Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 2ος Μαραθώνιος Ολυμπίας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

Kiprotich
Newbie Forum Runner

Greece


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/01/2016 :  17:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή χρονιά σε όλο το forum!
Υγεία και ευτυχία να έχετε.

Σκέφτομαι να κατέβω στο Μαραθώνιο της Ολυμπίας στα τέλη Μαρτίου και θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τον αγώνα από κάποιον που έτρεξε πέρυσι.
(πώς είναι η διαδρομή, η διοργάνωση, ο καιρός πέρυσι, αριθμός συμμετεχόντων)

Ευχαριστώ πολύ.

thompson
Forum-Runner



128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2016 :  17:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα και καλη χρονια!Με ολη την καλη διαθεση εχεις κανει την ερωτηση σου στην ενοτητα μικρες αγγελιες.Για να εχεις καλυτερη ανταποκριση στα απαντηματα της ερωτησης σου γνωμη μου να την μεταφερεις στην ενοτητα ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΑΣ.Με ολο τον σεβασμο και την καλη διαθεση.Καλη χρονια και καλως ηρθες στην ομορφη παρεα μας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kiprotich
Newbie Forum Runner

Greece


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2016 :  17:35:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν το πρόσεξα καν φίλε thompson
Σε ευχαριστώ πολύ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kastro running team
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  09:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα τρέξω και έγω 1ο ΜΘ. Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τη διατροφή πρίν και κατά τη διάρκεια του αγώνα?

Έχω παρατηρήσει απο τα long run που κάνω οτι ξεμένω απο δυναμεις μετά απο 20 χιλ. Θα ήθελα απο κάποιον έμπειρο να μου πεί την άποψη του για το τι πρέπει να επιλέξω για πρωινό και κατά τη διάρκεια του αγώνα ώστε να μην ξεμείνω. Διάβασα οτι οι διοργανωτές θα έχουν νερό, ενεργειακό ποτό, τζελ, μπανάνες και ξηρά φρούτα.

Επίσης αν υπάρχει κάτι για τον πόνο των αρθρώσεων.

Ευχαριστώ


--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  12:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Kastro running team

Θα τρέξω και έγω 1ο ΜΘ. Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τη διατροφή πρίν και κατά τη διάρκεια του αγώνα?

Έχω παρατηρήσει απο τα long run που κάνω οτι ξεμένω απο δυναμεις μετά απο 20 χιλ. Θα ήθελα απο κάποιον έμπειρο να μου πεί την άποψη του για το τι πρέπει να επιλέξω για πρωινό και κατά τη διάρκεια του αγώνα ώστε να μην ξεμείνω. Διάβασα οτι οι διοργανωτές θα έχουν νερό, ενεργειακό ποτό, τζελ, μπανάνες και ξηρά φρούτα.

Επίσης αν υπάρχει κάτι για τον πόνο των αρθρώσεων.

Ευχαριστώ


--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο



Ρωτάς πολλά!
Και δεν είναι ότι είναι πολλά και θα σε χρεώσουμε, είναι ότι είναι πολλά και λίγο πολύ ρωτάς σε 3 σειρές... τα πάντα για το τρέξιμο.
Αν ξεμένεις από δυνάμεις μπορεί να είναι ενεργειακό μπορεί να είναι και απλά ότι δεν είσαι προπονημένος ή ότι πας πιο γρήγορα από ότι πρέπει κτλ κτλ.

Σε γενικές γραμμές 1 απλή απάντηση δεν υπάρχει, και ακόμα πιο σίγουρα δεν υπάρχει καμία απάντηση αν πρώτα δεν τα έχεις κάνει όλα αυτά που θα ακούσες/σκεφτείς/σου πουμε σε μεγάλες προπονήσεις.

Για αρχή προσπάθησε να πηγαίνεις πιο αργά, στα 30ριά που θα κάνεις, πήγαινε ακόμα πιο αργά από αυτό που σε έκανε να σκάσεις μετά τα 20χλμ, και ξεκίνα με ένα gel ανά περίπου 40λεπτά.
Και βλέπεις...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  12:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν υπαρχει χρυση συνταγη..δοκιμες κ προσαρμογες κανουμε, πιστεψε με ακομα και μετα απο 12 χρονια..γενικα υδατανθρακες πριν (ζυμαρικα) θες, χαπια αλατιου κατα τη διαρκεια και ηλεκτρολυτες..αλλοι θα σου πουν αυτο ή εκεινο αλλα ο οργανισμος σου απο προπονηση σε προπονηση θα σου πει τι χρειαζεσαι. διαβασε στο φορουμ και δοκιμαζε μεχρι να καταληξεις στο πρωτοκολλο τροφοδοσιας που σου ταιριαζει..

επισης οι αρθρωσεις, αν δεν υπαρχει καποιο ιατρικο θεμα για το οποιο απευθυνεσαι σε ειδικο, οπως κι ολο το μυοσκελετικο χρειαζεται προσαρμογες, τα χαπια πχ δεν ειναι λυση..προπονηση με πλανο, χωρις βιασυνες και το σωμα θα βρει το δρομο του...καλη συνεχεια

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  12:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι ημιμαραθώνιο έχεις, φίλε μου;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  13:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by Kastro running team

Θα τρέξω και έγω 1ο ΜΘ. Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τη διατροφή πρίν και κατά τη διάρκεια του αγώνα?

Έχω παρατηρήσει απο τα long run που κάνω οτι ξεμένω απο δυναμεις μετά απο 20 χιλ. Θα ήθελα απο κάποιον έμπειρο να μου πεί την άποψη του για το τι πρέπει να επιλέξω για πρωινό και κατά τη διάρκεια του αγώνα ώστε να μην ξεμείνω. Διάβασα οτι οι διοργανωτές θα έχουν νερό, ενεργειακό ποτό, τζελ, μπανάνες και ξηρά φρούτα.

Επίσης αν υπάρχει κάτι για τον πόνο των αρθρώσεων.

Ευχαριστώ


--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο



Ρωτάς πολλά!
Και δεν είναι ότι είναι πολλά και θα σε χρεώσουμε, είναι ότι είναι πολλά και λίγο πολύ ρωτάς σε 3 σειρές... τα πάντα για το τρέξιμο.
Αν ξεμένεις από δυνάμεις μπορεί να είναι ενεργειακό μπορεί να είναι και απλά ότι δεν είσαι προπονημένος ή ότι πας πιο γρήγορα από ότι πρέπει κτλ κτλ.

Σε γενικές γραμμές 1 απλή απάντηση δεν υπάρχει, και ακόμα πιο σίγουρα δεν υπάρχει καμία απάντηση αν πρώτα δεν τα έχεις κάνει όλα αυτά που θα ακούσες/σκεφτείς/σου πουμε σε μεγάλες προπονήσεις.

Για αρχή προσπάθησε να πηγαίνεις πιο αργά, στα 30ριά που θα κάνεις, πήγαινε ακόμα πιο αργά από αυτό που σε έκανε να σκάσεις μετά τα 20χλμ, και ξεκίνα με ένα gel ανά περίπου 40λεπτά.
Και βλέπεις...





'Η και όλα μαζί απο αυτά που σημείωσε ο Γιώργος

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  17:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για τις αρθρώσεις έμαθα κάνει καλό το ηλιέλαιο. ένα κουταλάκι του γλυκού το πρωί. έτσι μου είπαν :P

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kastro running team
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  08:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Τι ημιμαραθώνιο έχεις, φίλε μου;


2:05

"My sport is your sport's punishment"



--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kastro running team
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  08:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by Kastro running team

Θα τρέξω και έγω 1ο ΜΘ. Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τη διατροφή πρίν και κατά τη διάρκεια του αγώνα?

Έχω παρατηρήσει απο τα long run που κάνω οτι ξεμένω απο δυναμεις μετά απο 20 χιλ. Θα ήθελα απο κάποιον έμπειρο να μου πεί την άποψη του για το τι πρέπει να επιλέξω για πρωινό και κατά τη διάρκεια του αγώνα ώστε να μην ξεμείνω. Διάβασα οτι οι διοργανωτές θα έχουν νερό, ενεργειακό ποτό, τζελ, μπανάνες και ξηρά φρούτα.

Επίσης αν υπάρχει κάτι για τον πόνο των αρθρώσεων.

Ευχαριστώ


--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο



Ρωτάς πολλά!
Και δεν είναι ότι είναι πολλά και θα σε χρεώσουμε, είναι ότι είναι πολλά και λίγο πολύ ρωτάς σε 3 σειρές... τα πάντα για το τρέξιμο.
Αν ξεμένεις από δυνάμεις μπορεί να είναι ενεργειακό μπορεί να είναι και απλά ότι δεν είσαι προπονημένος ή ότι πας πιο γρήγορα από ότι πρέπει κτλ κτλ.

Σε γενικές γραμμές 1 απλή απάντηση δεν υπάρχει, και ακόμα πιο σίγουρα δεν υπάρχει καμία απάντηση αν πρώτα δεν τα έχεις κάνει όλα αυτά που θα ακούσες/σκεφτείς/σου πουμε σε μεγάλες προπονήσεις.

Για αρχή προσπάθησε να πηγαίνεις πιο αργά, στα 30ριά που θα κάνεις, πήγαινε ακόμα πιο αργά από αυτό που σε έκανε να σκάσεις μετά τα 20χλμ, και ξεκίνα με ένα gel ανά περίπου 40λεπτά.
Και βλέπεις...



Ναι, δεν είμαι καλά προπονημένος , ούτε θα είμαι ποτέ, δεν έχω το χρόνο, απλά προσπαθώ να κάνω τα υπόλοιπα σωστά. Θα δοκιμάσω το Σ/Κ αυτό που μου λες! Ευχαριστώ






--------------------------
Έκανα φίλο μου το τρέξιμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  22:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν; Για σηκώστε το χεράκι όσοι θα πάτε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ptrspar
Forum-Runner

Afghanistan


140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  09:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+1
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  09:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...θα προσπαθησουμε να ειμαστε ... και εκει ... αν ολα πανε καλα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  11:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α εντάξει, θα είμαστε πολλοί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  12:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...λιγοι, αλλα εκλεκτοι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000