Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου 2016

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Constantine S. Δημοσιευτηκε - 10/02/2016 : 09:16:37
Καλημέρα φίλοι συντρέχτες και συμφορουμίτες. Αυτή τη χρονιά αποφάσισα να επιλέξω τον μαραθώνιο του Ναυπλίου ως μεγάλο εαρινό αγώνα. Είναι η πρώτη μου φορά στο συγκεκριμένο αγώνα και η αλήθεια είναι ότι με αυτα που έχω διαβάσει σε προγενέστερα νήματα, έχω λίγο άγχος ως προς τα οργανωτικά. Απ΄οτι βλέπω κι αυτή τη χρονιά οι μικροί αγώνες συμπιπτουν με τη διαδρομή αλλά και την ώρα διεξαγωγης του μαραθωνιου. Διαβάζω επισης διάφορα παράπονα για τις προηγουμενες διοργανώσεις... Δε σας κρύβω οτι προετοιμάζομαι για ατομικο ρεκόρ αρκετά κάτω των 3,5 ωρών. Μπορουν οι όποιες οργανωτικές αδυναμίες να σε ρίξουν εκτος αγωνιστικού πλάνου ή προκειται για απλή γκρίνια?
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
belial Posted - 16/03/2016 : 03:21:53
Φωτογραφίες http://www.energyphotos.gr/2016/Road/Nafplio2016

Σπεύδε βραδέως
belial Posted - 15/03/2016 : 19:59:08
NafplioMarathon
Καλησπέρα σας,
μετά από επικοινωνία με την εταιρεία της χρονομέτρησης μας ενημέρωσαν πως παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα στην εκκίνηση και δεν καταγράφηκαν οι χρόνοι πολλών αθλητών. Έτσι το σύστημα τους έδωσε το χρόνο της εκκίνησης και γι' αυτό έχουν καθαρό χρόνο ίσο με τον πραγματικό. Η κατάταξη όμως βγαίνει με βάση τον πραγματικό χρόνο.
Ζητάμε την κατανόησή σας.
Με εκτίμηση,
Η ομάδα facebook του Μαραθωνίου Ναυπλίου.
Πολύ ωραία λοιπόν. Δελτία τύπου για απόλυτη επιτυχία στην διοργάνωση του αγώνα ξέρουν να βγάζουν. Δεν βγάζω κακία αλλά μια πίκρα την έχω. Λογικά και οι υπόλοιποι θα λάβουν την ίδια απάντηση.

Σπεύδε βραδέως
kostisk Posted - 14/03/2016 : 19:32:19
εγω δεν με βρισκω στα αποτελεσματα του ημιμαραθωνιου και επισης αλλοι δυο γνωστοι δεν υπαρχουν στα αποτελεσματα. Πιστευω οτι κατι πρεπει να γινει απο την μερια τνω διοργανωτων
panos81 Posted - 13/03/2016 : 21:28:35
πέρσι στο 5αρι με τον μπροστινό μου ειχα ενα λεπτο διαφορα, ενω στην πραγματικότητα ειχαμε το πολυ 2 δευτερολεπτα ...

5-12-05
big-blue Posted - 13/03/2016 : 21:04:07
Κ πέρσι είχαν θέματα με τη χρονομέτρηση...
zoro Posted - 13/03/2016 : 14:38:51
Λογικά αφού δεν διορθώθηκε (είναι αρκετοί δρομείς με τον ίδιο χρόνο απο τα πρώτα αποτελέσματα) μέχρι τώρα δεν μπορούνε...
και φυσικα γι'αυτό δεν φταίνε οι διοργανωτές
Deorum Posted - 13/03/2016 : 14:03:44
Έχεις δίκιο, θα έλεγα να απευθυνθείς στην διοργάνωση για αυτό, όσο ακόμα δεν είναι οριστικά τα αποτελέσματα.

giakos Posted - 13/03/2016 : 13:27:44
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by belial

Τελικά αποτελέσματα και δυστυχώς βλέπω το ίδιο λάθος, συνολικός χρόνος ίδιος με τον καθαρό.Έτρεξα παρέα με φίλο και σε αυτόν η μέτρηση ήταν σωστή. Περάσαμε περίπου ένα λεπτό μετά την εκκίνηση τον τάπητα της αφετηρίας. Ήταν το μόνο που με στεναχώρησε από όλη την διοργάνωση. Μου έκανε εντύπωση το χαμόγελο των εθελοντών και του κόσμου που παρακολουθούσε και εμψύχωνε. Πραγματικά είχες κόσμο τριγύρω ,όσο αφορά τον ημιμαραθώνιο, δεν ένιωθες καθόλου να τρέχεις μόνος. Μια πολύ φιλόξενη και προσιτή πόλη για όλους και πολύ όμορφη εναλλαγή του τοπίου Παλαμίδι, μπρουρτζι, πορτοκαλεώνες, παραλία.
Φωτογραφίες μόνο από τον τερματισμό θα έχουμε; Είδα πάρα πολλούς φωτογράφους σε όλη την διαδρομή.

Σπεύδε βραδέως



Ξέρω σίγουρα ότι έχουν τον χρόνο καταγεγραμμένο ξεχωριστά μικτό/καθαρό.
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς "συνολικός χρόνος ίδιος με τον καθαρό"
Ενώ σε όλους τους άλλους δλδ το δείχνει ξεχωριστά, σε εσένα δεν το δείχνει?

Φωτογραφίες θα σας έρθουν από την διοργάνωση, πρέπει όμως να οριστικοποιηθούν τα αποτελέσματα (θα είναι μαζί με δίπλωμα/αναγραφή χρόνου κτλ) αφού γίνουν 1-2 διορθώσεις και περάσει το διάστημα για υποβολή ενστάσεων.


Το λάθος έχει να κάνει με το γεγονός ότι μικτός και καθαρός χρόνος είναι ίδιος....σε μερικούς υπάρχει διαφορά σε άλλους όχι....πχ εγώ μικτό εχω 2.00.37 και καθαρό τον ιδιο ενω καθαρός χρόνος ειναι 1.59.36....
Μακαρι όλα τα προβήματα μας να ειναι αυτούθ του είδους.....

Δεν προλαβαίνω.......
Deorum Posted - 13/03/2016 : 12:35:57
quote:
Originally posted by belial

Τελικά αποτελέσματα και δυστυχώς βλέπω το ίδιο λάθος, συνολικός χρόνος ίδιος με τον καθαρό.Έτρεξα παρέα με φίλο και σε αυτόν η μέτρηση ήταν σωστή. Περάσαμε περίπου ένα λεπτό μετά την εκκίνηση τον τάπητα της αφετηρίας. Ήταν το μόνο που με στεναχώρησε από όλη την διοργάνωση. Μου έκανε εντύπωση το χαμόγελο των εθελοντών και του κόσμου που παρακολουθούσε και εμψύχωνε. Πραγματικά είχες κόσμο τριγύρω ,όσο αφορά τον ημιμαραθώνιο, δεν ένιωθες καθόλου να τρέχεις μόνος. Μια πολύ φιλόξενη και προσιτή πόλη για όλους και πολύ όμορφη εναλλαγή του τοπίου Παλαμίδι, μπρουρτζι, πορτοκαλεώνες, παραλία.
Φωτογραφίες μόνο από τον τερματισμό θα έχουμε; Είδα πάρα πολλούς φωτογράφους σε όλη την διαδρομή.

Σπεύδε βραδέως



Ξέρω σίγουρα ότι έχουν τον χρόνο καταγεγραμμένο ξεχωριστά μικτό/καθαρό.
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς "συνολικός χρόνος ίδιος με τον καθαρό"
Ενώ σε όλους τους άλλους δλδ το δείχνει ξεχωριστά, σε εσένα δεν το δείχνει?

Φωτογραφίες θα σας έρθουν από την διοργάνωση, πρέπει όμως να οριστικοποιηθούν τα αποτελέσματα (θα είναι μαζί με δίπλωμα/αναγραφή χρόνου κτλ) αφού γίνουν 1-2 διορθώσεις και περάσει το διάστημα για υποβολή ενστάσεων.
giakos Posted - 13/03/2016 : 12:18:39
quote:
Originally posted by belial

Τελικά αποτελέσματα και δυστυχώς βλέπω το ίδιο λάθος, συνολικός χρόνος ίδιος με τον καθαρό.Έτρεξα παρέα με φίλο και σε αυτόν η μέτρηση ήταν σωστή. Περάσαμε περίπου ένα λεπτό μετά την εκκίνηση τον τάπητα της αφετηρίας. Ήταν το μόνο που με στεναχώρησε από όλη την διοργάνωση. Μου έκανε εντύπωση το χαμόγελο των εθελοντών και του κόσμου που παρακολουθούσε και εμψύχωνε. Πραγματικά είχες κόσμο τριγύρω ,όσο αφορά τον ημιμαραθώνιο, δεν ένιωθες καθόλου να τρέχεις μόνος. Μια πολύ φιλόξενη και προσιτή πόλη για όλους και πολύ όμορφη εναλλαγή του τοπίου Παλαμίδι, μπρουρτζι, πορτοκαλεώνες, παραλία.
Φωτογραφίες μόνο από τον τερματισμό θα έχουμε; Είδα πάρα πολλούς φωτογράφους σε όλη την διαδρομή.

Σπεύδε βραδέως


Καλημέρα σε ολους,
το θεμα με τον χρονο το εχω και εγω και το εχω αναφερει και στους διοργανωτες διοτι ειναι θεμα εταιρειας χρονομετρησης...προς αποφυγη παρεξηγησεων...δεν ειμαι χρονολατρης...αλλα ρε γαμωτο προετοιμαστηκα για κατω από 2 ωρες εστω και ενα δεκατο του δευτερολεπτου και ενω το εκανα δεν εχω και την ικανοποιηση να το δω στα αποτελεσματα....
Ενα επιπλεον κινητρο να συνεχισω....Στο Αιγιο στις 27 Μαρτιου ο στοχος παραμενει ο ιδιος....κατα τα αλλα η διοργανωση αψογη...και η πολη πολυ ομορφη και γενικα ενας αγωνας γιορτη.....να ειμαστε καλα να τον ξανατρεξουμε....


Δεν προλαβαίνω.......
belial Posted - 13/03/2016 : 11:49:04
Τελικά αποτελέσματα και δυστυχώς βλέπω το ίδιο λάθος, συνολικός χρόνος ίδιος με τον καθαρό.Έτρεξα παρέα με φίλο και σε αυτόν η μέτρηση ήταν σωστή. Περάσαμε περίπου ένα λεπτό μετά την εκκίνηση τον τάπητα της αφετηρίας. Ήταν το μόνο που με στεναχώρησε από όλη την διοργάνωση. Μου έκανε εντύπωση το χαμόγελο των εθελοντών και του κόσμου που παρακολουθούσε και εμψύχωνε. Πραγματικά είχες κόσμο τριγύρω ,όσο αφορά τον ημιμαραθώνιο, δεν ένιωθες καθόλου να τρέχεις μόνος. Μια πολύ φιλόξενη και προσιτή πόλη για όλους και πολύ όμορφη εναλλαγή του τοπίου Παλαμίδι, μπρουρτζι, πορτοκαλεώνες, παραλία.
Φωτογραφίες μόνο από τον τερματισμό θα έχουμε; Είδα πάρα πολλούς φωτογράφους σε όλη την διαδρομή.

Σπεύδε βραδέως
big-blue Posted - 10/03/2016 : 21:16:50
quote:
Originally posted by belial

https://irewind.com/channel/gallery/327 προσωπικό βίντεο για όλους τους δρομείς απλά κάντε αναζήτηση του ονόματος σας, από τον αγώνα, δωρεάν για λίγο χρονικό διάστημα.

Σπεύδε βραδέως



Τραγικό στυλ έχω, πέρα δώθε πάω και τέρμα heel strike ... :(
Τι να κάνουμε ακόμα ρε παππού;;;
big-blue Posted - 10/03/2016 : 20:56:17
Έχω ξεσκιστεί στα παϊδάκια (αποκατάσταση:))
Ωστόσο ευτυχώς χάνω ακόμα κιλά, ίσως λόγω αδράνειας:)
Αχνοφαίνεται ο Λευκός Πύργος!
belial Posted - 10/03/2016 : 16:50:38
https://irewind.com/channel/gallery/327 προσωπικό βίντεο για όλους τους δρομείς απλά κάντε αναζήτηση του ονόματος σας, από τον αγώνα, δωρεάν για λίγο χρονικό διάστημα.

Σπεύδε βραδέως
mitsubae Posted - 10/03/2016 : 09:50:00
quote:
Originally posted by panos81

quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by panos81

quote:
Originally posted by mitsubae

quote:
Originally posted by panos81
[br




Και μετά μου λές πως δε θα κατέβεις μαραθώνιο.....ούστ κοπρόσκυλο!

Μπράβο ρε ξα, πολύ καλός χρόνος για πρώτο ημί!!!


Μην τη συζητήσεις μαζί του!
ξαδερφε ήδη σκέφτομαι την στρατηγική μου για τον κλασικό της Αθηνας.
τρελο κόλλημα οι αποστάσεις...

5-12-05





μαζι του θα συζητήσω για την αποκατάσταση μετα ...
εχω μαθει οτι ξερει κατι μαγαζια με παϊδάκια τρελααα

5-12-05



Η αλήθεια είναι πως στην ίδια ταβέρνα έκανε αποκατάσταση και ο μεγάλος μπλέ προχθές, ξά!

Όσο για το μαραθώνιο, εννοείτε πως είμαι ο χειρότερος δάσκαλος, θα συμφωνήσω με τον συντρέχτη!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000