει μέχρι 1:37 περίπου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
ANASTASIOS Posted - 19/11/2015 : 10:16:03
Τον έχω στο μάτι χρόνια αλλά ούτε και φέτος θα τα καταφέρω ελέω σαρωνικού....

Γηράσκω αεί διδασκόμενος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000