Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 2ος Μαραθώνιος Ολυμπίας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Kiprotich Δημοσιευτηκε - 22/01/2016 : 17:19:02
Καλή χρονιά σε όλο το forum!
Υγεία και ευτυχία να έχετε.

Σκέφτομαι να κατέβω στο Μαραθώνιο της Ολυμπίας στα τέλη Μαρτίου και θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τον αγώνα από κάποιον που έτρεξε πέρυσι.
(πώς είναι η διαδρομή, η διοργάνωση, ο καιρός πέρυσι, αριθμός συμμετεχόντων)

Ευχαριστώ πολύ.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Kastro running team Posted - 31/03/2016 : 08:21:58
Ευχαριστώ πολύ , του χρόνου αμ είμαστε καλά θα προσπαθήσω για λίγο παρακάτω !!

quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by Kastro running team

Πρώτος ΜΘ , τερμάτισα κι εγώ σε 4 ώρες και 41 λεπτά , όλα πηγαν καλά !!! του χρόνου θα είμαι καλύτερος. Συγχαρητήρια σε όλους και πολλά μπράβο στους ποδηλάτες που ήταν συνέχεια δίπλα μας.


--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο




...πολλα-πολλα συγχαρητηρια!Καθε αρχη ... και δυσκολη!Και τωρα...που ερχονται τα καλυτερα...κι εις κατωτερα...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο
spy Posted - 30/03/2016 : 13:23:26
quote:
Originally posted by Kastro running team

Πρώτος ΜΘ , τερμάτισα κι εγώ σε 4 ώρες και 41 λεπτά , όλα πηγαν καλά !!! του χρόνου θα είμαι καλύτερος. Συγχαρητήρια σε όλους και πολλά μπράβο στους ποδηλάτες που ήταν συνέχεια δίπλα μας.


--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο




...πολλα-πολλα συγχαρητηρια!Καθε αρχη ... και δυσκολη!Και τωρα...που ερχονται τα καλυτερα...κι εις κατωτερα...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Skyrunner Posted - 30/03/2016 : 11:35:23
Έχουν πολύ δρόμο για να διαβούν για να καθιερωθούν !!! αν δεν διορθώσουν τα κακός κείμενα Ζήνια !!!
Η σκέψη της διοργάνωσης για αγώνα μαραθωνίου καλή αλλά θέλει πολύ δουλεία, κόπο (στην άκρη τα εγώ του καθένα που θέλει να αναδειχθεί-διαφημιστή),σωστή οργάνωση και εθελοντές για να πετύχει !!!
quote:
Originally posted by Zinia Sanoudou

Καλησπερα παιδιά,
Θα ηθελα κι εγω να γράψω μερικά πραγματα για το μαραθώνιο στην αρχαία Ολυμπία. Κατ αρχήν ετρεξα μαραθωνιο και βρηκα τον ολο αγώνα πολύ μέτριο. Η διοργάνωση ηταν αρκετά καλή αν και μας υποχρέωνε να πάμε στον Πύργο για να παραλάβουμε το πακέτο συμμετοχής. Ολα έγιναν τελευταία στιγμή , δεν υπήρχε κλίμα γιορτής την παραμονή στην πολή και στον Πύργο απ οτι έμαθα δεν ειχαν πάρει χαμπάρι.Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα , φτάσαμε με τα πούλμαν το πρωι στην Αμαλιάδα όπου δεν υπήρχε τιποτα , ουτε καν η αψίδα εκκίνησης αλλα ούτε τουαλέτες. Στην αρχή βολευτήκαμε με μια και μοναδική καφετέρια ! Ο διοργανωτης εκανε μια πρόχειρη αναφορα στο πως θα βγούμε απ την πόλη για να μην επαναληφθούν τα περσινα προβλήματα αναφέροντας τους δρόμους που θα περνάμε , λες και θα διαβάζαμε τις πινακίδες. Καθηστερησαμε να ξεκινήσουμε 10-15 λεπτα και ευτυχώς ολα εγιναν κανονικά και ολοι βρήκαν το δρομο για την εθνική οδο Πάτρας -Πύργου. Εκει υπήρχαν κόνοι τροχαίας αλλά η κυκλοφορία γινόταν κανονικά με τις νταλίκες να τρέχουν με 100 δίπλα μας. Βεβαια η τροχαία ήταν άψογη όπως και οι εθελοντές που ήταν πολλοί σε ολη τη διαδρομή. Στον Πύργο η υποδοχή ήταν χλιαρή απ τους λιγοστους θεατές. Το θέαμα των βουνών απο σκουπίδια που υπήρχε σε ολη τη διαδρομή προσπάθησαν επιμελώς να το κρύψουν με λινάτσες οπότε ας πούμε οτιμετριαζε τη δυσωδια και το θέαμα. Παρ ολα αυτα πάνω στην ασφαλτο υπήρχαν αρκετά πατημένα ζωάκια ,κυρίως αρουραίοι που κανεις δεν σκέφτηκε να καθαρίσει. Στο κομμάτι Πύργος -Ολυμπία η λωρίδα που τρέχαμε εγινε ακόμα πιο στενή και ο δρομος ακομα πιο επικίνδυνος. Οι δυο ουσιαστικές ανηφορες της διαδρομής δεν ήταν πια και τόσο κουραστικές αφού ακολουθούσε πάντα κατηφορα και μάλιστα εδιναν και ενα ενδιαφέρον. Το καλύτερο μακράν σημείο ήταν οι εθελοντές ποδηλατες που μας ακολουθούσαν σε ολη τη διαδρομή και μας ρωτουσαν συνέχεια αν χρειαζόμαστε κάτι! Πανάξιοι και τους ευχαριστούμε ! Απο ενδιαφέρον η διαδροομή ηταν μέτρια αλλα γενικά στην Ελλαδα δεν βλέπεις πουθενά σε αντίστοιχους αγώνες κάτι καλύτερο. Στον τερματισμό υπήρχε αρκετός κοσμος αλλά οι μισοι ήταν τουριστες που τυχαία βρίσκονταν εκει οποτε δεν μπορεις να πεις οτι ενδιαφέρονταν για τους τερματισμούς μας. Για να πω την αληθεια όταν δήλωσα συμμετοχή ειχα την εντύπωση ότι ο τερματισμός θα γινόταν μεσα στο αρχαίο στάδιο, κατι που φυσικα δεν εγινε και δεν βλέπω να γίνεται κιόλας.Μόλις τερματισαμε μας εδωσαν μόνο μπανανα και νερό και γενικά και στη διαδρομή δεν υπήρχε πάρα μόνο τζέλ , νερό και ισοτονικό. ευτυχώς στο δημαρχειο υπήρχε αρκετός χώρος για να αλλάξουμε και καθαρές τουαλέτες. Τέλος οι απονομές αργησαν μιάμιση ώρα απ την προβλεπόμενη και στην δική μου περιπτωση εκαναν και λάθος ( 100 τρέχαμε ολοι κι ολοι μαραθώνιο).
Οι δημαρχοι και περιφεριάρχες κορδωνονταν και ελεγαν οτι θέλουν να κάνουν τον δευτερο καλυτερο μαραθώνιο της Ελλαδας αλλα πραγματικά απέχουν παρασάγκας !Φυσικά ας μην ξεχνάμε οτι όλα σώθηκαν κι απ τον εκπληκτικό καιρό που μας εκανε. Με ήλιο και υγρασια μάλλον θα βλαστημούσα ακόμα.

Τρέχω γιατί υπάρχω- υπάρχω για να τρέχω

Kastro running team Posted - 30/03/2016 : 11:29:17
Πρώτος ΜΘ , τερμάτισα κι εγώ σε 4 ώρες και 41 λεπτά , όλα πηγαν καλά !!! του χρόνου θα είμαι καλύτερος. Συγχαρητήρια σε όλους και πολλά μπράβο στους ποδηλάτες που ήταν συνέχεια δίπλα μας.


--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο
ALEXANDRA Posted - 30/03/2016 : 01:51:26
Ζημιά, δεν θα είχα αντιληφθεί όλα αυτά. Εντάξει και έμεις είχαμε μια καθυστέρηση δέκα λεπτών αλλά δεν το θεώρησα σημαντικό. Η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο ότι τρέχαμε πάνω στην εθνική ενώ περνούσαν από δίπλα μας αυτοκίνητα. Αυτό ήταν κάτι που το φοβόμουν. Ωστόσο, λόγω του ότι σε όλη Τη διαδρομή είχα την άλλη από πίσω μου στα 5 και 10 μέτρα, δεν είχα επικεντρωθεί σε αυτό και ξεχάστηκα με το θέμα της ασφάλειας. Επίσης στην τροφοδοσία δεν έδωσα σημασία διότι ήταν ημί για εμένα και είχα και δικά μου gels. Τα σκουπίδια μόνο πρόςεξα διοτι είχα δει το προηγούμενο βράδυ ότι τα είχαν σκεπάσει.

Δυστυχώς η τοπική κοινωνία κοιμάται. Αν δεν ξυπνήσει, δεν θα γίνει μεγάλος ο μαραθώνιος αυτός. Κρίμα διότι αν μη τι άλλο, έχει το όνομα
Rigelian Posted - 29/03/2016 : 21:51:58
Πολλά μπράβο σε όλους και όλες!
Zinia Sanoudou Posted - 29/03/2016 : 21:41:47
Καλησπερα παιδιά,
Θα ηθελα κι εγω να γράψω μερικά πραγματα για το μαραθώνιο στην αρχαία Ολυμπία. Κατ αρχήν ετρεξα μαραθωνιο και βρηκα τον ολο αγώνα πολύ μέτριο. Η διοργάνωση ηταν αρκετά καλή αν και μας υποχρέωνε να πάμε στον Πύργο για να παραλάβουμε το πακέτο συμμετοχής. Ολα έγιναν τελευταία στιγμή , δεν υπήρχε κλίμα γιορτής την παραμονή στην πολή και στον Πύργο απ οτι έμαθα δεν ειχαν πάρει χαμπάρι.Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα , φτάσαμε με τα πούλμαν το πρωι στην Αμαλιάδα όπου δεν υπήρχε τιποτα , ουτε καν η αψίδα εκκίνησης αλλα ούτε τουαλέτες. Στην αρχή βολευτήκαμε με μια και μοναδική καφετέρια ! Ο διοργανωτης εκανε μια πρόχειρη αναφορα στο πως θα βγούμε απ την πόλη για να μην επαναληφθούν τα περσινα προβλήματα αναφέροντας τους δρόμους που θα περνάμε , λες και θα διαβάζαμε τις πινακίδες. Καθηστερησαμε να ξεκινήσουμε 10-15 λεπτα και ευτυχώς ολα εγιναν κανονικά και ολοι βρήκαν το δρομο για την εθνική οδο Πάτρας -Πύργου. Εκει υπήρχαν κόνοι τροχαίας αλλά η κυκλοφορία γινόταν κανονικά με τις νταλίκες να τρέχουν με 100 δίπλα μας. Βεβαια η τροχαία ήταν άψογη όπως και οι εθελοντές που ήταν πολλοί σε ολη τη διαδρομή. Στον Πύργο η υποδοχή ήταν χλιαρή απ τους λιγοστους θεατές. Το θέαμα των βουνών απο σκουπίδια που υπήρχε σε ολη τη διαδρομή προσπάθησαν επιμελώς να το κρύψουν με λινάτσες οπότε ας πούμε οτιμετριαζε τη δυσωδια και το θέαμα. Παρ ολα αυτα πάνω στην ασφαλτο υπήρχαν αρκετά πατημένα ζωάκια ,κυρίως αρουραίοι που κανεις δεν σκέφτηκε να καθαρίσει. Στο κομμάτι Πύργος -Ολυμπία η λωρίδα που τρέχαμε εγινε ακόμα πιο στενή και ο δρομος ακομα πιο επικίνδυνος. Οι δυο ουσιαστικές ανηφορες της διαδρομής δεν ήταν πια και τόσο κουραστικές αφού ακολουθούσε πάντα κατηφορα και μάλιστα εδιναν και ενα ενδιαφέρον. Το καλύτερο μακράν σημείο ήταν οι εθελοντές ποδηλατες που μας ακολουθούσαν σε ολη τη διαδρομή και μας ρωτουσαν συνέχεια αν χρειαζόμαστε κάτι! Πανάξιοι και τους ευχαριστούμε ! Απο ενδιαφέρον η διαδροομή ηταν μέτρια αλλα γενικά στην Ελλαδα δεν βλέπεις πουθενά σε αντίστοιχους αγώνες κάτι καλύτερο. Στον τερματισμό υπήρχε αρκετός κοσμος αλλά οι μισοι ήταν τουριστες που τυχαία βρίσκονταν εκει οποτε δεν μπορεις να πεις οτι ενδιαφέρονταν για τους τερματισμούς μας. Για να πω την αληθεια όταν δήλωσα συμμετοχή ειχα την εντύπωση ότι ο τερματισμός θα γινόταν μεσα στο αρχαίο στάδιο, κατι που φυσικα δεν εγινε και δεν βλέπω να γίνεται κιόλας.Μόλις τερματισαμε μας εδωσαν μόνο μπανανα και νερό και γενικά και στη διαδρομή δεν υπήρχε πάρα μόνο τζέλ , νερό και ισοτονικό. ευτυχώς στο δημαρχειο υπήρχε αρκετός χώρος για να αλλάξουμε και καθαρές τουαλέτες. Τέλος οι απονομές αργησαν μιάμιση ώρα απ την προβλεπόμενη και στην δική μου περιπτωση εκαναν και λάθος ( 100 τρέχαμε ολοι κι ολοι μαραθώνιο).
Οι δημαρχοι και περιφεριάρχες κορδωνονταν και ελεγαν οτι θέλουν να κάνουν τον δευτερο καλυτερο μαραθώνιο της Ελλαδας αλλα πραγματικά απέχουν παρασάγκας !Φυσικά ας μην ξεχνάμε οτι όλα σώθηκαν κι απ τον εκπληκτικό καιρό που μας εκανε. Με ήλιο και υγρασια μάλλον θα βλαστημούσα ακόμα.

Τρέχω γιατί υπάρχω- υπάρχω για να τρέχω
georgedr Posted - 29/03/2016 : 20:07:19
καλησπερα και συγχαρητηρια σε ολους , ξερει κανεις αν υπαρχουν φωτο του αγωνα
Spyretos Posted - 29/03/2016 : 16:26:04
quote:
συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν στην Ολυμπία και από μένα.
Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι ο μαραθώνιος με το μικρότερο αντίτιμο ,νομίζω πρέπει μόνο γιαυτό να τους βγάλουμε το καπέλο.Κάπου στα 10 ευρώ διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Θυμάμαι κάπου στο μακρινό 1989 είχαν γίνει πανελλήνιοι αγώνες ανωμάλου δρόμου Γυμνασίων -Λυκείων και έπαιρνε μέρος ο πρώτος από κάθε νομό.Έίχα βγει 2ος στον Νομό μου και ο φίλος μου που είχε πάει είχε γυρίσει εκστασιασμένος από την ομορφιά του τερματισμού.
Αν δεν ήταν στη μέση η Θεσσαλονίκη και η χαρά της αντάμωσης με πατριώτες θα ήθελα να τον τρέξω .


Ήταν 12 ευρώ για το απλό πακέτο και 18 μαζί με μπλουζάκι (τεχνικό).
Προσωπικά θεωρώ ότι η διοργάνωση ήταν αψεγάδιαστη και τον κατατάσσω ως έναν από τους πιο ωραίους αγώνες που έχω τρέξει. Το race pack ήταν λιτό αλλά τίμιο: ένα gelάκι High5, 2 ταμπλέτες ηλεκτρολυτών και 1 μικρό αντιηλιακό προσώπου. Ο τερματισμός ήταν υπέροχη εμπειρία. Εύχομαι να καταφέρουν να το συνεχίσουν τον αγώνα...
Συγχαρητήρια σε όλους τους τερματίσαντες
spy Posted - 29/03/2016 : 16:22:24
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Σίγουρα τίποτα δεν είναι δεδομένο. Απλά είναι και στη φύση μου όταν "καταφέρνω" κάτι να λέω "σιγά τα ουά"! Η αλήθεια είναι ότι θα εκτιμήσω τη φετινή νίκη μόνο αν του χρόνου (πρώτα ο Θεός! Να έχουν ισιώσει και τον δρόμο...)δεν βγω στις 3 πρώτες.
Το μόνο που ευχαριστήθηκα από τον "αγώνα" είναι μια ωραία φωτογραφία με τον κότινο.

Σπύρο τι ώρα τερμάτισες; Σε έπιασαν τα καρεκλοπόδαρα;

Ρε συ Νίκο, πότε θα μας καλέσεις στον Παρνασσό; Να πάμε και σε εκείνον τον αγώνα μερικοί από εδώ μέσα "να τους δείξουμε".



...πω, πω Αλεξανδρα φθηνα τη γλυτωσα!3:22 εκανα ... και 3 λεπτα μετα τον τερματισμο μου...αρχισε να ριχνει ...και να ριχνει...και τελειωμο δεν ειχε αυτο το πραγμα!!!Οταν κοπασε μετα απο μιση ωρα η βροχη...βγηκε για λιγο ηλιος ... και μετα ξανα καταιγιδα!Εφυγα περπατωντας για το ξενοδοχειο ... και τη βροχη που γλυτωσα οταν ετρεχα...την εφαγα καθ'οδον στην επιστροφη προς το ξενοδοχειο!Οχι τιποτ'αλλο...αλλα δε μ'αρεσει η βροχη ...ειδικα οταν τρεχω!Καθυστερησαν πολυ οι απονομες, διοτι υπηρξε, λογω αλλαγης ωρας, καποιο προβλημα με τη χρονομετρηση...με αποτελεσμα να μη γινουν απονομες στις ηλικιακες κατηγοριες ...και να μας βρει η καταιγιδα!!Το τελευταιο χλμ του τερματισμου παντως ηταν ολα τα λεφτα...οπως κι ολοι οι εθελοντες κι οι κατοικοι που εδωσαν τον καλυτερο τους εαυτο για την επιτυχια του αγωνα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Peter L Posted - 29/03/2016 : 15:49:38
συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν στην Ολυμπία και από μένα.
Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι ο μαραθώνιος με το μικρότερο αντίτιμο ,νομίζω πρέπει μόνο γιαυτό να τους βγάλουμε το καπέλο.Κάπου στα 10 ευρώ διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Θυμάμαι κάπου στο μακρινό 1989 είχαν γίνει πανελλήνιοι αγώνες ανωμάλου δρόμου Γυμνασίων -Λυκείων και έπαιρνε μέρος ο πρώτος από κάθε νομό.Έίχα βγει 2ος στον Νομό μου και ο φίλος μου που είχε πάει είχε γυρίσει εκστασιασμένος από την ομορφιά του τερματισμού.
Αν δεν ήταν στη μέση η Θεσσαλονίκη και η χαρά της αντάμωσης με πατριώτες θα ήθελα να τον τρέξω .
ALEXANDRA Posted - 29/03/2016 : 15:38:57
Σίγουρα τίποτα δεν είναι δεδομένο. Απλά είναι και στη φύση μου όταν "καταφέρνω" κάτι να λέω "σιγά τα ουά"! Η αλήθεια είναι ότι θα εκτιμήσω τη φετινή νίκη μόνο αν του χρόνου (πρώτα ο Θεός! Να έχουν ισιώσει και τον δρόμο...)δεν βγω στις 3 πρώτες.
Το μόνο που ευχαριστήθηκα από τον "αγώνα" είναι μια ωραία φωτογραφία με τον κότινο.

Σπύρο τι ώρα τερμάτισες; Σε έπιασαν τα καρεκλοπόδαρα;

Ρε συ Νίκο, πότε θα μας καλέσεις στον Παρνασσό; Να πάμε και σε εκείνον τον αγώνα μερικοί από εδώ μέσα "να τους δείξουμε".
Aroulio Posted - 29/03/2016 : 13:08:53
Συγχαρητήρια Νίκο... για το σπίτι στον Παρνασσό
zoro Posted - 29/03/2016 : 12:31:21
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ευχαριστώ zakis, spy, Etien αλλά σιγά μωρέ, δεν ήταν πολλές οι συμμετοχές! Και ο χρόνος μου δεν ήταν καθόλου καλός.
Με τη βροχή που έριχνε το πρωί, δεν έκανα καθόλου ζέσταμα. Είπα, "ασ' το χρόνο και απλά πήγαινε να απολαύσεις το τοπίο με τη βροχή". Τι πρόβλημα και αυτό, δεν ξέρεις τι να βάλεις! Να βάλεις μακρυμάνικο, σκέφτεσαι θα κουβαλάς πολύ βρεγμένο ρούχο πάνω σου, να βάλεις κοντομάνικο, κρυώνεις. Τελικώς σταμάτησε η βροχή με το ξεκινήσαμε και ησυχάσαμε!
Στα της διοργάνωσης, ήταν όλα πολύ καλά. Ναι, ήταν μοναχικά αλλα όχι και τόσο τελικώς (ειδικά εγώ είχα την 2η πίσω μου σε όλη τη διαδρομή, στα 5 μέτρα ρε παιδί μου! Δεν έλεγε να με περάσει! Αφού ήθελα να της κάνω νόημα να περάσει! Στον τερματισμό με ευχαρίστησε για τον ρυθμό που τςη έδωσα-έκανε ρεκόρ). Εντάξει, είχα κόσμο μπροστά μου. Αλά, αντί να έχεις δεκάδες, έχεις δυάδες -τριάδες. ΟΚ. Το τοπίο ήταν ωραίο, σταθμοί, όλα ΟΚ, και ακόμη και με τα σκουπίδια που έχουν πρόβλημα εκεί, και γενικά είναι βουνό, είχαν φροντίσει να τα καλυψουν με μουσαμάδες. Είχε αρκετούς ξένους ο αγώνας και μου έκανε εντύπωση.
Νομίζω ότι αν η τοπική κοινωνία τον αγκάλιαζε τον αγώνα, έχει potential για περισσότερες συμμετοχές. Από συγγενείς που έχω στον Πύργο, έμαθα ότι δεν είχε ακουστεί καθόλου ο αγώνας. Το ίδιο είχε γίνει και παλαιότερα με τον Κουμπερτένιο αγώνα. Πραγματικά δεν τους καταλαβαίνω τους Πυργιώτες!


Πάντως είχε 2 ανηφόρες στο 7,5 και στο 18, το κάτι άλλο! Εκνευρίστηκα, έλεγα ότι είναι απαράδεκττο. Μα χάθηκε να κάνουν ίσιους δρόμους; Και τι μιλάω εγώ; Τι να πουν αυτοί που έτρεχαν μαραθώνιο, να έχουν στο 30,5 και στο 40 τέτοια ανηφόρα....


Συγχαρητήρια Αλεξάνδρα και για τον αγώνα αλλά και για την πρωτιά!!
Όσο για τους Πυργιώτες έχουν άλλά προβλήματα
spy Posted - 29/03/2016 : 11:25:58
...Τασο ευχαριστω πολυ!
...Νικο ...κι εγω ελεγα...αφου περσι ο πρωτος εκανε 3:18...με προσφατη επιδοση το 3:15 στο Ναυπλιο, υπολογιζοντας και τις ανηφορες της συγκεκριμενης διαδρομης, με χρονο 3:20 μαλλον εχω βασιμες ελπιδες για βαθρο γενικης, αλλωστε ποτε θα μου ξανασυμβει τετοια διακριση...μαλλον ΠΟΤΕ!Στα πρωτα 7 χλμ ετρεχα με 4:25 κι ημουν στους 5 πρωτους...εβλεπα και το περιπολικο ...και χαιρομουνα...αλλα ως το 10ο χλμ με περασαν 4 ... και ετσι ισιωσα ... τρεχοντας στη συνεχεια λιγο πιο χαλαρα, αφου ολα πλεον ειχαν κριθει!Τιποτα δεν ειναι δεδομενο και ...ποτε δεν ξερεις εκ των προτερων την εκβαση ενος αγωνα ... γι'αυτο και μονο στην Αλεξανδρα αξιζουν πολλα συγχαρητηρια για την πρωτια της!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000