Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 1ο ENERGY run, Πεντέλη

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
PATENTAS Δημοσιευτηκε - 15/12/2015 : 16:11:56
Σήμερα έκανα εγγραφή στον αγώνα, γνωρίζετε λεπτομέρειες της διαδρομής των 12χλμ, από GARMIN;
Φαίνεται ενδιαφέρουσα πρόταση για βουνό και πολύ καλό για προπόνηση εν όψει άλλων αγώνων.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
kwma Posted - 18/01/2016 : 21:47:00
παει κι αυτο....(1:25' και κατι ψιλά).
-Ευτυχώς που ο καιρός ηταν σύμμαχος.
-Ευτυχως που απο το φόρουμ ειχαμε εικόνα περι ανηφόρας
-Μακράν το χειρότερο αναμνηστικό....απίστευτη φθηνιάρικη κακογουστιά.
-Ακόμα δεν κατάλαβα αν μου αρέσουν τελικά οι αγωνες βουνού...(αν αυτός ήταν τυπικό δείγμα)
Γειά και χαρά...



ginospap Posted - 18/01/2016 : 20:08:00
Έτρεξα και εγώ τον αγώνα. Δεν έχω εμπειρία σε αγώνες βουνού (μόλις ο τρίτος μου). Ως εκ τούτου θεωρώ ότι είμαι αρχάριος. Ο αγώνας πιστεύω ότι δεν ήταν για αρχάριους. Σχετικά σχόλια ακούστηκαν και από άλλους δρομείς. Εύκολα κάποιος "θαρραλέος", με μόλις ένα πεντάρι στο "παλμαρέ" του, θα μπορούσε να το είχε τολμήσει. Νομίζω θα είχε απογοητευτεί. Προσωπικά θα ήθελα λίγο καλύτερη, ακριβή περιγραφή.
Ο καιρός, ευτυχώς, ήταν καλός.
Μετά τον ανεφοδιασμό για νερό, θα μπορούσαν να είχαν τοποθετηθεί μεγάλες σακούλες για να πετάμε εκεί τα μπουκάλια (διότι ίσως να σκορπίστηκαν αρκετά από εδώ και από εκεί).
Το μετάλλιο δυστυχώς πολύ κακής ποιότητα. Δοκίμασα να το σπάσω για πλάκα - έσπασε πανεύκολα! ! !

Στα θετικά, ο συνδυασμός θέας - τοπίου πανέμορφος. Ευχαριστούμε γι' αυτό τους διοργανωτές. Περιμένουμε φωτογραφίες.
evol Posted - 18/01/2016 : 12:16:58
Ημασταν τυχεροι που μας εκανε καλο καιρο. Μεγαλη συμμετοχη δρομεων και επισης τυχεροι που ειχαμε κοντα την Ρεμπουλη! Η διαδρομη των 12 χλμ δεν ηταν για ολη την οικογενεια. Ουτε καν για καποιον που ψιλοτρεχει. Ειχε φοβερες απαιτησεις. Η διοργανωση, για τα 10 ευρω που πηραν συμμετοχη, δεν μπορω να πω πως με ενθουσιασε. Τα βασικα και κατω του μετριου. 7 λεπτα καθυστερηση η εκκινηση, μια ωρα περιπου καθυστερηση οι απονομες και χαμος στο τελος με την κληρωση των δωρων. Θεωρω πως μπορουν και καλυτερα. Η κοπελα στο μικροφωνο ευγενικοτατη, εκανε φιλοτιμες προσπαθειες να τα φερει βολτα. Προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου το μεταλλιο.
dkoukou Posted - 18/01/2016 : 11:00:12
Και εγω φυσικά δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο αγώνα, γενικά μιλάω για το μίνιμουμ προετοιμασίας που πιστεύω ότι απαιτείται για συμμετοχή ακόμα και σε "εισαγωγικό" αγώνα βουνού και που πιστεύω ότι τελικά οι περισσότεροι πρωτάρηδες δεν έχουν.
Νομίζω ότι επικρατεί η λογική "εντάξει μωρε, θα έχει αρκετή ανηφόρα και το πολύ-πολύ να περπατήσουμε και λίγο, άλλωστε αργά θα το πάω, πρώτη φορά είναι" αλλά τα πράγματα είναι λίγο πιο σύνθετα.


_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
nickathens Posted - 18/01/2016 : 10:48:17
quote:
Originally posted by dkoukou

Αν δεν υπαρχει τουλαχιστον στοιχειωδης προηγουμενη προπονητικη εμπειρια σε ανωμαλο εδαφος με κλιση εστω σε καποια σημεια ανω του 10% (ανηφορα-κατηφορα) θα σιχτιριζεις ακομα και περπατωντας ηδη απο το 2ο χιλιομετρο σε εναν τετοιο αγωνα, ειναι βεβαιο, ο,τι και να λεει η προκηρυξη.
Τοσο απλα.

__________________________________________________________________



Σε αυτόν τον αγώνα ναι. Σε άλλον αγώνα όμως χρειάζεται οπωσδήποτε trail παπούτσια, σε άλλον θέλει τεχνική στο κατέβασμα στα μονοπάτια, σε άλλον προσοχή στο σαθρό έδαφος, κλπ κλπ. Αυτά όλα δεν μπορεί να τα γνωρίζει ο δρομέας σε κάθε βουνό που πάει πρώτη φορά. Πρέπει να του παρέχει την σχετική πληροφόρηση ο διοργανωτής του αγώνα. Μιλάω γενικότερα και δεν επικεντρώνομαι απαραίτητα στον συγκεκριμένο αγώνα.
PATENTAS Posted - 18/01/2016 : 10:11:14
Φωτογραφίες που μπορούμε να βρούμε;
dkoukou Posted - 17/01/2016 : 23:49:09
Αν δεν υπαρχει τουλαχιστον στοιχειωδης προηγουμενη προπονητικη εμπειρια σε ανωμαλο εδαφος με κλιση εστω σε καποια σημεια ανω του 10% (ανηφορα-κατηφορα) θα σιχτιριζεις ακομα και περπατωντας ηδη απο το 2ο χιλιομετρο σε εναν τετοιο αγωνα, ειναι βεβαιο, ο,τι και να λεει η προκηρυξη.
Τοσο απλα.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
nickathens Posted - 17/01/2016 : 21:27:39
Καλός αγώνας με πολύ καλό καιρό! Οι μετεωρολόγοι έπεσαν έξω για άλλη μια φορά!
Η διαδρομή σχετικά ασύμμετρη, μιας και είχε δύσκολη ανάβαση που οι περισσότεροι ανέβαιναν περπατώντας, και πολύ γρήγορη κατάβαση που κατέβαινε με ρυθμό tempo. Τεχνικά είχε λίγες απαιτήσεις σε πολύ λίγα σημεία.
Μάλλον πάντως δεν ήταν για αρχάριους ο αγώνας, μιας και άκουσα πολλούς να παραπονιούνται για την δυσκολία του. Γενικά μιλώντας, θα πρέπει οι διοργανωτές να είναι πιο φειδωλοί στην περιγραφή των αγώνων και να επισημαίνουν τις δυσκολίες. Σήμερα άκουσα και μίλησα με αρκετούς πρωτάρηδες και ήταν απογοητευμένοι σε σημείο να μην ξανακάνουν αγώνα βουνού.
JASON JASON Posted - 17/01/2016 : 21:05:27
Καλησπέρα.
πρωτάρης με το βουνό οπότε το ευχαριστήθηκα. έκανα 1.25.05.
Σίγουρα πάντως δεν ήταν για αρχάριους.
Δεν είχα και trail παπούτσια, οπότε δυσκόλεψε επιπλέον το θέμα.
θα ξανακατέβω του χρόνου να είμαστε καλά, με ένα σκοπό: να περπατήσω λιγότερο από σήμερα!!!!
asxetos Posted - 17/01/2016 : 20:53:00
για οσους θελουν να ξαναεπισκεπτουν δρομικα στη διαδρομη

θα γινουν αλλοι 2 αγωνες ο επομενος τελος του μηνα...

Μετα απο δεκαετια η περιοχη εχει παλι αγωνες..
SIT Posted - 17/01/2016 : 14:58:12
Ωραία διαδρομή με απαιτητικές ανηφόρες/κατηφόρες και ελάχιστο ίσιωμα. Τερμάτησα ακμαίος (1.18') παρά τα κιλά (97) και την ηλικία (51). Από τα λόγια και τα πρόσωπα στο τέλος συμπεραίνω ότι οι περισσότεροι ευχαριστήθηκαν τον αγώνα και το βουνό. Πάντα γεροί για τα επόμενα. Το garmin μου έδειξε 11,7 χλμ.
xipolitakos Posted - 17/01/2016 : 14:38:10
Μια χαρά τα πήγες.
Και του χρόνου

___________________
Run Natural... run Bare
PATENTAS Posted - 17/01/2016 : 14:17:59
Δύσκολος αγώνας για τα δικά μου δεδομένα.

Κατά αρχάς ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους διοργανωτές και εθελοντές.
Όλα κύλισαν ομαλά.

Η διαδρομή πολύ απαιτητική λόγω του υψομέτρου στα πρωτα χιλιόμετρα όπου χόρτασα περπάτημα. Μετά ο κατήφορος σε κάποια σημεία πολύ επικίνδυνος μετά την βραδινή καταιγίδα.

Η αλήθεια είναι ότι το ευχαριστήθηκα παρέα με τον Αλέξανδρο.

https://connect.garmin.com/activity/1017855946

Καλή αποκατάσταση τώρα.
Kostasxalarosxiastos Posted - 17/01/2016 : 02:02:59
Ριχνει τετοια απιστευτη βροχη ολο το βραδυ οπου οι συνθηκες θα ειναι λασπουρια κοτρωνες πιθανοτατα και διαφορα ξεριζωμενα φυτα απο τον πολυ αερα αλλα και λιμνες με μπολικο νερο. Ο αγωνας προβλεπεται να ειναι για κομμαντο. Οαο κατα τη διαρκεια του αγωνα θα βρεχει. Ολοι να παρετε δευτερη αλλαξια ρουχων καλτσες μπουφαν δευτερα εσωεουχα και επιπλεον ζευγαρι παπουτσια. Καλα λασπολουτρα φιλοι μου.

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!
kwma Posted - 16/01/2016 : 21:35:57
εγω είμαι πολύ αισιόδοξος οσο αφορα τον καιρό.....
Για τον ανήφορο ανησυχώ
Κάτι πήρε το μάτι μου για "crash test" (ποίου επιπέδου αραγέ???)και με έπιασαν οι ανασφάλειες μου....
Δεν πειράζει....
Ετσι ανησυχουσα και στον πρωτο Ημι, και στον ΑΜΑ, οπότε βουρ!
πολεμος πατηρ παντων!
Καλό αγώνα!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000